Nikto nepozná jeho minulosť, dokonca ani on sám. Prečo sa ho však pokúšajú zabiť?
Jednej búrlivej noci vyloví talianska rybárska loď z mora muža, skôr mŕtveho ako živého. V chrbte má guľky a pod kožou štítok s číslom bankového konta v švajčiarskej banke. Trpí úplnou stratou pamäte. Postupne zisťuje, že ovláda bojové umenia, dohovorí sa v niekoľkých jazykoch a že si poradí s každou zbraňou. V zürišskej depozitnej schránke, nájde hneď niekoľko cestovných dokladov, vysokú hotovosť, pištoľ a meno Jason Bourne s parížskou adresou. A tak Márii, prvému dievčaťu, ktoré stretne, ponúkne 10-tisíc dolárov za cestu do Paríža. Až tu, s pomocou Márie, ktorej život prevrátil hore nohami, začne skladať prvé kamienky do mozaiky svojej tajomnej minulosti... (oficiálny text distribútora)

Zahartof

Výborná atmosféra, skvělé herecké výkony a hlavně vynikající režie. Dlouho jsem se téhle trilogii vyhýbal, ale to jsem dělal velkou chybu. Skvělé je znázornění úplně normálního světa - nic není stylizováno, jako v mnohých jiných filmech. Jen tady můžete vidět Damona, jak se s pistolí volně u boku proplétá davem na ulicích, za ním jeho pronásledovatele a kolem normální lidi, co opravdu něco dělají - babku, co jde pro rohlíky, líbající se dvojici, pár kluků, co hraje fotbal mezi zaparkovanými auty, atd...Na druhou stranu bych měl pár výhrad - Bourne asi není člověk, ale spíš kyborg - jinak si nedovedu představit nikoho, kdo schytá dvě kulky do zad (tzn. do plic, minimálně), pár dní plave v moři a po záchraně rybáři (kteří mají mimochodem na lodi kvalifikovaného chirurga), už druhý den vesele pomáhá se sítěmi....Ale i tak je to vynikající akční film. ()

Arequipa

V některých pasážích to hodně připomínalo Bonda, jinak ale odlišné. Konec byl pro mě trošku překvapivý. Akční scény byly efektní. Snad jen ta na točitém schodišti, kde si Jason udělal z protivníka polštář byla už dost za hranicí. Matt Damon je ale nadějný herec a tímhle filmem to jen potvrzuje - 75%. P.S. Kniha od Roberta Ludluma začíná velice slibně, ale postupně se tempo vytrácí. Není špatná, ale film je myslím lepší. ()

gemi

Mám rád hry s pravidly. Film může být jakéhokoli žánu, ale vždy musí být uvěřitelný. Terminátora prošpikují samopalem a on jde dál - budiž, je to stroj. Superman obletí zeměkouli tak rychle, že vrátí čas - budiž, Einstein byl jenom člověk a ve svých teoriích se mohl mýlit. Agent, který shodí z 10. patra chlapa, skočí za ním, "cestou" zastřelí banditu, dopadne na chlapa, opráší si bundošku a odchází středem - tak to ani omylem. Agent bez minulosti je dobrý film, až na popisovanou, NAPROSTO nepatřičnou a přebytečnou scénu, která patří do filmů Uweho Bolla, ne sem. ()

waska

Velmi povedený akční thriller, ve kterém naprosto ekceluje Matt Damon. Výbroný scénář a skvělá režie dodává této akční jízdě pořádný šmrnc. Neuvěřitelné věci ( kromě seskoku snad z 8. patra :)) se tady nedějí, dokonce ani auta jen tak od sebe nevybuchují ( na to jsem opravdu háklivý ). Franka Potente zaujímá roli vyděšené, ale zároveň nádherné "spolupachatelky", Chris Cooper jako k sežrání vynikající padouch a Clive Owen v roli zabijáka mě naprosto herecky uspokojili. Když to srovnám s filmy podobného žánru, třeba XXX, Agent mi vychází o třídu lepší. Výborná hudba Johna Powella. ()

krizi

Akční filmy mám opravdu hodně rád a tento, spolu s dalšími dvěma pokračováními, považuji za jeden z nejlepších za posledních několik let. Velice zajímavě natočeno, ale filmu to dodává tu potřebnou jiskru. Co se týče obsazení, tak Matt Damon se tímto filmem u mě dostal mezi nejoblíbenější herce a Franka Potente byla krásnou ozdobou filmu. ()

BLADER

Ako to všetko začalo...poviem to na rovinu, neviem, čo si mám o tomto filme myslieť. Na jednej strane vidím tak trochu málo akcie a keď si to porovnám s ULTIMÁTOM, je to o niečo slabšie, ale na druhej strane vidím kvalitný akčný film, ktorý má okrem zbraní a svalov aj mozog (!) a ktorý je možno preto o niečo pomalší, aby sme sa pripravili na nasledujúce dva filmy. Nie, nevidel som celú trilógiu, len prvý a posledný film, pričom tretí má jednoznačne navrch, ale aj tak v tomto vidím mimoriadny akčný film. A veľmi kvalitný. ()

Tamten

Zajímavě pojatá akční podívaná, ve které tvůrci z "běžných" agentských témat dokázali dostat něco ne až tak běžného. A ačkoliv film není napěchován akcí od začátku do konce, nudit se u tohoto filmu rozhodně nedá. ()

Martin9

První film s Jasonem Bournem se podle mě povedl moc, i když mín než dvojka a trojka od Paula Greengrase ! Herecký výkon, a to hlavně Matta Damona je skvělý, řežie Douga Linhama a scénář Tonyho Gilroye a Williama Blaka Herrona je také bezchybný. Všechno je to skvělo prostříháno i s pár vtipníma scénama, jako příklad třeba jízda autem po schodech. Pokud chcete vidět špičku mezi akčními filmy, tak se koukněte na tenhle film ! 79% ()

Withree

První a nikoliv nejlepší, i když to má 5 hvězd, Bourne. Zde se s Bournem pomalu, ale jistě seznamujeme, přihrajeme do cesty životní lásku a necháme ho pronásledovat agenty, kteří, jak už to tak bývá, se ho chtějí zbavit, aby nenapáchal větší škody. Role Bournea je pro Damona dělaná a skvěle mu padne. A to jak tento film překonali další 2 díly, to je něco. ()

Jablek

No myslim, že ten několikapatrovej polet si mohli nechat (Bourne je sice špičkovek agent, ale superman asi nee), jinak dobrý... ()

Psycho.R

Při prvním shlédnutí jsem se celkem nudil, ale potom, co jsem vyhrál lístky na druhý díl, rozhodl jsem se to shlédnout ještě jednou, abych byl v obraze a bylo to celkem fajn. ()

Varney

Parádna akčná a špiónska filmová chuťovka. Dobrý výber hlavnej role, aj keď mi Matt Damon zo zaťčiatku absolútne nepripadal ako špión alebo zabijak. Teda aspoň do prvej akčnej scény. Následne sa film svkelým tempom rozbehne. Film má všetko, čo má správny akčný film obsahovať. Scenár, strih, akčné scény, hudba - niet čo vyčítať. A videli sme,že na dobrú automobilovú naháňačku nepotrebujeme nejaký športiak. Stačí aj obyčajný starý mini cooper :). ()

peteriko

Matt Damon sa púšťa do hľadania svojej identity. Dej sa stále točí okolo toho istého tj. hlavná postava raz uteká pred svojou minulosťou a raz jej ide naproti. Príbeh moc neoslní, zato tento film do bodky spĺňa to, čo sa od akčného filmu očakáva. AKCIA AKCIA a ešte raz AKCIA. K skvelej atmosfére filmu dosť pomáha aj soundtrack, ktorý sa náramne vydaril. (Autor: John Powell) ()

Kingjiri

Nejmíň zábavnej díl Bourneovy trilogie. Nejde rozhodně o špatnej počin, ale něco mi v něm oproti dalším dvěma dílům schází. Možná je to tím, že mi víc sedí styl, kterej do série vnes Paul Greengrass. Občas jsem se trochu nudil, ale zábavnejch pasáží je bez debat mnohem víc. Námět je pak výbornej, koneckonců na jeho základě vznikly ještě další dva filmy. ()

jaki96

Akční filmy mě vždy chytnou a je těžké se na ně nedodívat. A právě tímto případem je určitě Agent bez minulosti, Jason Bourne, v podání Matta Damona. Dobrý výkon předvedla i Franka Potente. Doug Liman se svého úkolu celý film zrežírovat chopil velmi zodpovědně a výslednou práci já hodnotím 5*. ()

Dartdevil

Začátek jedné akční trilogie, která mě zcela pohltila. Jednička se ještě tak jako rozkoukává a rozjíždí, ale stejně je to u mě na pět. ()

Henry Morgan

Těžko říct, čím je ten film tak dobrý. Zvlášť když tam není moc akce a dost brzo je jasné co zhruba dělá, ale možná to bude právě takovou samozřejmou přirozeností, s kterou se Jason Bourne pohybuje celým dějem, nikde nejsou žádné přiškrcené dialogy nebo tupé souboje, které by měli vyvolat senzaci. Bourne je přirozený a celý film šokuje nejen sebe, ale i diváky svou dokonalou precizností, o které nemá ani potuchy. V podstatě z toho filmu nikdo nevyčnívá a to je asi dobře. ()

mvukotic

Vyborny 'europsky stylizovany' moderny akcny film. Sem tam nejaka ta nelogickost, ci prehliadnutie fyzikalnych, ci inych prirodnych zakonov je pekne ututlana fajn kamerou, dobrym hoci rychlym strihom a uhrancivym M.Damonom, ci F.Potente. Hoci som predstavitela hlavneho hrdinu doteraz vobec nemusel (Damon mi bol vzdy nesympaticky, hlavne v snimke Dobry W.Hunting) tu som si na ten jeho poplaseno-zadumany ksicht velmi rychlo zvykol a fandit som mu zacal uz v prvych minutach. Takto si predstavujem moderny akcny thriller. Bohuzial pokracovania ma uz tak napriek dobrym odozvam nechytili. ()

Crysis52

Výborný špionážny thriller a začiatok jednej z najlepších špionážnych serií. Matt Damon sa svojej úlohy zhostil zo cťou a predvádza jednu zo svojich najlepších filmových rolí . ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

28.01.2021

Britský herec Jamie Dornan (Synchronic, Anthropoid) byl obsazen do hlavní role v připravované koprodukční limitované sérii s jednoznačným názvem The Tourist. Natáčení šestidílného seriálového… (viac)

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (viac)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav