Každé město má svou historii, ale Tombstone se stalo legendou. Do arizonského města Tombstone, útočiště těch největších desperátů Divokého západu, přichází soudce Wyatt Earp, aby zde spolu se svými dvěma bratry a jejich rodinami začal nový život. Earp nechce zasahovat do záležitostí města, ale vlivem okolností je vtažen do krvavé přestřelky se zločinci v OK Corral. Když v boji zahyne jeden z jeho bratrů, Earp složí šerifskou přísahu a rozhodne se vyčistit město jednou pro vždycky. Podaří se mu zneškodnit mnohé zločince, ale jejich vůdce, nejrychlejší pistolník v celém okolí - Johny Ringo, pořád uniká. Earp ví, že Ringa ve střelbě nikdy nepřekoná, ale navzdory tomu bez váhání souhlasí s jeho výzvou na souboj ve dvojici. Zdá se, že o Earpově životě, jakož i osudu města Tombstone je rozhodnuto. Předem jasný průběh událostí však dostává trochu jiný směr, když do rozhodujícího duelu vstoupí Earpův přítel, hazardní hráč Doc Holliday (oficiálny text distribútora)

Klajnik

První hodina je takřka dokonalá. Film má skvělý rozběh, charismatické postavy (postava v podání Vala Kilmera je skvělá), mnohé scény jsou zábavné, jiné krásné a některé svým rozsahem skoro opulentní (příjezd do Tombstone). Ale v druhé půlce jakoby tvůrcům došel dech. Jednotlivé linky se nepodaří uspokojivěji uzavřít a celé to upadne v průměr, protože se ve filmu vše začne dít podle očekávání a různé motivy/linky/vztahy nejsou dostatečně prokreslený. Scénárista měl původně film i režírovat, ale svou práci nezvládal, takže ho producent preobsadil za Cosmatose. Podle některých režíroval film spíše Kurt Russell nežli Cosmatos a scénář byl v průběhu přepisován. Snad proto není film dost soustředěný a začal ztrácet na kvalitě stylu i vyprávění. Zlomí se to asi u té slavné (historické) přestřelky OK Corral. Ta by sice měla trvat jen 30s, ale stejně si myslím, že z ní filmově šlo vyždímat víc. Následně Wyatt Earp loví další členy gangu zvaných Cowboys, což je ale často velmi zkratkovité - zpracované v montáži. Hned v úvodu filmu je Wyattu Earpovi přislíbena aura jezdce apokalypsy (v neprospěch banditů), ale divák ho jako takového nikdy neuvidí. Styl jednotlivých scén by tuto auru mohl dále ustanovovat. Filmu navíc chybí výraznější a silnější antagonista. Většina členů gangu je vykreslena jako slaboduchá sebranka ožralých frustrátů. Jen jeden z nich je schopný a vzdělanec, ale nikdy se neukáže být pořádnou překážkou. No a závěr, v němž si protagonista přijede pro svou holku, je něčím, co mě po tisící první fakt už nebaví. Potenciál byl podstatně výš, ale i tak se jedná o western, který nepovažuji za nudný ani zapomeníhodný. Má své silné momenty a kvůli první hoďce se to vyplatilo. ()

JM87

Na tenhle film jsem se díval hlavně kvuli Michaelu Biehnovi a Billou Paxtonovi. Mám je oba moc rád a tak i přesto, že nesnáším westerny jsem se překonal a podival se. Takže zaprve. Co mělo znamenat těch milion naprosto zbytečných charakterů, který naprosto ZBYTEČNĚ prodlužovali už tak nudnej film? Dále: Co měla znamenat ta bezpředmětná romantická linie? Dyť to ze**alo celej film. Pak ten konec, vždyť ten závěrečnej fight byl naprosto trapnej. A pak to hlavní: Proč, daj do filmu, tak skvělýho herce jako je Michael Biehn a nedají mu skoro žádnej prostor? Scény s ním to zvedali o padesát procent. Vlastně ty dvě hvězdičky sou jen za něj. Kde byl on, tam to mělo šmrnc, kde nebyl on, tam byla nuda. ()

VictorMartel

Repliky za všechny: „I never saw a rich man didn't wind up with a guilty conscience.“ „I already got a guilty conscience. Might as well have the money too.“ / „What makes a man like Ringo, Doc?“ „ A man like Ringo has got a great big hole, right in the middle of himself. And he can never steal enough, or kill enough, or cause enough pain to fill it up. And so he walks the earth, forever seeking retribution...“ „For what?“ „Being born.“ ()

petikacka

Nikdo mi nevymluví, že v 90.-ách vznikly nejlepší filmy a nejlepší hudba. A tento film je toho důkazem. Na rozdíl od amerických vymašťovaček mozku z 50.-ek je toto realistické a hlavně uvěřitelné ztvárnění podoby divokého západu a zvláště asi nejznámější akce u OK Corralu. Není to černobílé a ukazuje to ten slavný western takový jaký asi byl. Nikdo nebyl pouze klaďas a nikdo jenom záporák. O to víc se mi ten film líbí, protože není prostě jednostranný. Herecké výkony jsou výborné, vyzdvihuji Kurta Russella a Vala Kilmera, ten je obzvlášť ve své roli úžasný. Pro mě to byl úžasný zážitek jak v době vzniku, tak i teď. Za mě 85% ()

bozka10

Parádny western s výborným obsadením,Val a Kurt idú prvú ligu, veľa kotlov, veľa gangstrov a Wayetovci ktorí všetkým natrhnú prdel. ()

jane1106

V tom nepřeberném množství známých i méně známých hvězd se mi nějak utopil zajímavější příběh, akčnější přestřelky a charismatičtější hlavní hrdina. Johny Ringo v podání Michaela Biehna má nopak charismatu na rozdávání, bohužel se však před kamerou příliš často neukazuje. Earpův románek s tmavovlasou krasavicí na mě zapůsobil spíše směšně. Nejzajímavější postavou (i herecky) mi tak zůstává Val Kilmer coby smrtelně bledý Doc Holliday a největším kladem filmu pak krásná kamera. Mimochodem, oplácaný Billy Bob Thornton je vskutku nezvyklým úkazem! Pro mě 70%. ()

Hapretor

Řikám si: "Kurt Russell, Val Kilmer a Michael Biehn?" - To může bejt dobrý?! Ne! Bylo to nudný. Jako westernu tomuto říkám: "Fuck!" ()

Wolvie

Jeden z vůbec nejzábavnějších westernů,kterej má Russella ve špičkový formě,Biehna ještě nehrajícího štěky a George P. Cosmatose,což je super režisér přesně na podobný fláky.O žádný umění se tady nejedná a trochu se stydím,že jsem to viděl už asi pětkrát,ale když něco baví... ()

kkarx

Popravdě tohle je pro mě docela těžké hodnotit. Na jednu stranu zde hraje dostatek známých (a slušných) herců, ale na druhou - přiznejme si - děj zrovna nesrší zajímavými momenty nebo jakoukoliv invencí. Navíc příběh postrádá pro western nezbytnou integritu. A ten střelecký duel na konci jsem nepobral. (zastřelená postava vytáhla kolt dříve než její protivník a pak čekala na smrt) ()

Krchy

Viděl jsem to hned po Wyattu Earpovi s Costnerem a je to o třídu slabší. Russell se může snažit, jak chce, ale charisma mu chybí, Kilmer sice hraje solidně, ale na Quaida nemá ani omylem. Oproti víceméně reálnému Earpovi je tohle poněkud nadnesené, svižnější a akčnější, ale nedokázal jsem se do toho plně ponořit. ()

helloween93

Mně tenhle western docela sednul. A to jak režií, castingem, tak i základním námětem o Wyattu Earpovi, jehož osudy byly pozoruhodné. Film jsem viděl podruhé, poprvé to bylo před lety. Rád bych Cosmatosův počin srovnal s Kasdanovým Earpem, ale bohužel už si film nepamatuji. 4* ()

Rathalos

Sam sebe sa cudujem,ze som tento film videl az teraz v roku 2022,nechapem tomu,ale to je jedno,ukazkovy western so vsetkym,co k nemu patri,Kurt Russell a partia okolo neho bola skvela,ako herci odviedli vynikajucu pracu a prave preto som nadmieru spokojny,cize jasna patka...:-) ()

RedFox

Ve srovnání s obdobným filmem Wyatt Earp (1994) je tenhle film o celou třídu slabší. Z herců si pochvalu zaslouží snad jen Val Kilmer za postavu Doca Hollidaye, i když na výkon Dennise Quaida, který ztvárnil Doca Hollidaye ve filmu Wyatt Earp rozhodně nemá. ()

salamandrr

Na western docela dobrý, ale kurt russel mi jako wyatt nesedí, byl sem navnaděn na postavu doc. hollidaye, což je až moc velký simpaťák....ale celkově to byl slušný snímek, nijak zázračný, ale rád sem se podíval ()

Pekisan

Priznavam, ze mam slabost pre dobre westerny a tym Tombstone urcite je. Hlavne prva cast, v ktorej sa Wyatt Earp snazi vsetkych (najviac asi seba) presvedcit, ze uz je na dochodku a pravo a poriadok su mu uplne ukradnute. Je to priame, drsne, realne a uveritelne. Nemam ziadne vytky az do casti kedy je zabity Wyattov brat a ten sa nasrany rozhodne pomstit plus este asi 10 minut z prenasledovania gangu. Potom vsak prekvapujuco nastupuju pasaze, ktore su az priam rozpravkovo smiesne a akoby patrili do ineho filmu (zeby zmena rezisera?). Nastastie je tu Val Kilmer ako Doc Holliday, ktory sa svojou charizmou, ostrostou, chladnostou a vtipnostou pripaja k tym najvacsim hviezdam westernoveho platna. Val svojimi drsnymi hlaskami (vacsina prekvapujuco podlozena historickymi udajmi) zachranuje to, co sam nezvlada Kurt, ktory aj ked skryty pod masivnymi fuzami, hra stale len Kurta. Ako vsak vravim mam slabost. ()

Hpatrik

Solidní první polovina dávala naději na zajímavé vyvrcholení, to ale bohužel nepřišlo. Tombstone má totiž mizerně natočené a chaoticky sestříhané akční scény a mizerný scénář, a je to patrné především ve finální třetině, kde je to uspěchané a krajně nepřehledné. Vyzdvihnout můžu snad jen obětavé nasazení herců a dobrou hudbu. ()

tranquill

"Zákon tady nemá co dělat!" Líbilo se mi, jak byly udělány přestřelky, tak nějak reálně. Jen to bylo jakési zbytečně natažené zase. Ale za ty střílečky hvězda navrch. "Se mnou přichází peklo!" ()

Razzor_82

"Peklo přichází se mnou." Kovbojové versus strážci zákona. Špinavé městečko plné drsných kníráčů, kteří si vyřizují své účty. Zvučné herecké obsazení je záruka kvality. Každá osobnost má zde své místo. Russell jako Wyatt Earp. pokerový specialista Kilmer, záporák Biehn a jeho parádičky s pistolí, atd. Stylová atmosféra drsného divokého západu. Chuť krvavé odplaty ze snímku přímo sálá. Při závěrečné scéně pistolníků jsem ani nedýchal. Od devadesátek jsem agresivněji natočený western neviděl. 10/10 ()

ER

Slušný western s výborným Val Kilmerem a o něco slabším Kurtem Russellem. Jde o část ze života slavného pistolníka s šerifskou hvězdou na hrudi Wyatta Earpa, která nestaví jen na hrdinském schématu většiny westernů,ale jde do větší hloubky. Tudíž vidíme hrdiny amerického západu zbavené jakékoliv aureoly slávy. Pro ně je totiž zabíjení těžší, než pro spodinu společnosti, kteří si říkají kovbojové.Jenže střetu se nedá vyhnout. A právě tady film trochu nesourodým způsobem odskakuje k momentům ze života Earpa,což brzdí vlastní dějovou linku a je trochu znát, že Kurt Russell tak přesvědčivý není. Velkým kladem filmu je syrové vyznění scén, kdy nevidíte žádné střelecké "majstrštyky", ale přestřelky, kde se pálí spíše hlava nehlava,hlavně někoho trefit. Tudíž pokud znáte ztvárnění přesřelky u OK.Corralu z jiných westernů, budete trochu překvapeni.Tady musím zatleskat režii, která dovedla z legendární "bajky" udělat tu správnější verzi. A za to jdou palce nahoru. ()