Křídla vášně

• USA The Wings of the Dove (viac)

Příběh Kate, která se pouští do intrik, a ty se jí nakonec vymknou z ruky. Když se seznámí se zcela osamělou, ale velmi bohatou Američankou Millie, ke všemu nevyléčitelně nemocnou, vymyslí krutý plán. Zahraje si na kuplířku a dá nemocnou ženu dohromady se svým přítelem Mortonem. Počítá s tím, že až její přítelkyně zemře, budou se mít konečně oba, ona i její milenec, z Milliina dědictví velmi dobře. Náhle však zjistí, že s city lidí lze jen těžko manipulovat... (oficiálny text distribútora)

NinonL

Hezké. Láska, intriky, trest. Benátky i část příběhu, který se odehrával v nich, se mi moc líbil. Studený Londýn nakonec taky. Film působí nenápadně, velkou část v něj proprší a až na pár záběrů je většinou šedivý. Možná i proto ve mně zvláštní pocit smutku zůstal hodně dlouho po shlédnutí. Myslím si, že ho s klidným svědomím mohu doporučit. ()

Gemini

Nenápadný, tichý, komorní historický film, ve kterém Helena Bonham Carter předvádí své umění ve velkém stylu. Spolu se Světem Podle Prota tvoří dvojicí snímků Iaina Softleye prodchnutou takovou zvláštní klidnou atmosférou, přestože jsme svědky vysoce vypjatých emotivních scén a některé části filmu neskutečně překypují energií (zde to je karneval v Benátkách). Mimochodem v profilu uvedený romantický žánr je podle mě poněkud mimo mísu. Dávám 80%. ()

Radyo

Velmi zajímavé drama s vynikající Helenou Bonham Carter. Také další herci a herečky jsou opravdu dobří, a vůbec celý film je prodchnut takovou zvláštní atmosférou, nejen tou historickou, nebo emocionální, ale je v něm ještě něco jiného, těžko se to popisuje. Rozhodně tenhle film stojí za vidění, hlavně pro milovníky historických kostýmních dramat s prvky romantiky (té je tady ale skutečně jen poskrovnu). ()

Malarkey

Helena Bonham Carter se evidentně jako mladá motala v takových těch standardních britských milostných příbězích, které sází na historickou atmosféru a suché britské romantické pletky, u kterých zvládnete poměrně výživně pochrupkávat. ()

Pohrobek

Postava Kate spisovatele Henry Jamese patřila k velmi provokujícím ženským figurám v době svého vzniku a i dnes je jednou z těch podivuhodných. Žena, která nechala ženskou pasivitu 19. století kdesi za sebou, aby svůj osud uchopila pevně do vlastních rukou. V roli antihrdinky Kate mohla Helena Bonham Carter použít všechen svůj herecký potenciál, aby vyjádřila morální ambivalenci své pachatelsko/obětní postavy. Pod Softleyho vedením, s kamerou Eduardo Serry byla pro toto psychodrama vybrána perfektní místa Londýna i Benátek. V Benátkách byl využit dokonce palác, v němž několik měsíců dlel u jisté americké rodiny sám stvořitel Kate Henry James. Nejen proto je toto i ostatní prostředí podivuhodně autentické. ()

emma53

....."Pokaždé, když se na Tebe podívá, pokaždé když se usměje, nezapomeň, že Tě miluji víc". Bezchybný herecký koncert dvou žen, Kate a Milly v podání Heleny Bonham Carter a Alison Elliot v příběhu o lásce, která se vymkla kontrole, ale kdo kdy viděl, že láska je emoce kontrolovatelná, já tedy ne. Ano, může být třeba vypočítavá, ale to sebou nese pochopitelně také svoje následky. Velmi vhodně jsou pro tenhle příběh vybrané kouzelné Benátky, které jsou především známé ve spojení s velkou, romantickou láskou. Snad se mně tam podaří ještě jednou podívat a zabloudit do těch uzounkých benátských uliček, ale pokud možno se úplně neztratit tak, jak se člověk někdy ztrácí v lásce :-) Nádherný film s takovou tou zvláštní a těžko pojmenovatelnou atmosférou............ ()

Faidra

Softley nás s ivoryovským smyslem pro črtu zavádí do Anglie, která nebyla stará a nebyla dobrá, a do Benátek, které se staly městem milenců v poněkud jiném smyslu, než jak si to Kate s Mortonem představovali. Často zpracovávaný námět o hře, jež se člověku vymkla z rukou, vychází z rukou Henryho Jamese, Iaina Softleyho a Hosseina Aminiho jako fascinující a barvami hýřící portrét lidí, které vedou bez ohledu na to, v jakém století žijí, pořád stejné pohnutky a pořád stejně podléhají té nelogické, nepochopitelné a v nejnevhodnější chvíli přicházející věci jménem láska. ()

EdaS

Skutečně krásně a citlivě (fascinující kamera!) natočený komorní historický snímek s vynikajícími hereckými výkony Heleny Bonham-Carter a překvapivě (mně dosud neznámé) Alison Elliott. Věčná škoda, že u nás tenhle film nebyl uveden v kinech! ()

NinadeL

The Wings of the Dove jsou adaptací stejnojmenného románu Henryho Jamese z roku 1902. Český překlad nemáme, takže domácí divák většinou reaguje jen na tuhle filmovou podobu. Nemusí to nutně vadit, pokud už víme, jaká témata a jaký styl je pro Jamese typický. Opět řeší nezáviděníhodnou situaci mladých lidí, kteří se o budoucnosti rozhodují podle možností svého finančního zajištění, což pomalu ničí jejich vzájemný vztah... A opět je tu okouzlení Američanů Itálií. Je skutečně přirozené (a velmi příjemné) sledovat v hlavní roli takového velkolepého románu Helenu Bonham Carterovou, protože ta už v té době měla zkušenosti s hrdinkami E. M. Forstera, Mary Shelley, W. Shakespeara i G. Orwella a byla v nejlepší formě. Secesní kostýmy a celková výprava jsou vynikající, psychologie realistická a je to neskutečná depka. ()

Aky

Člověk by řekl, že na téma milostného trojúhelníku už viděl a četl všechno a že ho nemůže nic překvapit. A najednou se objeví takovýhle film, který to vypráví zase ještě jinak, zajímavě, nepředvídatelně, s nečekaným vyústěním. Přidají-li se k tomu skvostně natočené Benátky, nádherné interiéry, kostýmy, bezchybní herci a zvláštní atmosféra, nenacházím jediné smítko, pro které bych filmu upřel poslední pátou *. ()

misterz

Romantická stránka dejovej linky ma v emotívnej rovine síce moc nezasiahla, ale užil som si tu vynikajúce herectvo oboch hlavných ženských postáv (hlavne Helena Bonham Carter bola fantastická) a v neposlednom rade aj výbornú výpravu. Z môjho pohľadu celkom spokojnosť. 70/100 ()

nascendi

Po dlhšej dobe veľmi príjemné prekvapenie. A nečakané. Veď Helenu Bonham Carter som doteraz videl iba vo filmoch, ktoré ma nezaujali, zvyšok hercov, ani režiséra nepoznám, aj kombinácia lásky a intríg sa mi videla ako niečo, čo mi už veľa nového nemôže ponúknuť. A predsa film, o ktorom tu píšu, že bol nudný, ma tešil od začiatku do konca. Úžasná výprava, skvelá kamera a herecké výkony (obzvlášť oboch herečiek) vytvárali spolu s hudbou atmosféru, v ktorej sa odohrával príbeh, možno nie originálny, ale určite pútavý. Možno vyvstáva otázka, prečo som potom nedal plný počet hviezdičiek. Neznášam moralizovanie a v pozadí tohto filmu som ho predsa len cítil. ()

marhoul

Tohle jsem nečekala. Pro diváka, který se rád dívá na komorní dramatické romance by to mohl být velmi zajímavý počin. Kate rozjíždí vysokou hru, ale zahrávat si s láskou, to se nevyplácí. Ať už ji k tomu vedlo cokoli. Helena ve vynikající formě, Alison Elliott mě rozsekala a vlající Linus vyloženě zabodoval. Krásné role si střihla tahle trojice, jen co je pravda... ()

mat.ilda

Jako bych to už někde viděla - jenže s vášní, která spaluje, s láskou, která bolí a s výkony, na které se nezapomíná... já však zapomněla a nemám vysvětlení - možná žádný podobný snímek neexistuje a já už měla kdysi čest s Křídly vášně z devadesátého sedmého, jen moje romantické nároky došly dramatických změn. I přes nespornou snahu Heleny Bonham Carter - je mi líto... ()

kajda.l

Ten extrémně nesympatický týpek to v závěru zabil. V pozitivním duchu. Millie bezkonkurenční symbol roztomilosti, umírněnosti a bezelstnosti. A s překrásným úsměvem. A Helena? Symbol lascivnosti a ženského morálního úpadku. Slušný film s nudnější první polovinou. Lepší 3* ()

bouncer

Pro mě je film docela zklamáním. Čekal jsem konečně výborné romantické drama, ale výsledek je o něco horší. Atmosférou film jen oplývá - ať už se jedná o historickou či tu emocionální. Celkově je ale snímek neskutečně zdlouhavý a nudný, že z vás všechny ty skvělé pocity vyprchají a zůstane jen ruka před pusou, abyste nepohoršovali okolí zíváním... ()