Svetoznámy futbalový tréner Yves Gluant sa svojím francúzskym futbalovým mužstvom práve zvíťazil nad tímom Číny. Vo chvíli, keď slávi triumf so svojimi oddanými fanúšikmi a krásnou milenkou, medzinárodnou popovou hviezdou Xaniou, je však náhle napadnutý otrávenou šípkou. V panike sa záhadne stratí jeho diamantový prsteň nevyčísliteľnej hodnoty – Ružový panter. Vražda sa stane mediálnou senzáciou číslo jeden a tajomným zločinom onedlho ožije celá zem. Prípadom je poverený hlavný inšpektor Dreyfus (Kevin Kline), ktorý sa však usiluje o prestížne vyznamenanie, o ktoré sa v minulosti neúspešne pokúšal už šesťkrát. S vedomím, že nesmie spraviť žiadnu chybu, donúti k prípadu nezdolného inšpektora Clouseaua (Steve Martin). Clouseau a jeho nový pomocník, vytrvalý a ľadovo pokojný príslušník francúzskej polície Gilbert Ponton, nasledujú sériu stôp, ktoré ich naháňajú po celom Paríži a nakoniec ich zavedú až do New Yorku. Tu sa Clouseauovi podarí zúžiť okruh podozrivých na Xaniu, odmietnutú futbalovú hviezdu zámožného majiteľa kasína. Clouseau vedie vyšetrovanie neuveriteľnými okľukami a jeho metódy sú celkom fascinujúce. Nakoniec musí s pomocou oddanej sekretárky Nicole odhaliť tvár vraha a zabrániť Dreyfusovi, aby si jeho úspech privlastnil. (TV Markíza)

IceQueen

Sellersov a Martinov Clouseau sú dve rozdielne postavy, ktoré majú len pramálo spoločné. Dej je oproti "sellersovkám" stupídny a riedky, drvivá väčšina vtipov detinská a otravná. Porovnávanie je takmer nemožné, preto film hodnotím, ako by išlo o samostatný počin bez existencie úspešných predkov. ()

Fanucci

Jedna hvězda za vynikající scénu, v které Steve Martin vyslovuje větu "I would like to buy a hamburger". Martin nemá na Sellersovu schopnost dokonale vystihnout Clouseauovu roztržitost...ALE co se francouzského přízvuku týká, poráží Sellerse na celé čáře! Nejvtipnější scény tohoto filmu (a není jich moc:-) vycházejí ze skvělého Martinova přízvuku. ()

dyfur

...na môj údiv to nebol odpad,ale vcelku sa to dalo pozrieť i zasmiať sa.Samozrejme na originál sa nechytá - ani náhodou.... ()

sek

Proboha proč?! A když už, tak proč takhle? Steve Martin dovede být vtipný a natočit zajímavé filmy (např. Trhák pana Bowfingera), ale proč se jako inteligentní a sarkastický komik cpe do role hloupého a šíleného Clouseaua, když nikdy nedokáže být tak šílený, katastrofální a nevyzpytatelný jako Sellers. Pobavila mě jen účast agenta 006. ()

BoredSeal

Příležitostně trpím úchylkou dívat se na předem očividně debilní filmy, obzvláště za velké peníze. Ale tohle, to byl pořádný hlt příšernosti. Hrůza, svatokrádež... a to ještě kdybych to viděl v originále bez snaživého českého dabingu, už bych asi naprosto řičel v agónii. Proč, proboha, proč? ()

kagemush

Ale jo, ten remake je zhruba na stejný úrovni jako poslední panteři,tj. Stopa,a Kletba růžového pantera. Jenže Stopa už byl jen slabý odvar a Kletba zoufalý slepenec ,aby se vydělalo. ()

HappySmile

Hodně průměrná americká komedie, kdo viděl původního Růžového pantera ví, že se tyhle dva filmy nedají vůbec srovnávat, to bych pak musela ještě jednu hvězdičku ubrat.... ()

Hennes

Nahradit Sellerse opravdu nelze, ale já to srovnávat nechci a pak je to víc než dobrá komedie, kterou to dokonalosti dostal český dabing. Gluant byl v Číně. Jed je z Číny. Ti Číňani jsou z Číny. Možná je příliš dělat nějaké ukvapené závěry ale myslím si, že náš vrah je Číňan.. ()

shyster

Ubohý remake původního Růžového panteru. Beyoncé neumí hrát. Klady na tom nenajdete, pokud se nevyžíváte ve vtipech, kde někdo někam padá nebo je nešikovný. ()

marcek

Tak tomuhle říkám komedie - ty hlášky Stevea Martina absolutně namjí chybu - Zatýkám vás za mordu Piera Fuchetta - Pier Fuchett? V tom případě je případ zavřen :) ()

JohnRambo

Neviem.....no fakt neviem. Mne sa to páčilo. Nie len páčilo! Bolo to skvelé! Tak dobre som sa už dlho nepobavil! Niekedy je dobré sa proste pri filme odreagovať a toto je presne taký film! Keď si chcem niekedy pozrieť komédiu tak bohužiaľ nemám moc na výber lebo každý prizná že komédie už nie sú dobré a je ich málo. Česť výnimkám! A práve preto si pantera vážim ako skvelú komédiu na odreagovanie. ()

C0r0ner

Po Sellersově genialitě nezbyla ani stopa a vlastně jediné, co je ve filmu vtipné, je zkomolená Clouseauova řeč (to máme ale pěkný počas, týlní žralok, hababr,..). Jinak je nad slunce jasné, že se tenhle film natočil jenom kvůli penězům a žádné jiné ambice vážně neměl. To, že z toho ještě vzniklo pokračování, je hrůza. 50% ()

Wormboy

Musim povedat,ze som nevidel ani jeden z povodnych panterovskych filmov s P.Sellersom.Steva Martina nemam rad. Rovnako aj jeho filmy mi vobec nepripadaju vtipne. Novy Ruzovy panter nie je vsak zly. Cakal som nieco ovela horsie. Obcas som sa aj zasmial,potesili cameo rolicky Jasona Stathama a Clive Owena.Jean Reno bol podla mna na skodu privelmi umierneny,takze vysledny verdikt odo mna je taky aky je.Priemer.2,5/5* ()

MarekT

...aneb jak udělat z vtipné špionážní komedie nedějovou exhibici pitvoření na sto způsobů. Má se sice jednat o přepracování Růžového pantera, toho ale připomíná pouze úvodní logo MGM, animované titulky a známá Manciniho titulní melodie. Charaktery původních postav jsou k nepoznání přepsané - Kevin Kline nedává své postavě tu démoničnost Herberta Loma, Renova role je bez znalosti původní série nesrozumitelná a Steve Martin byl ještě horší, než jsem očekával. Zatímco ve starších filmech jsme mohli prakticky po celou dobu stopáže vnímat Clouseaua z více úhlů než jen jako popletu, Martin skoro dvě hodiny všemožně šílí a až v závěru se z něj bleskově udělá vítěz. O jeho přeřecích se zmiňovat netřeba, jelikož o tomto problému napsal snad každý. Za sebe mohu akorát říct, že lámaná francouzština v této podobě je natolik iritující, že jsem měl chuť vypnout film ještě před první reklamní pauzou (shlédnuto včera večer na Nově). Jedná se o zkomoleniny v podstatě bez hlubšího smyslu, což je nepříjemná změna oproti Sellersovi, který se k tomu uchyloval sporadicky - a především za účelem humorného přesměrování příběhu. Škoda, že Martinův originální scénář nesežraly muly, ten létavý hmyz, aby si kdysi snesitelný komik uvědomil svoji chybu. Podprůměrná komedie pro méně náročnější část mých vrstevníků, jinak zbytečný celek sám o sobě. P.S. Vím, že v zámoří není podvědomí o kopané nijak veliké, ale přesto snad každého sportovního znalce zarazí, že fotbalového mundialu se účastní také Bahamy a o medaile bojují reprezentanti Číny. Aspoň na tomhle, když už na ničem, mohli tvůrci snímku zapracovat. ()

sulimo

Aneb špatný pokus o to, kolik trapných scén se vejde do jednoho filmu......je jich mnoho....bohužel. Jediné, co mě na něm zaujalo je ta kreslená klasika růžového pantera na úvod, ona je to asi i jediná část, která připomíná původní film. Jestli máte rádi Růžového pantera let šedesátých, nekoukejte na to.... budete toho litovat. Fujtajxl. ()

zette

Puvodniho Ruzoveho pantera jsem videl naposledy nekdy v detstvi a ani jsem ho nehodnotil, nemam tedy s cim srovnavat. Od tohoto filmu jsem nic necekal a musim rict, ze me celkem prijemne prekvapil. Clouseau v roli kokota pobavil a po delsi dobe musim pochvalit i cesky dabing. Nenarocna a pro me celkem zabavna komedie. ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (viac)

Růžová pohroma se spoustou hvězd

Růžová pohroma se spoustou hvězd

15.08.2007

Sotva který filmový kritik se o remaku Růžového pantera se Stevem Martinem, zoufale se pokoušejícím dostihnout nedostižného Petra Sellersa, vyjádřil pozitivně. Jenomže šéfové Sony Pictures nečtou… (viac)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (viac)

Noc oživlých exponátů

Noc oživlých exponátů

22.04.2006

Jeden z členů všude dobře známé sebranky Frat Pack, Owen Wilson, už po několikáté podpoří svého kolegu Bena Stillera v novém filmu, jehož režie se ujal tvůrce Růžového pantera Shawn Levy. Dobrodružná… (viac)