Vojna svetov

• Česko Válka světů (viac)
USA, 2005, 116 min

Scenárista David Koepp sa inšpiroval slávnym románom H. G Wellsa, ktorého témou je invázia Marťanov na planétu Zem. Jeho príbeh však presunul z konca 19. storočia do horúcej súčasnosti. Robotníka Raya Ferriera (Tom Cruise) trápia problémy v rodine, ktorej členovia si prestávajú rozumieť. Ray sa stane svedkom zvláštnej udalosti, ktorá navždy zmení životy ich všetkých. Akýsi ohromný vojnový stroj na troch nohách sa vynorí z hĺbky zeme a skôr, ako ktokoľvek stihne zareagovať, začne spaľovať všetko vo svojom dosahu. Normálny deň sa náhle zmení na najhroznejší zážitok ich života... (TV Markíza)

ilemas

Dle mého názoru nejlepší film od Spielberga a možná nejlepší sci-fi co jsem viděl. Takhle má vypadat pořádný sci-fi film. Divím se,že to má tak slabé hodnocení, možná je to tím, že hodně lidí to vidělo stažené na pc se špatným zvukem, ale v kině to byl nářez. Dakota Fanning je naprosto úžasná herečka, efekty nevídané a napětí dost husté. Jen ten závěr mně přišel dost rychlý, ale je to vlasně jen povídka a ne rozsáhlý román, tak to tak mělo být. Víc takových filmů. ()

SonG

Amerického patosu možná až moc, ale bohatě mi to vynahradily napínavé scény a akční sekvence jsou také výborné. ,,Sklepní,, scéna je výborně zvládnutá a opravdu hraje na psychiku diváka. Jo a trapný konec se nakonec dá částečně omluvit. ()

Katarine

Už jméno Steven Spielberg svědčí o dobře natočeném filmu. Pár chybiček by se možná našlo, ale kdo je nedělá, že? Výborný byl výběr Dakoty Fanning do role malé Rachel. Taky vizuální efekty získaly právem nominaci na oscara a scény ve sklepě byly, dovolím si říct, dechberoucí. Jen závěr asi zklamal každého, ale pokud je to takhle i v knižní předloze, víc se s tím udělat nedalo. ()

kagemush

Spielbergovi to stejně nejvíc sluší,když se ve svým filmu pořádně smočí v krvi (v tomhle případě spíše v popelu).No a když zas moc nic nečekám od pana Cruise a odpustím Spilbergovi ,asi pro něj už nezbytný , patetický slinty (kde jsou ty doby Duelu),musím uznat že dobrý. Hodně dobrý. ()

Cl3ricK

To snad ne? Takový konec si tenhle film nezasloužil. Měli sme pochcípat všichni. A bylo by. Opravdu to zakončení mi kazí dojem z jinak dobrého filmu. Atmosféru, která Válku obklopuje, by se dalo krájet. Jinak stylově natočeno. Steven prostě ví. ()

Fíla

Mě osobně zatím tyhle filmy nedonutily dát více jak hodnocení 3 hvězdičky. První hodina je rozhodně tím lepším co nám parta kolem Spielberga nabídla. Nevím jak se mám vyrovnat s povahovými rysy Toma Cruise na začátku a na konci filmu. Velice zajímavě pojatý film, který ovšem má očekávání nenaplnil tak docela. Čekal jsem větší přímý kontakt s mimozemskou civilizací a ne lodě nebo-li moduly, které ničí větší část obyvatelstva planety Země. Tento film nepředstavuje nic hvězdného, spíše průměrnou podívanou na průměrné herecké výkony. Spielberg by mohl začít točit už něco jiného. ()

easaque

nostalgické 2V rámci doplňování komentářů k již viděným filmům se dostalo i na obě nejznámější Války světů, které vznikly na motivy knihy H.G. Wellse. Pro mě je nejzásadnější rozhlasová adaptace z roku 1938, která způsobila při premiéře mediální paniku a já jsem slyšel její českou dramatizaci z roku 1996. Filmy o invazi mimozemšťanů mě moc nezaujaly – původní film z roku 1953 mě přišel omšelý a bez té správné sci-fi atmosféry, i když asi ve své době působil lépe. Proto jsem se těšil na novou Spielbergerovu verzi s Tomem Cruisem, která přináší zejména bombastické efekty. Tady se vlastně nedrží původního příběhu a jde tu o sentimentální jízdu za záchranou členů jeho rodiny. Ale ani tohle zpracování se mi pod kůži nevrylo a nemám chuť si ho znovu připomenout. Oběma nechám dvě hvězdičky bez znamínek a raděj si znovu pustím povídku, kde je dost místa pro představivost. PŘÍBĚH1 /// SMYSL0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA0 /// ART0 /// STYL: 3 /// CASTING1 (3*MAX) ]  ()

Meridius

Celej film sem byl jak přikovanej, ale ten náhlý konec mě dokonale vyhodil ze sedla. Asi jsem čekal něco jiného. Přesto moje hodnocení neklesne pod pět, protože pro vyhlazovací sci-fi mám slabost. Skladatel John Williams zde potvrdil, že rok 2005 byl pro něj velmi povedeným, dokázal složit 4 výborné soundtracky (WoW, Munich, Memoirs of Geisha a SW3), získal dvě nominace na cenu akademie (Munich, Geisha), avšak Oscara mu vyfoukl argentinský drnkal Santaolala(Brokeback Mountain). Fňuk:-( ()

raffspIn

Dobré zpracování, což je u Spielberga normální, skělá vizuální stránka ale pomiňte... oni uschly? Několik milionů let si to chystali a nevšimli si virů? a pak za pár dní uschly? Předpokládám že je to tak v předloze ale stejně mi to nejde dohlavy. Celý děj je příliš jednoduchý a povrchní. A nuceně slaďoučká dceruška mě tak trochu sr***, asi bych ji vtom nechal, ať je nějaká sranda, ne? Jinak, divák spokojen. ()

Nuala

Tak tenhle film je opravdu pastva pro oči a úžasný zážitek pro uši... Navíc se zde objevuje řada originálních nápadů, takže zklamaní typu: tohle už jsem někde viděla, vás rozhodně nečeká. Dakota Fanning je jako vždy naprosto úžasná (takový ječák jako má ona bych chtěla taky) a přirozená a překvapivě i Tom Cruise zde vypadá, jakože i trochu umí hrát a má nějaké emoce. Jediné, co mě zklamalo, a soudě podle ostatních komentářů nejsem jediná, je ten typicky americký konec. Whaa, kdy už Američanům konečně dojde, že krásná šťastná americká rodinka přeživší jakoukoli katastrofu není to, co by chtěl průměrný neamerický divák vidět? Ale jinak moc hezký film. :) ()

lekr

Vynikající film se skvělými efekty a výbornou Spielbergovou režií s naprosto strhující akcí! Válka Světů je výborná utopická road movie se skvělým Tomem Cruisem v hlavní roli, výbornou akcí, úžasnými efekty a s mistrně udělanou hudbou která dokonale navozuje patřičnou atmosféru určitého záběru ( ta scéna s mrtvolami v potoce je snad nej z celého filmu ). Spielberg je prostě mistr!! ()

rakovnik

Skvělé sci-fi, které neotravuje v průběhu filmu zbytečně americkým patosem. Člověk ale musí zatemnit ty logické a uvažující části mozku a nechat se unášet bez myšlenek zábavou a pěknou podívanou. Toto je typ filmu, který mám rád, ale jako obvykle - závěr je až moc americký... Na druhou stranu, akční a bojové scény jsou opravdu velkolepé, úžasná podívaná. Dalším kladem filmu jsou komorní scény, ve kterých je bravurně vybudované napětí. ()

SallyZen

Nebylo to tak špatné, ale od Spielberga, každý čeká hodně a když něco trochu zkazí, tak je z toho pro většinu pohroma. Je pěkné, že to Steven ukázal i z pohledu obyčejné americké rodiny a Cruise starostlivého otce zahrál opravdu skvěle. A jak tady hodně lidí píše, že konec byl špatný, tak s tím nesouhlasím. Přišlo mi to originální a docela i povedené. Bohužel ale víc než tři hvězdy opravdu nedám. 65%(Nelíbil se mi ten vzhled robotů) ()

Chen

Působivé, dobře zahrané sci-fi o invazi mimozemšťastnů-zahradníků, které má možná zbytečně dokonalý happyend a pro někoho zarážející rozuzlení, ale z mého pohledu mu to na zábavnosti neubírá. ()

Martin741

Valka svetu je kvalitny film od rezisera Stevena Spielberga /mal na konte kulty ako Indiana Jones 1 -3, Jursky Park ...../. Pacil sa mi scenar a herecky vykon krasnej sexice Dakoty Fanning. Aj ked v predchadzajucom Spielbergovom filme Blizka Setkani Tretiho Druhu boli mimozemstanie vykresleni v pozitivnejsom svetle, musim uznat, ze je to kvalitna vizualna podivana. 73 % ()

marcek

Pro mě nejhorší film od Spielberga. Jediny duvod proc nedavam jenom dvě hvezdy za filmu je pěkný obal, takže jedna hvězda k tomu. Je to sice pěkně udělaný, hodně efektů a Tom Cruise, ale děj mě vážně nic neříkal. Řekl bych, že sem dávaj lidi 4 nebo 5 hvězdiček, jenom protože je to od Spielberga ()

cariada

na druhý pokus už jsem tomu přišel mnohem víc na chut. Podobný scifi mám rád ukazuje to chování lidí v extrémních situací. Měl jsem trochu strach T.Cruise ,ale nakonec se role otce zhostil dobře ,zato ty jeho děti byli na zabití. To mě děsně vadilo jak neposlouchají. Scéna ve sklepě ,kdy tam lezlo to chapadlo s okem na mě působila strašně lacině. Jinak to byla pěkná podívaná. Spielberg se nazapře. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

24.04.2020

David Koepp je nejen filmový scenárista stojící za snímky jako Válka světů, Jurský park, či Mission: Impossible, je totiž zároveň i úspěšným spisovatelem. Jeho nejnovější knížku, v originálním názvu… (viac)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

U Disneyho konečně pohnuli s Indiana Jonesem. Pátý díl půjde do kin 19. července 2019 a natočí ho Steven Spielberg, samozřejmě s Harrisonem Fordem v hlavní roli. George Lucas by se na pokračování… (viac)