Boss ruskej mafie sa chce pomstiť za smrť svojho brata pri spoločnej akcii FBI a ruských bezpečnostných síl. Najme si teda absolútny stroj, dokonalého, precízneho a nepolapiteľného zabijaka s prezývkou Šakal, ktorého nikdy nik nevidel. Jeho cena za atentát na riaditeľa FBI nie je vôbec nízka - rovných 70 miliónov dolárov. FBI sa však o pláne dozvie a donúti uväzneného írskeho teroristu Declama Mulqueena, aby spolupracoval. Dvaja zabijaci stoja proti sebe a hra o bezpečnosť nášho sveta závisí od výsledku ich súboja. Kto koho zabije prvý? (TV JOJ)

javak810i

Jeden z kultovních akčňáků mého dětství. Nikdy nezapomenu na tu scénku, jak Bruce Willis testuje přesnost kulometu na Jacku Blackovi. Za mě lehce nostalgické 4*. ()

ArsenalEagle

Je to právě Willis se svoji postavou, který drží tento dvouhodinový film nad hranicí průměrnosti. Vidět několik verzí Bruce Willise, a dokonce se i zasmát (spojení s Jackem Blackem..), to se moc v thrillerech nestává. Kromě samotného Šakala ale film ničím nenadchne. ()

Orlau32

Je mi jasné, že ten, kdo viděl "Hon na Šakala" s Eduardem FOXEM z r.1976 a srovnává tento film s tímto snímkem z r.1997, tak prostě je na rozpacích. Ale tak se to vážně nedá brát. Hrají zde 3 absolutní Hollywoodské hvězdy : Bruce WILLIS, Richard GERE a Sidney POITIER. Nedomnívám se, že by si dobře nepřečetli scénář než podepsali smlouvu na tento film. Chybu vidím v réžii, která mohla celý snímek zkrátit o několik hluchých míst a přidat více napětí. Ale Šakal jako osoba je zde vykreslen úplně jinak. Více se věnuje své osobě než přípravě akce. Ale o tom to je. Snímek nechtěl a ani nemohl kopírovat to, co měli diváci již léta pod kůži. Proto dávám 4*. ()

Her0.89

Nevím proč, ale Gere mi v roli zabijáka, agenta, nebo kohokoliv akčního prostě nesedí. Celkem průměrný film s mým oblíbeným Willisem. Čekal jsem, že záporák konečně jednou vyhraje a uteče a Gereovi zbydou jen oči pro pláč. (spoiler)Bohužel klaďas zase všechny zachránil a Bruce mi zemřel.......... jn scénář jako v drtivé většině filmů.... ()

blackrain

Mám radši Bruce Willise v roli klaďasů. Filmů, kde hraje zákeřného vraha, tedy zápornou postavu, je jako šafránu. Vlastně, já znám pouze tento, o jiných nevím. ()

SarumanKo

Priemerný akčný film z tuctovej americkej tvorby. Mohol byť omnoho zaujímavejší, nebyť dvoch-troch vecí, ktoré mu na príťažlivosti dosť uberajú. Jednak je Richard "romantický-nezaujímavý-smiešne trápny drsňák" Gere veľmi zlá voľba do hlavnej úlohy. Jednak budí celý film akýsi dojem "lacnosti", akcia natočená totálne rutinne. Veľkým plusom je vždy výborný Bruce Willis. Ako záporák síce netradičný, ale rozhodne som mu fandil oveľa viac, než policajtom. (50%) ()

vorheese

Tenhle příběh vždy byl, je a bude o postavě Šakala. Všechno ostatní je jen výplň. Gere může tlačit na irský přízvuk jak chce, vyšetřování může být libovolně zapeklité, ale alfou a omegou zůstane podání Šakala. Toho se Willis zhostil na výbornou a je mnohem lepším Šakalem než Fox v původním filmu. ()

suicide

Předlohu a ani originální film neznám, ale tenhle remake je stejně jiný - v jiné době, s jinými technologiemi a asi i s jinými myšlenkami, takže to asi vůbec nevadí. Bruce Willis ukázal, že se dokáže napasovat do různých charakterů a hrál tak, že jsem si ten jeho vražedný zamiloval. Možná jsem divný, ale nějak jsem mu fandil, aby zakázku dokončil. Že to nandal drsňácké ruské supermance, to jsem mu tleskal a v závěru jsem mu přál alespoň povedený útěk nebo nějakou hezkou sviňárnu na závěr - ale to by nebyli Američané, kdyby tam nebyl happyend pro ty bezkrevné a nesympatické klaďase. Vážně takovouhle postavu si chtěl Geer zahrát? ()

rt12

Bruce je sliskej jak plž a hraje jako většinou dobře, Gere hraje taky jako vždy, tedy jako bezkrevnej paňák. Ovšem dívat se na to dá. ()

K.I.N.G.

Jak už tady bylo řečeno - dát do role hrdiny Richarda Gerea a do role záporáka Bruce Willise je holý nesmysl. Každý si potom přeje vidět Richarda s třetím okem a fandí špatné straně. Za ten konec nekompromisně o hvězdičku míň. ()

Damiel

Takový obyčejný thriller, který mě nijak ze zadku nenadzvedl. Nic moc jsem nečekal /Den šakala jsem neviděl/, a tak mě to niajk zvlášť nezklamalo. ()

Bones!

Nejdříve nutno podotknout, že originál(resp.jeho předchůdce) jsem ještě neviděl, tudíž mi chybí možnost porovnání...Nemůžu si pomoct, ale Richard Gere v roli drsňáka a zároveň hlavního hrdiny?!To se mi fakt nezamlouvá, místy se mi zdálo, že neuvěřitelně přehrává...Asi se mnou nebude souhlasit každý, ale romantický slaďáky mu jdou rozhodně víc!A proč tedy za ***, to díky Willisovi(Třebaže jeho výkon byl průměrný na Gera to s přehledem stačilo), nějak si nejsem jistý, ale myslím, že záměr režiséra nebyl, abych "fandil" právě jemu... ()

L_O_U_S

Pro mě solidní thriller. Šakal je naprosto bezcitný vraždící stroj, ale zároveň mistr převleků a ve scéně, kdy se pomalu otáčí ke kameře a má černé brýle, vypadá jako můj strejda. Nejlepší scénou je zkoušení kanónu. "Říkal jsem, že je mimo." (248.) ()

Skip

Sem tam se dalo i trochu zasmát, ale to je tak všechno, co bylo k něčemu na tomhle dost nevydařeném akčním filmu. ()

kajas

Když jsem zjistila, že Willis tentokrát nebude pronásledovat nelítostné zabijáky (protože se stává jedním z nich), bála jsem se, že budu fandit spíše jemu. Nestalo se tak, Gere podal velice sympatický výkon. Na jedno shlédnutí v pohodě. ()

higuain

Lepší 3*. Šakal je taková typická devadesátka, trochu thriller, trochu akce, trochu krimi. Nic nadstandardního, ale rozhodně to není ztráta času. Tím spíš, pokud máte rádi Willise a Gerea. ()

vegetol.mp

Jako samostatný film to není vůbec zlé, ale film bohužel nezapře dobu svého vzniku. Je hlučný a ve všem totálně over the top, což se bohužel trochu tluče s elegantní jednoduchostí a precizností jeho předchůdce. ()

Den Šakala se dočká seriálové verze

Den Šakala se dočká seriálové verze

05.11.2022

Klasický detektivně-špionážní román Den pro Šakala z roku 1971 od spisovatele Fredericka Forsytha (Krycí název Oděsa), inspirovaný skutečnými událostmi a popisující neúprosný hon na chladnokrevného… (viac)

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (viac)