Londýnsky expert v odbore investícií Max Skinner (Russell Crowe) sa po smrti svojho strýka Henryho (Albert Finney) vracia na vinicu do Francúzska, kde prežil najkrajšiu časť detstva. Hoci ambiciózny workoholik chce hodiť minulosť za hlavu a vinicu čo najskôr predať, v okamihu príchodu do čarokrásnej oblasti na juhu Francúzska sa začne odvíjať celkom nová a opojná kapitola jeho života, počas ktorej v sebe nájde to, čo mu už od detstva chýba. A tak sa Max postupne mení na iného človeka, objaví lásku v podobe pôvabnej majiteľky miestnej kaviarne Fanny Chenalovej (Marion Cotillardová) a zistí, že z nádherného prostredia viníc sa mu už vôbec nechce vrátiť do uponáhľaného sveta biznisu... (TV JOJ)

Timak

Jiný Ridley, Russell je taky jiný - jakoby lepší. Proto musím na tento film taky nahlížet jinak. A proto i jinak hodnotím, než bych asi měl a Marion Cotillard je prostě k nakousnutí. Stejně tak bych moc rád ochutnal to vínko =) ()

SkyHawk

Taková malá, příjemná oddychovka jak pro Rilley Scotta, tak pro Russella Crowea. Oba se ale zhostili svého úkolu s bravurností, jež je u nich dobrým zvykem. Hudba krásně zapadá do milého prostředí francouzké vinice a my se už můžeme jen uvolnit a vychutnat si romanticky laděný film s inteligentním humorem, ()

yeniczek

Jeden z těch filmů, který dokáže okouzlit a nevyprchá z hlavy ani po pár týdnech. Výborná režie Ridleyho Scotta a velice příjemný Crowe v nádherných kulisách vinice. Už dlouho jsem si film nepustil dvakrát za sebou:) Co ještě musím zdůraznit je úžasná kamera, která si tak ladně proplouvá francouzským sídlem a diváka snadno přenáší do letního odpoledne společně s postavami.. 9/10 ()

johndee

Každý má vybudovaný žebříček svých filmových srdečních záležitostí.Neříkám že tento snímek zaujímá vrchní pozice tohoto žebříčku ale při nejmenším mě vždy krásně pohladí a zahřeje na srdci a duši. ()

Brain-D

Ridleymu Scottovi se podařil kupodivu opravdu zábavný a krásný kousek. S naprosto lehoučkou hudbou, která hladí jako vzdoušek a film se z komedie přetváří na romantický film. Nádhera, nečekal jsem to, ale byl jsem překvapen :)))))) ()

drake31

Vynikajúci snímok ktorý každým ďalším zhliadnutím zreje ako víno a prináša mi neuveriteľné potešenie po každej jednej jeho technickej stránke a nielen tej. V podstate sa jedná o veľmi príjemný, oddychový snímok pri ktorom sa dokážem uvoľniť a nechávam sa unášať tou pohodou ktorá sa vznáša vo vzduchu počas celého sledovania a ešte keď tam je k tomu prenádherná Marion Cotillard - siedme nebo je zaručené. ÚŽAS ()

Beatle

Takovéto filmy -> romantické komedie tohoto typu opravdu můžu. Nemám Russella moc v podvědomí jako herce komedií a ještě takových, kde se musí tvářit zamilovaně a mile, ale očividně mu to jde. Film bych popsala asi jen několika slovy: je milý, humor je lehký, krásné prostředí, francouzská hudba a příjemní herci, kteří jsou paradoxně kouzelní tím, jak jednoduše hrají. Kdybych měla popsat film jen jedním slovem (nebo dvěma v angličtině), řekla bych (po Apple stylu): "user friendly"...nebo-li volně přeloženo česky: "přátelský". A to mi věřte, že tohle slovo přesně vystihuje podstatu filmu. Milé, krásné a klidné. Za mě 85%, a jdu si ukrojit kousek sýra z clermontského Carefouru, který koupila moje sestra. ()

hroubek

Velmi pěkný výlet na francouzské vinice.Asi se všichni shodneme, že to bylo od Ridleyho Scotta hodně fikané. Já sám to vnímám, že si Ridley natočil tento film pro radost. A je to na něm dost vidět.Celý film se nese v pozitivním duchu. Krásné záběry na francouzské prostředí Provence, venkovské sídlo a krásné ženy v čele s Marion Cotillard. K tomu dost často prohodí nějaké moudro Albert Finney. Pak se nelze divit, že i takový morous jakým je ve filmu Russell Crowe si vybere venkov před hektickým propršeným Londýnem. Není to nejlepší film, jaký Scott natočil, ale rozhodně je jeden z nejpozitivnější jaký jsem od něj zatím viděl. ()

Terzeus

Film do pohodlia a vôbec, do akejkoľvek nálady. Ridley Scott výborne zrežíroval tak ľahko a tak okukane vyzerajúci námet až je to stvárnením netypické. V podstate celý čas divák sleduje príbeh, ktorý sa mu zdá tak ďaleko nepodobný s čímkoľvek z jeho života až ho zasiahne ako sa na konci mýli. Pod nálepkou vína sa ukrýva poetika v delikátnej podobe a romantika na nenútenom podnose. Ako príklad poslúži odosobnenie Maxovho života vo Francúzsku a v Londýne. Zatiaľ, čo sebecký Max žije v upršanom Londýne, spomienky na lásku a radosť sa objavujú v slnečnom vinohrade. Tak ľahké až je zázračné ako emotívne to Scott v závere naaranžoval. Skrátka vynikajúce. 90%. ()

jujec

Je jasné, že když přijede londýnský makléř do Francie, že tam nakonec zůstane, i když původně nechce. Děj je daný již zápletkou. Jenže způsob, jakým nám je příběh naservírován, je otřesný - napřed obtloustlý Russel Crowe málem zabije krásnou Francouzku, která je krásná, mladá a štíhlá. Je známá tím, že odmítá všechny chlapy v okolí a, světe div se, podlehne kouzlu tohoto tlustého pána. Ten má navíc na zámku hospodyni, která se k němu chová jako matka (plácá ho po zadku) a společně s ním vzpomíná, jak se o něj starala, když byl ještě dítě. Přitom vypadá, že tato hospodyně je mladší, přinejhorším stejně stará jako on.... Pak z údajů o hercích zjistíte, že Russell Crowe je stejně starý jako herečka, která hrála hospodyni, a výrazně starší (11 let) let než ona krásná Francouzka, a rázem pochopíte vše, co Vám na filmu nesedělo - prostě když si stárnoucí muž myslí, že má na mladou holku a svými vrstevnicemi pohrdá, je to jeho věc. Ale když o tom točí ještě film, aby si dokázal, že je stále skvělý, přitom v kolektivu těch dvou dam vypadá on nejhůř, je škoda času se na snímek dívat - podobných témat, kdy městský člověk pod nějakou záminkou zabrousí na venkov a zůstane tam, je spousta a s věrohodnějšími (=ne tak nezdravě sebevědomými) hlavními hrdiny.... ()

Kicune

Až překvapivě svěží netypická Scottová komedie. Vtipná jak má být, ne příliš klišovitá a navazující teplý francouzský vinný zážitek. Doporučeno se dívat v deštivý den a s láhvi dobrého vína. ()

VanTom

Mnohá klišé prokvasila ohraný filmový přerod sobeckého, sebestředného londýnského burzovního "žraloka" v zaujatého, vstřícného, nestresovaného sympaťáka, propadávajícímu pohodě, slunci, vínu, lidem (a krásné Marion) v château po zesnulém strýčkovi. Ridley i Russell si očividně tento odpočinkový, 100% "feel-good" výlet s příchutí francouzského šarmu (i ztřeštěné komedie) užili, stejně tak i já. ()

liuk

Good Year je sice moc hezký, nenudící film, jen bohužel opravdu nepřináší nic nového, a nedaří se mu ani to, co se některým jeho starším bratříčkům na konci podařilo a to sice vyvolat nějaké finální dojetí. Pár naznáků se ve druhé hodině sice objeví, říkal jsem si, že mě to parádní nakousává, bohužel se ale Scottovi na konci hřebíček na hlavičku trefit nepodařilo. Párkrát je moc pěkně a nenásilně zachycena nevraživost mezi Francouzi a Angličany. Bohužel ta idylizace celé Provence byla podle mě malinko nucená, ovšem ne ve stylu Amélie, která tyhle hrátky dávala jasně najevo, a nijak se za nimi neskývala. ()

Ichabod

Skvělý film, který člověka dokáže nabýt pozitivní energií a láskou k francouzskému venkovu aniž by na něm kdy byl.. Velmi sympatické obsazení, příjemná hudba, krásné barvy a celkově nostalgický styl je skvělý mix a přesto, že film točí Ridley Scott a je to občas znát tak je natolik komorní, že vaši pozornost nestrhne od úžasně náladového pojetí. Nehodnotím výše jen proto, že film nemá moc co nabídnout kromě atmosféry a scénář asi nikoho na zadek neposadí, ale o tom tenhle film ani není. Po druhém shlédnutí na mne ta pohodovost dolehnula ještě víc. Skvělý film a zvyšuju hodnocení. ()

FrajerTom

Velmi, velmi příjemný film, ve kterém nejsou v hlavní roli ani tradičně výborný Russell Crowe s úžasnou Marion Cotillard, ani citlivá režie Ridleyho Scotta. V hlavní roli je tu totiž naprosto okouzlující francouzské Provence protože pohled na něj je opravdu úchvatný a krásně hřejivý. Vřele doporučuji! ()

Kalidor_

Jak to ten Ridley dělá, já si prostě to prostředí fr. vinice zamiloval se vším všudy a všechny ty vzpomínky Russella z dětství tomu ještě náležitě pomohly, prostě Ridley furt umí!! ()

klima777

Umírněný film Ridleyho Scotta? Bez mrazení v zádech? Bez mytologie a filosofie? Bez velkolepých gest a politických deklarací? Bez relativizace hodnot? Ano. A dokázal to hezky a mile. Nevím, zda se kategorie "hezky a mile" shoduje s mou představou vydařeného Scottova díla. Svěží a prosluněný kýč, nebo pohádka na dobrou noc, leč žádný ostudný podvod. 2,7* ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney

08.02.2019

Ve věku 82 let zemřel britský herec Albert Finney, známý například z filmů Velká ryba nebo Dobrý ročník. Finney byl pětkrát nominovaný na Oscara, v roce 2003 pak získal Zlatý glób za hlavní roli v… (viac)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Nikdy se nikomu nezavděčíš

Nikdy se nikomu nezavděčíš

11.01.2007

Každý měl aspoň jednou v životě ten problém, že ať udělá cokoliv sebelepšího, tak se někdo musí ozvat hlasem nespokojeným. Tahle životní moudrost platí dvojnásob ve filmovém průmyslu. Před několika… (viac)