Harry (Anthony Edwards) se zpozdí na noční schůzku se svojí přítelkyní Julií (Mare Winningham). Zatímco bloumá kolem baru, ve kterém Julie pracuje, zazvoní telefon v blízké telefonní budce. Šokovaný Harry se dozvídá, že kdosi v raketové základně nedopatřením odpálil rakety nesoucí jaderné hlavice. Odvetné rakety by na Los Angeles měly dopadnout přibližně za hodinu. Neví, zda tomu má věřit, nakonec ale burcuje návštěvníky baru a vydává se hledat Julii, aby se spolu včas dostali na letiště. (p6qwre)

jonyyy

Je to malý film, ale měl velký potenciál. Rozpočet je znát a moc akce a záběrů na níčení si tu neužijete. Ten začátek byl naprosto parádní totálně mě vtáhl do děje a atmosféry. Škoda, že se tam pak začlo objevovat tolik nelogického chování a běhání od nikud nikam. Celkově se mi to, ale určitě líbilo, akorát mi byla šíleně nesympatická hlavní herečka. 71% ()

matestlust

Tohle je opravdu bohem zapomenutý starý klenot. Nepříjemný film, který vystihuje přesně lidskou povahu a ukazuje hodně reálný pohled na to, jak se lidi zachovají pár minut před nukleární katastrofou. Ze začátku film na člověka působí klidně, navodí až romantickou náladu a pak během minuty nasadí pěst do ksichtu a rozjede opravdu syrovou, atmosférickou jízdu, kdy diváka mrazí v zádech, ale ne strach, prostě těsnej, až klaustrofobickej , nepříjemnej pocit, taková ta bezmoc, když prostě není úniku, kterou pan Steve De Jarnatt ( jinak pouze seriálovej tucťák ) dokázal vystihnout v tomhle kousku naprosto parádně. Joo prostě zlatý osmdesátý léta ! 4.5 * ()

Listeroman

Okamžiky před katastrofou zasazené do absurdního nočního světa Los Angeles s řadou barvitých postav, které se s hrozbou potýkají po svém, většinou bez ohledu na ostatní. ()

Dale

Oceňujem námet, aj keď to zmákli na poslednú chvíľu v 88-om., kedy už studená vojna nebola v takom kritickom stave ako skôr. Úvod je ako z klasického romantického filmu, potom príde telefonát a s ním najlepšie momenty filmu. No keď sa Harry vyberie za svojou milou, začína tempo upadať, aj napriek tomu, že vzhľadom na krátkosť času by malo gradovať. A to je škoda a nevyužitý potenciál. Záver je taký rozpačitý, má to aj lepšie momenty, no aj slabšie. Mňa to až tak nedostalo. 70% ()

corpsy

Z úvodných minút by ste ťažko uhádli, v akom žánri bude tento malý veľký film operovať. Podobá sa to na nejakú romantickú indie drámu, ale všetko je v skutočnosti naopak. Časom zapadnutý snímok, ktorý by si mal čo najskôr nájsť cestu k náročnejšiemu divákovi, pretože ponúka originálny príbeh zasadený do ( väčšinou nočného ) L.A. a ovplývajúci dusnou atmosférou, kde nič nieje isté a ani to isté sa nezdá byť skutočné. ()

MissJ

Votřes. Doufala jsem v podobný zážitek jako u After Hours...doufala jsem marně. Jediný, co bych vyzdvihla, je hudba Tangerine Dream. Díky ní film prvních 40 minut dokonce jakž takž funguje (jsem zvědavá, jak dopadne samostatný poslech). Zbytek hrůza (s jedním nečekaným momentem: hláška "Hey, Landa, if I told you, you had a beautiful body, would you hold it against me?, která mi připomněla skeč z MP). Za dlouhou dobu s přehledem nejhorší ženský herecký výkon, co jsem viděla. ()

GodComplex

Vyborny i kdyz velmi neznamy a podhodnoceny kousek. Skvela 80's atmosfera a synth soundtrack Tangerine Dream. Nevedel jsem vubec o co jde, coz doporucuju, pak to ma i prijemne neocekavany vyvoj. 8/10 ()

Abes

Výrazná, fantaskní atmosféra hravě převáží nedostatky snímku, uvedl bych především viditelně nízký rozpočet, místy otřesné postsynchrony, všudypřítomnou nesmyslnost reáli noční metropole, tupost replik a reakcí některých charakterů... Útěk před nevyhnutelným z pohledu Cyndi Lauper a Chandlera Binga ve mě přijemně doznívá. Společně s pachutí béčkovitosi zůstává i pachuť kovová a ionizující. ()

BarryLyndon

Tohle byla fakt nečekaná pecka. Nevím, nakolik byl nudný úvod úmysl, tam jsem si prostě říkal, že mu decentně poděkuju a dobrý a rozjelo se to až telefonátem. Strašně bych si přál, aby to byla kultovní věc, nějakou záhadou zatím není. 10/10 ()

majo25

Scifi prvok je tu postavený iba ako hrozba v podobe nukleárnej vojny. Takmer celý film sa ale nevie, či ide o hrozbu reálnu a flm sa tak snaží ukázať paniku obyvateľov veľkomesta v extrémne možnej alternatíve. Nič zaujímavé, postavené iba na efekte mierneho šokovania (akože čoho sme ako ľudia schopní). Ak by nebol zastúpený humorný prvok (nie v podobe hlášok, ale ako situačný humor), ktorý tu je absolútne zbytočný, išiel by som o hviezdu vyššie. ()

haj

Hodně zajímavý preapokalyptický snímek zachycující poslední momenty před totální zkázou, přitom všechno začne poměrně nevinně. Když pomineme, jak snadno všichni uvěří, že konec opravdu nastane a přistoupíme na to, tak se jedná o opravdu intenzivní zážitek se skvělou a ke konci neuvěřitelně gradující atmosférou, kterou umocňuje výborný soundtrack a slušně zvládnuté prostředí postupně víc a víc devastovaného L.A. ()

VanTom

Výstřední námět podléhající fobii z jaderné apokalypsy možná zároveň naznačoval, že k ní moderní společnost spěje "oprávněně" (transvestiti, gayové, zlodějíčci, anarchie). Z komediálního (? - aspoň mně to tak přišlo) "osmdesátkového" pojetí zůstalo zmatené pobíhání po městě, naopak romantická linka slušně gradovala i kontrastovala s fatalistickým koncem. ()

p6qwre

Na začátek hned uvedu, že souhlasím s kritikou, kterou ve svém kometáři uvedl dobytek. Ten příběh je místy nedomyšlený, náhoda v něm několikrát hraje nejdůležitější roli (je třeba být na správném místě ve správný čas), i chování postav je někdy nepochopitelné. Na druhou stranu, mne to docela bavilo, protože člověk neví, jestli se ten jaderný útok doopravdy koná, nebo jde pouze o nedorozumění. Obě hlavní postavy mi navíc byly sympatické. Chaos, který v celém městě propukne, je zobrazen výborně. A závěrečná scéna ve vrtulníku si sama o sobě zaslouží 5*. Hudba skvělá. Celkem tedy 3,5*. ()

KlonyIlony

Zajímavý film, ve kterém se kombinují "mejnstrýmové" polohy s "aletrnativními". Námět ohrožení města atomovým útokem je hollywoodský až běda, postmodernistická konstrukce příběhu je ale někde úplně jinde. Člověk se po celou dobu neubrání otázce, jak je to vlastně myšleno... ()

Autogram

Tak to bola iná „záchranná“ akcia. Snáď to takto nevyzeralo pred týždňom na Havaji pri ich cvičnom jadrovom poplachu. Keď sa film viackrát už-už zvrhával na úplnú kravinu, tak vždy nejako chytil druhý dych, a stále sa to dalo pozerať. Ale inak žiadna veľká sláva. –––– Kdo jsem? Cože? Já jsem jen cizí chlápek, co zvedl telefon. –––– Jedného dne nás tady najdou. – Dají nás pak do muzea? ()

vyfuk

Uznávám, že je to extravagantní záležitost. V něčem ale dosti trhlá. Taková komedie, takové situační něco. Pak drsné do morku kostí. Magořina na entou. Možná ono lavírování je takové chaotické, že ani nevíme, na co se díváme. Když přičtu hodně nijaký konec, tak je to docela otazník. Nebudu lhát kdybych řekl, že jsem se občas nebavil, ale byla to zábava na styl, že jsem nevěděl, jestli je to vůbec vtip. To se mi fakt dlouho (nebo snad nikdy) nestalo. ()

Ironfood

Zpočátku to vypadá jako nepodařená romantická komedie, potom spíš jako taková "rodinná" apokalyptická komedie, pak to ale začne být trochu drsnější a ulítlejší. Nicméně pořádně to podle mně šlape pouze při scéně v hospodě, když se začne hrozba řešit, a následném odjezdu. Zbytek filmu už je spíš přešlapování na místě bez většího posunu. Ale na druhou stranu z toho trochu čiší taková příjemná tvůrčí nevázanost, jako by ten film točili jen pro vlastní zábavu. A moje oblíbenkyně Denise Crosby ze Star Treku je tu sice jen chvíli, ale alespoň v té nejlepší části filmu... ()

r_t_fish

Hodina mezi psem a vlkem, během které nezůstane kámen na kameni. Nejen ve struktuře vyprávění, kdy se z domněle jalové osmdesátkové romance žánr několikrát otočí až k polodokumentární pre-apo jízdě předměstím L.A. Začátek klame velmi přesvědčivě, od nerdích hrdinů přes kašírované vedlejší postavy až po hudbu. O hodinu později se všichni včetně diváka nacházejí v jiném světě a jiném městě, přestože se fyzicky téměř nepohnuli z místa. Point-of-view dobrodružství neviděné vlastníma očima, které o pár let předběhlo dobu a neprávem zapadlo. ()