Tanec s vlkmi

• Česko Tanec s vlky (viac)

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů. (oficiálny text distribútora)

wiolan

Tanec s vlky je nejnákladnější western všech dob, stál 184 milonů dolarů. Nicméně, tahle investice se rozhodně vyplatila, jak žánr westrnů nemusím, Tanec s vlky je světlou výjimkou ()

Dexter666

Costner si dáva s rozpovedaním príbehu načas. To isté očakáva aj od diváka. Ten, kto je však trpezlivý, bude bohato odmenený krásnym filmovým zážitkom umocneným úžasnou titulnou melódiou Johna Barryho. Skvelé! ()

pierre9

Naozaj ma nenapadá nič, čo by sa dalo vyčítať. Azda jedinou vecou je dĺžka, ale aj tá má svoj zmysel, pretože som sa ani chvíľu nenudil. Každopádne pre ňu Tanec s vlkmi tak skoro vidieť nechcem:) veľmi silné 4* ()

Khare

Fantastický film - skvělé herecké výkony, nádherná hudba, překrásná krajina... Skutečný skvost, který mě nutí trvat si na tom, že kdyby Kevin Costner nenatočil už nikdy nic dalšího, tohle by bohatě stačilo. Přinejmenším šest hvězdiček. ()

tamadas

V mém pohledu tomuhle filmu ke špici chybělo jen nepatrné malinko.U Zelené míle jsem seděl až dokonce s vyvalenýma očima a ani nedutal ale tady jsem už ke konci dvakrát nebo třikrát koukl na hodinky. Ale dát 4 mi zas vůči tomuhle kultu příjde nefér. Je to taková o trochu slabší pětka. ()

FincherD.

HLEDAL SMRT A NAŠEL SÁM SEBE. Costnerův opus větší než Jížní Dakota je nádherný hluboký lidský příběh, který uspokojí každičký filmový smysl. Ale táááá hudba, táááá hudba!!! ()

Sliim1

Skvěle natočený film, skvělá hudba a skvělý Kevin Costner. I přes délku tohoto filmu mohu říct, že jsem se ani na chvilku nenudil. Krásný příběh o muži, který se místo utlačování indiánů pokusí jim porozumnět a vcítit se do jejich situace, kterou zažívají pod nadvládou kolonizátorů. Po shlédnutí filmu jsem na něj nemohl dlouhou dobu přestat myslet, zanechal ve mně spoustu pocitů, podle mně nejlepší western. Jenom škoda, že na svůj výborný výkon, jak herecký, tak režijní, už Kevin Costner nikdy nenavázal. ()

Ifcik

Vzladom na to ze som videl tento film prvy krat a bolo to 237 minutova verzia musim dat len ***. Pribeh putavy a chytlavy ale necitil som po pozreti to co asi citili ostatni ked videli zostrihanu vezriu. Mozno som spravil chybu ze som si pozrel takuto dlhu vezriu. Snad zmenim nazor ked si pozriem zostrihanu verziu a budem z toho mat ine pocity ale zatial musim trvat na svojom rozhodnuti. Inak herecky vyborne zvladnute! ()

KKOALA

Krásný film. Nádherná příroda. Skvělý Kevin Costner. Film měl být však cca o 45 min kratší a dostal by i pátou hvězdu. ()

vancho

Netradičná indiánka so životným výkonom Kevina Kostnera. Ktosi povedal: Kde sa cítiš dobre, je tvoj domov. Približne o tom je tento film. ()

KeiGe

Jak bývají adaptace suché, nepovedené a naprosto zbytečné, tak tohle je jedna z těch velmi mála vyjímek. Pustila jsem si to hned po tom co jsem dočetla knížku. Je to krásný film. Ale jak to bývá, tak knížka bude prostě vždycky lepší. ()

Jane.D

Místy trochu pomalejší, ale i přesto výborný film, u kterého sem se ani chvilku nenudila. Krásné prostředí i myšlenka filmu. Kewin Costner tady jako herec i režisér zaperlil. ()

Misterioso

Každý máme mezi filmy nějakou tu srdcovku, pokud bych měl já hledat tu svoji a ještě k tomu tu úplně největší, patrně bych nalezl Tanec s vlky. Když mě kdysi dávno jako kluka, který o filmech nevěděl takřka nic, zaujalo na pultech DVD s tímhle filmem, nevěděl jsem, že po jeho zhlédnutí naleznu už asi navždy mnou nejvíce milovaný film. A to u mě se tenkrát jednalo o něco výjimečného, abych si koupil DVD s filmem, který jsem nikdy neviděl, ba dokonce o něm ani neslyšel. Ale nelitoval jsem toho. Nikdy. Byla to zkrátka osudová koupě. Filmů, které miluji, mám, shrnu-li to několik, nicméně dovedu pochopit, pokud se někomu nelíbí nějaký film z oné kategorie až na Tanec s vlky, protože ten považuji za dokonalý, a stál bych si za tím, i kdyby se mě o tom snažil kdokoli přesvědčit. Kde začít a kde skončit s chválou tohohle filmu? Kevin Costner, co se týče režie, odvedl prostě neuvěřitelnou práci (kam se jeho režisérský talent poděl pak?) - všechno, každá scéna, každý kousek příběhu, každý detail do sebe úžasně zapadá, a tak byl stvořen překrásný "lidský" příběh poručíka Johna Dunbara/Toho, co tančí s vlky z doby, kdy se udály činy "bledých tváří", za které bychom se (hlavně pak Američané) měli dodnes stydět. Protože to, jak to díky bílým osadníkům dopadlo s velikou indiánskou kulturou, je jedna z největších křivd v historii. Právě ono poselství, připomínka toho, co se vlastně kdysi událo, považuji za největší výhru tohohle filmu, a myslím si, že hned po penězích a Oscarech to bylo také cílem Kevina Costnera. Zvláštní, trochu nostalgická atmosféra Divokého západu, který už nikdy neměl být jako dřív, člověka pohltí na ty tři hodiny (pozor, naposledy jsem zhlédl i čtyřhodinovou verzi, která je o ždibek méně údernější než "normální" verze (pár scén je přidaných, některé jsou pro změnu prodloužené), ale i tak se na ní dá s velikým zaujetím dívat), ani nestačí mrknout. Tak a už bych měl začít s tou chválou trochu konkrétněji. Kevina už jsem jako Pana režiséra pochválil, nicméně pochválit ho musím i jako herce, kdy procítěně, uvěřitelně a ještě k tomu s trochou jeho osobního charismatu zahrál člověka, který hledal a našel své pravé já. Pochválit je ale třeba celý herecký ansábl, kde jsou všichni Indiáni opravdu praví severoameričtí Indiáni a nutno říci, že jsou všichni hlavní indiánští představitelé výborní! K tomu nádherná, opravdu dokonalá (Oscarem oceněná) hudba legendárního Johna Barryho, překrásný vizuál tohohle filmu (exteriéry, kostýmy, celá výprava) a několik nezapomenutelných scén (tatanka, buffalo hunt, závěr). Western? Ne spíše antiwestern, který mnohonásobně překročil hranice svého žánru a film, ze kterého dodnes čerpají další snímky (Poslední samuraj, Avatar). Tanec s vlky je však jen jeden a já si jsem, co budu žít, jistý, že víc už mě žádný film do srdíčka více nezasáhne. Děkuji, Kevine! ()

Trinculo

Tady jsem někdy začal vnímat, že existuje filmový oskar. Film jsem viděl až hodně dlouho potom. Určitě by se dalo napsat mnohé o jeho smyslu a významu a o tom, co zobrazuje. Ale příjde mi to jako vcelku neškodný film ... ()

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

13.08.2011

Poté, co se Christophe Gans pustil do nové verze Fantomase, jsme tak nějak tušili, že se na plátna kin vrátí i další evropské klasiky. Německá produkční společnost Constantine Films (od Resident Evil… (viac)

Sam Mendes na Divokém západě

Sam Mendes na Divokém západě

10.12.2009

U tohoto tvůrce už nás „nečekané“ žánrové volby nemůžou překvapit. Proč by si nemohl zkusit třeba western? Obzvlášť, když se schyluje k návratu kovbojek na filmová plátna (komiksový Jonah Hex,… (viac)

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (viac)