Tanec s vlkmi

• Česko Tanec s vlky (viac)

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů. (oficiálny text distribútora)

Francik

Viděl jsem Verzi Special Edition ai přes svou monstrózní délku nebya žádná scéna nepatřičná, slabá či jinam méněcenná. Naprosto skvělý filmový zážitek. A kdo viděl jakoukoli kratší obdobu, tak doporučuji sehnat SE. Stojí to za to. ()

ladko

Teraz už mi pripadá smiešne, že som sa bál dlhej stopáže tohto filmu, pretože v Dances with wolves všetko funguje dokonale ako gitarové sólo Carlosa Santanu. Od réžie, príbehu, hudby, hereckých výkonov, humoru, pri ktorom sa človek od srdca zasmeje a scén, na ktoré človek len tak nezabudne. Už chápem, prečo sa v každom druhom komentári skloňujú slovné spojenia "klasika klasík" či "nádherný ľudský príbeh" - a plne s tým súhlasím. ()

Cimr

Viděl jsem už dost filmů všeho druhu, abych mohl prohlásit, že mám radši undergroundové, divné, jiné filmy, než mainstream. Zkrátka radši si pustím Lynche, než Spilberga. Při Tanci s vlky už jsem se bál, že to bude jako s většinou podobných filmů (Forrest Gump, Shawshank...) - budu si tu pročítat nadšené komentáře a říkat jenom "Hm.. Tak zase nic." Asi do poloviny filmu trvalo, než jsem mu doopravdy přišel na chuť, vadil mi příliš schématický příběh, který je k vidění v každém druhém westernu. Pak jsem ale pochopil, že tady o příběh nejde. Jde o lásku k přírodě, pokoru a takové ty věci... Krásný film. ()

Krt.Ek

Snímek, který vzdává hold původním obyvatelům amerického kontinentu a jejich způsobů života. Jeho hlavní sílu vidím v tom jak ukazuje spojení Indiánů s přírodou. V době kdy řešíme problémy spojené s technickým rozvojem, který zákonitě ubíjí původní prostředí je prostě úžasné vidět neporušenou kotlinu, plnou bizonů a jiné zvířecí populace. Člověk, který má rád přírodu tohle prostě musí ocenit. 85% ()

NinonL

Vím, že je to pohádka a past na city. Jakmile hrají hlavní role zvířata nebo děti, nikdy to není fér. Jenže stejně mě to zasáhlo, co se dá dělat. ()

Praxis

Určitě Costnerův nejlepší film vůbec. Je to sice strašně dlouhé, ale nádherně vykresluje vlastně všechno od tehdejší krajiny, chování až k přátelství, lásce citu aj i něco pro chlapy v podobě přestřelek tu je. Pravdou však je, že jsem z toho filmu nikdy nebyl uplně odvázaný a pro mě je to prostě jenom dobrej dobrodružnej western, ale žádná extratřída. ()

ArsenalEagle

Mám za sebou 4 hodinovou directors cut a vlastně ani nevím, co psát. Úžasný western. Geniální režie, skvělý herecký výkon, výborná hudba a nádherný příběh.. Jeden z nejlepších filmů co znám! 4 hodiny, ale nenudí ani jedna minuta, kdy se z akce přechází do emočně náročných míst a někdy až ke komickým situacím, načež přichází další akce a další silné momenty. Přesně takové filmy musí mít 4 hodinovou stopáž, protože jen takhle silný příběh, tak perfektně natočený dokáže nenudit. Ne. Dokáže držet všechnu pozornost a donutí hltat každý záběr, každé slovo. Dumb Bear je skutečný poslední mohykán. ()

Džejkop

Western, kde chybí tradiční přestřelky, banditi, přecpané salóny, prostě ten typický divoký západ. A ono to vůbec nevadí, ba naopak. Velký příběh, kterým se Kevin nesmazatelně zapsal do dějin kinematografie. I do mé mysli, děkuju mu za to. ()

GodComplex

Asi za to muze hudba Johna Barryho a rozlehle plane, ale pripomnelo mi to Vzpominky na Afriku. Stejna nuda, stejna rozvleklost a stejna ultimatni prehodnocenost. Kevin Kostner pusobi (zejmena ve svem naracnim vokalnim projevu) strasne amatersky. Nejak me ti indiani neberou, kdyz uz, tak Vinnetou, to je mnohem vetsi frajer. 4/10 ()

Laxik

Úžasný, ba přímo úchvatný film. Lahůdka, kterou by měl každý vidět. Hloupý Medvěd John zahraný Kevinem Costnerem má prostě předurčeno žít život pravého člověka a vy si tu tříhodinovou pouť vychutnáte jedním dechem. Ba co víc, chcete přídavek v podobě jedné ze dvou rozšířených edic. Já žádnou neviděl, ale láká mě to. Bohužel na druhou stranu jde o film, který vidím jedn zřídka, protože když už mám náladu na tříhodinovou filmovou štaci, pustím si radši čtyřhodinového Pána prstenů. Možná dělám chybu, ale... ne, určitě dělám chybu... Pokusím se dělat ji co nejméně. ()

Riddick77

Snímek, který zraje jako víno. Costner naprosto přesně zachytil dobové vnitřní rozpoložení americké společnosti a skrze brilantní užití symboliky poukázal na nezastavitelnou sociální změnu, jež měla fatální dopad na venkovské a indiány obývané oblasti. Střet kultur v nejčistší formě. 10/10! ()

Pierre

Vtom filmu je ukryto tolik lásky, a laskavosti, že je to až dojemné. Je často smutný, ale mě tedy dost zahřál duši. Navíc Costner je velmi dobrý režisér. Obtížné bojové scény, natočil úchvatně. I po herecké stránce se mi líbil a charismatický dabing Dlouhého byl taktéž skvělý. Ale, I když je to milý film, o takových 45 minut bych ho zkrátil. Úvod, který ve tříhodinovém filmu trvá skoro hodinu, mi připadal ještě pouze průměrný a natahovaný. Až pak mě jsem podlehl. Ale i tak to stálo za to. ()

numi

Kevin Costner (herec) jako "Ten, který tančí s vlky" a Kevin Costner (režisér) jako "Ten, kterého políbila můza ze všech nejmůzovatější" v jednom malém-velkém životním dramatu člověka, který prožil "Divoký západ". Jen tak - za odměnu, že nezemřel. Srdceryvná zpověď, která se nesnaží dojmout za každou cenu, ale jemně a s citem brnká na struny podladěného jazzového piána v zaplivaném baru, kterému se říká srdce. Snad jen první půlhodinku jakoby se všichni teprve zahrávali a připravovali se na ten úžasný spektákl. Ta průrva humorných situací a šílených úletů mi ke zbytku filmu vůbec neladila. Od příjezdu do "pevnosti" již nelze vytknout sebemenší mušku. [červenec 2006] ()

Orlau32

Nádherný film, ale řekla bych, že se musí vidět 2x. Protože vám určitě v té záplavě rychlého děje něco unikne. Vychutnáte si to až při druhém shlédnutí, ale pozor ! ačkoliv je to film s Indiány, není to typická "indiánka". Má to hloubku, trocha romantiky, ale v podstatě je to psychologické drama, byť se šmrncem westernu. No, musím říci, klobouk dolů, tohle pan Kevin COSTNER zvládl na 5*. ()

zipper111

Costnerův masterpiece. Čtyřhodinová (!) režisérská verze je ještě luxusnější než ta základní, film běží jako po másle, pohltí a až do konce nepustí. Je pravda, že kromě Dunbara a Lakotů jsou všechny postavy černobílé: buď jsou dobré (skoro nikdo), nebo od základu zlé(skoro všichni). Ale vztah Johna s indiány, Stojí s pěstí a Kopající pták, jeho vztah s přírodou, vlkem a koněm... to všechno perfektně funguje. A dokonalá hudba k tomu, fakt nádhera. Ač mám Godfellas od Martyho asi nejradši, tady akademie chybu neudělala a Costner si toho plešouna fakt zasloužil. STRAŠNÁ PECKA! 5* ()

milicjant

I zastavil se čas, všehomír jen uctivě zatajil dech a sklonil se před Costnerovou krystalicky čistou genialitou. Film, kde délka ani stáří nehrají své role nikdy víc. ()

Makky

Costnerov režijný debut a zároveň aj vrchol. Takéto filmy sa len tak netočia. Krásny, dojímavý, ale aj krutý film. Jeden z filmov, ktoré treba vidieť, pretože sa naveky zapísal zlatými písmenami do dedičstva kinematografie. ()

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

13.08.2011

Poté, co se Christophe Gans pustil do nové verze Fantomase, jsme tak nějak tušili, že se na plátna kin vrátí i další evropské klasiky. Německá produkční společnost Constantine Films (od Resident Evil… (viac)

Sam Mendes na Divokém západě

Sam Mendes na Divokém západě

10.12.2009

U tohoto tvůrce už nás „nečekané“ žánrové volby nemůžou překvapit. Proč by si nemohl zkusit třeba western? Obzvlášť, když se schyluje k návratu kovbojek na filmová plátna (komiksový Jonah Hex,… (viac)

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (viac)