Prefíkaná banda

Krimi / Dráma / Mysteriózny
Veľká Británia, (2004–2012), 47 h 44 min (Minutáž: 57–60 min)

Robert Glenister, Robert Vaughn, Adrian Lester, Marc Warren, Jaime Murray, Matt Di Angelo, Kelly Adams, Ashley Walters, Rob Jarvis, Stephen Campbell Moore (viac)

Je to vydarená partia. Už si o tom šušká celé podsvetie. Mickey Stone, podvodník extra triedy, je konečne na slobode. A samozrejme, nevie sa dočkať toho, ako niečo opäť rozbehne. Jeho tím je však nutné opäť sformovať. Pred tým, ako sa Mickey rozhodne odísť do dôchodku, sa musí dôstojne rozlúčiť. Už majú vytipovanú aj obeť a práve vo chvíli, keď je búda takmer ušitá, klope na dvere Danny Blue. Dannymu príliš neveria, pretože iba začína. Nikto však nečakal, že sa uvedie tak dobrým spôsobom. Aj keď biznisman dovtedy možno nebol celkom presvedčený o tom, že robí správne, po Dannyho výstupe o tom nemá najmenšie pochybnosti... (oficiálny text distribútora)

sendisis

Mickey a jeho parta, nejlepší a nejmazanější podfukáři všech dob. Od začátku do konce skvělé. Když už si myslíte, že jim to tentokrát nevyjde, vzápětí vás přesvědčí o opaku. ()

koza3

Jak spojit seriál o podfukářích s kladným pohledem diváka? Easy - budou okrádat jenom zlé a hamižné boháče. Ejhle - ono to funguje. Každý díl má 60minut což je takový kratší filmek, ale prošpikovaností a rafinovaností Vás chytne a nepustí dokud neplivnou tomu hamounovi do ksichtu. Všech pět sérií bylo něčím unikátních, proto se nejedná o opakování toho samého a nudit se rozhodně nebudete. A zrovna jsem se dozvěděl, že je ve vzduchu dokonce už sedmá série... takže co budu dělat o víkendu je snad jasné :-) pro mě osobně 95% Tak jsem si to po letech dal znovu a první série je naprosto famózní. Takový úsměv, který se mi vyloudil na konci každé epizody nemám jen tak. Naprosto perfektní záležitost. Těším se na další série. Druhá série navazuje na kvality jedničky, vztahy aktérů se prohlubují, cony jsou taky čím dál tím rafinovanější. Divák už automaticky počítá s dvojím zvratem a když už to vypadá, že to půjde do kopru, je nám jasné, že pravda je zase trošku někde jinde. Super, našlápnuto, pět hvězd. Jelikož jsem i třetí sérii před lety viděl, tak vím, že se tahle banda zachviličku rozpadne a dostane nové osazenstvo. Je z toho cítit už jistá repetitičnost, jednotlivé podfuky jsou stále famózní, ale víme, že to banda vždycky svým plánem B nějak zachrání. Některé epizody jsou o neúspěšném podvodu, což je vítané a tak si ne vždycky jste jistí, jak to vlastně dopadne. Už se hodnocení snižuje na čtyři hvězdy, ale v průměru je to pořád perla špičky britské seriálové tvorby. Čtvrtá série se musela obejít bez Mickeyho, což je škoda, protože je to největší tahoun seriálu. Danny to ale jakž takž zachraňuje a všechny podfuky tak dostávají trošku jiný ráz. Nejsou tak perfektní jako s Mickeym, ale trošku punkové, protože leader je vede jiným způsobem. Je to svěží osvěžení zasluhující čtyři hvězdy. Pátá série mě plnila obavami. Sice se Mickey vrátil, ale zmizel Danny a Stacey. Nahrazeni byli sourozenci, kteří mi nebyli ze začátku úplně sympatičtí a obával jsem se, že se nevyrovnají původní sestavě. Jak se však série posouvala, měl jsem radost z této sestavy a moc si to užíval. Snad i vyšší standard. Tohle byla poslední série, kterou jsem před lety viděl, takže se těším, co mi nabídnou další tři, které vznikly. Trošku jsem už smutný z toho, že další série nevznikly a pomaličku ale jistě se blížím do finále. Šestá série je chudá na známé klasické cony, ale je tady hodně vedlejších příběhů a motivů, kdy často nejde o prachy, ale o to zachránit si prdel. To, že se podfukářům vždycky povede z toho něco vytřískat je vedlejší produkt ;-) Série super, ke konci už to vypadá, že se s námi protagonisté loučí, tak jsem zvědav, jaké osazenstvo nás čeká v sedmé sérii. Možná bych uvítal drobný refresh, že by návrat Dannyho? Sedmá série si drží stejné protagonisty. Každý dostane trošku prostoru realizovat se. Ash a jeho fotbalová touha, Albert a jeho rodinná minulost. Všechny díly jsou opět perfektně promyšlené, vždycky víte, že to dobře dopadne, ale odhadnout, kde a jak bude číhat ten moment překvapení není jednoduché. Všichni protagonisti jsou už trošku okoukaní, ale když je miluješ, není co řešit. Osmá série je tou poslední a tak jsem si na konci povzdechl a rozloučil se s celým osazenstvem i s Dannym a Stacie a můžu zhodnotit celý tento seriál. První série jsou opravdu super, už v okamžiku, kdy jsem je sjížděl na ČT1 před více jak dekádou jsem věděl, že je to k popukání. Všechny ty podrazy, jejich vyostření a finální pointa byly naprosto famózní. Zlomilo se to odchodem Mickeyho a náhradou Dannym, který byl slabší a i při Mickeyho návratu už jsem cítil lehkou pachuť a repetitičnost. Některé epizody byly originální, vybočovaly ze standardního podfuku, ale zbytek už se opakoval a opakoval pořád dokola až do samého finále. Přestal jsem být v údivu při zvratu na konci, ale přemýšlel kde jsou ty double cony a jak to asi ve skutečnosti dopadne. Přestalo mě to bavit a velice nerad jsem si uvědomoval, že asi odeberu jednu hvězdu a seriál odstraním ze svých top 10. Nakonec jsem si však řekl, že to neudělám. Ten seznam je můj a já tam Hustle prostě chci. Ztrácejí drive a tím, že nedochází k téměř žádnému vývoji postav nemůžete očekávat, že se příběh nějak uzavře nebo posune. Takhle by to mohlo jít dalších deset sérií, ale asi nejsem jediný koho to přestalo bavit a tak se celá story uzavírá. Loučím se, ponechávám pět hvězd trochu kvůli nostalgii, trochu kvůli prvním sezónám, ale zůstanete v mém srdci na tom pravém místě. () (menej) (viac)

Slam7

Kdo to nezná, tak okamžitě stáhnout, najít v programu, půjčit si a shlédnout!! Moc dobře propracovaný podvody, klobouk dolu před scénáristama! Všechny postavy si zamilujete, nikdo tam nepřekáží a spolu tvoří dokonalou partu!!! ()

Glukoza

Pamatuju si jak podfukáře začli kdysi vysílat, jak jsem se na ně těšila a jak byl čtvrtek můj den-jen přežít školu a večer hurá-už to bude. Kdo by je nemiloval, když jsou tak chytří, každý z nich má šarm, jsou chytří, ale spravedliví, jo a hlavně chytří. :) Člověk se baví, ví že na konci ho parta zase něčím překvapí, ale zaboha ho nenapadá čím. Kdyby tak takoví byli i skuteční ppodvodníci, hned by byl svět lepší. ()

Huey

Okouzlující Mickey Bricks - vůdce party. Ash "Tři Rány" Morgan, který sice může vypadat nenápadně, ale je stejně mazaný jako ostatní. Danny - z malého podvodníčka z ulice se postupem času stává podfukář vysokého kalibru. Albert - vypadá jako neškodný stařík, ale k senilitě má ještě hodně daleko. Stace - půvabná a prohnaná podvodnice, která svým šarmem muže v jedné vteřině okouzlí, a v druhé už pánové hledají své peněženky. Barman Eddie, který se vždy a znovu nechá napálit, i když by člověk čekal, že už si dá pozor. Vždycky když už se zdá, že jsou v koncích, objeví se jedna nenápadná dějová okolnost a parta je zase na koni. Přestože se zdá, že po odchodu Dannyho se Stacie už to nebude jako dřív, Emma se Seanem jim jsou téměř rovnocennou náhradou. Nejoblíbenějším dílem pro mě nejspíše je souboj Dannyho a Mickeyho o vůdcovství (03x02). ()

BigBrother

Svižný a vtipný seriál, který stojí především na dobře napsaných charakterech a dialozích. Neustálé drobné jiskření a rychlý spád zdařile zakrývá skutečnost, že originální podfuky je prostě těžké vymýšlet do nekonečna. Ale je to jako slyšet vtip, který už znáte, znovu v podání někoho opravdu zábavného. Stejně se zase zasmějete. ()

Mikea

Ani v šesté sérii neunavují a mají stejný šmrnc jako na začátku. Sice je to taková pohádka o týmu podvodnických Macgyverů, ale chytne a nepustí. ()

redalert21

A jo, po 4 seriich je to tam plny pocet hvezdicek, v 5 bude hodne chybe Danny :( a to fakt hodne, bo uz sem videl 4 dily a ten jeho humor :( ach chybi mi, je pravda ze zatim v 5 serii hodne dobré podfuky, uvidime co bude dal treba se vratí danny :) ()

jjjerry

Dobrý nápad, skvlělé téme, kriminálky typu "Simír a spol" už mě neba. Viděl jsem jen první sérii, pak sem přerušil pro velké nebezpečí závislosti.. ()

SelfishMan

Tato sympatická tlupa podvodníků pro mě přebila takřka všechny filmy či seriály o loupežích, či podvodech. Ctí jakýsi kodex podfukářů, neokrádají slušné (až na některé malé vyjímky), jsou sehraní, sympatičtí, sebevědomí, přirození...vše to má neuvěřitelný styl. Všechno vždycky odsýpá s lehkostí a hodinka, kterou tento seriál trvá uteče až příliš rychle. Škoda, že dílů je pomálu. Ale právě to asi dělá tento seriál tak vzácným a kvalitním. Mimo to zbožňuju Britskou a hlavně Londýnskou angličtinu, to prostředí Londýna a neokoukané herce. Ps. v posledních řadách trošičku postrádám Dannyho Blue, který dodával seriálu vtip,na druhou stranu jsem uvítal návrat Mickeyho...celkově ne že by ta výměna herců byla vyloženě špatná, ale už to tak netáhne jako dřív. 95% v průměru, za první 3 řady klidně 150% ()

HennessyVSOP

Tak nevím, ale mě se to zdá jako těžká nuda. U pilotu jsem usnul a ani u dalších dílů to lepší nebylo. A přitom co se dějové stránky věci týče, tak se vůbec nejedná o nic špatného. Podvody jsou opravdu logicky postavené a dávají smysl. Nicméně postavy mají pro mne 0 charisma (a ani ta Jaime Murray není taková, jakou bych čekal), prostředí Londýna mdlé, kamera a režie bez nápadu.Ale hlavne nezanechá žádné emoce. Ve výsledku je to přesně ten typ průměru, na který nemá smysl koukat ani jako guilty pleasure. "Zabíjení volného času". ()

Scaevola

Těžko si vzpomenu, kdy jsem se u nějakého seriálu tak královsky bavil - a to mám v hlavě i věci typu "Hra o trůny" nebo "Big Bang Theory". Prostřední série, než se ke slovu dostali sourozenci Kennedyové, sice občas zpomalovaly zaměnitelností zápletek, ale ani to nesnižuje výsledný dojem. Zřejmě se nevyhnu použití slova "geniální". ()

ariari

uhladené a učesané..skôr ma zaujali skvele vystihnuté konštitučne zlaté teda vodcovské tipy postáv... atribúty: organizácia, štruktúra, zodpovedný, významný, moc –diktátor,dôstojnosť, pýcha, izolácia, zrelý vek , celá krajina, oči - zrak pekné..naozaj pekné ()

Stelletta

Pokud by byl každý lupič takový jako Michey, tak odpustím snad všechnu hospodářskou kriminalitu za posledních 20 let. Ústřední pětice je výborně napsána a výborně zahrána. Samotní představitelé mají mezi sebou tu správnou chemii, tak aby z toho vzniklo vynikající dílo. A samozřejmě Robert Vaughn, kterého jsem zbožňovala již v 7 statečných, ukazuje, že stále je pan Herec. Britové to prostě umí. ()

zigy

Slovenský název "Prefíkaná banda" je velmi výstižný..:) Každý člen bandy má svůj originální charakter, ale jedno mají společné, totiž že mají moje sympatie, protože jsou vtipní, nápadití a okrádají jen ty, kteří si to zaslouží. Povedený dabing - hlavně David Novotný zde v postavě Dannyho trénoval na pozdějšího Barneyho...a příznivce westernů potěší účast pistolníka Leeho ze Sedmi statečných. ()

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)