Nový film režiséra Bohdana Slámy Štěstí je dojemným příběhem o křehkém vztahu dvou mladých lidí, jenž postupně přeroste v opravdovou lásku. Herecké obsazení i atmosféra filmu navazuje na Slámův úspěšný debut Divoké včely, který měl mimořádný ohlas u českých diváků a přinesl mu i řadu cen na mezinárodních filmových festivalech. Hrdinka příběhu Monika (Tatiana Vilhelmová) se musí rozhodnout, zda obětuje vysněnou cestu do Ameriky za svým přítelem, aby se mohla postarat o děti svojí nejlepší kamarádky. Největší oporou se jí stane Toník (Pavel Liška), s nímž se snaží dětem nahradit chybějící rodinu ,a najde u něj nejen oporu, ale i opravdovou lásku. Film je hereckým koncertem obou hlavních představitelů, které doplňují skvělými výkony ve vedlejších rolích Aňa Geislerová, Bolek Polívka, Simona Stašová, Zuzana Krónerová, Marek Daniel a další. (oficiálny text distribútora)

jojinecko

Štestí je presne ten typ "víťazného filmu", ktorý oslovuje Akadémiu nielen v USA ale aj v Čechách...Ja práve tento druh filmov veľmi nemusím, aj keď kvality mu nemožno uprieť. Najvýraznejším plusom sú herecké výkony prakticky všetkých zúčastnených, pričom najmä Pavel Liška je fakt skvelý. Keby som necítil istú pachuť emocionálneho kalkulu, idem s bodovaním možno vyššie... ()

sharky

50% zaokrouhluju nahoru, protože tak jako zdobí americký film nepřehlédnutelná, krásná a velmi talentovaná charlize theron, zdobí ten český nepřehlédnutelná, krásná a velmi talentovaná táňa vilhelmová. Film samotný jsem ale nějak příliš nepochopil, nebylo to nic pro mou citlivou dušičku, hlavní hrdinka je tak strašně hodná a všichni jsou na ní tak strašně zlí (rozhodně na to nechoďte s přítelkyní, když chcete mít romantický večer). scénář je tak divně propletený, že mi to ze žádného úhlu nedává kompaktní smysl. Naprosto pak nechápu chování matky, která miluje dceru a chce pro ní to nejlepší, ale když se dcera chce ujmout osiřelých dětí místo cesty za milým do ameriky, tak ji mazka vyštve z domu, to je naprosto nelogické chování. Ovšem vtipné hlášky dua otec-matka --- polívka-stašová jsou jediným velkým kladem filmu. Asi je to o tom, že ne každý má štěstí a ne vždy to, co jako štěstí vypadá, je opravdové štěstí a největší stěstí je obětovat se pro druhé (teď jsem se do toho dobře zamotal, ale bohdan sláma taky:). ()

Flego

Konečne som mal možnosť zhliadnuť Šťastie Bohdana Slámu... Emócie boli rozdávané plným priehrštím, herecké výkony boli nadpriemerné ( hlavne Pavel Liška a Martin Huba boli výborní vo svojej mimike ) - tak prečo mám podivný pocit ? Možno preto, že všetko bolo akési nadupané, silové, chýbala tomu poetika. Motívy sa hrnuli na diváka, aby príbeh napokon skončil ako vyhodený do vzduchu... Ani vyletieť, ani dopadnúť. Určite som čakal viac, ale aj tak dávam štyri mínus ( alebo tri plus - vyberte si ). ()

Natascha

Naprosto se ztotožňuji s názory Tetsua. Jen mi přijde, že film má i pár kladů - především herce, jejichž vedení dodává filmu silný emocionální náboj. Už jen kvůli nim Štěstí stojí za shlédnutí. ()

honajz

Vykalkulovaný film plný logických děr (skutečně by maminka vyhodila dceru?), neskutečně plochých charakterů (buď je jedna holka moooc hodná, nebo druhá moooc zlá, stejně jako Tonda a teta moooc hodní), scenáristických klišé, ale i nedokonalostí (chybí větší vhled do postav, aby se s nimi člověk mohl víc ztotožnit), s vyzněním, že opravdové a pevné charaktery rostou v bídě a špíně a nemusejí vlastně ani makat - tož balím krosnu, jedu na Mostecko a budu přežívat v nějaké té špeluňce, abych byl dobrým člověkem... Ano, přeháním, k tomu být dobrý stačí i jiné ingredience, klidně v hlavním městě a u podnikatele. Ostatně, i Perníček ve Shrekovi "být dobrý". ()

Ivoshek

Není mi jasné, za co tenhle film dostal tolik cen. Pomilionté se sešli zrzka, Táňa a Pavel "idiot" Liška a natočili si s Bohdanem takový ten filmíček o opravdových lidičkách, co chytne za srdíčko. V podstatě bych mohl vzít některý ze starších komentářů k předchozím českým "dílům" a jen ho sem zkopírovat. Scénář o ničem, plný klišé, těžko uvěřitelných dialogů, nelogického chování postav.... Herci hrají jako vždycky sami sebe (Aňa Aňu, Táňa Táňu, Liška debila), jedinou výjimkou je Marek Daniel, který hraje také debila. Ke všemu je ten film postavený na rovnicích chudý = čistý, upřímný, hodný, laskavý, fér (vs. bohatý = zlý, nefér, nepoctivý, hrubý, falešný). Tohle je naposledy, co jsem byl ochoten obětovat na něco takového čas. Na Village Teachera se nepodívám ani v televizi. Jen podotýkám, že současná česká kinematografie mne nijak zvlášť neoslovuje a nevyhledávám ji. Film jsem viděl v autobuse cestou do Brna. Příště už pojedu autem. ()

MM11

Film nabádá k nečekané spoustě otázek, ale nedává divákovi rovnou šanci k pokusu o odpověď. Rozjeďme kolovrátek osudů. Byli jednou jedni anti-hrdinové, kteří se bezmocně plácali životem. Ani nečekali na změnu, protože byla tak vzdálená. Jako divák jim přejte, ciťte s nimi a chápejte je! Ale Bohdan Sláma Vám ručí, že nic s toho jim nepomůže... Nechci pochopitelně nějakým způsobem zpochybňovat hodnověrnost pana režiséra vycházající evidentně s osobních citových prožitků. Ale točí se v kruhu, postavy jsou tak silně autentické, že je skutečně marné a zbytečné je zatěžovat nástrahami na hraně pochybného scénáře plného nefér citových kliček a odmítání nalézání příčin. Upřímná výpověď je absolutní, pokud se jí za překážku nestaví právě ani štěstí. Pokud postavy našli podle pana Slámy správnou cestu je mnohé vysvětlitelné, ale já mám pocit, že sdělení je hlubší a k pozicím mravní hloubky společnosti kritičtější. ()

d-corso

Pavel Liška už vskutku nezahraje nic jiného než idiota. Dokonale toho využil Jan Švankmajer ve skvělém filmu Šílení (který tímto doporučuji). Štěstí je ukázkovým příkladem sra*ek, které většinově produkuje současná česká kinematografie-Sláma, Hřebejk, Svěrák atp. Kde je probůh nějaký český Lynch, Cronenberg, Almodovar? ()

claudel

Zasloužený úspěch Bohdana Slámy a hereckých představitelů, Štěstí je vskutku výborný film, který sice nevyzní úplně nejoptimističtěji, přesto určitě záblesky sluníčka divák zachytit může. Vyzdvihl bych především výkon Ani Geislerové. ()

Mordenroth

Nuda, nuda a nuda. A to sa mi Divoké včely dosť páčili. Tento príbeh ma však jednoducho až tak neoslovil. Tri hviezdičky sú predovšetkým za skvelé a relatívne bezchybné herecké výkony. ()

Kamca_

Nudný a celkem odfláknutý film. I když je to vážné téma, tak já to teda vážně vůbec nebrala a ani to na mě vážně nepůsobilo. Zpracované to mohlo být líp. ()

ScarPoul

No nie je to až také zlé. Náhodou pekne spracovaný motív lásky ktorá je opätovaná , úprimná ale nenaplnená. Aj keď človek nikdy nevie. Je krásne vidieť ako sa od svojho prvého študentského filmu Bohdan Sláma vyvynul a natáča také filmy, ktoré majú náznak duše. Na tomto filme je jasne vidieť že už vie čo točí a aj keď je to rutinný príbeh natočil ho svojim spôsobom a svojim spôsobom pekne. Liška a Vilhelmová pre mňa predstavujú asi najlepšých hercov mladej generácie a aj napriek koncu som bol sklamaný že som nebol svedkami ich opätovného stretnutie a bolo my ako by zobraté ten stret a reakcia Tondu. Každopádne iný herci za nimi nezaostávajú ale aj keď je Anička veľmi talentovaná herečka jej herectvo mi nejako nesedí a stále mi pripadá že hraje vlastne tú istú rolu ale to nie je až také zlé lenže ona každú svoju rolu hraje rovnako. Taká Vilhelmová ktorej hrdinky tápajú neustále medzi priepasťou lásky dáva každej svojej postave aj keď hraje tie isté tak isto aj Liška obohatenie a reálnosť. Tiež sa v tomto filme objavil náznak takzvaného mentora - človek ktorý zasahuje do deja a ukazuje hrdinom správnu cestu - Polívka lenže nakoniec aj keď tam potencial bol mentor nebol a to ma mrzí lebo to sú tie najlepšie postavy. Takže aby som to zhrnul je to pekný film, úprimný dobre natočený ALE rovnaký ako aj ostatné české filmy a skôr či neskôr sa ich presýtim takže by som bol rád keby češi prišli s niečim novým. ()

rawen

Nebojím se dát 5 hvězd, "Štěstí" je ještě lepší než jeho zdařilý "sequel" Divoké včely - výkony Geislerové a Lišky (i když Toník je další z klasických "Liškovin") jsou vynikající, celé obsazení lze jen pochválit, nosná myšlenka není nejsilnější, ale způsob, jakým ho Sláma natočil, mě prostě dostal (hlavně ten nenásilný závěr). Jo a ještě něco --- skvělá kamera --- viz. například poslední scéna, jak jede Vilhelmová ve vlaku. Prostě moc fajn, chytlo mě to a hned tak nepustí... 9/10 ()

BoPo

Myslím, že trojica Vilhelmová, Liška, Geislerová už vyčerpali svoj vzájomný potenciál. Už radšej len oddelene. ()

apokar

Tenhle film mě rozpoltil. Mé objektivní já říká, že je to nadprůměrný snímek s velice dobře vypracovanými postavami, které jsou relativně dobře zahrané (snad jen postavy T. Vilhelmové a A. Geislerové se na můj vkus vyvíjely moc rychle a zjednodušeně, US přítel byla zcela plochá postava, naštěstí zcela marginální, pouze účelová). Mé subjektivní já však namítá, že mne příliš neoslovil a emocí moc nevyvolal, neboť prostředí i postavy jsou mi příliš vzdálené a nedařilo se mi najít postavu, se kterou bych byl schopen se ztotožnit - prostě to pro mne zas až tak skutečný svět nebyl. Navíc mi vadila jedna větší logická nesrovnalost a obtížně jsem chápal časovou linku. To, že osudy téměř všech postav zůstaly otevřené, považuji za klad (nejsou-li to zadní vrátka k jakési hodně volné trilogii). Skvělé je pojmenování filmu - takový rozpor a zároveň souznění se jen tak nevidí. Nicméně po porovnání s jinými tuzemskými snímky potlačuji subjektivitu a nechávám volný průchod objektivitě. ()

Johny_fork

Hrozný film, nemyslím kvalitou, ale tím co vyjadřuje, podle Slámy jsme národ totálních zkrachovalců, až nucený tlak na depresi mi trošku vadil, každá postava musela být tragická. Nicméně film působí, to každopádně, prostředí měsíční mostecké krajiny spolu s geniálním Pavlem Liškou dodává tu správnou ponurost. Našel by se i morální dopad, každý svého štěstí strůjcem, proto se učme a dělejme něco se svými životy. ()

Terva

CITÁT - To chce čas, musíme počkat........... Opět se tu sešlo trio z Návratu Idiota, což jsou Tatiana, Aňa a Pavel. CITÁT - Hele, to jsou malý člověci, vole............... Sexuální scéna okolo 15 minuty je odporná a divák už skoro tuší, kam to povede. Na svou dobu standardní herecké obsazení, tedy dobré, ale příběh je nemastný neslaný, jednoduchý a špatně natočený. Bohužel to Aňe Geislerové nevěřím. Nejvíc mě štve to období, zatím, co se Návrat idiota odehrával na Silvestra a Nový rok, je Štěstí z Vánoc. My snad ani jiné období nemáme. CITÁT - Pojďme se najíst......... Málem jsem to nedokoukal. ()

Tatatranka

Nad Divokými včelami a Venkovským učitelem. Avšak pod nebem, pod nímž se rudolí makové pole. Avšak pšenka na něm nepokvete. Pěkná kompozice záběrů, tiché utkvívání na viděném. Občas by jen pohyblivé loutky neměly promlouvat. Oblíbený záběr: loďka a vyprávění o vodnících pod dozorem tlouštíků komínů. ()

Evropské filmové ceny

Evropské filmové ceny

10.05.2017

Od roku 1988 uděluje evropská filmová akademie filmové ceny pro evropskou kinematografii. Původně se ocenění jmenovalo Cena Felix a od roku 1997 bylo přejmenováno na Evropské filmové ceny. Udílení… (viac)

Český lev 2005

Český lev 2005

27.02.2006

V sobotu 25. února 2006 proběhlo v paláci Lucerna předávání 13. ročníku výročních filmových cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Podle všech očekávání si pro nejvíce sošek přišli lidé,… (viac)

MFF Bratislava

MFF Bratislava

19.11.2005

Ve dnech 2. - 10. prosince 2005 se v bratislavském Palace Cinemas uskuteční 7. ročník MFF Bratislava. Během této doby se představí 18 filmů z celého světa, jejichž kvalitu budou krom početného… (viac)