Nikto nepozná jeho minulosť, dokonca ani on sám. Prečo sa ho však pokúšajú zabiť?
Jednej búrlivej noci vyloví talianska rybárska loď z mora muža, skôr mŕtveho ako živého. V chrbte má guľky a pod kožou štítok s číslom bankového konta v švajčiarskej banke. Trpí úplnou stratou pamäte. Postupne zisťuje, že ovláda bojové umenia, dohovorí sa v niekoľkých jazykoch a že si poradí s každou zbraňou. V zürišskej depozitnej schránke, nájde hneď niekoľko cestovných dokladov, vysokú hotovosť, pištoľ a meno Jason Bourne s parížskou adresou. A tak Márii, prvému dievčaťu, ktoré stretne, ponúkne 10-tisíc dolárov za cestu do Paríža. Až tu, s pomocou Márie, ktorej život prevrátil hore nohami, začne skladať prvé kamienky do mozaiky svojej tajomnej minulosti... (oficiálny text distribútora)

raoul

Takhle si dovedu představit moderní akční film, který není úplně hloupý, naopak je natolik inteligentní, že se může vidět vícekrát a stejně nebude nudit. "Toporno" Damona je úplně přesná k postavě a jednoznačně uvěřitelná. Jako jeden z mála filmů, mě to inspirovalo k tomu, abych si dodatečně přečetl předlohu. ()

Vlado_B

Sympatický film. Akčné sekvencie nie sú síce nijako strhujúce ani dychberúce, ale zasa to celé pôsobí v rámci možností reálnejšie. Damon hrá slušne, Franka Potente nemusí byť každému sympatická, ale part si odhrala tiež na úrovni. No hoci som sa pri filme nenudil a nechýbalo ani napätie aj tak ma nedokázal absolútne ohúriť a 100%ne pohltiť. Nemôžem mu však odoprieť jednoznačné kvality - celkové technické spracovanie a slušný scenár. 75% ()

Sekel

Skvely akcni thriller pro 21. stoleti. Hlavni hrdina je nekompromisni a tvrdy a pri tom velmi chytry, myslici prakticky a prirozene pusobici, coz ho dela jeste nebezpecnejsim. Velmi potesi i evropska lokace celeho snimku. ()

redalert21

Tato serie je extra....a moc konkurence nema, pro fanousky akcni podivane jasne volba, od te doby Matt jeden z mych nejoblibenejsich hercu, jeho vykon naprosto pompézní : )) ()

Lipps...

Je fakt, že jsem se k tomuhle filmu dostala naprosto nechtěně. Místo skryté identity Martina Scorseseho mi kamarádka půjčila v té době nepříliš známého agenta bez minulosti. Ze začátku jsem se ani nechtěla dívat, ale potom mě Jason Bourne s tváří Matta Damona dostal. Perfektní zápletka, vynikající akce a tajemno, které obestírá celou minulost. Jeden z nejlepších akčních filmů posledních let. ()

E.T.Martin

Je tomu pár let: už jsem ani nevěřil, že existují dobře natočené a napínavé akční filmy. Až tak se tenhle žánr rozplynul v té spoustě hollywoodských klišé. A pak přišel Agent bez minulosti, a já jsem bezpochyby věděl, že to jde. Příběh začíná přímočaře, ale postupně získává větší a větší spád, a vy jen koukáte, co se v tomhle na první pohled obyčejném chlapíkovi skrývá. Na první podívání pět hvězdiček se spadlou čelistí, napodruhé už to tak silné nebylo, takže konečný verdikt - za čtyři (s hvězdičkou). ()

kanalek

Nechápu, proč mě tenhle film tak dlouho míjel.Nadupaná adrenalinová jídza, ve které člověk nedostane ani minutu na vydejchání se.Perfektně vymyšlený příběh, který se odehrává v pro mě velice atraktivním prostředí evropských velkoměst, mě vcucnul a vyflusnul až na konci.Jednou z hlavních zbraní tohohle filmu je také neskutečně akční a dynamická kamera a skvělý výkon Matta Damona, kterému role více než sedla.Dneska mě čeká Mýtus a dlouho jsem se na pokračování tak netěšil. ()

pierre9

Beriem to ako dosť lenivý rozbeh a iba dúfam, že pokračovania budú o niečom inom. Pretože Bourne zatiaľ zaostáva za svojou povesťou. Trikové scény na priemernej až podpriemernej úrovni, hudba s výnimkou pesničky, ktorá hrá v poslednej scéne, veľmi nevýrazná. 3.5* ()

meatball

Pro mě zatím nejlepší film ze série. Přijde mi mnohem vyváženější, s atraktivnějším zimním prostředím a celou dobu mi nutně necpe podrobnosti Bourneovy ztracené identity. Prostě chlápek co neví kdo je a já to nevím taky. Fakt ale je, že co nahrazuje tohle koření ve zbylých dvou filmech je Greengrassův vycizelovaný vizuál. ()

George89

Čím víc vzpomínám, tím víc tíhnu k Limanově špionážní klasice, která mě dokázala přikoval i bez všudypřítomné epileptické kamery a vteřinového střihu. ()

Wacky14

Opravdu "dokonalý" akční film, ve kterém zahráli oba hlavní aktéři brilantě. Skvělá kamera, hudba jemně dokresluje probíhající příběh, který člověka chytí tak, že přestává dýchat. Na každém rohu jsem cítil nějakej podraz, film jsem sledoval v neustálém napětí a vždy jsem se mimořádně těšil na další scénu. Nepopsatelný zážitek, v akčních filmech se nějak neorientuju, ale tohle mi přišlo kvalitní ... nemůžu se dočkat až uvidím pokračování :-) ()

Sintiroma

Velmi slušná a svižná a jak já to mám rád akčně nabitá podívaná.Matt Damon má konečně pořádnou roli kde se dá na něj koukat.Já ho totiž dvakrát nemusím,ale tohle odehrál solidně. ()

Brainback

Má v sobě dvě kulky a prázdnou paměť, ale přesto se bývalý agent Jason Bourne nedá zastavit a kosí vše, co se mu dostane do cesty. ()

cobr

Skvělé uvedení do příběhu agenta bez minulosti, které již zde začíná gradovat a ukazuje náznaky akční řežby, která za pár let přijde v podobě Ultimáta. Jinak skvěle natočený akční film, kterému, ale chybí to něco co jsem cítil v zatím závěru zatím triologie. ()

brasek odpad!

Veľmi preceňovaný remake. To dobré čo bolo v starom Bournovi (Richard Chamberlain) sa okopírovalo a to čo pridali nové a navyše robí z tohto idiotskú frašku s naivným koncom. Aj keď je vo filme plno akčných scén a má vysoké tempo, tak je to k ničomu, pretože zosúladenie akčných a neakčných scén vôbec nefunguje a pripadá mi to všetko ako keby na silu a za každú cenu vtrepané do deja. ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

28.01.2021

Britský herec Jamie Dornan (Synchronic, Anthropoid) byl obsazen do hlavní role v připravované koprodukční limitované sérii s jednoznačným názvem The Tourist. Natáčení šestidílného seriálového… (viac)

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (viac)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav