Mucha

• Česko Moucha (viac)

Galliano

Sci-Fi dráma Mucha ma zaujala len vdaka dobrým hereckým výkonom, avšak dej a gradovanie príbehuku koncu dost upadá. Myšlienka v pohode o telepotre, mám rád Cronenbergovu tvorbu. Chýbala mi tu však väčšia iskra a nejaké prekvapenie čo by ma dostalo. ()

hero_bk

Hororová klasika, který převálcovává jiné klasiky, který jsou tady na csfd v první dvoustovce - Vetřelec a Věc. Kam se hrabou na Mouchu. Už dlouho mě žádnej horor takhle nenadchl, i když chvílema už to bylo moc i na mě :-) ()

giaruj

Prejsť fenoménom Mucha (The Fly) odporúčam systémom kniha, film z 58, film z 86. Námet je skvelý. Prvý film sa doslovne držal knižnej predlohy. Až bol o kúsok lepší, než predloha sama. Po takejto príprave som pristupoval k tomuto filmu s veľkými očakávaniami. Všetko padlo v prvých minútach.V prvom rade nálepka "remake", pretože to film nie je. Príbeh filmu ide vlastnou cestou, s vlastnými hrdinami a zápletkami. Z predlohy a krásnej starinky ostala len mucha v telepode. Milujem filmy (horrory, sci-fi), ktoré idú rovno na vec. Žiadne dlhé a patetické úvody. Hneď napätie, atmosféra, zápletka. A výborná pozerateľnosť, vykreslené charaktery, o efektoch - ľudskej muche ani nehovoriac. Film je zaradený do publikácie 101 hororov, ktoré musíte vidieť než umriete. ()

lost_viking

Klasika osmdesátek. Skvělý hororový nádech, dobré navození atmosféry, skvělý Goldblum a trochu toho retra si i v dnešní době zachovává svůj šmrnc. Čtyři hvězdy. ()

Izz

Naturalistické,úchylné,nepříjemné na pohled,s hereckým koncertem Jeffa Goldbluma a zvrhlou režií Davida Cronenberga.V jistém smyslu ikonický film. ()

tassik

Vybavují se mi vzpomínky, kdy jsem si jako malý zakrýval oči při sledování tohoto filmu a za zlobení mne tak mí rodiče trestali. Až postupem času jsem dokázal ocenit kvalitu snímku a dnes jej řadím mezi mé nejoblíbenější horory vůbec. Asi i trochu sentiment, ale musím za 5* ()

Kozy9

Mucha nie je ani z ďaleka horor, ale dopodrobna prepracovaná dráma točiaca sa okolo nezdareného pokusu hlavného protagonistu poraziť zákony fyziky a dókázať teleportovať živú hmotu (azda najsilnejší sci-fi prvok celého snímku, neskoršie aj východisko pre hororové prvky). Mucha nepôsobí umelo, práve naopak herecké výkony sú bravúrne a dej je akoby rozprávaný pomocou vývoja vzťahov hlavných postáv a to sa pri sofistikovanom filme váži ako zlato. No keď už dôjde k tej slávnej premene film vôbec nestráca na kvalite. Je dôkazaom toho, že horory nemusia byť vždy jednoduché filmy, môžu sa stať aj temnými sci-fi s prepracovaným príbehom. Mimo iného musím ešte spomenúť bezchybné masky, najmä samotná mucha a aj všetky efekty boli nielen na svoju dobu ale dokonca aj v súčastnosti presvedčívé. Jediné čo uberá dokonalosti je v celku otvorený a rýchly koniec, čo vôbec nieje podľa môjho gusta, tú polhodinku by to určite ešte znieslo. Mucha je kvalitný film, prekvapivo dospelý a geniálne temný. Či ste fanúšik sci-fi alebo hororu ale ste jednoducho milovník filmov Mucha vám určite spraví nejaký zážitok. 85% ()

Zombiepod

Pozrieť si po rokoch dnes už kultový sci-fi horor prináša trochu iné výsledky, ako by človek očakával. Aspoň v prípade Muchy. Goldblum bez pochýb v jednej z najlepších úloh, aké som mal možnosť vidieť, v skôr nechutnom a i na svoju krátku stopáž pomerne rozťahanom ne-horore. Atmosféru to má vystavanú výborne, Cronenberg je v tomto smere jednoducho borec a to sa nezmenilo doteraz, ale problém so scenármi mal aj v minulosti. Na svoju dobu úžasne nakrútené, nápad dobrý, i oscar za masky právoplatne zaslúžený. Celé to však pôsobilo ako bežná romantická dráma v štýle krásky a zvieraťa, ktorá občas trochu nudí a koniec je predvídateľný a až príliš unáhlený. Silnejšie 3*, aj to najmä pre moju slabosť pre klasické sci-fi horory. ()

HarqAlAda

Ó áno, keby som mal vyberať predstaviteľov sci-fi hororov, tento bude v TOP 10. Fascinujúco nechutné scény typické pre Cronenberga, ktoré nejden žalúdok nenechajú v pokoji. Miestami až mrazivá atmosféra, aj keď bez tej nechutnosti by Mucha bol len obyčajnou rozprávkou. Jeff Goldblum už navždy ostane v mojej mysli ako neľudský tvor. Zároveň smutná pripomienka toho, čo všetko treba prijať a obetovať keď ideme tvrdo za svojimi cieľmi, najmä ak si vyberáme smery z ktorých niet cesty späť. Desivé. Odporúčam milovníkom či hororu, či drámy, či sci-fi a všetkým nádejným vedcom ktorí menia svet ;) ()

AriAries

Romantický horor, ve kterém Geena Davis v roli Veronicy do poslední chvíle usiluje o záchranu/uzdravení Jeffa Goldbluma v roli Setha. Ze setha se ale stává Brundloucha a muší část postupně získává navrch nad lidskou, čímž se Veronice vzdaluje. Film je na osmašedesátý výborně zvládnutý trikově a vše vypadá velmi věrohodně. Spolu s povedeným dějem který kulminuje, vytváří to správné napětí až do konce filmu. Kvalitní masky a výkon hlavního aktéra jsou příčinou toho správného zhnusení, které by taková postava vzbudit měla. ()

Hisnuklusi

Tohle je skvost. A třeba jako malemu se mi ten film vubec nelibil, zkrátka mi prostě nedocházela ta pointa a mrazivá atmosfera. Když to vidím dneska, tak fakt seru krev prostě. První vědecká pulka, která není tak zabavná, muže sice odradit, ale jakmile si borec vleze s mouchou do teleporteru, začiná uplně jiný film, z ktereho mrazi, z ktereho se taji dech a jde strach. Jen čím to, že se Goldblum už potom nějak ani nesnažil přibližit tomuto herectvi a zapadl tak nějak v pruměr, to vzhledem k potenciálu, co zde předvedl, moc nechápu. ()

Bube1

Dnes jsem si Mouchu pustil po 10ti letech a ono je to prostě pořád geniální!!! Oscar za masky naprosto zaslouženej, protože i v roce 2014 jsem viděl filmy s daleko horšími efekty. Akorát by si i Jeff Goldblum zasoužil Oscárka, protože tu změnu v psychologii postavy ztvárnil skvěle! No nebudu tu vynášet do nebes něco, co je na vrcholu žebříčku hororů už desítky let. Plný počet jak nic! ()

MarkysDeSade

Kdo jiný než skoro tři sta let hnijící člověk může docenit otravnost much. Ale až do teď jsem netušil jako otravné musí být se v jednu takovou mouchu přeměnit (a věřte mi, že zrovna já jsem si už věky před všemi avantgardními levičáky dokázal představit, jaké to je převtělit se například do osla). ()

Yoshik

Absolutní hodnocení nedám, ale film přesto patří do zlatého fondu filmového horroru. Nevybavuju si žádný jiný film, který by ve mě vyvolal tak silné pocity zděšení a znechucení, dokonce ani Carpenterova Věc pro mě nebyla takhle odporná (nejen v pozitivním smyslu). Než tohle pustíte svému zlobivému dítku, nejdřív ho připravte Vetřelcem, Věcí a pár díly Krajních mezí, aby to odpružilo bez následků. Bzzzz ()

departed

Rozhodně poklona za masky a vizuální efekty. Věřím, že ve své době naprostá špička. I já jako malej harant si pamatuju, že když jsem viděl poprvé trailer, měl jsem solidně nahnáno. Nicméně trochu ironie, že Jeff začne hrát dobře až v momentě, kdy se začíná proměňovat. ()

Naomi + Cassel + Cronenberg

Naomi + Cassel + Cronenberg

31.08.2006

Když mladá ruská emigrantka, jež dostala v USA jedinou pracovní příležitost ve formě nejstaršího řemesla, zemře při porodu, vydá se po stopách její nepříliš veselé minulosti zdravotní sestřička Naomi… (viac)