Tanec s vlkmi

• Česko Tanec s vlky (viac)

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů. (oficiálny text distribútora)

blackrain

Kevin Costner nalezl mezi indiány přátelství a lásku. Předvedl nám multikulturní střet, ale taková byla americká historie. Vytvořil tak svou životní roli. Film ocenění získal oprávněně. ()

kaylin

Dlouho jsem se v televizi vyhýbal tříhodinové verzi, tak jsem si na poprvé dal rovnou verzi čtyřhodinovou. A musím říct, že tohle je film, který vás dovede chytnout za srdce, film, díky kterému si uvědomíte, že lidská společnost je prostě tragická a že toho zničila tolik, jenom proto, že chtěla, že vám z toho bude do pláče. Skvělé herecké výkony a nádherné prezentování světa, který už neexistuje. ()

Kaluž

Se stopáží 235 minut (speciální režisérský sestřih) se Tanec s vlky stává asi nejdelším, mnou zhlédnutým, filmem a právě ona délka bohužel háže snímku klacky pod nohy. Příjemně mne překvapil citlivý přístup k režii a vůbec technická stránka snímku je zvládnuta bravurně. Ovšem děj se dal mnohem více vyšperkovat, výsledný dojem působí velice vyklidněně, což místy vůbec není na škodu a přidává to i na efektu, ale v závěru vše vyšumí jaksi do ztracena. Jsou to zkrátka zručně natočené, ale také občas nudné obrázky ze života původních obyvatel amerického kontinentu. ()

Maq

Je to překrásný, silný, dojemný příběh. A velkolepý příspěvek k ultrablbému historickému revizionismu a legendě o "ušlechtilém divochovi". ()

Damiel

Velmi netradiční western, který se na provařené otázky dívá z úplně jiného úhlu než je obvyklé. Viděl jsem jak kinoverzi, tak director's cut - ten druhý se mi zdál ještě lepší, byť zdaleka ne vždycky více minut znamená lepší film. ()

veronikav

Napsat něco originálního nejde :-) Hodnotit obsah -hudbu -kameru ? ............ Jen tak jednou najít ten klid v duši ... to z toho docela sálá :-) ()

Thewho18

Stáda bizonů, nekonečné prérie, Siuxové hmmm....Vyprávění tak krásné, až může vyznít trochu vyumělkovaně. Ale podobný příběh se prý podle jednoho z dochovaných deníků z občanské války skutečně odehrál ;) O to víc mě Ten Co Tančí s Vlky a jeho sousedé dostali, ještě dlouho jsem zíral jako přikovaný na dojíždějící titulky. My cholerikové s vrozeným smyslem pro spravedlnost tyhle filmy těžce snášíme:( ()

Duotone28

Dal som si zavazok...ted ako mam kopec volneho casu...vsetky taketo pecky a kultovky...ktore som este pre mna nepochopitelnym dovodom nevidel...musim zhliadnut. Prave jednou z nich je Dance with Wolves...ktoru napisal a aj sam zahral Kevin Costnerik...ktoremu hned tymto davam poklonu...a neda mi tento filmik hodnotit inak, ako plnym hodnotenim. Pribeh priatelstva, hrdosti a hlavne pre nich "nedotknutelneho dobou" STASTIA, ktore my nikdy nebudeme vediet tak pocitit, ako oni. Nazdar ()

FilmFan24

Podmanivá hudba, nádherná kamera a především krásný příběh. Kevin Costner a jeho režijní debut, kterým zabodoval u kritiky i diváků. ()

salalala

Kevina Costnera moc nemusím, ale tohle je jeho životní film. Nejde věřit tomu, že na režisérském křesle seděl on. Nádherný film s hluboce lidským poselstvím, krásná a dojemná hudba Johna Barryho, nádherná kamera, nádherné scenérie. Tohle všechno tam je. A navíc je tam právě ta čistá a dokonalá režie. Costner snad v tu dobu skutečně seděl pod šťastnou hvězdou, protože podobný Postman je totální srágora. Nebo má dvojče, které ho zastupovalo na place, nedovedu si to vysvětlit. Každopádně to Kevin udělal bravurně, rozehrál citlivý a lidský příběh, kterému snad nejde nic vytknout a i přes svou délku uteče jako voda. Jasný plný počet. O Oscarech bych sice polemizoval (Mafiáni to prostě dostat měli...), ale dílo je to geniální. ()

Wiliem

Jelikož nejsem zrovna fanda Kevina Costnera tak jsem tento snímek dlouho opomíjel. Sice jsem ho viděl kdysi dávno ale to nejspíše jen část či co já vím, ale divím se, opravdu se divím, že se mi nijak výrazněji nevryl do paměti. Shlédnuto dnes znovu a jsem trošku v šoku, neboť zjištuju že jsem o hodně přišel, protože film je to skutečně vyjímečný, vyjímečně dobrý. Nádherný lidský příběh, krajina, příroda, i vynikající herecké výkony, to vše pospolu dává dohromady jeden neobyčejný filmový zážitek a myslím že pro tentokrát na tento film dlouho, opravdu dlouho nezapomenu. 100% ()

JohnMiller

Otvorene priznávam že mi doteraz herec (a dozvedám sa že aj režisér) Kevin Costner nič nehovoril netvrdím že je Vodný svet zlý ale oproti tomuto sa to porovnať nedá. úžasný príbeh, nádherná krajina krásne hudobné téma.Jednoducho Skvost. Chválim kostýmy a detailne spracovaný Indiáni. Kevin Costner vo svojej životnej úlohe to sa poprieť nedá. Film poukazuje na puto medzi prírodou a človekom a ja.... iba prikyvujem s súhlasu áno famózne. ()

major.warren

Revizionistický (anti)western, který na počátku 90. let (spolu s Nesmiřitelnými) "znovuzrodil" a následně "znovupohřbil" westernový žánr, jelikož zásadním způsobem přeměnil jeho pravidla. Tanec s vlky nelze však v žádném případě označit za pouhou "kovbojku" o běloších a indiánech. V první řadě se jedná o dílo s výjimečným humanistickým poselstvím, které je aktuální dodnes. Kevin Costner byl pro mě vždycky především skvělý a charismatický herec. Tady však dokázal, že je i opravdu nadaný filmař, byť později již žádný další větší režijní ohlas nezaznamenal. Jeho dobrodružný epos s indiány nicméně prolomil veškerá očekávání a osobně jej bez debat řadím mezi nejlepší filmy 90. let. Ano, Tanec s vlky by se jistě dal označit za zástupce tzv. "moderních Mayovek," kdy se bílý muž spřátelí s indiány. A ano, Tanec s vlky připomíná pohádku, což mimochodem podtrhuje jak romantická linka, tak motiv vlků. Ústředním tématem Costnerova filmu ovšem zůstává naturalistické vyobrazení střetu dvou odlišných světů (bílý - indiánský) a zejména pak lidská krutost, jež se nezdráhá navzdory civilizačním pokrokům zašlapat jinou kulturu do země. Costner líčí zásadní součást dějin Spojených států, se kterými se Američané dodnes nedokázali zcela vyrovnat. Málokterý jiný snímek dokázal otevřít takto hluboké téma a zároveň divácky fascinovat jako Tanec s vlky. Jakožto filmový epos má všechny filmařské náležitosti; od nádherné kamery (Dean Semler) po velkolepý hudební doprovod (troufám si říci, že se jedná o životní dílo skladatele Johna Barryho). Krom Costnera v roli Johna Dunbara exceluje zejména Graham Greene. Viděl jsem oficiální tří hodinovou minutovou verzi, ale klidně bych si někdy pustil i tu režijní 237 minutovou. Rád to zopakuji: Je to pohádka, ale jednoduše překrásná. Nic víc dodat nelze. 90%. Sedm Oscarů za nejlepší mix zvuku, střih, kameru, hudbu, adaptovaný scénář, režii a film. ()

Skip

Výborný film plný krásných záběrů a skvěle natočené akce, navíc i plný lidskosti bez slzopudné sentimentality, a naproti tomu lidská tupost, pýcha a omezenost. A na to, že je to Costnerův režijní debut - fakt klobouk dolů. ()

TominoLa

Úžasný příběh. Když jsem ho kdysi viděl v kině byl jsem okouzlen a Kevin Costner se stal mým velkým oblíbencem. Kdo by však předpovídal, že za pár let se jeho herecká kariéra takhle propadne. I, když je ještě pár filmů, které mám s K. Costnerem rád tak pro mě vždy zůstane jako ten, který Tančí s vlky. Poté co jsem mohl vidět prodlouženou verzi tak jsem asi neviděl nic lepšího. U posledních slov, které má Vítr ve vlasech mi vždy tečou slzy. ()

Dont

Nikdy jsem nebyl zrovna fanoušek Kevina Costnera, o to více je pro mě nepochopitelné, kde se v něm vzala ta síla, natočit a zahrát něco takhle skvělého. Tanec s vlky se řadí k mým nejoblíbenějším filmům, i přes dlouhou stopáž ani chvíli nenudí a rozhodně má co říct. Příběh muže, který vyčerpán a znechucen opouští svůj svět, aby daleko v divočině překvapivě nalezl nový, mnohem lepší život, o který ale bude donucen svést tvrdý boj. Dokonale znázorněný kontrast dvou rozdílných světů a „nepřekročitelné“ hranice mezi nimi. Zabydlování na západní hranici, „tanec s vlkem“, a především navazování vztahů s indiánskými sousedy – to jsou nejsilnější momenty filmu. Na pozadí tohoto příběhu vynikající hudba Johna Barryho. ()

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

13.08.2011

Poté, co se Christophe Gans pustil do nové verze Fantomase, jsme tak nějak tušili, že se na plátna kin vrátí i další evropské klasiky. Německá produkční společnost Constantine Films (od Resident Evil… (viac)

Sam Mendes na Divokém západě

Sam Mendes na Divokém západě

10.12.2009

U tohoto tvůrce už nás „nečekané“ žánrové volby nemůžou překvapit. Proč by si nemohl zkusit třeba western? Obzvlášť, když se schyluje k návratu kovbojek na filmová plátna (komiksový Jonah Hex,… (viac)

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (viac)