Mimo zákon

• Slovensko Mimo zákona (viac)

Extrémně nebezpeční masoví vrazi projíždí krajinou a mezi lidmi se šíří strach. Policie je bezradná, dokud maskované vrahy při jedné akci náhodou nezahlédne trojice očitých svědků – starší policista, osmiletá holčička a mladá žena závislá na drogách. Na jejich výslechy pod dohledem kamer jsou povoláni dva speciální agenti FBI. Původně rutinní práce se brzy změní v tajemnou hru, kterou mezi sebou svědci a agenti hrají. Nikdo zde totiž nemluví pravdu. Originální příběh s nečekaným zvratem natočila režisérka Jennifer Lynchová, dcera významného režiséra Davida Lynche. (oficiálny text distribútora)

teutates

Podivuhodný prípad, ktorý stojí za pozornosť, dokonca si ju vyžaduje. Rozhodne ma celý tento príbeh prekvapil, ani na chvíľu som neuvažoval o takomto spáde celej udalosti. Aj napriek tomu nemôžem hodnotiť inak, pretože pomale tempo a psychická vyšinutosť mi nestačila k celkovému blahu. 6/10 ()

Campbell

Tak tohle mě dostalo do kolen. Lynchová holčina ukazuje že dokáže vzít žezlo po tátovy. Teda ne že by film byl až tak divnej jako Lynchovi filmy, ale je to naprosto dokonale natočené a pár scén mi toho Lynche dost připomínaly. Atmosféra je zapadlá a fakt působí dobře, herci hlavně Pullman hraje naprosto výborně, a ostatní taky. A rozuzlení je takové kulervoucí že jsem byl více překvapen než třeba u Saw. Tohle se prostě povedlo, a od 5* mě dělý opravdu málo. Paráda a super překvapení. ()

predators

Několik svědků brutální vraždy je vyslýcháno agenty FBI na jedné zapadlé policejní stanici. A krimi s pořádnou dávkou napětí může začít. Za výpověďmi se mohou skrývat lži i pravda, podvod nebo poctivost a díky skvělým hereckým výkonům nebudete vědět, která bije. A schválně, jestli přijdete na to, kdo je vrah? :-) Mně to trvalo až do posledních chvil před odhalením a musím uznat, že vyústění děje se opravdu povedlo. Napětí až do konce! Zajímavosti: Vrahem je...přece vám nebudu kazit radost? :-) 75% ()

Chrustyn

Slušný leč nijak závratný černohumorný thriller, ve kterém agenti FBI vyslýchají trojici svědků vraždy a každý má svou vlastní verzi jak se událost stala. Herci nepřekvapí, gradace filmu mohla být větší a konečný zvrat překvapí snad jen ty, kteří sledují německé televizní kriminálky. Ostatní si s úsměvem na rtech řeknou jen "aha" nebo "cože?" a radši se v tom nebudou moc šťourat jinak by si uvědomili, že to je jednoduše blbost. Určitě se to dalo vymyslet lépe. Od Lynchova potomka jsem přeci jen čekal něco tajemnějšího a temnějšího. ()

klerik

Aj napriek môjmu trojkovému hodnoteniu, tento film stojí za pozretie. Je tu však pár zádrhelov. V prvom rade, film sa sám (logicky) hlási k "lynchovinám" ale v ich konkurencii neobstojí ani s jednou. Za druhé, sú tu filmy ako napr. VYVRHELI PEKLA, FUNNY GAMES USA, ktoré majú podstatne zaujímavejší rukopis. A po tretie, Bill Pullman tu v podstate imituje herectvo Roberta De Nira, čo nie je chyba, len je to divné... Je to však zaujímavý a napriek zakopnutiam (vo forme nevyváženého tempa) mrazivý film. Julii Ormond vek celkom pristane a nie je u nej ani stopy po jej naivných postavách z minulosti. Guláš už niekoľkokrát vydeného, ktorý však poteší, keďže tento žáner nepraská vo švíkoch... ()

SOLOM.

Když jsem uviděl v úvodních titulcích, že na filmu spolupracoval i sám David Lynch, byl jsem velice zvědavý, jak si s režírováním poradí jeho dcerka a zda jí do toho i tak trochu nefušoval sám. Když film skončil, nemohl jsem sice na jednu stranu skrýt lehké zklamaní z „profláknutého“ scénáře, kdy ti pozorní odhalí zápletku někde v půlce filmu, ale na druhou stranu jsem se tady ani moc nenudil. Dopomohli k tomu i velice solidní herecké výkony, vybudovaná atmosféra (chaosu, bezcitnosti a lehkého mysteriózna) a dvojice „hodného – zlého“ poldy. Každopádně v tom nevidím žádný „slibovaný“ zázrak, nýbrž lepší průměrný thriller. ()

Necrotongue

Film jsem viděl asi před dvanácti lety a absolutně jsem si ho nepamatoval. Ani obraz, ani zvuk. Dnešní repríza tak pro mě byla vlastně novou premiérou a jsem si jistý, že teď už si snímek zapamatuji. Kromě toho, jak mi vadilo, že tvůrci různými náznaky odkryli karty příliš brzy, mě celá záležitost až překvapivě bavila a taťka může být na dceru hrdý. Příběh, tvořený kombinací vyprávění tří očitých svědků a dějovou linií, která ukazuje skutečný sled událostí, na mě fungoval výborně, a přestože byli Bill Pullman a Julia Ormond o parník lepší než zbytek herecké sestavy, nemůžu říct, že by mě nějaký herecký výkon zklamal. Nejpřekvapivějším zjištěním pro mě byl fakt, že přes všechno to explicitní násilí a psychopatické výlevy natočila Jennifer Lynch vlastně film o lásce a v žánru filmu tak chybí slovo "romantický". / Poučení: Nepřekračuj povolenou rychlost. ()

JASON_X

V návalu nadšení dávám plný počet, protože tohle se Lynchově dcerce řekl bych hodně povedlo. Těžko o tomhle filmu něco bližšího napsat bez spoilerování... prostě taková kombinace pana otce Lynche a Tarantina... Hodně se mi líbila pasáž s výpověďmi svědků spolu s paralelním filmovým doprovodem a la "jak to bylo doopravdy". Páreček dvou ujetých venkovských fízlů, buzerujících dost drsným způsobem pro zábavu řidiče, je megašílený a megavtipný zároveň. Mladá fetka i malá holka byly taky výborné. Ovšem filmu kralují Pullman a Ormond, to je bez debat. Hlavně ta Julia... A na konci dojde i na romantiku, mmm... ()

mm13

Bez jediného hluchého miesta a teda bez námietok. Herci ako zrodení pre svoje role, evidentná pohoda na pľaci, hravý spôsob rozprávania, brutálne scény funkčné (skvele dramatizujú dej), super finále. Nič objavné, ale pekne na hrane, ako divák som bol plne v moci tohto filmu. Zvlášť oceňujem tvorcov za odmietnutie hry na prekvapujúci zvrat v závere. Pointa je naznačená dosť skoro, ale karty sú už vtedy rozdané tak, že ešte len od tej chvíle začne byť Surveillance napínavý. ()

Morholt

Lynchová udělala jednu jedinou chybu, ale za to obrovskou. Celkem brzy přišla jedna věta, která de facto odhalí celou pointu. Ta kdyby nepřišla, tak je to u mě snad stoprocentní záležitost. I tak jsem si alě vychutnal výbornou lynchovskou režii a perfektní vedení herců, přičemž Pullman a Ormondová zářili snad nejvíc za celou svou kariéru. Alespoň v mých očích. Jestli bude Jennifer takhle pokračovat a napříště se vyvaruje toho minima chyb, tak jednoho dne se tatíkovi snad i vyrovná. 85% ()

Lacike

Skvela kriminalka s atmosferou pripominajucou serial Twin Peaks. Aj v tomto filme sledujeme stret profesionalov od FBI s miestnymi policajtami pri rieseni brutalneho zlocinu. Ich drobne konflikty patria medzi najzaujimavejsie sceny. Vacsina hercov je skvele obsadenych. Jedine Bill Pulman mi v niektorych momentoch nesedel a uplne som mu jeho postavu neveril. Namiesto neho by sa skvele hodil Kyle MacLachlan. Keby sa film skoncil po vypocuti vsetkych svedkov, tak by mi to uplne stacilo k spokojnosti a uz tak by bol dostatocne skvely. Lenze pribeh pokracuje este chvilu zbytocne dalej. Zaver ma sice nastastie neznechutil, ale ani nepovysil film na vyssiu uroven. ()

Terva

CITÁT - Svědkové se jim říká proto, že něco viděli.......... Psychologický profil osob tohoto příběhu je divný. Teda hlavně ti policajti. Těm jejich práce trochu přerostla přes hlavu. Že by tvůrci tohoto filmu neměli polici moc v lásce ? V příběhu se FBI pomocí flasbacků snaží získat popis situace ve které zemřelo několik lidí. CITÁT - Já tam ale byl......... Úsměv na rtu vyvolá Michael Ironside a ten jeho blažený úsměv, když si zapaluje cigáro okolo 75 minuty. CITÁT - Kouření zabíjí.......... Vůbec jsem nečekal, že to nabere takové obrátky a překvapení bylo opravdu překvapení. Kdo neviděl neuvěří, když napíšu, že ten film má krásný romantický konec. ()

Dale

Takú zlátaninu dokáže napísať kdejaký amatérsky scenárista, dokonca na rozdiel od iných som tu nebadal nejakú atmosféru. Stále sa niekto zbytočne vykecáva a keď príde na akciu, tak je odfláknutá. Prekvapujúce rozuzlenie sa nekoná, po 20 minútach viete, koľká bije, len tajne dúfate, že to predsa bude mať zaujímavejšie vyústenie. Koniec bol bez logiky, čo vás po tom priebehu ani veľmi neprekvapí. Dcérenka sa moc nepotatila. ()

Seabeast

Režisérka Jennifer Chambers Lynch a David Lynch není žádná shoda jmen. Jedná se skutečně o jeho čistokrevnou dceru! A ještě k tomu jde v otcových stopách, což je parádní. Na srovnávání holt dojde tak jako tak a řekl bych, že si nevede vůbec špatně. Jedná se o mé první setkání s její tvorbou a dozajista kouknu na zoubek i dalším snímkům, protože se jednalo o dobře koukatelnou jízdu. Pod kontrolou je druhým zásekem ve filmografii slečny Lynchové a žánrově velmi dobře zapadá do rodinného zájmu mysteriózních krimi. Ač je místama pěkně atmosférický, tak ve finále nezamotává tolik hlavu a je divácky vstřícnější než Lynchova tvorba. Úvod je nakousnutý brilantně a rozmotávání zapeklitého případu nabírá pekelně napínavých obrátek. Jenže od příběhového twistu veškerá dobře vybudovaná atmosféra jde rázem pryč a výsledný dojem z dojezdu šel z mého hlediska spíš k průměru. Přestože se jedná o silnou trojhvězdu a nuda Pod kontrolou rozhodně nebyla, tak jsou občas cítit menší rezervy, a to jak ve scénáři, tak v režii. Za shlédnutí ale výsledek určitě stojí! ()

ledzepfan

Je fajn vidět, že mladá lynchová vyrůstala na taťkově slavném seriálu stejně jako ostatní a stejně jako ostatním se jí navždy zaryl do mozku. Ty paralely totiž určitě nejsou náhodné a nejsou ani prací tatínka na postu výkonného producenta(ikdyž pár rad a jeden song si neodpustil). Z mého pohledu je Surveillance atmosférická, hravá a napínavá detektivka ve které ale precizní a nápadité odvyprávění příběhu má přednost před snahou o nějáké sdělení. Ve výsledku to působí jako krásně natočený ale myšlenkově prázdný film. ()

agentmiky

Když zahlédnete u filmu v kolonce režisér napsáno Lynch, tak vězte, že vás nečeká nějaký jednoduchý film, ale pořádně propracovaný film s mnoha zvraty, který je obohacen neobvyklým rukopisem tohoto režiséra (jeho tvorba ale není pro každého, to dá rozum). Vidět film jeho dcery je jako přes kopírák, je to k nevíře, ale ona musí být stoprocentní nefalšovaný klon. Surveillance je drsná krimoška, která jede ale ve vlastním světle a k žádnému jinému filmu se ani přirovnávat nedá. Dostáváme se do amerického venkova, kde ihned pocítíte tísnivou atmosféru již po prvních minutách. Policisté místo chránění svých občanů střílejí do gum cizincům a pak si vychutnají dialog s nimi z očí do očí, a představte si, že v tomto prostředí se začne pohybovat dvojice sériových vrahů ? To máme zaděláno na úplně ponurý film, kde není místo k zasmání. Dvojice hlavních detektivů z FBI až vražedně úžasná (mám říkat vůbec detektivové ? kdo viděl, tak pochopí), atmosféra strhující, postupní skládání celého příběhu se povedlo taktéž na jedničku. Závěr je nekompromisním kopancem mezi oči, celý film jsem měl vlastně rozuzlení před sebou a já ho přehlížel. Trochu vypiplat charaktery a některé nudnější pasáže a měli bychom zde jednu z nejlepších detektivek v celé historii. I tak je to film, který byste si měli ihned pustit. Za mě dávám 86 % ()

swed

Prvotřídní thriller s mrazivou atmosféra, rafinovanými vypravěčskými postupy a zcela nemainstreamovým vyzněním (zlo je potrestáno ještě větším zlem). Mnohem lepší než většina podobných kousků ("Gone, Baby, Gone", "Zběsilý útěk"…). 9/10 ()