Kováč Balian (Orlando Bloom) ovdovie, keď sa jeho manželka po smrti ich dieťaťa zabije. Zlomeného mladíka navštívi križiacky veterán Godfrey (Liam Neeson) a prizná sa, že je jeho otec. Pokúša sa so synom zblížiť a ponúkne mu spoluúčasť na križiackej výprave. Balian najprv odmieta, ale napokon sa k otcovi a jeho mužom pridá na ceste do Svätej zeme. Godfreya pri obrane syna zrania a ešte pred príchodom do Jeruzalema zraneniam podľahne. Pred smrťou stihne dať synovi morálne rady a pasuje ho za rytiera. Osirelý Balian prichádza do Svätej zeme, ujíma sa svojho majetku a pôdy po otcovi a spozná krásnu Sibyllu (Eva Greenová). V Jeruzaleme pod panovaním čestného kráľa Balduina (Edward Norton) je obdobie krehkého mieru medzi kresťanmi a moslimskými saracénmi. Ten podkopáva chamtivý Reynald (Brendan Gleeson) spolu s bojovným Guyom de Lusignanom (Marton Csokas). Po smrti Balduina sa práve de Lusignan stáva panovníkom Jeruzalema a vyhlási saracénom vojnu. Tých vedie Saladin (Ghassan Massoud) a s prevahou križiakov na vojnovom poli poráža. Konečným cieľom vojny je dobytie hlavného mesta kresťanov. Posledným obrancom mesta sa stáva Balian... (TV JOJ)

Astonko

Je to jeden úžasný obrovský epický historický veľkofilm, ktorý ma však príjemne prekvapil tým, že ma dokázal počas celej svojej stopáže zaujať a donútil nenudiť sa, na čo, keďže tento žáner nepatrí medzi moje naojbľúbenejšie, nie som pri podobných filmoch zvyknutý 8.3/10 ()

Karbos

Psal se rok 2006 a do kin dorazila pecka, která předběhla svou dobu, ještě 4 roky zpět u ní svítila hodnota 63% a hodně lidí vadil domnělý fundamentalismus a pro někoho příliš explicitní ortodoxismus (zdroj ČSFD),dnes, po 14-ti letech od uvedení, jsme na ČSFD svědky 72% a to hlavně díky tzv. druhé šanci a nebo shlédnutí ''no cut version'', která z průměrné kino-verze udělala úplně jiný film. Film který se může měřit kvalitou, hloubku i stopáží trilogii Pána prstenc(ů). Jsem tomu rád, že tahle pecka doznává každým rokem vyššího hodnocení, protože si to opravdu zaslouží... ()

Franki69

Asi nejslabší historický velkofilm z áčkové řady. Vleče se jako román sira Waltera Scotta. Když už dojde na souboje (velmi občasné), tak je dokonce i na co koukat. To ovšem, a podtrhuji bohužel, neplatí pro závěrečnou velkobitvu o Jeruzalém, ta se tedy nějak nepovedla… Ridley Scott si prostě vzal do hlavy, že tentokrát bude vyprávět velké historické drama, postavené na dialozích o bohu a souvisejících morálních dilematech, o odpovědnosti bohatých k chudým, o plánech na křesťansko-muslimské harmonické soužití na Blízkém východě, o válečnické a rodové cti... A že prostě akční scény omezí. Nabízí se otázka, jestli Ridley Scott své diváky nepřecenil, když jim na plakátech a v trailerech vyobrazí borce s mečema v atraktivních středověkých kulisách a zbrojích, aby je pak v samotném filmu usadil do lavic jakoukoliv zábavu ubíjející dvouhodinovky filozofie a náboženství. Jestli to takhle myslel, tak podcenil nejen diváky, ale také casting. Rozhodně neměl obsazovat do ústřední role krasoně Orlanda/Balian, kterej před našima očima zažívá drama s tím, že prostě neví jak takto pojaté historické drama uhrát. A výjimečně nevýrazná je ve své hlavní „ženské roli“ také Eva Green/Sybilla. Což je dvojnásobná škoda, protože se nám před očima naprosto rozpadá ústřední pár, který se víceméně bezmocně potácí kulisami. Ale musím říct, že se mi přes řečené výše film docela líbil. Přistoupil jsem na tu hru…že sleduji moderními prostředky natočené starosvětské drama, v kterém jde o humanismus ve střetu dvou naprosto odlišných světů. V kterém se nepříteli za jeho odvahu a chrabrost prokazuje úcta a v kterém si obě strany konfliktu uvědomují, že než tasí meče, mohou se pokusit o nějaku tu diplomaci. Dávám teda 60% a jsem moc rád že Ridley Scott u tohoto žánru nezůstal. Dal nám Gladiátora... a tím to má u mě dobré!! ()

Talita1

Z obyčajného kováča (Orlando Bloom) sa stáva postupne rytier a nakoniec udatný obranca mesta Jeruzalem. Čo prináša ľuďom vojna? Dokáže byť rytier čestný? Je možné vyjednať mier? Úžasný historický veľkofilm, ktorý neprináša len bojové scény, ale aj mnohé morálne zásady platiace v každom storočí. ()

Kozlowski8

Velkolepé zobrazení křižácké výpravy do Jeruzaléma a boje křesťanů s muslimy o Svatou zemi. Dílo Ridleyho Scotta má téměř vše, co od velkofilmu za 130 milionů dolarů očekávám - působivou výpravu, nádhernou vizuální podívanou, poutavý příběh, úžasnou hudbu a známé herecké tváře. Co se týče herců, žádná z těch hvězd mne ve své roli sice nezklamala, ale ani výrazněji nenadchla - často pro malý prostor či nedostatečnou propracovanost postavy (jediná menší slabina filmu). V čem je film velice silný a působivý, je ohromná hloubka a síla myšlenek, přenesená do dialogů i do vizuálu a protiválečné poselství. Ridley Scott u mne opět příjemně a silně zabodoval. 85 %. ()

f1

Ale pánové a dámy, přece se nebudete rozčilovat na dějepisem pro Američany, aby věděli, co a kdo byli nějací Templáři, Johanité apod. Výklad je jednoduchý a dá se proto pochopit, vizuálně taky fajn. ()

Warapeidza

Řemeslně velmi pěkně udělané, mírová myšlenka, vyloženě ani jedna kladná nebo záporná strana, to jsou plusy. Naivní dialogy, občas scény k zasmání, herecké výkony nevýkony, to jsou zase mínusy. Dohromady tedy průměr, ale rozhodně lepší než Alexander Veliký. ()

Vital

Když se Ridley chystal natočit Králoství nebeské,tak mu kdedko říkal,že trh s historickýma filmama je v poslední době přesycen,a že to nebude nikoho zajímat,ono ale většinou záleží na tom,zda jsou ty snímky lepší než ten,který natočíte vy... s Ridley to natočil s velkým předstihem nad všemi,kteří v tomto podobném roce natočily historický film,a mě se také nejvíc ze všech líbil,a to z toho důvodu,že to mělo moc hezký děj,scénář a obsazení,komentovat akční stránku velkofilmů tohoto žánru už nemá smysl :-) ()

Fighter05

Zajímavý neobvyklý film z trochu neohraného prostředí křižáčkých válek. Řekl bych vcelku originální nápad režiséra. U tohoto filmu sem se ani chvilku nenudil zajímavý je taky příběh hlavního hrdiny. A docela dojemná scéna dobývání Jeruzaléma na mě taky docela zapůsobila. Originální film hodně pěkné. Hodnotím tedy pozitivně a to maximálně ()

shinlove

Musím uznat, že mě překvapili dvě věci - že jde natočit celkem slušný historický velkofilm i ve 21.století a za druhé, že i Orlando Bloom umí hrát! Ta druhá byla pro mě ještě víc šokující než ta první!!!! Ale každopádně nic jiného mě na tomto filmu nezaujalo a že bych z něho byl na větvi a koukal na něj zas a znovu, to rozhodně ne. Velmi slušné 3* ()

supo

Technicky velmi dobře natočený film, na kterém je vidět vysoký rozpočet. Historicky je, až na drobné detaily, přesný. Co mi ale vadilo bylo ztvárnění hlavní postavy, historicky byl stejně starý jako Saladin, ne tak ve filmu, kde proti boji ostřílenému veliteli stojí mladičký vesnický kovář. Bez jakékoliv znalosti taktiky a středověkého boje je schopen ubránit velké město na cizím území a v cizím prostředí. Bohužel se film neubránil vlasteneckým proslovům, velkým gestům a snaze soustředit vše na jednoho člověko-zachránce všeho. ()

Ramesse

Ve filmu mě zaujal především děj (jak může neznámý venkovský kovář díky shodě mnoha okolností zamíchat vírem událostí ve Svaté zemi) a věrohodné vylíčení bitvy o Jeruzalém. Ovšem Orlando (jako hlavní postava, okolo které se točí celý děj) mohl předvést lepší výkon, a ne vše přestát v bezvýraznou grimasou ve tváři, proto 4* ()

zekon

Jeden z mála filmů co má depresivní, smutný začátek a vynikne teprve v rozšířené verzi. Koncert herců a mistrovský um páně Scotta. Perfektní historické drama. ()

luke4ever

....normálně dal bych jen 4*. Ale kvuli těm co tenhle film podceňují dávám 5. Film je dle mého názoru to nejlepší na daný žánr co se za posledních 10 let natočilo. Troja, Alexandr Veliký jsou slabší odvar. ()

onde

No když jsem na to před léty šel do kina, tak jsem očekával nějakou hovadinu, ale vyvrbilo se z toho docela slušné dílo, které nenudilo a pobavilo. Musí se uznat, že Ridley Scott je režisér který ovládá své řemesle a na tomto filmu to jde vidět. Dávám 5* ()

Skunkiee

Jeden z nejdokonalejších a nejrásnějších velkofilmů s hlubokým poselstvím o víře. Asi i v dnešní době příliš kontroverzní, ale přesto pravdivý..."To jsou Saracéni. - Oni se tu smějí modlit?. - Bůh buď pochválen, je správné chválit pána. - Jako naše modlitby..." .......... "Kdejaký fanatik z kdejaké sekty nazývá své šílenství vírou a považuje to za milosrdenství boží. Víra znamená konat dobro a pomáhat slabším kteří to potřebují..." Nadčasové myšlenky ve Svatém Městě, které asi nikdy nedojde pokoje. Nádherná kamera (kterou si lépe vychutnat v kině nebo alespoň na pořádné plazmě) vytváří z tohoto filmu až nadpozemský vizuální zážitek. Kromě nepříliš sympatické ale záhadné Evy Green jsem s obsazením naprosto spokojen. Orlando Bloom se přesně pro tuto roli hodí, na počátku příběhu slabý člověk, bez síly k životu, bez síly cokoliv změnit, s nejistými pohyby, kterého okolnosti dostanou až do Svatého Města, kde se postupně mění v rytíře v nejčistším smyelu toho slova, v rytíře, jehož poselstvím je chránit svůj lid. Liam Neeson je sice na plátně chviličku ale předvádí svůj standart. Pod železnou maskou malomocného krále výborně hraje Edward Norton. Příjemně cynický a unavený Jeremy Irons je nečekaným překvapením. Dokonalého představitele získal také Saladin, který je tak charismatický, že mu chvílemi skoro i přejete. Démoničtí templáři jen dokazují že v tomto filmu není nic černobílé. Muslimové, stejně jako křesťané jsou v právu. Muslimské Alláh Akbar zní stejně fanaticky jako křesťanské Bůh si to žádá. V každé víře se najdou fanatici, kteří škodí pouze sami sobě a svému lidu. Závěrečná dohoda mezi Saladinem a Balienem je tak naprosto špičkové zakončení, které nechává obrovský prostor k přemýšlení, zvláště po scéně, v níž Saladin zdvihne a postaví povalený zlatý kříž. Na tento film se prostě nedá dívat jako na lacinou popcornovou zábavu, je to hlavně film plný hlubokých myšlenek, meditace a rozjímání, i když zabalen v efektním hávu digitálních bitev, které vyrážejí dech. Možná proto má film zde na csfd tak nízké hodnocení, které já prostě nepochopím. Plných 100% a odvahu k natočení dalších podobných snímků prosím. ()

2men

Vizuálně perfektní. Snaha o Gladiátora 2 jasná - avšak nedotažená. Velké finále s dobýváním Jeruzalému je pro mě jeden z nejlepších filmových zážitků historických filmů (kdo hrál Stronghold pochopí ten supr pocit). Ještě bych si tak trošku poztěžoval na prkenného Legolase Blooma, zahrál už lepší role. Jeremy Irons to naštěstí vykompenzuje. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Posily pro Assassin’s Creed

Posily pro Assassin’s Creed

05.10.2015

Filmový příspěvek do herní série Assassin's Creed, na který dohlédne režisér Justin Kurzel (Macbeth), vypadá čím dál tím lépe. Michael Fassbender si v něm zahraje nového hrdinu Calluma Lynche, který… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze