Mucha

• Česko Moucha (viac)

IvonaK

Výborný film. A hlavně napínavý. Místy hnusný, místy vtipný, místy emotivní. Představitel hlavní úlohy neměl hezkou tvář ani jako člověk. Načež se do té úlohy skvěle hodil. A ty proměny byly opravdu skvostné. Už od toho začátku, kdy mu to ještě žena žrala. Ale později byla ráda za svého bývalého který ji zachránil. Proto jsem byla ráda že to skončilo spravedlivě. Takový mouchočlověk nesmí zůstat naživu, natožpak ještě zakládat hmyzí politiku. Na tuto dobu? Kam se hrabe mlčení jehňátek. :-) ()

papadoce

Najlegendárnejší film Džefiho Goldbluma a jeden z prvých hororov, ktorý sa u nás na začiatku deväťdesiatych dal zohnať na videokazete so simultálnym dabingom. Dnes som sa vďaka csfd dokonca dozvedel, že to má Oscara za masky. Na tú dobu zaslúžená soška za obriu ľudskú muchu. Inak teraz ma napadlo 😁, že po tomto filme vždy keď videla Goldbluma v nejakom filme moja mama, povedala zakaždým iba “Aha Mucha”. Chudák 😂. Ja som si zase navždy zapamätal inú scénu. Kto ma dobre pozná vie presne ktorú myslím 😍. Treba povedať, že herecké výkony nie sú nijako oslnivé, ale Jeff ťaží zo svojej čudnosti či inakosti a Gina má v sebe zvláštny druh sexepílu, ktorý nepôsobí úplne od začiatku, ale má vyslovene stúpajúcu krivku, takže v najvyššom bode ju chce človek ohnúť o stôl a vytrieskať do mokra. Od momentu kedy začala vedcova premena to bolo už dynamické a Jeff bol skvelý už aj herecky. Efekty sa začali zbierať v slušnom tempe a sci-fi horor sa rozbehol. Mucha je klasika fantasy hororu a zaslúži si aj po takmer štyridsiatich rokoch štvorku a vyššie. Ja dávam vyššie. ()

Sir Ludvig

Takto si predstavujem ideálny horor: pomalá gradácia ktorá vás postupne dostane. A po prehnanom finále si poviete: toto bolo o čom? Dojem zostáva... ()

Dinsberg

Naprosto dokonalý, živočišný film, ve kterém Cronnenberg potvrzuje svůj zvrácený vkus. Ale ta zvrácenost tu naštěstí není pro efekt. Skutečně sem beze zbytku patří. Můžu říct, že víc shlédnutí nabízí víc pohledů na celý příběh. Po odhlédnutí od drsných okamžiků, je může divák vnímat mnohoznačnost celého snímku. Jsou tu skloubeny motivy Krásky a zvířete, dále Dr. Jackyla, který se mění pana Hyda při vyzkoušení svého vynálezu na sobě. Gore efekty už jen dotvářejí atmosféru znechucení nad přetechnizovaným světem, který se zjevně brzy stane obětí svých vynálezů. Abych citoval hlavního hrdinu:"Jsme hmyzem, který sní o tom, že je člověkem.", ale drahá příroda nás z toho snu velmi rychle probudí, zvlášť, když se ji snažíme nahradit či obejít a překonat. ()

pepino

Skvěle vystavěný a perfektně zvládnutý horor. Změna začíná nejdřív pozvolna nenápadně ( přehnané sladění kávy...) později už je poznat že změna je nevyhnutelná (odpadávání nehtů,zubů) až vše graduje do brutálního konce. Oskar za masky je zasloužený :). Skvělej počin kterej se zařadil na 1. místo v cronenbergových filmech které jsem viděl. ()

Arccos

Za lepší považuji původní Mouchu z roku 1958, hlavně proto, že si lépe poradila s literární předlohou. tato zmodernizovaná verze má však něco do sebe, přestože si myslím, že řada drsných scén je poněkud samoúčelná a nahrazující klasicky utvářenou atmosféru. Jinak ale doporučuji. ()

PjotrN

Celé se to prakticky nehne z bytu Setha Brundlea, ale i tak je to geniální hororový snímek, u kterého vám hodina a půl uteče rychleji, než řeknete borůvkový koláč. Patřím k těm, kterým nevadí mírně nechutné záběry, ale když Goldblumovi slézaly nehty, nebo upadlo ucho tak sem se přistihl jak se šklebím :) ()

JUWA

Skutočne čakám na jeden horor,ktorému by som mohol dať viac ako 3 hviezdičky,ale fakt je,že v béčkovom žánri nie je možné vyprodukovať áčkové dielo.Vždy je totiž najdôležitejší príbeh,lenže tento faktor v hororoch vždy chýba.Mucha nie je dobrý film.Nie je príliš psychologická,nie je romantická,je len hnusná.Je hnusná,hnusná,je najhnusnejšia.A znamená hnusný film kvalitný ? Pre mňa nie.Po Muche som dlho nemal chuť jesť.Hlavne scéna potratu,za ktorú by som toho úchylného Cronenberga najradšej prefackal.Oscar za masky je zaslúžený,ale nerobí z filmu kultové,psychologické ani nijak inak hlboké dielo. 40 % ()

macetoma

Jeden z prvních hororů co jsem viděl. Fascinující námět - přenos člověka a zkřížení genů. Kdykoliv vidím Jeffa Goldbluma v TV tak čekám, zda se nezačne zase měnit v mouchu. Je pro mne s tímto filmem natolik svázán, jako Sigourney Weaver s Vetřelcem. Dávám 4 hvězdy. Hlavně za práci maskérů. ()

2scha

O přestávkách na ZŠ, to byl jeden z nejdiskutovanějších filmů(teda po čemkoliv s Arnoldem a Silvestrem), motajících se na VHSkách po celém městě.A na mě to fungovalo i po letech. ()

HrochOch

Po detailním prozkoumání přehodnoceno. Z dětství jsem si to pamatovala jako "hustej film" proto mě poněkud překvapila dramatičnost, romantika, láska a tempo - kdo to tam sakra dodělal:)ale pod 4 jít nemůžu už jen kvůli bravurnímu zpracování nejen fyziologické, ale hlavně psychologické proměny. Změny skvěle vykresleny a dodržovány, hbitost, lehkost, síla, strava a trávení. Scéna, kdy své milé bzučí u stolku tvoříc cukrovou homoli ve svém šálku..paráda.nSprávné outer limits. Jen konec je moc srdcedrásající ()

reygadas

Ak má ísť v tomto prípade o horor, tak vo mne tento film nevyvolával žiadne napätie a tobôž nie hrôzu. Myslím si, že Cronenbergovi išlo skôr o prvoplánové vyvolanie znechutenia. Jednoducho Cronenbergov vlastný fetiš z hnusu a sračiek, bez hlbšieho zmyslu a významu. ()

arbeit

Jeden z mojich naj hororov čo si pamatám. Veľmi naozaj veľmi sklučujúci film, aj po tých rokoch keď som sa z neho takmer posral ako dieťa vo mne stále vyvoláva film rešpekt. So Sethom človek zacíti lútosť no na druhú stranu by mu najradšej vpálil guľku do hlavy. Film perfektne graduje až do konca, ani dnes nestratil nič a nové srajdy schová hravo do vrecka. ()

McMastamind

Psychologický efekt tohoto hororu spolu s výbornými triky a kostýmy může u slabých povah způsobit nevolnost. I já s dlouholetou zkušeností v oblasti internetových nechuťáren jsem měl občas co dělat. Ale právě to mě bavilo nejvíc! Je to krása, ten pocit, kdy váháte, jestli se otočit, nebo si vychutnat scénu v celé její bizardnosti. Nejde jen o fyzickký, ale hlavně o psychycký, nervy drásající efekt, který pan Cronberg dokázal vykouzlit. Opět nezklamal. BRAVO!!! ()

anyonecek

Kostými se velice povedly a postupný rozklad hlavního hrdiny až do fáze mouchy je famózní. Trošku mi v průběhu filmu lámalo hlavou proč něco nedělal a nechal se rozkládat dál, když viděl kam to s ním spěje. Pár lekacích scén se ve filmu našlo a je to nadprůměrný horor. ()

Naomi + Cassel + Cronenberg

Naomi + Cassel + Cronenberg

31.08.2006

Když mladá ruská emigrantka, jež dostala v USA jedinou pracovní příležitost ve formě nejstaršího řemesla, zemře při porodu, vydá se po stopách její nepříliš veselé minulosti zdravotní sestřička Naomi… (viac)