Skip

Podobných filmů už bylo natočeno docela dost, ale co na tom, mládeži se má jít příkladem, i když se to nedaří tak, jak by si dospěláci asi přáli. Tyto filmy mají kolísavou kvalitu, ale Coach Carter se docela povedl, a to hlavně díky Samuelu L. Jacksonovi, který zahrál svůj dobrý standard. Ze smutných psích pohledů grázlíků, kteří si jakoby začínají uvědomovat a chápat, co jim to ten dospělák vlastně chce říct, by člověk chvílemi i ublinknul, ale to už k těmto filmům holt patří. ()

wipeout

Pôvodne som bol priam zhrozený, že ma zase čaká dielko z Dielne Mtv s minimálnou hodnotou a snahou nasilu poučovať mládež o skutočných hodnotáach alebo v horšom prípade vyplňovať čas nejakým tým príbehom z getta. No opak bol pravdou! Napriek faktu, že filmové spracovania rôznych športov nemám vôbec v láske toto je naozaj vínimka hodná pozrenia, a ono to vôbec nie je len "oddychovka", nie film má snahu zájsť ďalej a aspoň načrtnúť problémy s ktorými sa a to nielen mládež stretáva. Aj keď často je toho poučovania až príliš veľa ale keď si uvedomím, že ono to je naozaj podľa skutočného príbehu tak nemám námietky. Samuel L.Jackson dostal film podobne ako na trénerskej lavičke úplne pod svoju kontrolu. Ostatné herecké výkoni len udržujú štandard filmu. Proste vinikajúce dielko, ktoré od začiatku vie čo chce odkázať dospievajúcim ľuďom a robí to síce ejdnoducho no o to presvedčivejšie.Hádam jediná vec čo mi vadila, že človek má z filmu dojem, že 100 % presnos´t hodov je samozrejmosťou ale to eln na okraj. ()

Fanucci

Typický sportovní film, který má ten typický americký přesah. Morálka, vůle, důležitost vzdělání, be all you can be...klasika:-) Naštěstí film není až tak klišoidní jak by člověk očekával a Jackson navíc podává velice kvalitní výkon. 70% ()

Gereth

Obyčejná, stále dokola se opakující sportovní zápletka. Jedno klišé na druhém. To, co tento film tahá z bláta je skvělý výkon S.L.Jacksona, který ze svého Coache Cartera vyždímal maximum.// 70% ()

Had6

Nejdříve průměrný film o podprůměrném družstvu, které začne s příchodem nového trenéra vyhrávat. To je klasická zápletka, kterou jsme videli už tisíckrát. Postupem času se ukáže, že tu jde i o jiné věci než basketbal. I tenhle prvek už známe z jiných filmů, kdy sport udělá z grázlíků studentíky. Ovšem i navzdory těmto faktům, mi nepřišel Coach Carter jako průměrný film. Naopak. Skvělá hudba, velice věrně zahrané role studentíku Richmond High a autentičnost prostředi. Vše podtrhuje skvělým výkonem Samuel L. Jackson, který v roli trenéra nepůsobí vůbec křečovitě. Je na něm vidět, že basketbalu rozumí i v soukromém životě (je to veliký basketbalový fanoušek, který chodí neustále na zápasy NBA)....Asi by to byl film na čtyři hvězdičky, ale já jako basketbalovej fanatik dávám pět, protože I LOVE THIS GAME!! ()

Fíla

Jeden z nejlepších sportovních filmů, které jsou! Je to můj nejoblíbenější sportovní film ze všech. A pánové? Takhle mají vypadat tréninky. Je to parádní podívaná jak nezkrotný team najednou pod vedením nového coache začne makat. A co víc, hlavně studovat aby se někteří mohli ucházet o stipendium na vysokých školách. Ale není to film jen o basketbalu, je to film i o osobních problémech (životech) ostatních lidí. jak v teamu, tak třeba coache. Jsem velice spokojen. ()

lekr

Povedená oddychovka u které jsem se báječně bavil..další film o tom jak sport převychoval nechutné fracky a teenagery s problémy se zákonem na sportovce s úctou ke svému soupeři i k sobě samému....a Samuel L. Jackson roli patrona a trenéra týmu vystihl velmi dobře..opravdu úchvatný kousek... ()

SallyZen

To si takhle jeden pán řekl, že natočí nějaký film....... Povídá.. "Nemělo by to být zbytečně zamotané, ale musí to lidi zasáhnout uvnitř. V srdci. A do jakýho prostředí to zasadím? Ježiš, co tam ti černoši dělajíí??? Oni snad..berou drogy aaa jdou hrát basketbal jako by se nechumelilo. Takhle to nenechám! Snímek bude o černoších, kteří hrají basketbal ale drogy tam budou jen trochu, takových snímků je už hodně. A ještě budou kašlat na učení. No joo, ale chce to tam dát nějakou dospělou osobu.. Jasněě. Trenér basketbalistů. A ten je bude trénovat a zároveň to bude člověk hodný uznání, který chce pro své kluky jen to nejlepší.. VZDĚLÁNÍ.. skvělý nápad. A jak toho kouče pojmenuju. Hele já jsem taky člověk hodný uznání. Jaká náhoda. Bude to Carter. Kouč Carter. A hele máme i název. A bude to černoch aby k němu ti klucíí z basketu vzhlíželi". No jo, ale mohlo by to mít rasistickej podtext. Musím tam dát i bělocha. Tak to bude jeden z basketbalistů. Skvělý." .......A ten pán ten film skutečně natočil. A ohromně se mu to povedlo. A dokonce i ten pán, co hrál toho trenéra byl přesvědčivý. Celý snímek se povedl na výbornou. 95% ()

Aljak

Spočiatku sa to javilo ako tuctový športový film s predvídateľnou zápletkou a schematickým dejom. Taká vlastne bola celá prvá polovica, no potom sa to otočilo na veľmi atraktívny a zaujímavý film. Aj keď to spelo ku koncu plného klišé, no napokon sa tak našťastie nestalo. Aj keď tých obratov a víťazstiev v posledných sekundách zápasov tu bolo na môj vkus až príliš (a to je niečo čo mi vadí na väčšine športových filmov). Ale aj tak mi ten celý team prišiel dosť nesympaticky, teda najmä svojim správaním a postojom. Ako keby bol basketbal to jediné na čom v živote záleží. No pekne týmto poukázali na množstvo profi športovcov, ktorí naozaj okrem svojho športového talentu nedokážu v podstate nijako inak zaujať. Takže predovšetkým z tohto pohľadu to bol nadpriemer, teda aspoň čo sa týka športových filmov. A to basketbal vôbec nemusím... ()

Malkel

Sportovní filmy nejsou zrovna můj šálek kávy, jelikož některé mají občas takovou tendenci - býti úsměvné až patetické. Naštěstí, že ještě není nic, co by nevyřešilo tisíc kliků a Samuel L. Jackson. Jeho správňácká nátura totiž baví a baví dost. Zbytek castu spíše přicmrndává, nikdo však neuráží a i rutinní šablony archetypů jsou zde provedeny s jistou péčí. No, co více říci, vypněte v sobě cynismus a nechte si dát životní lekci, kterou jste již pravděpodobně slyšeli. Na tom ale přece vůbec nezáleží, když se na to tak příjemně kouká. Slabší **** ()

dezorz

Ak by v realy bolo na svete tolko mladych skvelych sportovcov pcohadzajucich z geta, ako o nich bolo natocenych filmov, uz tu nemame ziadne geto v ziadnom meste ziadenj krajiny. bohuzial, tak to nie je a, skoda, ze castokrat to nie je ani tak, ako sa nam tieto sportove dramy o premenenych loozeroch snazia nahovorit. ()

O´Neill

Opravdu perfektní sportovně dramatický snímek. Takových se už dneska moc nevidí. Samuel předvádí excelentní výkon, jak se od něj dalo čekat. S jeho názory normálně chápající člověk prostě musí souhlasit, a nedá se jinak než se divit názorům rodičů. Perfektní! ()

Attta

Tisíckrát použité téma tentokrát aplikované ve sportovním prostředí, které tomu dodalo zase trošku jiný "kabát" a velice příjemně se na to koukalo! Strikní kouč v podání Samuela to hodně vede, ale ani ostatní mladí herci nejsou v závěsu a tak to dělá takový ten poctivý dojem. Až na pár amerických klišé v podstatě pěkné drama, které je hodně vyrovnané a není až tak moc co vytknout. ()

joker.george

Je spoustu filmů o tom, jak se z outsiderů stali vítězové a možná ještě více ,,podle skutečných událostí''... Tento počin se ale dokázal zařadit mezi ty lepší, rozhodně to tedy hlavně platí, když je vidět Samuel L. Jackson, protože jeho trenér zvedá film aspoň o dvě úrovně. Škoda ale nevyužitých spousty dějových linek, které se nabízeli, zamrzí to o to víc, že měl snímek poměrně dlouho stopáž a přesto se příběh více méně motal (i když kvalitním) v kruhu:,,Nechceme trénovat. Dobře, zapracujeme na sobě. Ne, kašleme na to. Omlouváme se, budeme opět makat...'' ()

C0r0ner

No jo, přesvědčit negry, mexikány a dementní bělochy aby se učili, není věru prdel. Naštěstí to bylo skvěle zrežírované a napsané, takže ani tak banální děj nebyl vůbec nudný a dalo se na něj v pohodě dívat i ty dvě hodiny. Samozřejmě to bylo celé předvídatelné a obyčejné, ale nenudil jsem se, tak co. 80% ()

BUD-SFIS

Sice dalo by se rici klasicka zapletka, outsideri se staji vitezi ale myslim, ze nez o basketball jde v tomhle filmu o uplne jinou vec, cimz je skolni system pro tzv. atlety nebo sportovce, kteri nemusi nic delat ani navstevovat hodiny a maji stredni zadarmo. Poukazano na to, ze ani ucitele ani, v tomto priade reditlka, uz nema silu natoz hut trochu vzdelavat deti. Jejich budoucnost je jim ukradena. Jeden clovek muzu zmenit zivot mladych lidi ne vsech ne polovine ani tretine ale vybranemu poctu osob. Ale dulezita vec je tak, ze to jde. Zamysleme se, nechceme prece dopadnout jako USA, to nikdy. Tak je cas neco delat. Takove si myslim, ze je poslani filmu. Pomalu ale prece. Doufam, ze v tomhle nejsem sam. ()

Wormboy

Sice trosku rozpravkou zavanajuca, ale stale velmi vydarena sportova drama, ktorej jednoznacne a bez zavahania dominuje Samuel L. Jackson. ()