Křídla vášně

• USA The Wings of the Dove (viac)

Příběh Kate, která se pouští do intrik, a ty se jí nakonec vymknou z ruky. Když se seznámí se zcela osamělou, ale velmi bohatou Američankou Millie, ke všemu nevyléčitelně nemocnou, vymyslí krutý plán. Zahraje si na kuplířku a dá nemocnou ženu dohromady se svým přítelem Mortonem. Počítá s tím, že až její přítelkyně zemře, budou se mít konečně oba, ona i její milenec, z Milliina dědictví velmi dobře. Náhle však zjistí, že s city lidí lze jen těžko manipulovat... (oficiálny text distribútora)

Padme_Anakin

Tak asi takhle, film pitvat nebudu, neb mi sedl jako prdelka na nočník. Zmíním pouze jednu jedinou věc – jak je možné, že se do půvabné, křehké a okouzlující Millie nezamilovali oba dva ihned? P.S. Vzkaz pro Kate: „Milenec se nepůjčuje. Nikdy!“ ()

NinonL

Hezké. Láska, intriky, trest. Benátky i část příběhu, který se odehrával v nich, se mi moc líbil. Studený Londýn nakonec taky. Film působí nenápadně, velkou část v něj proprší a až na pár záběrů je většinou šedivý. Možná i proto ve mně zvláštní pocit smutku zůstal hodně dlouho po shlédnutí. Myslím si, že ho s klidným svědomím mohu doporučit. ()

Lord.Jim

Už dlouho se mi nestalo, že bych u filmu bulela, ale toto bylo neuvěřitelné. Jeden úmysl, hra, která není ani špatná ani dobrá, prostě šance. Účastníci hry jsou vlastně strašní nešťastníci a ani mi nevadil dost nepoctivý úmysl, protože byl zcela pochopitelný. Ale hra pak žije svým životem a z hráčů se stávají pouzí pozorovatelé. A výsledek je jiný, než bylo zamýšleno. ()

Aljak

Nebolo to až také skvelé ako by som od filmu nominovaného na 4 Oscary očakával, ale bolo to v celku obstojné. Najmä scenár sa mi veľmi páčil, aj keď sa celý točil len okolo akéhosi milostného trojuholníku. Ale bolo tu množstvo pekných symbolov a vyznaní - len škoda, že tie vyznania boli vo väčšine prípadov len sladkými lžami na získanie Lásky. V jednom momente (cca v polke filmu) som mal pocit, že sa to celé zlomí a všetko sa razom otočí naruby - ale to som asi mal len nejakú fatamorgánu v mojej príliš živej predstavivosti. No za najväčší mínus považujem asi to, že film sa len veľmi pomaly rozbiehal a rovnako pomaly doznieval. Jadro príbehu odohrávajúceho sa na začiatku 20.storočia v nezameniteľnej atmosfére romantických Benátok bolo veľmi vydarené. ()

Juto

Je to skvelý film, ktorý si môžete pozrieť, keď cítite miernu melanchóliu. Bol to pomalý, ale zároveň zábavný film. Povedal by som, že niektorým sa to môže zdať nudné. Je pravda, že dej je pomerne jednoduchý a na pár zvratov, ktoré má, si musíte chvíľu počkať. Vždy sa však deje niečo zaujímavé a tempo je slušné na to, aké to je. Ak vás ale nebavia dlhé mozgové romániky a dobové filmy, toto vás asi nebude baviť. 7/10 ()

Radiq

Zas až tak moc vášně tam teda nebylo. Než jsme se dostali do Benátek, líbilo se mi to víc. Jinak je to docela pohodová dobová podívaná s menšími intrikami kvůli prachům. Helena Bonham Carter i Linus Roache odvedli dobrou práci, ale stejně za rok nebudu vědět, o čem to přesně bylo. Myslim, že se mi ani nechce to někomu doporučit. Je to takovej průměr a protože můj průměr se rovná 2 a ne 3 hvězdičky, vysvětluje to moje hodnocení. Dobové ztvárnění se mi líbilo a celkově se mi to taky jakž takž líbilo, ale něco se mi na tom zas až tak moc nelíbilo. Suchej film si holt zaslouží suchej komentář... No, rozhodl jsem se nakonec dát tomu ty hvězdičky tři, ale s výstrahou... ()

kocik1

Hrátky s city nejsou jako hrátky s čerty. Vždycky někde zanechají nezacelitelnou díru. Komorní melodrama, v němž jistá patetičnost vůbec nevadí. ()

rockwoman

Pohrávat s láskou se nevyplácí tak jako se srdci nedá poručit. Možná kdyby jen tohle Kate domyslela nikdy by takhle nehazardovala s city těch, kteří ji milují. Na konci většinou vždycky někdo zůstane sám. Myslím že déšť má své kouzlo zvláště v Benátkách. ()

PollyJean

Henry James je mistr nepostižitelného a nevysloveného, což je někdy dost těžké číst a ještě těžší převádět do filmu. I tady (předlohu jsem nečetla) mi byly některé motivace (krom těch hlavních, samozřejmě) postav ne vždy úplně jasné. První hodina se tak nakonec zdá být sledem více či méně nahodilých scén, po přesunu do Benátek se alespoň uplatní pěkná kamera a náladová atmosféra, aby se v posledních deseti minutách pár větami (a mlčením) udělalo krátké a stručné jasno. ()

Teree_

Helena Bonham Carter je skutečně ženou mnoha tváří a celý film stojí především na jejím výkonu. Bohužel je to však to jediné, co mě během sledování upoutalo. Film jako takový není zase tak dlouhý, nicméně benátské scenérie a v podstatě nijaký příběh mě na 100 minut zabavit nedokážou. Rozhodně mě tento snímek nepřesvědčil, abych si ho v dohledné době pustila znovu. ()

sona123

Helena Bonham tu odvádí skvěou práci, takže jsem jako divák měla zcela jasnou představu o všech možných pohnutkách její hrdinky. Zbytek, to je tak trochu nuda - kulisy Benátek, umírající milionářka, láska, která překračuje všechny hranice. Možná i ty, které by překročeny být neměly. Spousta kostýmů, smíchu a jemných intrik, ale nějak je to málo a já si z toho na zadek určitě nesedla. ()

starrrover

Úžasná výprava a presvedčivá Helena B. C. Celkovo veľmi precízne spracovaná dráma o láske v rôznej podobe: medzi ženou a mužom, i o láske k peniazom. A čo je silnejšie :-) ? ()

Lukoye

Velké překvapení. Nemám v lásce dobová dramata a romantické historické příběhy plné piklů a složitých vztahů. Toto je ale zcela něco jiného. Překrásně natočený film s důrazem na exteriéry jež jsou naprosto perfektní. Příběh se odehrává dílem v Londýně a dílem v Benátkách na začátku 20. století. Mladá žena Kate, zamilovaná do novínáře je dána na převýchovu svým otcem k velice bohaté tetě, která ji slíbí zajistit dobré existentční zázemí. Pomocí výhodného sňatku. To však stojí v cestě její lásce s Mortonem. Jak překonat třídní, společenskou propast? Na to aby Kate znovu propadla na úroveň svého milého, ze které také pochází, moc kalkuluju a nechce pustit šanci. Šance se objevuje v podobě mladé a velmi bohaté američanky umírající na rakovinu. I přes to, že to velice utajuje Kate se to shodou okolností dozví a motivuje Mortona k tomu aby se začal ucházet o její dědictví. Aby se s ní zblížil. Jenže tato amorální taktika naráží na půvad a čistotu duše američanky Millie. I přesto, že děj je předvídatelný asi po deseti minutách děje, a příběh by mohl lehce patřit do červené knihovny, je to překrásné dílo, na které dlouho nezapomenu. Scény z Benátek, kdy se gondoly houpají nočními kanály za světla lamp berou dech a to není všechno. ()

Flavors

Nečekala jsem, že na mě tenhle film tak zapůsobí. Ona svou roli sehraje vždy momentální nálada a tu jsem evidentně měla. Vztahová zápletka, její rozuzlení, skvělí herci (líbili se mi opravdu všichni), božské Benátky a scéna z karnevalu, hudba, kostýmy ...tomu všemu dávám za 5. ()