Boss ruskej mafie sa chce pomstiť za smrť svojho brata pri spoločnej akcii FBI a ruských bezpečnostných síl. Najme si teda absolútny stroj, dokonalého, precízneho a nepolapiteľného zabijaka s prezývkou Šakal, ktorého nikdy nik nevidel. Jeho cena za atentát na riaditeľa FBI nie je vôbec nízka - rovných 70 miliónov dolárov. FBI sa však o pláne dozvie a donúti uväzneného írskeho teroristu Declama Mulqueena, aby spolupracoval. Dvaja zabijaci stoja proti sebe a hra o bezpečnosť nášho sveta závisí od výsledku ich súboja. Kto koho zabije prvý? (TV JOJ)

Fanucci

Musim říct, že na to jak mám rád Bruce Willise, se mi v této úloze zdál hrozně nepřesvědčivý. Také strašně debilní glorifikování teroristů (Gere - IRA) a jeho vášnivé baskické přítelkyně mě opravdu štvalo. Přišlo mi jako by se všichni v porovnání s Šakalem zabývali charitativní činností a ne zabíjením lidí. V tomto směru to vydím jako jednoznačné selhání scénáristy, který jinými způsoby nedokázal vyjádřit chladnokrevnost a bezohlednost Šakala (tak jak to vyjádřil v knižní předloze Forsythe) Sydney Poitier je v roli dokonale kladného a humánního agenta FBI až neuvěřitelně protivný a korunu všemu nasazuje neohrožená ruská majorka, kterou řežisér nechává kouřit snad i ve spánku...Jde o opravdu strašný film, který zachraňují snad jen Willisovi převleky a sestavování perfektní zbraně, s kterou hodlá zaútočit na první dámu USA. ()

kapsomut

Bruce Wilis & Richard Gere ve skvělém filmu, který tu nemá tak dobré hodnocení jak by si podle mě zasloužil.. :/ Podle mě by tu mohl mít tak okolo 80%, ale tak nic ()

kinderman

V průměrném thrilleru potěšil krátký prostřih (90.minuta, před tím, než si obleče policejní uniformu), v němž atentátník Willis vystupuje z auta- a v převleku připomíná komunistického herce Zd. Buchvaldka. Asi se v něm však necítil moc dobře, protože v těsně navazující sekvenci v metru už má účes kompletně změněn (včetně barvy vlasů). ()

dyfur

...tak na francúzsky originál to nemá ani náhodou a ani B.Willis to nezachránil.Ak by nehrali takí herci by to zabudlo ako ďalšie z plejády B-čkovývh filmov...ale toto je akože A-čko ...akože..... ()

GILLWANDER

Fajn oddychovka s nie moc prepracovaným dejom s pestrým obsadeným a nenáročnou dĺžkou, ktorá sa dá v pohode zvládnuť. Nič kvalitného v nej nehľadajte, je to len slušne natočená a zrežírovana jednohubka, ktorá po zhliadnutí zostane v rohu po tme. Odložená a nepotrebná. 60% ()

Katarine

Tenhle film fakt zbožňuju. Viděla jsem ho snad stokrát a ráda se podívám i po stoprvé. Dvě výborné herecké hvězdy proti sobě: Bruce Willis a Richard Gere. Navíc Bruceovy převleky stály vážně za to. ()

BoredSeal

Ze Šakala se po letech stal srandovní film, jak už to bývá. FBI zátah na moskevského mafiána v Moskvě, který vypadá jak antiislámský strašák Konvička. Naštvaný bratr Konvičky, který se rozhodne nechat po zátahu FBI v Moskvě odprásknout velmi prestižní terč a vysolí bez mrknutí 35 melounů dolarů jako zálohu, zřejmě nadaný podnikatel, kterého drobné nezaskočí. Navždy romantický pár baskické teroristky a odstřelovače z IRA, kteří mají pomoci dopadnout nedosažitelného Willise a přihlíží tomu tolerantní manžel - kde se takoví lidi v 80. letech seznámili, to je námět na hodně úchylný romantický film. Obvyklou bídnou konstrukci nudných postav naštěstí zachraňuje záporák Willis s velkou zásobou převleků a spoustou démonických plánů typu "sbalím a ocucám v gay klubu týpka, abych měl za pár týdnů kde zaparkovat fáro s dělem" a major Kozlova, která by si zasloužila vlastní komiksovou sérii. Když k tomu přidám potupný konec Jacka Blacka, jehož se Willis snažil v roce 1997 popravit, jako kdyby jeho postava tušila, kolik lidí otráví svejma komediema, skoro bych dal čtyři hvězdičky. ()

lekr

Z tohohle filmu jsem měl už kvůli hereckému obsazení obavy. A bohužel se potvrdily!! I když příběh a ani některé akční scény nejsou špatné a film má dobrý spád, nicméně ve scénaři je hodně slabých míst a to nejhorší je to obsazení!! Producenti už byli asi opravdu natolik zoufalí, že roli "klaďase" přidělili Richardu Gerovi, který s akčním nemá co dělat a ve filmu když drží pistoli tak to vypadá jako kdyby držel v náručí Julii Roberts. To byla volba vyloženě špatná. Jo kdyby Gere hrál Šakala a Willis Mulqueena bylo by to možná dobré. Je zas fakt že záporáky umí Bruce líp, ale aspoň bych se moh těšit na ten konec, kde by Bruce Gera v pohodě a krásně rozmáz. Tady sem se konce bál ,protože to jakým trapným způsobem akční nula Gere odrovnal skoro krále akčního filmů Willise a ve filmu zabijáka který by ho sundal na první dobrou, mi fakt přišlo spíš k pláči. Kdyby aspoň Gere umřel společně s Willisem ale takovej konec!!! To bylo fakt debilní zakončení!! No ale na DVD prej vyšel alternativní konec tak se na něj mrknu a snad to bude o trochu lepší než nebo to bude jště větší sračka!!! ()

Figu

To jak jsem se po několika letech snažil opět nahánět Šakala, to bylo fantastický! Nostalgie až do prdele, Willis bomba forma, převleky na jedničku, lstivý kamufláže, Gere snaživec, prostě mě to sedlo jako sviňa! A scénka s Blackem a jeho pazourou, která je asi pro mnohý nějvětší vzpomínkou na tuhle kvalitní podívanou ze sedmadevadesátýho roku, byla snad ještě lepší než kdysi!!! The Jackal = 85% ()

Jino

Velmi zdařilý thriller s Brucem jako záporákem a výborným Gerem v hlavních rolích. Film si po celou dobu drží slušnou atmosféru, dokonce i přes svou poměrně dlouhou stopáž nenudí a dokáže pobavit. ()

MrPierc

Šakal je nejlepší nájemný vrah a nikdo nezná jeho tvář. Je to profesionál, který má splnit poslední zakázku za 70 milionů dolarů a odejít do důchodu. Jen dva lidé znají jeho totožnost - terorista a teroristka. Policie musí spojit síly s těmito nepřáteli a najít Šakala. Bruce Willis jako Šakal si roli musel hodně užívat, protože jako hledaný zabiják stále mění identitu a vzhled = dokonalý chameleón. Stylová hra na pronásledování. Lepší než podobný film Nájemní vrazi (1995) ()

Aelita

V porovnání s původním filmem Den šakala tento americký remake je hotový cirkus. Bez porovnání to samé. Jediné, co v tomto filmu je skutečně děsivě působivé, je Superpredator od Massive Attack během úvodních titulků - bohužel jen kousek. ()

joker.george

Takhle si představuji správně vytvořený remake. Z původního filmu si vezme jen to nejdůležitější a občas na něj chytře odkáže, jinak si ale jde svou cestou tak, aby fungoval jako samostatné dílo. Tento film je přístupnější než jeho předchůdce a více mě bavila i postava Šakala a jeho příprava, machrování a převleky. Samotný snímek je svázán jenom tím, že se drží předem vytvořených filmových mustrů, ale i ty se snaží občas nabourat. A hudba dává snímku větší rozměr. ()

Fallen_One

Dal bych jednu hvězdičku, ale dám dvě kvůli Bruci Willisovi. Ten je totiž jediným důvodem proč se na to koukat. Richard Gere úplně za nula. Ať se Caton-Jones učí od Bessona (Leon) jak se točí filmy o nájemných vrazích. Tohle byla bída s nouzí. ()

Den Šakala se dočká seriálové verze

Den Šakala se dočká seriálové verze

05.11.2022

Klasický detektivně-špionážní román Den pro Šakala z roku 1971 od spisovatele Fredericka Forsytha (Krycí název Oděsa), inspirovaný skutečnými událostmi a popisující neúprosný hon na chladnokrevného… (viac)

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (viac)