Jedno přísloví říká: "Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl." Jenže starý indiánský mýtus Weendigo zase vypráví o tom, že ten, kdo požije maso svého nepřítele, získá jeho sílu a duši. Má to ovšem háček každý, kdo to udělá, dostane i neukojitelný hlad po další lidské potravě, změní se v dravce a tomuto neblahému osudu může uniknout pouze vlastní obětí. Americko-britský film Dravci, který je kombinací kanibalského a upírského hororu, se odehrává v polovině 19. století na zapomenuté pevnosti v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Právě sem je na zimu převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. V bohem zapomenutém místě však Boyda čeká nejtěžší bitva jeho života střet s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. (oficiálny text distribútora)

dejv01

Styl tohoto hororu je to, co jsem v poslední době hledal. Naturalismus z toho přímo čiší - nádherná podívaná pro silnější nátury. Kdo nesnese pohled na lidskou krev neměl by se na toto povedené dílko koukat. Guy Pearce hraje průměrně, nikam se nehrne. Ovšem Robert Carlyle exceluje, jeho úchylně zahraný lidožrout je přímo k sežrání. Kdo by po tomto filmu nezatoužil ochutnat trochu toho human masíčka, je padlý přímo na hlavu a měl by nabídnout svoje srdce a mozek pro kulinářské účely. Skvělá instrumentální hudba a místy použitá ironie, to je to pravé. ()

oliveros

Hudobné orgie pod kabátom nie až tak oslnivého ale relatívne nápaditého príbehu. Chcelo to viac vážnosti, dej roztiahnuť cez viac postáv, upustiť z "american style" face to face záveru a moja cesta k hlbšiemu zážitku by mohla byť pravdepodobnejšou. Ochutnal som, no absolútne bez "Weendigo" efektu. ()

JohnCoffe

Úchylárna která má šmrnc a je navíc podbarvená skvělou hudbou.Robert Carlyle mě rozsekal jako málokdo a zasloužil si za tohle a za Trainspotting nominaci do mé Topky :) ()

Toumyk

Tento film je ve svém slova smyslu divný a geniální zároveň. Film tohoto typu jsem fiděl poprvé. Horor, kde stále máte tendenci se smát, komedie při které máte tendenci se bát...ať už to je tou úžasnou hudbou...(honí vás nenažraná bestie a do toho hudba jako s nějaké komedie) nebo poslavami - zde musím vyzdvihnout Roberta Carlyle, protože toho nenažraného maniaka bych mu fakt věřil a místy jsem se ho i bál...jak tam začal rukama hrabat tu díru...fakt jsem se u toho dobře bavil a místy i bál.. ()

Zodiak

Ahhhhhh tak tahle uchylnost me opravdu pobavila. Urcite to neni film pro kazdeho, ale ja si svoje nasel. Skvely Pearce a Carlyle + podmaniva hudba + opravdu zajimavy namet :) Jo hlad je svine. ()

Mustaffa

Dvě hvězdičky za herecké výkony a hudbu a víc ani ťuk. Jinak Dravci jsou celkem nudná podívaná, celý filmový děj je děsně o ničem. Nebýt vysokých hodnocení uživatelů ČSFD, tak mě v napětí nedokáže držet z filmu vůbec nic. Je sice pravda, že do poslední chvíle netušíte jak celá ta kanibalská podívaná skončí, ale dokousat se k finálním minutám je hrozně obtížné. ()

tremors

Jeden z nejlepších a taky nejoriginálnějších hororů, co jsem viděl. Sice uzdravování po snězení bylo celkem přehnaný,ale jinak celkem bez chyb. A ta excelentní hudba, lepší jsem ještě neslyšel. ()

SimonSomin

Když jsem to viděl v televizi, nevěděl jsem co to vůbec má být. Ale po chvilce sledování mě to úplně vsálo, v některých okamžicích jsem netušil, jestli se mám smát, brečet nebo se bát. Díky hudbě, která se k tomu tak nehodila, až tak, že jste si mysleli, že se skladatel zbláznil, ten děj působil snad ještě komičtěji. Po filmu jsem přemýšlel a byl jsem úplně mimo ()

mgerlich

Těšil jsem se, ale toto nevyšlo. Kdyby to mělo alespoň řemeslný základ a patřičný hudební doprovod (tenhle kazí atmosféru už v jejím zárodku - podobný případ jako jestřábí žena) mohlo jít o zajímavou záležitost. Scény kdy Carlyle honí Pearce po lese za zvuků country, se neumí rozhodnout zda má jít o napínavou akci nebo snad o černou komedii. Námět OK, ale scenář je od začátku do konce naprosto jasný a ve významové rovině jsem čekal nějakou třešničku na závěr. Říkám to nerad, ale pro mě je to TV produkce. ()

george16

Jíst či zemřít. Rozhodně nedoporučuju si k tomuhle filmu vařit polívku :) možná by někomu mohlo zaskočit.... Ale teď vážně - film, který mě po dlouhé době uvrtal u obrazovky. Příběh sice nic extra, ale hezká hudba, dobré herecké výkony a neotřelý horor je na světě. ()

socket7

Vcelku slušná podívaná, film braný s lehkým nadhledem (čekal jsem mrazivý horor, a viděl jsem temnou kanibalskou komedii:)), a výbornými hereckými výkony. Bohužel scénář je dost utahaný a předvídatelný, člověk dost dlouhou dobu čeká na nějaký zásadnější zvrat (to je ale částečně vykompenzováno krásnou přirodou vysokých Tater). Krve je poměrně dost, ale to je od kanibalského filmu tak nějak očekáváno. Film - 65%, Hudba 80%, Robert Carlyle 100% :) ()

Keen.lady

Nezaujalo mě vůbec nic. Toporní herci mě krom Jeremyho nechytli, příběh mi byl volný absolutně, snad nejnudnější kanibalismus, nefunkční zasazení indiánského mýtu, hudba také nuda. Humor? Ale kdeže... Žádný dominantní prvek, řádná charakteristika postavy, jen ham, ňam a zheb. ()

CrazymanM

Tenhle film mě doposud nějak míjel,musím konstatovat,že nebyl vůbec špatný.Slušná herecká sestava,námět taky dobrý,hudba výborná(myslel jsem,že ji dělal Nick Cave),celkově tedy dobré! ()

caMen

Atmosféra strachu a marnosti doby je tu úžasná. Robert Carlyle vypadá, že to snad ani nehraje. Hudba skvěle dokresluje zvrácenost veškerého dění. Nic pro vegetariány. ()

gédé

Pevně doufám, že úmyslem tvůrců bylo maximálně vykolejit diváka úchylným dějem a kolovrátkovou hudbou Michaela Nymana. Protože to jediné se jim povedlo. ()

E.T.Martin

Western? Horor? Od obojího trošku... navíc s podivně ujetým filozofický přesahem ala chvála kanibalismu. Scéna, kdy Robert Carlyle začne s šíleným výrazem hrabat v zemi, je hodně šílená. Dobrý film. ()

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (viac)