Boss ruskej mafie sa chce pomstiť za smrť svojho brata pri spoločnej akcii FBI a ruských bezpečnostných síl. Najme si teda absolútny stroj, dokonalého, precízneho a nepolapiteľného zabijaka s prezývkou Šakal, ktorého nikdy nik nevidel. Jeho cena za atentát na riaditeľa FBI nie je vôbec nízka - rovných 70 miliónov dolárov. FBI sa však o pláne dozvie a donúti uväzneného írskeho teroristu Declama Mulqueena, aby spolupracoval. Dvaja zabijaci stoja proti sebe a hra o bezpečnosť nášho sveta závisí od výsledku ich súboja. Kto koho zabije prvý? (TV JOJ)

ForzaJuve

Jak se tak tady dívám, jdu proti drtivé přesile, ale u mě je to 5*. Willis se mě v roli záporáka strašně líbí a je jenom škoda, že se mu ten atentát nepovedl. ()

Alfonso198

viděl sem to jako 14ti letej capart a docela mě to přikovalo k televizi... a hlavní hudební motiv v úvodu od Massive Attack je neskutečnej! ()

Didon.pipi

I když miluju Willíže, kouzlo původního Forsythovského šakala bylo tady ten tam, zůstala jen sprška obšlehlých akcí a obšlehlých dialogů a nebylo to už ono, taky jsem to kdysi čet a to už bylo na závadu vizuálně zmršeného paskvilu, a i když jsem to čet ještě před prvním filmovým zpracováním a nemám rád filmy, co jsem čet, tehdejší Den pro šakala byl plný napětí a zvláštního dojmu, na který se nedá zapomenout! Dal bych odpad, ale mám rád Willíže.... ()

DansteR

Pouze ta akce, ale žádný kloudný děj. Willis jen předvede, že umí zacházet se zbraněmi všeho druhu a vyhýbat se FBI jak jen to jde a Richard Gere, jako lovec teroristy?...No nevím nevím. Film na mě něják nezapůsobil, ale dvě hodiny zábavy to přece jen byly. 50% ()

Ondrew

Clovek z toho nepadne na prdel, ale ucel pobavenia cela tato filmova sranda rozhodne splna. Richard Gere je absolutne ok, v tomto pripade na mna paradoxne Bruce Willis posobil zahadne "umelo". Mozno to bolo mnozstvom prevlekov, ktore pouziva, alebo to maskeri skratka prehnali :). Co sa mna tyka, aj po viacerych zhliadnutiach je to za 70%. ()

Desmi

Tohle Bruce zvládnul dokonale. Výborná akční záležitost, která má hlavu a patu. Příjemně odesejpá, Amíci maj zas všechno pod kontrolou a Ruskou tvrdost tady reprezentuje major Kozlovová. Vlastně mi tam nic nechybělo ani nepřebývalo. Jde o klasickou zdařilou akci, kterou Bruce tak dobře ovládá.. =) ()

Merenre

Willisovi prostě takňák toho bezcitného zabijáka nevěřím. Gere je absolutní propal!!! Koho kurva napadlo obsadit takového seladona do takové role. Přesto solidně odsýpající akčňák. ()

brasek

Remake Šakala? Asi len názvom... pretože príbeh je absolútne iný. Bruce Willis ako Šakal bol skvelý, ale zvyšok priemerný. ()

Soth

Za mne srdcovka - poprve premiera v kine, ted po letech Netflix. Chapu sice rozhorceni milovniku puvodniho Sakala, ale to na mem nazoru nic nemeni. Film se povedl, Willis hraje bezcitnyho, metodickyho assasina a hraje ho vyborne! A ta hudba je vyborna - dost mi pripominala Bourne Identity. Za mne trefa do cerneho. ()

jopal

Pred 10 rokmi som dal tomuto filmu 4*. Nemal som sa uz k nemu vracat a pokazit si prvotny dojem. Tolko debilin, nezmyslov na jednej kope sa len tak nevidi. Fakt nechapem, co sa mi pri prvom pozreti tak pacilo... ()

PTuranyi

Pomerne kvalitný kriminálny triler s dobrým hereckým obsadením. Žiaľ príbeh nie je príliš nápaditý a chytá sa každého klišé, ktorý sa v tomto žánri ponúka. Najsvetlejším bodom je herecký výkon Brucea Willisa v úlohe chladnokrvného nájomného zabijaka. Richard Gere hrá svoju rolu tiež dobre, akurát mu scenár pripísal dosť nešťastnú postavu teroristu radostne pomáhajúceho polícii dolapiť Šakala. Dokonca mu scenár priložil pár emotívnych romantických scén. Samotnému príbehu to však nepomáha a úvodné intro s ruskou mafiou, ktoré má vytvoriť zámienku na vraždu prvej dámy USA je len zámienkou na účinkovanie major Kozlovej ako ďalšieho extrémneho charakteru. Celkovo tak film pôsobí priemerne a akú takú fazónu mu dáva len postava Šakala. 70% ()

Xylobalsam

Hodně nepovedený remake, v kterém se nachází spousta chyb a nelogičností, celý příběh působí dost zmateně, nevyvedlo se ani zakončení. Za zmínku stojí snad jen docela dobrý výkon Bruce Willise. ()

Den Šakala se dočká seriálové verze

Den Šakala se dočká seriálové verze

05.11.2022

Klasický detektivně-špionážní román Den pro Šakala z roku 1971 od spisovatele Fredericka Forsytha (Krycí název Oděsa), inspirovaný skutečnými událostmi a popisující neúprosný hon na chladnokrevného… (viac)

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (viac)