Starnúci boxerský tréner Frankie Dunn (Clint Eastwood) sa pokúša zmieriť so svojou dcérou, nedarí sa mu to však. Jeho jediným priateľom je Eddie (Morgan Freeman), bývalý boxer, ktorý mu pomáha okolo ringu. Jedného dňa sa v telocvični objaví Maggie Fitzgerald (Hilary Swank). Dunn nechce trénovať ženu a tak sa Meggie dohodne s Eddiem. Postupne si však svojou húževnatosťou získava aj Frankieho. Začnú pracovať na spoločnom sne... (RTVS)

Dufresne

Ne nejde to. Nemohu napsat něco čím by se jen vzdáleně daly popsat pocity z tohohle filmu. Je to klenot, perla a dalo by se najít dalších X superlativů. Je to příběh, životní příběh, který vás dostane ať chcete nebo ne a celé srdce vám sevře dojetí a můžete být tvrdí jak chcete ale bez slz to nedokoukáte. A jméno Million dollar Baby se vám vryje do paměti.Každý kdo má rád dobré filmy musí vidět. ()

Honey007

Skvělé, silné, neotřelé. Bez klišé a syrově zpracovaný příběh, který mě bez zbytečného patosu opravdu dojal. Smekám před C. Eastwoodem, protože tohle je za 100%. ()

pedrossa

Jak se to dělá, že se skoro nemluví a přitom se řekne všechno? To bych se od C. E. rád naučil. Kolikrát ještě budu na jeho filmy (herec - režisér - všechno jedno) čumět s otevřenou hubou? Doufám že ještě hodněkrát. Miluju to. A Box navíc. 110%. ()

Petrisoff

Je jedno jestli Clint herec nebo Clint režisér, obě tyto role zvládá s bravurou a tento film je toho zářným příkladem. Hilary Swank tomuto filmu ještě přidala svým výkonem. 75% ()

Trepak

Skvelo znejúci rozprávačsky hlas Freemana v pozadí, Eastwood klasicky drsňák a Hilary v lepšej úlohe ako tomu bolo v Boys don´t Cry. Zabudol som na niečo? ()

karras

Škoda že sem při sledování tohohle filmu byla ospalá a ležela sem. Ale přinutila sem se překousat vším co v něm bylo a to, jak to skončilo mi vyrazilo dech. Zbožňuju špatné konce a tenhle byl tak krásně emotivní že sem byla ráda, že sem nakonec neusnula. Hodlám to shlédnout znovu, prohlédnout si všechny výkony, ale i když sem byla mimo, Freemana sem si užila maximálně :D ()

Masinfira

Jeden z filmů od Eastwooda, který mě názvem moc nezaujal. Přesto děj byl skvostný a vyvinulo se z toho skvělé drama. Nelze než doporučit! ()

screamB

Bravisimo pan Eastwood a bravisimo Mokušle!!!!!!!!!! Dechberoucí film, vynikající režie, vynikající herci...není co dodat!!! A hudba též za 1 k filmu myslím dokonalá!!! ()

Necrophobic

Jako velký fanoušek boxu jsem na film čekal natěšený jak málé dítko.No a ikdyž film boxerských scén neobsahuje tolik jak bych si přál,film ve mě nechal nesmazatelnou stopu.Emocionálně hluboký zážitek. ()

Daviidesek

Clintu Eastwoodovi se podarilo natocit film po kterem jsem se jen velmi tezko zvedal. Prvni polovina se nese kompletne v duchu boxovani a velmi vas bavi sledovat Maggieny zacatky a postupne zlepsovani a vyhry diky kteremym si ji zamilujete (Hilary Swank je opravdu strhujici). Pak nastane zvrat a vse se obrati o 180° a Vy jen zoufale cekate jestli se to jeste zlepsi a jestli Maggie zacne opet boxovat (protoze takhle to mame prece radi anebo lepe receno takhle to ma rad Hollywood). Bohuzel to nenastava a cela druha polovina filmu se topi v naproste beznadeji, depresi a smutku, ktery vyusti v neskutecne silny a smutny konec. Tenhle film me opravdu zasahl protoze se po dlouhe dobe ve velkem strihu pousti do hlubsich temat nez jakymi nas zaplavuje tovarna na sny v Hollywoodu neustalymi akcnaky ci povrchnimi komediemi. Dukazem toho bud, ze jsem snad v zivote nevidel tak tiche kino (bylo temer plne), kde byste slyseli i hlavicku spendliku upadnout. Bravo pane Eastwoode ()

k.rakonos

Nic jiného se nedá říct, než že fantastické. Vtažen do děje, psychologicky zlomen na závěr filmu. Úžasné sportovní drama, na rozdíl od řady amerických filmů realisticky natočeno. Režie, hudba a hl. mužský herecký výkon C. Eastwood, asi jedna z životních rolí Hilary Swank a jako sekundant Morgan Freeman. ()

Achylos

Dalo by se říci, že jsem roky tento film odkládal. Měl jsem strach ze zklamání o kterém jsem si myslel, že pro mne bude. Tento film byl však velkým překvapením. Jednoznačně nejlepší Eastwoodovo dílo, kterému není co vytknout. ()

Janh

Nechtěl bych tento film nějak hanit, ale pro mě to byl spíše všední zážitek. Mnohem více mě dojal třeba Čas probuzení, nebo Je to i můj život. Meggie spíše prostoduchá než pokorná, mě docela dráždila. Bohužel jde o film, který už si nejšpíš podruhé nepustím. Pravda je, že oceňuji C. E., že se vyhýbá kýčovitým happy endům. ()

Morsix

Filmů se sportovních tématikou je mnoho. Od Zuřícího býka až po nejnovější Warriory. Některé z nich do kinematografie přinesly mnoho nového, některé byli pro svůj malý přínos zapomenuty. Snímek Clinta Eastwooda rozhodně patří do té první části, protože má v sobě to nejlepší co boxerské drama může nabídnout. Ani nevím jestli mě více zaujal přístup vyprávění, ve kterém Morgan Freeman nás svým typickým hlasem prováděl celým filmem nebo mnoho dojemných scén, které člověku uvíznou v paměti dlouho potom co film poprvé uvidí. Hilary Swank tu hraje (aspoň pro mě) svoji životní roli na kterou se musela připravovat dlouhé měsíce a výsledky jsou rozhodně vidět. Jak už to u silných příběhů bývá zvykem i zde dokonalou atmosféru podtrhuje skvělý hudební doprovod na klavír. Pokud se Vám líbili Warrioři tento snímek Vás rozhodně nezklame. Moje hodnocení: 100%. ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

28.12.2010

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech

26.05.2006

Dvojnásobná držitelka Oscara za herecký výkon ve filmech Kluci nepláčou a Million Dollar Baby, Hillary Swank, opět spojí své síly s režisérem Richardem LaGravenesem v snímku P.S. I LOVE YOU. Adaptace… (viac)

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (viac)