One Piece

• Japonsko ワンピース (viac)
TV spot
Japonsko, (1999–2024), 460 h (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Eiičiró Oda (komiks)

Majumi Tanaka, Ikue Ótani, Kazuja Nakai, Akio Ócuka, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Fumiko Orikasa, Hidejuki Tanaka, Hóko Kuwašima, Hiroši Kamija (viac)

Moře, bílý písek, koráby, ale hlavně piráti. Mladý Luffy se vydává na moře, aby si splnil velký sen, stát se králem všech pirátů. Na své cestě musí překonat nejen řadu překážek, ale hlavně sehnat vhodnou posádku. Má však na své straně velkou výhodu, snědením Ďábelského ovoce získal zvláštní schopnost. Jeho tělo je z gumy, se všemi výhodami a nevýhodami, které to přináší. (Sidmar)

Recenzie používateľa CarnTheNunya k tomuto seriálu (6)

Ore wa Luffy! Kaizoku ó ni naru otoko da! (1999) (E01)

Jediný problém, který s touhle epizodou mám je, že to nezačalo první kapitolou mangy, ale hned začali až tou druhou. Jinak je to docela pěkné a udělalo mi radost, že staré díly mají i remaster do 16:9 rozlišení. A taky je zajímavé, že se rozhodli do první epizody lehounce zakomponovat jistou postavu, která se jinak poprvé v manze objevila trošičku později. Asi nebudu seriál sledovat celý a zůstanu u mangy, ale nějaké dobré epizody si rád pustím. ()

Daikengó arawaru! Kaizokugari Ronoroa Zoro (1999) (E02)

U první epizody jsem to ještě ignoroval, ale je tu opravdu vidět, že animátorské studio bylo opravdu líné. Statická, PowerPointová prezentace tohle jest. Postavy jsou dobře nadabované a nezní vůbec špatně, tedy opomenu-li fakt, že její načasování je sem a tam docela divné. Tempo je opravdu pomalé a věřím tomu, že některé scény šly ještě zkrátit. ()

Morgan vs. Luffy! Nazo no bišódžo wa dare? (1999) (E03)

Vadí mi zde to stejné, co u druhé epizody. Animace je hnusná a statická, skoro nic se tu nehýbe. Není to spíš jen obrázková slideshow? V takovém případě je manga, ve které už jsem mnohem dál, opravdu lepší volba. ()

Luffy no kako! Akagami no Shanks tódžó! (1999) (E04)

Animace stále hovnoidní, ale aspoň někam na začátku přeci jen narvali tu první kapitolu, která je poměrně důležitá. Epizoda zase trochu zábavnější. Ozvučení a načasování hudby aspoň nepůsobí líně jak předtím. ()