Kyle Prattová (Jodie Fosterová) prežíva na ceste z Berlína do New Yorku najhoršiu nočnú moru každej matky – v rozľahlých priestoroch moderného Boeingu 474 sa bez stopy stratí jej šesťročná dcéra Julia (Marlene Lawstonová). Vdova, ktorú psychicky zničila nedávna strata manžela, sa zúfalo snaží neveriacej posádke lietadla, cestujúcim a neskôr i samej sebe dokázať, že nie je šialená. Kyle odmieta uveriť, že jej dieťa zmizlo bez stopy. Napriek tomu, že sa kapitán Rich (Sean Bean) aj letecký ochrankár Gene Carson (Peter Sarsgaard) snažia o tvrdeniach vydesenej ženy nepochybovať, všetky dôkazy smerujú k tomu, že jej dcéra na palube lietadla nikdy nebola. Nie je totiž na zozname cestujúcich a ani letušky si nespomínajú, že by ju videli na palube. Zúfalá Kyle nevie, komu môže dôverovať. Jej materský inštinkt jej však hovorí, že pravdu má ona. Je spolu s dcérou súčasťou nejakého sprisahania? Alebo je skutočne šialená a nerozlišuje realitu od svojich predstáv? Žene, ktorá sa odrazu ocitla celkom osamotená, zostáva jediné – pri pokuse o záchranu dcéry a vyriešenie tajomstva sa musí spoľahnúť iba na svoj vlastný rozum... (TV JOJ)

Dement

JodieFoster opět nezklamala, narozdíl od drůhé poloviny samotného děje, který slibný thriller promění ve směšnou snůžku amerických patosů a klišé. ()

bobrux

Atmosféra filmu je úžasná. Chvílemi jsem skutečně nevěděl, jestli ta holka na palubě byla nebo ne. Škoda hrdinského závěru, který je až příliš v kontrastu s předchozím psychologií a napětím prošpikovaným dějem. ()

Puol

Slušny rozbeh filmu je pochovaný tradičou akčno-heroickou druhou polovičkou filmu. Jodie Foster je fajn. Dobrú úlohu má aj Sean Bean, prekvapivo nie zápornú. Zato skutočný záporák je nevýrazný až hanba. ()

FilmWave

Značně nelogické, ale přesto výrazně zábavnější než Cravenovo "Red Eye". Solidní "modrá" atmosféra uzavřeného prostoru letadla a výborná Jodie. ()

Ash_Black

Často se mi stalo, že jsem si popletl názvy a to, o čem někdo mluvil, jsem považoval za Noční let a naopak (byt´ je to žánrově s letem „Tajemným“ někde jinde). Nyní jsem se tedy podíval na „Tajemný let“ a šel jsem do toho s vědomím, že je to o tom, jak se Jodie Foster ztratí dítě na palubě letadla. Jo a již víme, že ve filmech o letadlech byli pochopitelně lidé, několikrát i hadi, a ted´ tam má být, snad coby kapitán, sám Boromir. Víc jsem nevěděl. Hned v úvodu, na základě této stručné indicie o zatoulání / ztracení dítěte, zabloudilo se mi do hlavy tušení pointy, proč k tomu zmizení vůbec dojde (a že jsem se ho snažil odehnat, at´ jako táhne). Nakonec to tak svým způsobem ale bylo, nicméně komplet film mi to nezkazilo. Jasně, myslím si a tipuji, že kdo je tady ten „hlavní na straně Temné síly“, to poznáte s přehledem a ne ze scény, kdy by jste měli říct překvapeně: ,,Aha, tenhle ten / ta to je ... ten hajzl / ta ... proč být hrubý, ta zlá paní :-) (píšu to záměrně na obě fronty, není třeba prozrazovat pohlaví) ". Čím blíž film letí do finále, tím víc už to padá do šediva a nad tou šedí, i v téhle kolísavé části, to drží skvělá Jodie. Ostatně, ta atmosféra zoufalosti zhruba ve středu filmu, kdy nikdo neví a netuší, ani Jodie neví, za blázna jí tu všichni mají a vy samotní, začnete být na pochybách o jejím zdraví, ta je slušná. PS: Být tam místo zoufalé a zmatené ženy chlap, byt´ by to byl avizovaný Sean Penn, nebylo by to vůbec ono. ()

Akana

První půlka, kdy je divák držený v nejistotě, je výrazně lepší, než ta druhá. Hrdinka může být buď obětí nějakého komplotu nebo vlastních fantazií, ale na rozdíl od diváka ona nikdy na druhou možnost nepřistoupí. Ve chvíli, kdy se tohle vyjasní, se tajemný let stává tuctovým thrillerem, ale díky Jodie Fosterové není problém ho dokoukat až do konce. 70% ()

drankeryth

Spravne gradujuci thriler, kde sa atmosfera filmu nesie spravnym smerom a hustne na kazdom kroku, ako sa to vyvinie dalej. Ani samotna hudba, neni na tom zle, skor je vkusne zakomponovana do urcitych pasazi, kde to hustne v tych najneocakavanejsich okamzikoch. Herci podali dobry vykon a ten dej filmu bol dobre premysleny, co ma len potesilo. Pri tomto filme som hltal kazdu minutu a nepostrehol som, ze by ma to niekde nudilo. Prijemny thriler na spestrenie uprsaneho vecera:) ()

MickeyStuma

Jodie Foster v roli matky letící letadlem se svoji malou dcerkou, která se náhle záhadně ztratí. Nikdo ji neviděl, nikde není zapsána jako cestující. Všichni ji v tom okamžiku mají za bláznivou. Ne, ona se v žádném případě nevzdá a s ohromnou energií po ní pátrá dál. Příběh je sice velmi přitažený za vlasy, přesto dokáže upoutat. Najde se a nebo ne? Příběh začíná představením oné matky s dcerkou. Dozvíme se něco z jejího osudu a hlavně důvod, proč nastupuje do letadla. Zpočátku letu se nic neděje a je vše poklidné. Při zjištění že dcerka zmizela nastane drama. Když se však prozradí únosci, příběh okamžitě nabírá jiný směr. Najednou jsou všichni v akčním tempu měnící dějství do velmi klyšovitého finále. Škoda, ztratilo to jinak vcelku temnou atmosféru plnou beznaděje a zoufalství. ()

Lyžař

Dlouhou dobu jsme nevěřil. Ale co, nebudu nikomu nic prozrazovat. Jodie Foster se na takovéhle a podobné role prostě hodí. Její úzký obličej a schopnost chovat se tímto způsobem, je neuvěřitlená. To, že se všichni pohybovali po omezeném prostoru, to, že ta dcerka mohla být opravdu jenom někde po letadle a nikde jinde, to celou věc posouvalo do jiných sfér. Jsem za to rád. No a rozuzlení? Nevěřil bych. Trochu se divím, že hodnocení na CSFD je aktuálně pouhých 65%. ()

Artard

Flightplan je mysteriózny film, ktorý sa snaží zaujať komplikovaným a záhadným dejom, no keď sa pritom trochu sústredite, veľmi rýchlo zistíte, ako je to hlúpe. ()

Redbee

Podle mě se jedná o originální "komorní" film, který dokáže zaujmout a strhnout a to hlavně i kvůli své délce - 93 min, což tak akorát stačí, aby vás děj ještě udržel v křesle a nezačali jste se dívat na hodinky, kdy už to skončí. Za herecké výkony lze pochválit pouze Jodie, je fakt, že ostatní nedostali prostor, ve kterém by své herectví mohli dokázat. ()

téra

Slibný začátek se bohužel nepodařilo dotáhnout do vítězného konce. Působilo to jako když scénarista po vytvoření hůavní zápletky rezignoval na další tvůrčí práci a prostě to nějak zahňaňal do ztracena. Jednu hvězdičku dávám Jodie Foster za příšernou čůzu, kterou jsem měla i jako divák znalý pravdy, velkou chuť vyhodit z toho letadla. ()

Cruchot

Film vychází ze zajímavého nápadu. Jen si to zkusit představit, co by člověk dělal, kdyby se mu něco podobného stalo... Nastoupíte s dcerkou do letadla, zchrupnete si, proberete se a dcerka nikde. Projdete celé letadlo, posádka proleze celé letadlo, ale holčička nikde. Navíc, zdá se, nikdo z cestujících si nepamatuje, že by ji tu vůbec viděl. Týden beru prášky proti úzkosti po smrti manžela. Blázním? Všichni kolem mě si to alespoň myslí...První půlka filmu je vskutku brilantní a člověk s napětím očekává, jak se to všechno dál vyvine. Třebaže z mnoha náznaků už začíná tušit. Jodie Fosterová, pro kterou byl scénář napsán přímo na tělo, podává vynikající výkon a evidentně si s kamerou rozumí. Tohle je jednoznačně její film. Další odvádí spíše jen takový standard. Snad s výjimkou Seana Beana, jehož kapitán je alespoň zpočátku hodně nejednoznačnou postavou. Film ztrácí své kouzlo v okamžiku, kdy všechno "praskne", ale doklopýtá do konce se vztyčenou hlavou. Po řemeslné stránce nemám co vytknout (když nebudu rýpat v detailech). Zajímavá kamera, střih, zvuk a padnoucí hudba Jamese Hornera posunují tenhle snímek do nadprůměru. ()

Filmárik

Flightplan je dokonalý príklad toho ako sa dá kvalitný scenár slušného thrilleru behom 30tich sekúnd zmeniť na ultralacné rodinné drama s neohrozenou americkou maminkou.Dávam 5/10 za výbornú Jodie Foster a príjemnú prvú polovicu.Inak strata času. ()

pravo

POVEDZTE NÁŠMU NOVÁČIKOVI, ŽE JE NORMÁLNE UŤAHOVAŤ SI Z CESTUJÚCICH, DOKONCA ICH AJ NENÁVIDIEŤ. Základom úspechu filmu u diváka je miera akceptácie herečky Jodie Foster, pretože celý film je evidentne založený na jej hereckom umení. Prvá polovica filmu nám ju predstavuje ako vynervovanú, psychicky labilnú matku a v priebehu deja sa postava dostáva do inej pozície. Prvá mysteriózna polovica filmu ma trocha znervózňovala, pretože som bol presvedčený, že viem kam sa dej uberá, ale zlom v príbehu bol naozaj neočakávaný a mňa toto nezvyklé vyústenie mystéria naozaj zaujalo a práve to dodalo filmu viac diváckej atraktivity. Záver mi však prišiel ako pomerne uponáhľaný. Ide o relatívne priemerný thriller, ale z dôvodu, že na Jodie sa veľmi príjemne pozerá som sa rozhodol pre vyššie hodnotenie. DETI BY MALI NOSIŤ NA KRKU ZVONCE. ()

Torgal

S výnimkou záverečného výbuchu lietadla technicky veľmi dobre zvládnutý film. Skoro celú stopáž si udržuje tiesnivú atmosféru, ale v závere sa láme na americky patetickú akciu. Jodie je na môj vkus trochu moc hysterická, ale inak veľmi v pohode. Celkovo ľahko nadpriemerný thriller s predvídateľnou pointou, na ktorej film bohužiaľ príliš stavia. 6/10 ()

Dimo

Opravdu dobrý napínavý akčňák s lehce dojímavou poitnou zahalenou do lehkého oparu tajemna. A Jodie Foster nezklamala, jako ještě nikdy. Ona je opravdu výborná a roli žije naplno, i když se nejedná o kdovíjak ambiciózní počin. ()

Setkáme se včera, lásko!

Setkáme se včera, lásko!

25.04.2007

Určitě si vzpomenete, jak si to Eric Bana a Brad Pitt coby Hektor a Achilles rozdali před branami Tróje na meče a kopí. Bylo to tak přesvědčivé, až se nechce věřit, že v soukromí jsou ti dva kámoši.… (viac)