Boss ruskej mafie sa chce pomstiť za smrť svojho brata pri spoločnej akcii FBI a ruských bezpečnostných síl. Najme si teda absolútny stroj, dokonalého, precízneho a nepolapiteľného zabijaka s prezývkou Šakal, ktorého nikdy nik nevidel. Jeho cena za atentát na riaditeľa FBI nie je vôbec nízka - rovných 70 miliónov dolárov. FBI sa však o pláne dozvie a donúti uväzneného írskeho teroristu Declama Mulqueena, aby spolupracoval. Dvaja zabijaci stoja proti sebe a hra o bezpečnosť nášho sveta závisí od výsledku ich súboja. Kto koho zabije prvý? (TV JOJ)

Djkoma

Na první možná i druhé shlédnutí je to tuctové hledání nájemného vraha pomocí "muže, co ho viděl jako jediný na světě". Později se však vynořuje kvalita hereckého obsazení, které ani na minutu nesklouzává mimo dramatickou rovinu bez humoru. Díky tomu se na Šakala vždy rád podívám, což je díky častým reprízám v televizi zajímavý jev. PS: Bruce Willis je prostě nejlepší:) ()

kleopatra

Proč říkat remake o něčem, co je úplně jiné než Den šakala? Zatímco Fox byl profík, který plnil zadání, Willis se vyžívá spíš ve formě - barví si vlasy i auta, převléká se, objednává si efektní nádobíčko a používá ho efektním způsobem. Žádné veledílo, ale koukat se nato dá. ()

Lima

Thriller, který spíše vypadá jako dvouhodinový reklamní spot na zakázku ze strany parukářského průmyslu. Těch Willisových identit bylo prostě nějak moc. A jinak? Zcela rutinní záležitost s mužem jedné tváře a jednoho šklebu (klasicky pokrčený koutek úst, tzv Bruceův šibalský úsměv) a s postavou IRA teroristy v nemastném neslaném podání Gereho, který nám je servírován jako v podstatě hodnej kluk, který přišel o dítě, férový chlap, který je chytřejší než celá FBI. Tedy co se týče formy i příběhu, nic převratnýho se nekoná, ale v krajní nouzi na zaplácnutí jednoho nudného večera....proč ne. ()

Galadriel

Poměrně působivý snímek. Původního Šakala jsem bohužel neviděla, takže nemůžu porovnávat. Docela svižně vyprávěný akční film, který neurazí. ()

Gemini

Pro mě sice navždy zůstane one and only Šakal s Edwardem Foxem, ale tenhle nový kabát legendě docela sluší. Remaky některých scén jsou naprosto očividné, ale dobré. Nejlepší postavou překvapivě není Šakal ani jeho lovec, ale major Kozlovová z MVD, za zmínku stojí i výkon Sydneyho Poitiera. A ještě něco - vlastně dvě věci - dobrej kanón a skvělej soundtrack. 60% jako když vyšije. ()

Tosim

Ani originál mě moc nechytl, takže nejsem tak rozhořčen. Závěrečné drama na tribuně je sice napínavé, ale zbytek docela o ničem. P. S. Proboha proč Willise daboval Soukup??? ()

Radyo

Pokus o remake klasického thrilleru se sice nevydařil podle představ diváků, ale přesto jde o docela dobrou akční podívanou, kterou zachraňuje hlavně Willis v roli padoucha. Tedy ne že by snad předvedl něco nového, co jsme u něj ještě neviděli, ale odvádí alespoň svůj standard, což stačí na to, aby udržel příběh v koukatelných mezích. ()

T2

Rozpočet $60miliónovTržby USA $54,930,280Tržby Celosvetovo $159,330,280║ koniec 90.rokov priniesol celú plejádu zručne natočených akčných thrillerov a v tomto prípade to opäť nadmieru šmakovalo /videl v kine: 85%/ ()

Marigold

Nedobrý pokus o "pseudopolitický" thriller, který evokuje slavný Den pro šakala, ale skutečně pouze názvem. Děj je totiž děravý jak ementál, logika zápletky veškerá žádná, pokus obohatit hlavní dějovou rovinu o motiv osobního boje Šakala s ex-ostřelovačem IRA (teď na straně dobra) vyznívá stejně přihlouple a nevěrohodně jako snaha udělat ze Šakala napínavý thriller. To důležité – propracovanost a promyšlenost – v tomhle snímku kolabuje. Willis je naprosto nevýrazný, hraje svým univerzálně sterilním způsobem "jeden xicht stačí", Gere je sice sympaťák, ale takhle miloučký terorista... no promiňte... Ostatní postavy jsou taková chodící mluvící schémátka, nejvíce pak typický černošský klaďas Sidney Poitiera. Konec namísto dramatu nabídne jen hrst plnou nudy. Chcete-li opravdového démonického Šakala, chtějte Edwarda Foxe. Willis je laciný panák bez špetky charismatu lovící šelmy. Takový vrčící pudlík. ()

Anthony

Že je Richard nevýrazný není žádná novinka, tady mě ale zklamal i Bruce (ty jeho převleky mě spíše rozesmály). A zakázal jsem si raději srovnávat s originálem. ()

Pohrobek

Hodně nepovedený thriller a naprosto pokažený remake. Mnoho scén, zápletek i slovních vychytávek je prakticky okopírováno, a právě na nich můžeme vidět, neuvěřitelnou ztrátu všeho toho filmového kouzla, jakým tak oplýval slavný originál. Od scénáře, který se vyznačuje maximální blábolovitostí nehorázných rozměrů, všemožnými kombinacemi ruských mafiánů, irských i baskických teroristů, po víc než úsměvné převedení boje Šakala proti policejní mašinérii na úroveň boje zlého vrahouna proti hodnému teroristovi. Výběr dvou hlavních hereckých představitelů všemu pak nasazuje potupnou korunu. V Gerově společnosti se zdá, jako by snad i Bruce Willis podával kdovíjak dobrý výkon. ()

hirnlego

Rutinní "moderní krimoška" s trochu netradičním Brůsem jako chladným záporákem (stejnak tam pořád cejtim TO SRDÍČKO!!). Naprosto nechápu, v jak chorém mozku se mohl vylíhnout nápad obsadit k němu do role správňáckého protivníka mistra nehereckých očí Gera. Nejenže to ještě znásobilo mé (beznadějné) fandění druhé straně, ale ve spojení s občas silně patetickými scénami (které jsou ok v jeho obvyklých romanťárnách, ne tady) mě to skoro i nasralo. Jinak část s Jackem Blackem je asi to nejpříjemnější z celého filmu, zato konec je absolutní MEGAKOKOTINA, která mi úplně zkazila chuť. ..... Funny story: Pan B. zvolí únik skokem pod metro na poslední chvíli a pan G. ani ne za dvě vteřiny už volá, že pan B. se vypařil – načež metro odjede a světe div se, pan G. uvidí pana B. utíkat po kolejišti! WOW NEKE! ()

Dever

Soundtrack Carter Burwell: 1. Going Out Of My Head - Fatboy Slim [5:13] ,2. Poison - Prodigy [6:13] ,3. Superpredators (Metal Postcard) - Massive Attack [4:39] ,4. Star - Primal Scream [4:25] ,5. Swallowed - Bush/Goldie [5:32] ,6. Joyful Girl - Ani DiFranco [4:38] ,7. Shining - Moby [4:48] ,8. It's Over, It's Under - Dollshead [4:23] ,9. Get Higher - Black Grape [5:03] ,10. Sunray2 - Goldie/J. Majik [5:42] ,11. Shineaway - BT/Richard Butler [4:35] ,12. Red Tape - Agent Provocateur [5:10] ,13. Toothache - The Charlatans U.K. [3:35] ,14. Leave You Far Behind - Lunatic Calm [3:12] ,15. Raw Power - Apollo Four Forty [3:49] ,16. Demon's Theme - LTJ Bukem [5:17], ()

tron

„Vy ste Koslová?“ – „Áno.“ – „A krstným?“ – „Major. Major Koslová.“ Prehnane temný triler s mizerne prevedenou akciou a smiešnou snahou o psychológiu, ktorú nedokážu nonšalantne utiahnuť ani miláčikovia našich mám, Sidney Poitier a Richard Gere. Vyloženým omylom kastingu je potom záporák v podaní Brucea Willisa, ktorý na tento typ postáv nie je stavaný, nikdy stavaný nebol a ani nebude (viď. podobne strašný výkon v podobne nekvalitnom Stave ohrozenia). Režisér výborného Rob Roya, Škót Michael Caton-Jones, ponúka za každú cenu afektovane "zlý" (krv, zbrane, nadávky, nezmyslené zvraty) film, na ktorom som sa nudil už v kine ako 16-ročný, kedy mi ku šťastiu stačilo, ak niekto vo filme inému strelil do hlavy. Mrazivá predloha (Deň Šakala s Edwardom Foxom z r. 1973), bola podstatne lepšia. Dočerta, lepšia bola dokonca i priemerná Honba na Šakala (1997) s triom Quinn-Sutherland-Kingsley. V tej dobe to ale divákom stačilo a snímka pri relatívne rozumnom rozpočte 60 miliónov ich na celom svete zarobila temer 160. Kino Považan NMnV 1998 ()

B!shop

Puvodniho Sakala jsem sice nevidel, ale neverim, ze by me bavil vic nez tenhle. Film ma sice mozna krapet dlouhou stopaz a tim padem se hlavne v prostredni casti nedeje zadna poradna akce, ale prekvapive to vubec nevadi. Jednak pribeh je naprosto dostacujici, hudba je spravne drsna a dej je sviznej, takze se nikde nezadrhava a bavi celou dobu. Navic Gere, ackoliv se ze zacatku snazi delat desnyho drsnaka, se za chvily rozehraje, zdarne se zbavil svyho klasickyho vyrazu a zahral fakt hodne solidne. Pak tu mame Jacka Blacka, v maly, ale cool roli. No a nejlepsi nakonec. Bruceovi zaporna role perfektne sedla, meni prevleky castejc nez spodary a ten kanon, co si sezene, je takovej kotel, ze by s nim moh strilet mamuty. Skvele zabavnej akcni film. ()

Gimli

Bruce Willis v záporné roli? Ano! A jde mu to sakra dobře. Jeho Šakal je bezcitný, precizní a neomylný, zkrátka takový, jaký by měl být. Willis vskutku dělá čest filmovým padouchům. Nebýt "amerického závěru", bylo by to za 5*. I přes něj mám ale tento americký remake raději než francouzský originál. A měl bych jedno velké přání - více podobných rolí pro Bruce Willise! ()

movie

Kdyby snímek do kin byl vpuštěn s oním alternativním a mnohem lepším koncem, bylo by hodnocení o hvězdičku nahoře.Takhle ale nemám na výběr! ()

monolog

Pokud vám můžu poradit, tak doporučuji ze stejného roku mnohem lepší, napínavější, propracovanější a hlavně zábavnější zpracování Honu na Šakala s Aidanem Quinem. Tato verze, ne že by neměla jisté kouzlo (jak často vidíte Willise s knírkem a blond vlasy a to ještě v záporné roli?) ale přeci jen to není nic světobornýho. Velkej rozpočet a megaherci tentokrát dokonale zastínili scénář a příběh, který se odvíjí v zdlouhavém tempu nepříliš dobrého akčněpsychologického krimi. Záporák na konci efektně umře, kdo o tom mohl pochybovat? Napravený záporák se dostane na svobodu a taky bude mít holku svýho srdce. Béčkový film v hávu áčka. Finální happyend je spíš k pláči a nikoho myslím nepřekvapí. Prostě nuda občas proložená zábavnými momenty, ale vlastně k ničemu. Jackal je prostě Packal. ()

Den Šakala se dočká seriálové verze

Den Šakala se dočká seriálové verze

05.11.2022

Klasický detektivně-špionážní román Den pro Šakala z roku 1971 od spisovatele Fredericka Forsytha (Krycí název Oděsa), inspirovaný skutečnými událostmi a popisující neúprosný hon na chladnokrevného… (viac)

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (viac)