URBAN

Je spoustu sportovních filmů které mě nezaujmou nebo ničím nepřekypujou a pak tu jsou filmy které motivujou a Coach Carter je přesně tento případ. Možná by se dalo říct že Samuel L. Jackson tento film táhne plnou silou, ale to něják zvlášt evadí a ostatní herci byli taky sympatičtí a bylo báječné sledovat jejich vývoj. ( 4.1.15/PC ) ()

vadic

Parádní se vším všudy. Typická americká úzkoprsost dostává na prdel od jednoho basketbalového filosofa. Všechna čest mistru Carterovi, který musel asi hodně obětovat, aby vysvětlil svým hráčům podstatu sportu. A všechna čest S.L.Jacksonovy, který jej lidsky a neuměle přenesl do filmu. Zápletka mě táhla celou dobu a stopáž byla to poslední, na co jsem myslel. No a konci jsem ani nechtěl věřit. Ohromné plus jsou i super basketové scény, jejíchž jediný problém je až neuvěřitelný počet alley ops :) ()

chelseaman22

Tohle sportovní drama mě dostalo. Je pravda, že hudba by MTV mohla být lepší, ale to by jsme asi chtěli moc. Zásadový trenér Samuel L. Jackson mi přirostl k srdci, film jsem prožíval. Ale co bylo nejlepší? Hlubší smysl, jež Coach vštěpoval hráčům - škola Vás může ochránit před hříšnými ulicemi. 80% ()

Magneto

Vďaka charizme Samuela L Jacksona a dobrému scenáru sa tento obyčajný príbeh, ktorý sme videli už miliónkrát stáva príjemným spestrením daždivého popoludnia... ()

baruss

Len technická poznámka: ako hovorí môj kamarát: "Dabing je zlo!" Tak tento film zrejme prekladal niekto, kto nemá ani poňatie ako prekladať športové termíny z angličtiny do češtiny... Nezaškodilo by keby si tí translátori vopred naštudovali nejaké odborné výrazy. ()

Kikania

Fakt dobrý film, v ktorom môžeme vidieť tvrdého, no zato ľudského a správneho trénera s jasnými pravidlami, ktorého tak ľahko nič neodradí. A dokonca si vie poradiť aj s drzími chalanmi. Asi takto má vyzerať pravý tréner. Film na dobrej úrovni s dobrými hercami... ()

Sfinkter

Film má vše, co má béčková víkendovka mít. Je zajímavé, že hlavně tyhle filmy mě dokážou dojmout. Jackson opět excelentní. ()

Karush

Jeden jediný obrovský problém mám s týmto filmom, a to že každý každučičký športový/tanečný film je rovnaký, tie isté problémy, víťazstvá, nesúhlasy, jeden a ten istý šablónový príbeh len s inými hercami, divák vie čo sa bude diať ďalej, aký problém sa vyskytne a hlavne ako to celé skončí. Horšie už neviem vytknúť, lebo Jackson podal veľmi dobrý výkon a mladíci urobili všetko, čo sa od nich očakávalo, ale bez nich by film nebol tým, čím je. Podobné filmy: Príbeh Rona Clarka, Tancujem, aby som žil, Stomp, Tvrdá hra, Gang v útoku. ()

Jizni Tlapa

U kousků s podobnou tématikou je nejdůležitější,aby mě kdykoliv během příběhu zamrazilo. Trvalo to,ale dostavilo se. Basket je fajn a Jackson v roli neústupného vedoucího tlačil na pilu se správnou grácii. Doplněno o vhodně vybranou rap muziku a sígrovsky rozmazlenou partu nemám zásadních námitek. Veliká škoda, že převrat hajzl spratků ve správné cápky byl poněkud rychlejší,než by v reálu mohlo dojít.... poctivá čtyřka hvězdiček ()

skrblik007

Exemplární ukázka toho, jak má vypadat dobrý sportovní film. Obě roviny (sportovní i dramatická) jsou dobře napsané, zrežírované i zahrané a to povyšuje tenhle film o třídu výš. Coach Carter má spád, uvěřitelný příběh, přiměřené emoce a v neposlední řadě charismatického Samuela L. Jacksona v hlavní roli. ()

BS

Poselství filmu je jasné "Učte se nebo skončíte špatně!" (obzvlášť když jste afroameričan žijíci na periferie velkého města). ()

lennyd

Ken Carter (Samuel L. Jackson) se vrací na svoji rodnou školu, ale nyní už nikoli v kůži studenta nebo basketbalového hráče, ale jako basketbalový trenér. Jeho úkolem je vytáhnout mužstvo z bídy, do které v uplynulé sezóně padlo. Carter má vskutku neotřelé metody - se svými svěřenci hned první den sepíše smlouvu - musí mít příslušný prospěch, aby mohli zůstat i nadále v týmu. A neváhá tohoto práva (i přes veškerou kritiku veřejnosti) využít, a i přes řadu vítězství klidně zavře tělocvičnu, a nechá hráče sedět v lavicích. Jen on ví, že není důležité vyhrát sezónu, ale vytáhnout své svěřence z kolotoče násilí, alkoholu, drog... Tak to vidíte - čekáte nějaký bombastický film, a je z toho kravina. Naopak film, od kterého nečekáte vůbec nic, a ona je to trefa. Stejně tak Coach Carter - říkal jsem si, obyčejnej sportovní film, jen s Samuel L. Jacksonem - nu co, to nějak přežiju. A přitom jsem od začátku do konce neodtrhl oči od obrazovky. Jacksonovo filozofání nečekaně nebylo nijak směšné, a naopak ve všem měl docela pravdu. Sice to, jak tým ihned začal vítězit, bylo jaksi ... neuvěřitelné, ale na to se nehraje. Jen víc takových milých překvapení ... ()

tomxxx

Tým prohrává všechny zápasy, pak přijde pan super trenér a oni všechno vyhrají...že to ty lidi ještě baví točit. Pravdou je, že Samuel L. Jackson hrál pěkně a jeho postava dává určitý morální odkaz: Nejdříve škola a potom zábava. Díky tomu, že to nebylo úplně bezduché, a mohlo to pobídnout nejednoho „flákače“ k zamyšlení, dávám ***. ()

uiu

Trenér (nebo chcete-li kouč) Carter není na první pohled zrovna veselý chlapík. Po svých basketbalových "hvězdách" chce tvrdý trénink, rozdává tresty za pozdní příchody nebo za blbé dotazy. Jenže za tímhle chladným přístupem se skrývá muž, který chce pro své kluky jen to nejlepší a díky jeho drilu také začnou vyhrávat. Čím víc se jim daří ve sportu, tím míň už to jde ve škole se známkami. A kouč Carter moc dobře ví, že bez vědomostí by byli jen banda tupých basketbalistů. Zamče tělocvičnu, zruší veškeré zápasy a tréninky, dokud si chlapci nezlepší známky. Tento akt vyvolá protesty a vyvstává myšlenka: Je lepší být dobrý ve sportu nebo mít něco v hlavě a nebýt za debila? Samuel L. Jackson podává kvalitní výkon a na kluky ve sprchách se dobře dívá :) ()

elanius

(6/2012, TV Markíza) Tak pán Jackson nám to tu ťahá ako sa patrí. Pozitívom je, že film by fungoval pravdepodobne aj bez neho. Celkom slušná zábava, všetko ide po priamke, tak ako sa na slušný film patrí. Pár zádrhov po cesta za pozitívnym koncom sa objaví, ale diváka aj tak nenechajú na pochybách ako sa to celé skončí. Super hudobný výber mimochodom! Škoda, že film som videl s dabingom....vždy je dosti vtipné dabovať bandu černochov, ono to proste tak ako to celé bolo myslené pôvodne nevyjde.... 6/10 ()

Pavlínka9

Je to hodně o sportu, více ale o tom, co dělat, aby člověk byl přichystaný také na ty další roky, až vyleze z té školy a bude sice jedničkou v basketu, ale známky nic moc...Z morálního hlediska mi tenhle film utkvěl v hlavě více než ostatní, jelikož Samuel L.Jackson jakoby řval přes ten displej i na mě :) :) Bylo to tak intenzivní, zároveň to mělo hlavu a patu a mít takového trenéra - to bych chtěla taky :) Je tam plno kopanců, hodně lákadel, plno hezkých herců a sportovců a dá se na to vlivem skvělého tempa také skvěle dívat :) :) Rozhodně z mnoha úhlů za mě skvělý film :) Jo a ještě - ta hudba je skvělá :) Nejen pro to, že jsem to v té době všechno poslouchala :D :D ()