Tí druhí

• Česko Ti druzí (viac)

Je konec druhé světové války a Grace (Nicol Kidmanová) s dvěma dětmi čeká v Jersey na manželův návrat z bojů. Děti trpí alergií na sluneční světlo - jejich rozlehlý dům je proto celý potemnělý a v jeho zšeřelých zákoutí se kromě Grace, dětí a služebnictva skrývá cosi dalšího... Alejandro Amenábar, režisér španělsko - chilského původu, jehož celosvětově úspěšný snímek Otevři oči (Abre los ojos) s Penelope Cruzovou z roku 1997 se dočkal americké coververze pod názvem Vanilla Sky, dokončil snímek Ti druzí už v angličtině a v americko-francouzsko-španělské koprodukci. Film s Nicol Kidmanovou v hlavní roli se prvních osm týdnů udržel v první pětce US BOX OFFICE a jen v USA vydělal přes 96 miliónů dolarů. (oficiálny text distribútora)

Marek1991

Hororový žáner trpí veľkým počtom filmov a malým počtom kvalitných filmov, kde sa väčšina podobá. Posadnutia zlom, duchovia, mimozemšťania, obludy a netvory, či šialenci, to sú témy, ktorými tieto filmy väčšinou oplývajú. Tu bola téma duchov, no pripadalo mi to ako iný variant na film Šiesty zmysel, ale v štýle filmu Osvietenie. Vadí mi, ak filmy prebiehajú v hmle, tme a bez snahy nejaké miesto opustiť až sa napokon stanú všetky možné až nemožné situácie. Staré časy, prízraky, fotky, vojna, raritná choroba, to tvorí tiež atmosféru filmu. Český dabing mi hlavne kvôli dabingu detí nesedel, nemám rád taký ten detský hysterizmus, ktorý nie je strašidelný, ale skôr nepríjemný. Film je kvalitný, no záver sa mi nepáčil, preferujem skôr ten z filmu Šiesty zmysel, inak tie záhady sú pozoruhodné, no niektoré priam volali potom, aby boli neskôr sparodované. Nebyť toho záveru s neopúšťaním starého domu, tak by som to hodnotil možno plným počtom, navyše domy po čase aj tak zničia alebo sami spadnú. Treba však uznať, že takáto rozsiahla medzinárodná spolupráca, aká tu bola, tak naozaj znamenala neobyčajný a kvalitný výsledok. ()

Cubinho

Uá, husí kůži jsem měl téměř po celé sledování filmu. Nicol Kidman je skvělá herečka - zde ji výborně doplňují "její" děti. Rád bych napsal něco víc, ale nerad bych tím prozrazoval závěrečnou pointu. 8,5/10 ()

sidzej

Jeden dom, v ňom matka s dvoma deťmi a traja sluhovia, ktorí vedia jedno veľké tajomstvo. Výsledkom je jeden z najoriginálnejších a najdojímavejších hororov všetkých čias. Po odhalení záverečnej pointy vám prejde mráz po chrbte, zdvihnete sa zo sedadla a budete o tom filme premýšľať minimálne pol hodinu po zhliadnutí. A nečakajte žiadne krvavé orgie, striekajúce mozgy či digitálne triky. Toto je maximálne komorný horor s fantastickou Nicole Kidman v hlavnej úlohe, ktorá by si po tomto výkone zaslúžila oscara. Film, ktorý si iste obľúbite. P.S: Po druhom zhliadnutí budete unesení ešte viac. ()

curunir

,,KAŽDÝ Z NÁS OBČAS POČUL KADEJAKÉ PRÍHODY Z DRUHÉHO SVETA..." __ Keď som pred pár rokmi videl tento film nedopozeral som ho celý, no po neutíchajúcich dobrých referenciách som tak nakoniec učinil. Pravdou je, že po remeselnej stránke (predovšetkým výprava a zvuk) sú ,,Tí druhí" veľmi zručne spracovaný a nezaprie sa ani Nicole Kidman v hlavnej úlohe. Pred zhliadnutím film som si tu čítal niekoľko ohlasov, až som sa až som sa dostal k ,,výbornému" indiana-ovmu komentáru a tak som mal už všetko dopredu ozrejmené. I napriek tejto pre mnohých nepríjemnej skutočnosti som však film bez odporu a nechute dopozeral no samotným záverom (indície sa postupne začnú odtajňovať v polovici filmu) som i tak nakoniec ostal trocha prekvapený. Výsledná pointa naozaj veľmi kríva. ()

Marsik

Věřím, že v roce 2001 byl tento horor pecka a hodně lidí z toho bylo unešených. Důkazem toho je v současnosti 286. příčka mezi nejoblíbenějšími filmy a 84% na kontě. Nicméně v roce 2012, kdy jsem tento film viděl poprvé, nemůžu hodnotit příliš vysoko. Za svůj život jsem viděl již mnoho duchařských filmů, které podle mého The Others přehrály a u kterých jsem měl daleko větší husinu než v tomto případě. Na druhou stranu velmi oceňuji výkon Nicole Kidman, zajímavě strašidelnou atmosféru a také překvapující konec. 68% ()

PauloZ

Ti druzí, kteří druzí? Výtečné mysteriózní drama s přímo odrovnávajícím závěrem. Amenábar je mistr režisér, protože to, co během filmu vytváří za atmosféru, bez jediného efektu, to se opravdu jen tak nevidí. Nicol Kidmanová, presto že ji nevyhledávám, hraje výtečně a ty děcka taktéž. Několikrát mě vkusně zamrazilo, napětí výborné a poenta královská. Spokojenost na všech frontách, jenom bych tam vůbec nemotal příchod manžela. Navíc, takhle nějak by to mohlo fungovat i v reálu, ne? :) ()

Astaroth12

Tento film patrí medzi moje najobľúbenejšie ghost horory aké poznám.Lebo je tu všetko čo tú má byt,atmosféra,napatie a skvele herecké výkony.Lebo nepoznám duchársky film,kde sa duchovia boja živých a skoro vždy to je naopak.Už keď prišiel jej manžel,už to bolo jasné.Žiadna smrť,žiadna krv a žiadne efekty aj tak sa dá z filmovať parádny duchársky film.K tomu si prirátajme bezchybný herecký výkon N.Kidman u ktorej si myslím že je to jej najlepšia rola,ktorú zvládla bravúrne. ()

draggo

Mimořádně působivý thriller s hororovými prvky. Skvěle zahrané jak Nicole Kidman, tak oběma dětmi. Příběh je originální, postupné odhalování skutečné identity služebnictva, a nakonec skvělé rozřešení na závěr. Doporučuji. 90% a 5*. ()

depony

Všechno je to o informacích. Jakmile nevíte, co se děje, ztrácíte přehled, začnete se bát ... A taky ta tma ... ze které se může, ale taky nemusí něco vynořit ... něco, co nečekáte, ale taky čekáte ... Mysteriózní film s prvky hororu, kde nevidíte ani kapku krve ... a přesto vás to strašidelně navnadí ... hlavně pozor na světlo ... :) ()

mis-ko

Bez okolkov priznávam, ten koniec ma dostal. Bola to povestná čerešnička na dorte bezchybného filmového umenia s príchuťou skvelých hereckých výkonov a to celé poliate tmavou čokoládou atmosféry. Lahôdka pomaly sa rozpúšťajúca na jazyku zanechá len slastný pocit a chuť na ďalší kúsok. ()

fcreading

Lásky plná Nicole Kidman, chráni svoje deti pred zlými duchmi, ktorý obklopujú jej dom a nenechajú ju na pokoji. Excelentný výkon Kidmanovej, ktorý stojí na atmosfére po celú dobu, šokujúcim koncom a zároveň strhujúcou hudbou. Vychádza mi to na 100 percent. ()

Zayl

The Others vycházejí z klasické hororové situace, kde je několik osob v osamělém strašidelném domě. Přízvisko horor nebo thriller je však spíše druhořadé, neboť daleko více jde o psychologické komorní drama s Nicole Kidman a dvěma dětmi, které jsou fotosenzitivní. Pomalé ladné jízdy kamerou, citlivé dávkování světla a zádumčivá hudba měla asi vyvolat pocit strachu a hutné atmosféry, realita je ovšem taková, že jsem u toho spíše usínal a koukal na čas kolik ještě zbývá. Dvě hvězdy snad jen za neotřelé řešení. ()

keddy79

Veliké překvapení! Jsem uchvácena nápadem a zvolenou perspektivou. Tento film považuju za jeden z nejlepších hororů. Nedovedu si představit, že bych na to byla v kině, to by všichni kolem asi ohluchli (^_^ ) ()

Krissty

To bylo... dokonalé! Zpočátku to vypadá jako typický horor o strašidelném domě, ale postupem času divák zjistí, že to není ani náhodou nějaký obyčejný film..Nicole Kidman je ve své roli úžasná! Krásná a šílená zároveň.. U filmu jsem se bála tak, jako už dlouho ne.. Hned při první scéně se mi málem zastavilo srdce (a to nekecám, mám na to svědky :D) a byly i scény, kdy jsem křičela, skákala a kousala si nehty (a i na to mám svědka :D).. A tak to má podle mě být! :P Závěr byl šokující a (jako celý film) strašidelný.. Jeden z nejlepších mysteriózních hororů, co znám.. A vlastně možná ten nejlepší! :) ()

Krt.Ek

Jeden z nejchytřejších hororů s kterým jsem měl tu čest se setkat. Nemluvím jenom o dokonalé pointě, ale taky třeba o tom nápadu s dětmi-alergiky na světlo. Na rovinu, kdo z vás se sám sebe nikdy nezeptal proč postavy z hororů v nebezpečí nikdy nerozsvítí? Naše postava (potencionální oběť) jde do sklepa nebo nějaké jiné místnosti a svítí si baterkou případně svíčkou. Neříkejte, že jste nad tím nikdy neuvažovali. Samozřejmě se nabízí možnost, že byl omezen přívod elektrického proudu. Tohle scenáristické řešení se nabízí hlavně u post-apokalyptických hororů (tam mě to tak moc nevytáčí). Ale co slashery nebo duchařiny? Někdo může říct, že světlem vraha přilákáš, ale tady mi to nějak nesedí. Přijde mi to jako výmluva. Vždyť co potřebujete k přežití v divočině? Oheň. Oheň znamená teplo a světlo. Vím, že důležitější je teplo, ale i světlo je nesmírně důležité. To ono nás chrání před zvířaty. Stejně jako v civilizační džungli nás světlo ze žárovek chrání před zloději. Z toho mi jasně vychází, že světlo nám dává pocit bezpečí a to i šílení vrazi musí tušit. Proto mi tohle klišé leze docela na nervy. Tohoto snímku se to netýká jelikož si Amenábar opravdu vyhrál a vymyslel opravdu geniální kličku (možná ji nevymyslel on, ale nepamatuji si snímek kde by se alergie na světlo vyskytovala).___ Z mého textu vyplývá, že scénář je nejsilnější stránkou filmu. Je to tak, ale bohužel má jednu slabou část. Tím je neustále narážení na Bibli. Jsem věřící, ale v některých pasážích se mi zdálo že Amenábar točí propagandistický křesťanský snímek. Čistě náborový film. I když to podle všeho konec vyvrátil a vyznění filmu úplně otočil (SPOILER pokud jsem to pochopil dobře tak matka byla vylíčena jako fanatická věřící a to spolu s nemoci děti a 2.sv. válkou vedlo ke zkáze rodiny SPOILER), můj pocit zůstal zachován. Všimněte si, že úplný závěr je SPOILER přes všechno co matka udělala šťastný-děti matce odpustí, matka se smíří se služebnictvem, poslední věty opět odkazují na Bibli respektive na posmrtný život SPOILER. Což je podle mého paradox. 80% ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Známý horor Ti druzí s Nicole Kidman se dočká remaku. Snímek španělského režiséra Alejandra Amenábara vyprávěl o matce a jejích dvou dětech na konci druhé světové války, kterak čekají, až se otec… (viac)

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (viac)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)