One Piece

• Japonsko ワンピース (viac)
TV spot
Japonsko, (1999–2024), 459 h 35 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Eiičiró Oda (komiks)

Majumi Tanaka, Ikue Ótani, Kazuja Nakai, Akio Ócuka, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Fumiko Orikasa, Hidejuki Tanaka, Hóko Kuwašima, Hiroši Kamija (viac)

Moře, bílý písek, koráby, ale hlavně piráti. Mladý Luffy se vydává na moře, aby si splnil velký sen, stát se králem všech pirátů. Na své cestě musí překonat nejen řadu překážek, ale hlavně sehnat vhodnou posádku. Má však na své straně velkou výhodu, snědením Ďábelského ovoce získal zvláštní schopnost. Jeho tělo je z gumy, se všemi výhodami a nevýhodami, které to přináší. (Sidmar)

Recenzie používateľa VanPiss k tomuto seriálu (23)

Morgan vs. Luffy! Nazo no bišódžo wa dare? (1999) (E03)

Romance Dawn Arc (1-3) - 8/10 Skvělý úvod do obřího světa, u kterého ihned poznáte, jestli se vám One Piece bude líbit, či nikoliv, ať už humorem nebo animací a navnadí vás na další dobrodružství. ()

Šóša wa dočči? Akuma no mi no nórjoku taikecu! (1999) (E08)

Orange Town Arc (4-8) - 7.8/10 v druhém arku vše pokračuje tak, jak to začalo. Poprvé poznáme Buggyho, Luffy a Zoro se poznají s Nami a dozvídáme se o dalších typech ovocí. A backstory psíka střežícího obchod byla perfektní. ()

Ikari bakuhatsu! Kuro tai Rufi ketchaku no yukue! (2000) (E17)

Syrup Village Arc (9-18) - 6.9/10 Usopp je skvělá postava a zdroj většiny vtipných momentů. Jeho představení je lehce pomalejší, za to druhá půlka není nic jiného než jeden souboj, který byl na mě až moc natahovaný. Za to emoce  a Usoppův vztah k vesnici velmi vydařené. ()

Tabitachi! Umi no kokku wa Rufi to tomo ni (2000) (E30)

Baratie Arc (19-30) - 9.2/10 Můj nejoblíbenější ark z East Blue sagy.  Zde se poprvé představí Sanji a další zajímavé postavy, hlavně Don Krieg a Dracule Mihawk. Ti jsou na jiném levelu než dosavadní nepřátelé a jde z nich opravdu respekt. Jsou zde mnohem propracovanější souboje a budování napětí. Po emoční stránce zase perfektní, hlavně Sanjiho minulost. ()

Egao no tabidachi! Saraba furusato Kokoyashi mura (2000) (E44)

Arlong Park Arc (31 - 44) - 9.3/10 Další strop East Blue Sagy. Poprvé se setkáváme s rybími lidmi, kteří jsou opravdovou hrozbou pro hrdiny a hlavně s Arlongem, který má pod palcem celou vesnici. Dozvíme se další smutnou backstory o Nami a její vztah s Arlongem, sahající až do jejího dětství. Souboje se zase posunuly a jsou dost nečekané. Moc pěkné rozuzlení a Nami se oficiálně připojuje jakožto 4. člen posádky. ()

Densetsu wa Hajimatta! Mezase Idai Naru Kōro (2001) (E53)

Loguetown Arc (45, 48-53) - 8/10 Když nebudu počítat dvě fillerové epizody s Buggym, tento ark je velmi solidní. Usoppův duel, soutěž ve vaření a popraviště jsou highlighty tohoto arku, jen konec je trochu uspěchaný a nepřehledný, jinak je to fajn. ()

Otoko no Yakusoku! Rufi to Kujira Saikai no Chikai (2001) (E63)

Reverse Mountain Arc (62 - 63) - 7/10 Solidní ark o dvou epizodách, které už patří do Arabasta Sagy. Posádka zde narazí na obří velrybu a nevědomky při tom narazí jistou Miss Wesnesday, kterou jsme jistě neviděli naposledy. Nebyl by to One Piece kdyby i velryba neměla smutnou backstory. ()

Ōjo Bibi o Todokero! Rufi Kaizoku Dan Shukkō (2001) (E67)

Whiskey Peak Arc (64 - 67) - 7.3/10 Jedna z mnoha zastávek po Grand Line, tentokrát v mile tvářícím se městečku Whiskey Peak. Další krátká návštěva s povedenými souboji a záhadnou skupinou Baroque Works. Dozvíme se o království Arabasta a Miss Wednesday je ve skutečnosti princeznou Vivi. ()

Saraba Kyojin no Shima! Arabasuta o Mezase (2001) (E77)

Little Garden Arc (70 - 77) - 7/10 Zatím nejakčnější ostrov po cestě skrz Grand Line. Ostrov plný dinosaurů a dva obři, plus další protivník z Baraque Works s číslem 4. Pacing tohoto arku je docela pomalý po všechny díly a to i během soubojů. Voskové schopnosti jsou zajímavé a výsledek souboje byl pro mě docela nepředvídatelný. ()

Sayōnara Doramujima! Boku wa umi e deru! (2001) (E91)

Drum Island Arc (78 - 91) - 9.3/10 Můj nejoblíbenější arc z Arabasta Sagy, a to hlavně díky emocím, kterými se tu nešetří. Začátek je trochu pomalý, za to při seznámení s Chopperem je perfektní a jeho backstory je tak smutná, že mi bylo do breku. Záporák je správně unlikeable, takže konec je hezky uspokojující. ()

Kiken na kaori! Shichininme wa Niko Robin! (2002) (E130)

Arabasta Arc (92 -130) - 9/10 Skvělý příběh naplněný obsahem až k prasknutí. Hrozně moc nových postav a zajímavých lokací. Občas mi přišlo, že nás krmí až moc informacemi, než dokážu zpracovat, takže sledování bylo trochu náročnější. Překvapilo mě představení Luffyho bratra Ace a velmi se těším na jeho další dobrodružství s posádkou. Taky jsem nečekal, že zrovna Nico Robin by se mohla připojit k straw hatům. ()

Fune wa sora o yuku! Tsukiageru kairyū ni nore (2003) (E152)

Jaya Arc (144 - 152) - 8.2/10 Moc pěkný arc, sice kratší, ale stojí za to. Objeví se hodně zajímavých postav (Blackbeard, Bellamy, Cricket a opičáci) a poprvé se dozvíme o Nolandovi. I když to je jen setup pro Skypieu, já jsem se náramně bavil. ()

Iza seikai e!! Omoi ga shibarinasu saishū gakushō (2004) (E195)

Skypiea Arc (153 - 195) - 8/10 Nabušený arc naplněný novými postavami a mytologií. Tempo je spíš pomalejší, nejvíce to skřípe kolem prostředka. Od představení boha Enelu se to ale pořádně rozjede a to až do posledního dílu. ()

Sōzetsu Nettō Konbatto! Unmei no Saishū Ketchaku! (2005) (E219)

Long Ring Long Land Arc (207 - 219) - 6.5/10 Trochu slabší arc, určitě by mu slušela menší stopáž a rychlejší tempo, jinak to není tak špatné, jak se o něm říká. Má několik nečekaných a zajímavých momentů a pár zajímavých postav, celkově je to docela solidní. Afro Luffy a novější animace potahali tento arc. ()

Shihō no shima! Eniesu Robī no zenbō (2006) (E263)

Water 7 Arc (229-263) - 9.2/10 Výborný arc, kde se toho děje fakt hodně. Řeší se poklad, nová loď, CP9 a zmizení Robin, Franky Family... a všechno je to strašně zajímavý a chcete vědět, co bude dál. Highlightem celého arcu je srdceryvný duel Usopp vs Luffy, který jsem fakt nečekal a líbilo se mi, kterým směrem se tvůrci vydali. ()

Arigatō Merī! Yuki ni Kemuru Wakare no Umi (2007) (E312)

Enies Lobby Arc (264 - 312) - 10/10 Doposud nejlepší arc, který vše zvedl na úplně nový level. Je to přímo naplněné akcí a emocemi a to od začátku do konce (nepočítám fillery a rekapitulační epizody). Je zde několik pro mě nezapomenutelných momentů, např. představení Luffyho Gearu a rozloučení s Going Merry. Laťka je nastavená opravdu vysoko, stejně jako moje očekávání. ()

Saikyō no Nōryoku! Ēsu o Osou Kurohige no Yami (2007) (E325)

Post-Enies Lobby Arc (313 - 325) - 9/10 Neskutečně feel good arc, který nejde nemilovat. Všichni se zotavují z boje v Enies Lobby a připravují se na vyplutí na další ostrov. Řeší se zde nové bounty, Frankyho připojení, představení Luffyho členů rodiny, nová loď a Usoppovo znovu připojení. Skvělý arc, který mě neskutečně rozesmál, emočně vyždímal a natěšil na střet Straw Hatů a Blackbearda. ()

Aratana Nakama! Ongakuka – Hanauta no Burukku (2008) (E381)

Thriller Bark Arc (337 - 381) - 8/10 Začátek a konec je na tomto arcu nejlepší, bohužel prostředek se trochu táhnul a rozdělení postav na dvě skupiny tomu moc nepomohlo. Gecko Moria jako Warlord je goofy a nezajímavý, za to příchod Kumy byl perfektní. Celé to ale potahal Brook s jeho smutnou backstory a chytlavým songem ,,Bink's Brew''. ()

Kesareta Nakama-tachi – Mugiwara Ichimi Saigo no Hi (2009) (E405)

Sabaody Archipelago Arc (385  - 405) - 9.5/10 Velmi důležitý arc, ve kterém Luffy a jeho posádka utrpí první velkou porážku. Je zde představena opravdu spousta důležitých postav, které budou později hrát v příběhu zásadní roli. Pacing je trochu pomalejší a celý arc působí jako jeden velký setup do budoucna, ale i tak je zábavný a naplněný spoustou akce. ()

Koi wa Harikēn! Meromero Hankokku (2009) (E417)

Amazon Lily Arc (408 - 417) - 7/10 Tento arc mě moc nebavil. Prostředí pěkné, ale vše, co se zde řešilo, by se určitě dalo zkrátit a udělat lépe stravitelným. Konec dobře nahajpí na Impel Down Arc. ()