Ostrov

• Česko Ostrov (viac)
USA, 2005, 136 min

Píše se rok 2019 a Lincoln 6-Echo patří ke šťastlivcům, kteří přežili kontaminaci Země a nyní žijí v rozsáhlém moderním Institutu pod neustálým dohledem. Spřátelí se tam s půvabnou dívkou Jordan 2-Delta, která je vylosována, aby se přesunula na Ostrov. Údajně je to jediné místo na zeměkouli, které není zamořeno, a všichni touží po tom, aby tam mohli odcestovat. Jenže Lincolna na rozdíl od ostatních pronásledují neodbytné otázky, na něž hledá odpověď. A když se mu podaří vniknout do technického sektoru, zjistí, že všichni obyvatelé Institutu jsou součástí děsivého experimentu s klonováním, že Země není zničená a Ostrov neexistuje. Také Lincoln a Jordan jsou klony skutečných lidí, jimž mají poskytnout náhradní orgány pro transplantaci. Dvojici se podaří uprchnout, a přestože svět lidí je pro ně nebezpečný a v mnohém nepochopitelný, vědí, že svobodu si musejí vybojovat nejen pro sebe, ale i pro ostatní vězněné bytosti určené k likvidaci… (oficiálny text distribútora)

mrclTV

Čo môžem určite pochváliť je vizuál, na ňom sa určite nešetrilo, vyzerá to ako vysokorozpočtové sci-fi a to aj je. No nastáva tu menší problém - Ostrov sa hraje na niečo, čo nie je. Zďaleka to nie je prvý (ani posledný) film o dystopickej budúcnosti, kde ľudia žijú v domnelom sne, ale ten sen je vlastne nočná mora. Samozrejme nesmiete priveľmi rozmýšľať, lebo potom vám neujdú také detaily ako napríklad - postava A:" Sú na úteku 4 hodiny." postava B: "Dobre, zriadime okruh hľadania o priemere 8 kilometrov" (To išli utečenci rýchlosťou 2km/h? Oni sa plazili? A toto vám zaperlí bývalý prislušník GIGN - asi preto je bývalý.) Prvú hodinu to ujde a potom je to už typický Bay, jedna efektná akcia (akcia na efekt) strieda druhú, druhý tesný útek (alebo utekanie) tretí a výbuchy sa kumulujú čoraz viac sa blížite k záveru. Jednoduchá odpočinková zábava. Len nerobte tú istú chybu ako ja, preboha nepozerajte Island druhý krát. ()

Mire

"Ostrov" sa mi páčil podstatne viac, ako tá nasledujúca Bayova kravina s robotmi. Dobrý námet, film má dynamiku, výborné akčné scény a sympatickú ústrednú dvojicu. Môže byť. P.S.: MSN Search v búdke ma pobavil - ten to mal za sebou už hádam v dobe keď sa ten film točil, nieto ešte teraz, v roku 2017 (alebo skôr 2019) :D ()

johnny01

Základna i okolní prostředí je hezky natočeno. Výjimkou jsou záběry na klonování lidí, které jsou mírně řečeno nechutné, stejně tak operace. Povedlo se i setkání v domě. Co film zejména kazí, je velitel komanda, který je zahrán velmi nepřesvědčivě. ()

DeDanu

To se vezme deset deka tohoto, dvacet tamtoho, pět onoho, přidají se dobré rozinky, trochu to omastíme máslem a aby to drželo pohromadě, hodíme tam pár vajec. Tahle nějak se peče buchta. Film Ostrov byl upečen z trochy Ostrova dr. Moreaua, ze špetky Blade Runnera, hrsti Loganova útěku, čajové lžičky R.U.R., pro plnou chuť byli přidáni S.B., E.McG. a S.J. Okořeněno trochou rýpání do určité skupiny lidí a jako lepidla použito útěků a honiček. Dáme do trouby a pečeme při 180 stupních Celsia 136 minut. Na konci pocukrujeme happy-endem. Nebylo to až tak dobré, ale ani úplně špatné. Vizuálně fajn, za honičky by se nemusel stydět ani Bruce W. Avšak děj byl dost předvídatelný, žádné překvapení šéfkuchaře se nekonalo.Alespoň pro toho, kdo už má nějaké sci-fi nakoukané. ()

jayman

Nalejme si čistého vína: Bay umí spektákl, nejde mu sofistikovanosť. A toto je pritom jeho snáď najsofistikovanejší film a ajtak by potreboval viac testovacích premietaní a tím ľudí, ktorí by odhaľovali "wtf momenty". Tých je tam dosť, hoci, aby som Michaelovi nekrivdil, všeličo aj dodatočne vysvetlí. Ale príbeh nerozpráva len scenár (aj strih). Priemerík. ()

PlayEasy

I když asi velmi drahý, přesto precizní efektní a moderní Akční Sci-Fi Thriller mistrovsky zrežírovaný Michaelem Bayem - maestro na dravé akční scénky a zde svou pozici opět potvrdil. Hudba je výborná po celou dobu, ovšem celý film jsme čekali na "My Name Is Lincoln" Theme, ale Jablonsky si to nejlepší nechal na konec :-) Navíc film je hvězdně obsazený, čili snad na každém záběru poznáte nějakou hollywoodskou hvězdu - ať už je to řvoucí M. C. Duncan, drsný a chladnokrevný Hounsou, šklebící se Sean Bean, zábavný Buscemi, výbornou dvouroli Ewana McGregora a nebo Scarlettku, která byla tehdy na vrcholu své krásy a zobrazuje mrštnost, efektnost, krásu i eleganci tohoto velmi dobře pojatého filmu. No, tedy už je rok 2019 a (díkybože) zatím žádné takové zařízení ani žádný "Ostrov" (tím myslíme to fiktivní místo, film samozřejmě existuje - bohu dík) není. 80% ()

Mamlas

Na rok 2005 pěkné vč těch velkolepějších scén. Zprvu klidný film, pak divoké scifi, pak průměrný akčňák. Celkově dívatelné. (53%) ()

Tominni

Tentokrát malá překvapení od Michaela Bay, film trošku nutí k zamyšlení, scénář je OK, je sice postaven z jedné strany (kde je dobro, kde je zlo), ale funguje, po třiceti minutách se navíc rozeběhnou i podařené akce, takže u filmu se nudit nikdo nebude. Dobrou volbou byla i dvojice hlavních hrdinů (Ewan McGregor a Scarlett Johansson). Za mě určitě nadprůměrný akční film. ()

HEED

Naprosto nadčasová lahůdka. I teď v roce 2020 to vše dává ještě větší představu jak by to mohlo vypadat, kdyby něco takového existovalo a fungovalo. Je to nechutné a zvrácené. Bohužel, lidi mají ve zvyku si občas hrát na Boha a vměšovat se tak do jeho díla. Bay není žádný vizionář, s tímhle se však trefil. Co se vizuálu týče, nenapadá mě zrovna žádný film data mezi rokem 2000 - 2005, který by byl k dnešnímu dni tak současný a zároveň fresh. Chybky se jistě najdou, asi každý, kdo by se v tom chtěl více rýpat, by tam jistě něco našel. Já jsem si tam taky našel něco, co mi úplně nesedí ale nebudu spoilerovat. Jako fakt pecka. Ještě musím vyzdvihnout výborný soundtrack správných a výstižných skoro až chytlavých rytmů. ()

PlysovyMacko

Čítala som, že film je urobený podľa reality - údajne iluminati vlastnia farmy na klonovanie ľudí, konkrétne celebrít. Film má krásny vizual aj šialený akciu a nastoľuje otázku - ak tie klony naozaj existujú, majú nejaké ľudské práva? ()

Filmfactorem

Příklad filmu, který vděčí za nadprůměrné hodnocení především hudbě. Myšlenka světa celkem zajímavá, je tu několik pěkných záběrů a solidní herci, ale v zásadě je to průměrný dobrodružný akčňák říznutý trochou romantiky. Jenže Jablonsky k tomu složil úžasný soundtrack, který klíčové scény i celkové vyznění filmu zvedá a zesiluje prožívané emoce. Prostě hudba dělá divy. ()

ric

Milovnicím novodobých scifi romancí vzkazuji, aby si po první půli vyměnili místo před obrazovkou s milovníky řádné, místy i snad napínavé akce, odešli dát prádlo do pračky, vyluxovat...prostě nějaké domácí práce na třičtvrtěhodinu. Milovníci akce, u které radno moc nepřemýšet, je pak jistě na tu poslední minutu, kde se ukáže, jestli "spolu žili sťastně až do smrti", zavolají. Ehm, nebyla by tam v Merrick Biotech ještě jedna Scarlett Johansson? Nechci ji jako dárce, ale jako "dárek" pro sebe; nějaké úspory mám. Steve Buscemi opět nezklamal! No a ruku na srdce, čekali jste snad od Michaela Baye něco jiného? ()

LucLuc

Michael Bay rulez! Po Skále určitě nejlepší Bayův film. Škoda jen. že trailer vše vyžvanil a připravil tak drtivou většinu lidí o jeden zásadní dějový zvrat:-( Co totálně nechápu, je mizerná návštěvnost v amerických kinech! Proč? Že by se amíkům nelíbilo kritika klonování???? Přeci jen nechat si vyrobit "zásobní orgány" je lákávé, že! Jo a Scarlett to sakra sluší! ()

Marg

Michael Bay, toho chlapíka mám stále radši. Navíc tady ukazuje, že umí i něco jiného než akci. Akorát zase přetahuje. Filmu by slušela hodinka a půl, i když musím přiznat, že jsem se nenudil ani po dvou hodinách. Dokonalá oddechovka, plná hluku, vrtulníků a zpomalených Afroameričanů, to je Michael Bay, jak ho máme rádi. ()

axik

Pěkný námět a poměrně solidní zpracování. A Neelix je nezapomenutelný. Herecké výkony Scarlett a Ewana jsou uvěřitelné. ()

pOne

Postupem času mé hodnocení filmu klesalo a klesalo, až doklesalo na hranici tří a čtyř hvězdiček. Nakonec dávám čtyři (asi jen kvůli obsazení hlavních rolí). Námět a první polovina filmu jsou zajímavé. Pak však přijdou na řadu duchaplné hlášky typu "Jdeme na to - Jo, jdeme na to" a akční scény hodně přitažené za vlasy. Z druhé poloviny filmu bych si vybral nějakých 10 - 20 minut a zbytek hodně ořezal. ()

MiD

Všechno, co člověk potřebuje vědět, se dozví v komenářích, jenž byly napsány dávno přede mnou... Vyjádřím se tedy jen k mému hodnocení: Kamera 100%, nádherná hudba, špica triky, příběh FAMÓZNÍ... Scarlett Johansson je kus baby! :o) Ale Ewan McGregor je filmový ďábel, hraje bravůrně! ... Abych popravdě řekl, Ostrov je je spolu se Skálou nejlepší akčňárna, kterou jsem kdy viděl! ()

Rajo

Velmi dobry film ktory som mal moznost pozriet si nedavno a musim povedat, ze to boli naozaj prijemne prezite dve hodinky sledovania. Ja som vazne az do konca filmu nevedel, ze Lincoln 6 echo je vlastne obi wan kenobi :)) to robia tie fuzy. Film je vazne spracovany perfektne, na zaciatku by Vas nikdy nenapadlo, ze ostrov vlastne neexistuje kedze aj na zaciatku bola snimka prave na ostrov. Obsadenie vynikajuce, efekty takisto a musim pochvalit aj vyborny cesky dabing. Proste tento film je kusok pod mrakmi :) nad sa dostali len vazne hviezdy. To nebrani aby som tento film nemohol ohodnotit plnymi 5 hviezdickami. ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (viac)

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (viac)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (viac)