Kováč Balian (Orlando Bloom) ovdovie, keď sa jeho manželka po smrti ich dieťaťa zabije. Zlomeného mladíka navštívi križiacky veterán Godfrey (Liam Neeson) a prizná sa, že je jeho otec. Pokúša sa so synom zblížiť a ponúkne mu spoluúčasť na križiackej výprave. Balian najprv odmieta, ale napokon sa k otcovi a jeho mužom pridá na ceste do Svätej zeme. Godfreya pri obrane syna zrania a ešte pred príchodom do Jeruzalema zraneniam podľahne. Pred smrťou stihne dať synovi morálne rady a pasuje ho za rytiera. Osirelý Balian prichádza do Svätej zeme, ujíma sa svojho majetku a pôdy po otcovi a spozná krásnu Sibyllu (Eva Greenová). V Jeruzaleme pod panovaním čestného kráľa Balduina (Edward Norton) je obdobie krehkého mieru medzi kresťanmi a moslimskými saracénmi. Ten podkopáva chamtivý Reynald (Brendan Gleeson) spolu s bojovným Guyom de Lusignanom (Marton Csokas). Po smrti Balduina sa práve de Lusignan stáva panovníkom Jeruzalema a vyhlási saracénom vojnu. Tých vedie Saladin (Ghassan Massoud) a s prevahou križiakov na vojnovom poli poráža. Konečným cieľom vojny je dobytie hlavného mesta kresťanov. Posledným obrancom mesta sa stáva Balian... (TV JOJ)

lineker

Mne Ridley Scott rozhodně nezklamal. S citem natočený vypravný film o magickém městě Jeruzalém. Plusové body za výpravu, dobře ztvárněné bitvy,hudbu a v neposlední řadě Evu Green. ()

maxi_tom

Yop, môj najobľúbenejší historický film. Samozrejme odporúčam pozrieť výlučne rozšírenú režisérsku verziu presahujúcu úctyhodné 3 hodiny, ktorá je vo všetkých smeroch lepšia ako verzia, ktorá putovala do kín. POZITÍVA - Perfektné sfilmovanie môjho obľúbeného historického obdobia ako to len dokáže majster historického veľkofilmu. pán Ridley Scott. Nádherné orientálne lokácie, skvelá dobová atmosféra (na 140 minút som sa naozaj ocitol v Kráľovstve nebeskom a pri jeho obliehaní Saracénmi), zaujimaví herci (Orlando Bloom, krásna Eva Green, ktorej orientálny look a slnko náramne sekol, Liam Neeson a ďalší) no najmä nenudiaci scenár, ktorý ma neustále držal v napätí. NEGATÍVA - Sorry ale nič mi nenapadá. ZÁVER - Proste bravúrny historický veľkofilm made by Ridley Scott, ktorý staviam v pomyselnom rebríčku pred Gladiátora a 1492: Dobytie raja. Odporúčam pozrieť. Za mňa jasných 5* (10/10). ()

jarod13

Vždycky si tento film uziju, velice rad se na něj čas od času podivam a jsem rád, ho doma mám. Miluju stredoveke filmy a tento ma v sobe všechno. Jedine co bych filmu vyčetl je, že by mohl byt delší abych si užil více zábavy. ()

spawes

Historická věrnost: příběhu 55% - 60%, kostýmů a zbraní 60 - 65%. Nakousnuté scény, nedokončené myšlenky, nebo naopak jednoduché dialogy. Je toho víc, co tento film nemá. Ale pro mě je to jeden z nejlepších filmů. Proč? Protože film, aby ztvárnil většinu věcí (historické, filozofické i teologické souvislosti) kolem "Nebeského království" a jeho jádro, by musel mít několik - možná i desítek - hodin. Takhle za cenu osekaných scén a načrtnutých charakterů, jinak velice zajímavých postav, dosáhl to, co možná i chtěl. Totiž, aby člověk, který s tímto filmem přišel do styku, si začal klást otázky a sám se zajímal. Tento film nedoporučuji mainstreamovým divákům a lidem co očekávají výpravné bitevní scény, propracované postavy ... Těm by nemohlo ani, kdyby se z tohoto filmu udělal seriál a měl vše, po čem touží. Tento film neurážlivým způsobem vybízí k hledání, jak to ostatně na konci sami vytušíte. V tom vidím tu největší přidanou hodnotu. ()

Martazoe

Poprvé mi to přišlo jako slabota, podruhé už koukatelné a teprve potřetí se tento film stal jedním z mých oblíbených. Důvodem je vizuální stránka a hluboké myšlenky, které mě zasáhly, že si je nesu dodnes aneb "království nebeské je mezi vámi." ()

Crixus2204

Tak tohle je opravdu jízda! Film, jenž nás zavede do historické Evropy a Blízkého východu a dokáže poukázat na tehdejší atmosféru. Herecký výkon Orlanda Blooma mě opět příjemně překvapil a to je také důvod, proč tohoto herce mám tak rád a právě do těchto historických filmů je jak dělaný. Konečná bitva, jenž je natolik krvavá a drsná mě doopravdy nadchla takovým způsobem, že si tento film dovoluji pustit i dvakrát ročně (A to ještě nemluvím o nádherné Evě Greenové). Dovoluji si sem dám dva krátké dialogy, které mě opravdu vždy pobaví: Renold: Kdo tvrdí, že jsem lhář? Tiberius: Tenhle člověk, celý Jeruzalém, Bůh na nebesích a já. ... Renold: Na co tak zíráš? Tiberius: Na mrtvolu... Film se nebojím hodnotit 90 procenty, což je samozřejmě 5 hvězdiček. ()

MythbusterCZ

Na sestříhanou verzi nekoukat. Tříhodinový epos o obraně Jeruzaléma. Film je dost roztahaný, moc se toho za tu dobu nudálo. Nicméně mě to nevadilo. Bylo to pomalé, ale krásné. Na place se sešlo pár vynikajících herců - škoda, že většinu času si pro sebe zabral Orlando Bloom. Nádherné zvuky, hudba a kostýmy, to je to, čím si u mě Scott vydobyl 5 hvězd. ()

DavidAAAA

Ohromné zklamání. Scott nejspíš četl Čapka a jeho Pohádku o pejskovi a kočičce. Ve filmu je namícháno absolutně všechno, co jen může koho napadnout, absolutní kladný hrdina, absolutní záporák, hrdinní sedláci, proradní kněží, rytíři, zlí křesťané, hodní křesťané, zlí mohamedáni, hodní mohamedáni, zlý král, hodný král, poušť i sníh.. Chcete romantiku? Taky tam trocha je. A spousta dalšího. A divák to jak ten velký zlý pes sežere a je mu z toho blbě. Naprosto odfláknutý scénář a hodně chabý děj, vlastně jakési pospojované kusy čehosi, co by asi měl být děj, který nějak nechápu, jak spolu navzájem souvisí, jak a proč se tohle zrovna děje.. Zajímaví hrdinové jsou najednou zabiti, bez nějaké souvislosti.. Film naprosto o ničem, zmatený a nelogický, od cca 20. minuty nuda k uzoufání s pár lepšími místy. Většina herců sice hraje jako o život, ale vše je strašně lopotné, nafouknuté, nelogické nic. Ale je fakt, že na ty nádherné barevné obrázky tady opět spousta ovcí skočila a hvězdičkuje.. ()

jlevcik

V rozšířené režisérské edici je film vynikající, ovšem v kinoverzi průměr. Udělejte si obrázek sami. Myslím ale, že budete stejného názoru, co já. ()

Rathe

Tu počáteční scénu, kdy otec trénuje syna v lese, jsem už jednou viděl. A teď, když jsem na ni narazil, tak jsem byl nadšený. Orlanda Blooma jsem v té roli vůbec nepoznal. Velké plus si film získal díky skvěle provedeným bitvám a všech bojů. Na druhou stranu si myslím, že film byl zbytečně moc dlouhý a tím se stal do jisté chvíle i únavným. ()

CassidyXXX

Odporná propaganda, překrucování historie, lakování islámu na růžovo a naopak očerňování křižáků, jejichž výpravy byly až reakcí na islámské dobytí 2/3 původně křesťanského území. Lži jsou např. v části filmu, kdy Balian přichází do Svaté země, jsme konfrontováni s celou řadou historických polopravd či přímo lží: 1) Romantika mezi královnou Sibyllou z Jeruzaléma a Balianem z Ibelinu je vylhaná, stejně jako nevraživost mezi Sibyllou a králem Guyem z Lusignanu, kterého ve skutečnosti milovala a byla mu věrná. 2) Raynald z Chatillonu, francouzský křižák a templář, pradědeček Přemysla Otakara II., byl skutečně vůdcem radikální frakce uvnitř Království jeruzalémského, ale vražda Saladinovi sestry z rukou Raynalda a jeho templářů je lež. Raynald se se Saladinovou sestrou nikdy nesetkal a o údajném únosu vypráví jen jediný zdroj (příběh o Willamu z Tyre), který byl ovšem vyvrácen. 3) Postava jeruzalémského katolického patriarchy Herakliuse je totálně převrácená. Heraklius je ve filmu vykreslen jako zbabělec a prospěchář, který ke konci vyzývá obránce Jeruzaléma, aby přijali islám. Heraklius se takto nikdy nezachoval a neustále podporoval obranu Jeruzaléma proti Saladinovi. 4) Saladin nikdy nezaručil ochranu křesťanům, kteří opustí Jeruzalém. Ve skutečnosti vzal Saladin všechny křesťanské obyvatele Jeruzaléma do otroctví, byť nastavil poměrně solidní podmínky k vykoupení z otroctví. Tehdy opět zapracoval patriarcha Heraklius, který z peněz jeruzalémského patriarchátu vykoupil velké množství zotročených křesťanů. Zároveň, ale tisíce nejchudších obyvatel Jeruzaléma zůstalo v islámském otroctví. 5) Bitva u Hattinu je vykreslena správně, i to, že byla důsledkem chyb křižáků a nikoliv vojenského genia Saladina. Ostatně, Saladin v další křížové výpravě dostal strašně nařezáno a ani předchozí obléhání Montgisardu nedopadlo pro Saladina, kdovíjak dobře. Křižáci byli poraženi především, protože neprovedli průzkum a nezjistili si, že zdroje vody – řeky, ke kterým jejich armáda pochodovala – jsou vyschlé. Rozdíl byl jen v tom, že Balian z Ibelinu se bitvy účastnil a uprchl z ní před porážkou. 6) Scéna, kde Saladin zvedá na zem shozený kříž a staví ho na stůl, je pouhá propagandistická dramatizace. ()

SNCIS

"Připadla na nás povinnost bránit Jeruzalém. Připravili jsme se tak dobře, jak jen to bylo možné. Nikdo z nás tohle město Muslimům nesebral. Ani jeden Muslim z nynější armády nebyl na světě, když ztratili toto město. Bojujeme kvůli hříchu, který jsme nezpůsobili. Proti těm, co ještě nežili, když byl tento hřích spáchán. Co je tedy Jeruzalém? Čí domov je to více? Toho, co přinesl vlnu? Toho, co přinesl pižmo? Kdo má na to právo? Nikdo nemá takové právo. Nebráníme tohle město, ale lidi, žijící v tomhle městě." Hlášky: "Král nezabíjí Krále." / " Tvou šlechetnost budou tví nepřátelé znát dříve, než se s nimi utkáš." / "Jednou jsem bojoval dva dny s šípem zapíchnutým ve varleti." / "Zabít nevěřícího není vražda. Je to jen cesta do nebe." / " Bůh nás pochopí. A jestli ne, tak to není Bůh a může nám být ukradený." / "Ne, že by neměli právo tě odvést, ale nelíbilo se mi, jak to řekli." Režisér Ridley Scott umí točit historické filmy. - 80%. ()

SeeSaw

Perfektní film, ve kterém účel opravdu světí prostředky. Úžasné efekty a hudba tu jdou ruku v ruce s jednoduchými, avšak funkčními charaktery. Takovýto náčrtek historických souvislostí totiž perfektně vystihuje Scottovo poselství. Orlando jako ikona funguje dobře, ale pravé jádro filmu je samotná zem, Království Nebeské. Ideál, pro který padl nespočet rytířů a který navždy změnil chod dějin. Velkolepý epos od mistra. ()

iggy_pop

Historická epopeja o dobývaní Svätej zeme, kde na strane jednej stoja proti sebe kresťania a na strane druhej moslimovia. Vzhľadom na politickú situáciu vo svete a na (vtedy) ešte prebiehajúcu vojnu v Iraku dosť odvážny ťah producentov. Musím však uznať, že v rukách schopného Scotta vznikol film, na ktorý môže byť každý zo zúčastnených právom hrdý. Podarenému kastingu (a tým myslím aj Blooma), sekunduje výborná kamera, výprava a hudba. Za videnie stojí aj režisérsky zostrih. ()

Solitude

vynikajuci film z kazdeho uhla pohladu ci uz vykony hercov, vyprava, soundtrack, vdaka comu sa mu daju odpustit aj historicke nepresnosti, ktore zrejme vznikli ako dosledok pridania romantickej az klise zapletky. Odporucam pozriet najma Directors cut aby ste skutocne mohli ocenit film kedze zo 144 minutovej verzie bolo vela pre dej podstatnych scen vystrihnutych. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Posily pro Assassin’s Creed

Posily pro Assassin’s Creed

05.10.2015

Filmový příspěvek do herní série Assassin's Creed, na který dohlédne režisér Justin Kurzel (Macbeth), vypadá čím dál tím lépe. Michael Fassbender si v něm zahraje nového hrdinu Calluma Lynche, který… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze