Adam (Brendan Fraser) sa narodil v protiatómovom kryte, ktorý si kedysi postavili v záhrade jeho geniálni rodičia, vystrašení studenou vojnou. Calvin Webber (Christopher Walken) a matka, vzorná domáca pani Helen (Sissy Spacek) na prvý pohľad bizarnému rozhodnutiu ich priviedla havária a následný výbuch lietadla na ich pozemku. Túto udalosť považovali za útok taktickými zbraňami. Adam bol vďaka tomu tridsaťpäť rokov vychovávaný v podzemí. Myslel si, že je jedným z mála pozemšťanov čo prežili. Teší sa, až rádioaktivita vonku poklesne pod životu nebezpečnú hranicu a on bude môcť vyjsť von... (TV Markíza)

flanker.27 odpad!

Tohle byla ta nejvíc největší ubohost na poli romantickýho filmu, jakou jsem v posledních dvaceti letech viděl, včetně Nevěsty na útěku a často smrtící Pravé blondýny. Kdysi jsem mluvil s člověkem, kterej pracoval pro distributora a zjišťoval návštěvnosti filmů. Říkal, že tenhle film viděl čtrnáctkrát a už uvažuje o sebevraždě. Měl pevný nervy, já bych to zabalil tak napotřetí... ()

Segrestor

Úvod filmu, kde dominuje Christopher Walken, je z toho všeho patrně nejlepší. Potom je to všechno jen taková klasická sranda. Dávám takovou horší čtyřku. Možná jsem čekal vic sci-fi látky. ()

Brouk

Nadprůměrná komedie, navíc fakt vtipná a netuctová... se šťastným hereckým obsazením... Christopher Walken jako otec a vědec, B.Fraser jeho syn a "oběť" 35 let trvající izolace a A.Silverstone jako dívka snů... Paráda!!! ()

sportovec

Tradiční komediální forma s tradičním, vlastně velmi sentimentálním hodnotovým obsahem kinematografie hraného filmu generací našich dědečků a prababiček může být pekelně objevná. Zvlášť staví-li na takových "archaismech", jakými jsou úcta k rodičům, láska k lidem, vrozená slušnost, skutečná nezištnost, ale i nesmlouvavá vůle hájit dobro a nepodléhat náporu postmoderního dětinství. Přesmyčka kolem sice velmi nepravděpodobného, ale představitelného nedorozumění vzniklého za karibské krize, v níž opravdu běželo o osud této planety a jejího nevděčného lidského druhu, vytvořila klasický obrazový efekt s jeho stranovou posunutostí - co je na originále vlevo, je v zrcadle odráženo vpravo. Archaické se stává nadčasovým a knižně dospělé věrohodně vítězícím. Protože režisér Wilson dokázal udržet scénáristy i herce v uměřených mezích, z tradičního tvaru vznikla pozoruhodná komedie, jejíž děj navíc graduje natolik, že i obvyklé hollywoodské přeslazené happyendy neztrácejí na přesvědčivosti. To, co se jeví jako samozřejmé, je ve skutečnosti málo vídané a až překvapivě originální. Pocity, které si ze zhlédnutí tohoto filmu odnáší povzbuzený, spokojený divák, rovněž. ()

Aluska88

Povedená komedie se zajímavým námětem, krásnou Alicií Silverstone a s drobným použitím klišovitých scén. Brendan Fraser skvěle pasuje do role nezkušeného, vyjukaného chlapíka, jehož dobré srdce ještě nepoznalo "novou" dobu. ()

genetique

Zaradenie do komediálneho žánru spĺňa táto oddychovka na výbornú. Fraser je dement ako zaťatý, Walken a Spacek ako vymletí rodičia tiež splnili svoj účel a situácie, do ktorých sa po 'vynorení' Adam dostáva sú naozaj nadpiremerne baviace. S dramatickým žánrom by som si tiež ako-tak vedel dať rady, ale romantickú líniu mi bezhlavo rušila (ako vždy) Alicia. Ja len ďakujem (neviem komu-komukoľvek), že už nie je tak obsadzovaná ako kedysi. 75%. ()

Eliott

K hodnocení není třeba mnoha slov. Zkratka a jasně je to dílo s mimořádne zajímavým námětem, ten je však dotažen pouze do průměrné rodinné komedie. I taková však může, a zaručeně utkvěje v paměti. Balancuje zhruba někde na pomezí a i když jsem měl nutkání udělit ty čtyři hvězdy, doufal jsem v mnohem lepší výsledek. 70% ()

MM_Ramone

Americký režisér Hugh Wilson natočil v roku 1999 snímok "Príchod z minulosti" (Blast trom The Past). Podľa môjho názoru je to hodne nedocenená romantická komédia, ktorá rokmi neprávom upadla takmer do zabudnutia. Čo je škoda. Ja si ju vždy rád pripomeniem a vždy sa pri nej dobre pobavím. Nie len kvôli tej originálnej pseudo post apokalyptickej zápletke, ale aj vďaka veľmi dobre obsadeným postavám v hlavných úlohách. Manželský pár v podaní hereckej dvojice Christopher Walken a Sissy Spaceková je perfektný. Taktiež aj ich dospelý syn Adam, ktorý prvý krát vo svojom živote opúšťa protiatómový kryt, aby nakoniec zistil, že žiadna jadrová vojna sa nekonala, ktorého zahral Brendan Fraser je úžasný. Zvládol zahrať túto rolu očarujúco milým spôsobom. Výborne ku nemu zapasovala aj krásna Alicia Silverstone, ktorá stvárnila jeho partnerku Evu. **** ()

freddy

Tohle byla doslova a do písmene pecka! Já jsem naprosto spokojený. Takováhle nevšední zajímavá originální komedie se vidí jen jednou za čas. Tahle komedie měla velmi originální námět a k absolutnímu vrcholu jí dopomohly vynikající herecké výkony všech hlavních představitelů. Takhle já si představuji komedii, která mne nadchne, která mi vyvolá na tváři úsměv, ale zároveň údiv nad zápletkou a napětí, jak to všechno dopadne. Já jsem byl opravdu nadmíru spokojen a chválím všechny tvůrce, kteří mají s tímto filmem co dočinění. Dávám pět hvězdiček a tleskám, protože takhle suprová komedie se jen tak nevidí. Skládám obrovskou poklonu a těším se, až tuhle komedii zase uvidím. ()

Spooner

Mě to přišlo jako normální romantická komedie,která má akorát pár nenápadných trumfů.A těmi jsou herci(Fraser,Walken) a námět.Ale i tak je to (i kdyždocela solidní) průměr. ()

MMR

Tahle komedie ve mě probudila plno úsměvů ve tváři. Dost vtipně vykreslený příběh, Brendan válel. Prostě parádní komedie, vím že tohle píšu často, ale ono se to sem báječně hodí =) ()

Real Tom Hardy

"LYING CAN BE A VERY EFFECTIVE DATING TOOL." ------- Pár minút to pripomínalo herný Fallout, inak je to priemerná komédia, ktorá neurazí a má potenciál zabaviť. ()

Hrabka

Příjemná romantická komedie se zajímavým nápadem. Zábava je slušná, herci hrají dobře a děj je na komedii víc než dobrý. 70% ()

balone

I když mi Brendan Fraser není sympatický, tento snímek se mi s ním líbil a rád si ho pustím, určitě to podle mě má originální nápad. ()

juta

"Nevíte kde bydlím?" :D Tahle komedie nemá chybu. Tenhle film mě dostal snad vším, čím mohl. Každého herce si musíte zamilovat. Přelom tisíciletí je pro mě obdobím, kdy se dělaly ty nejlepší filmy. ()

TedGeorge

Čas ukázal, že tenhle film je komediální legenda, která si geniálním vypointováním poloviny scén zaslouží opakovaný shlédnutí. Viděno předečírem v noci a chvílema sem se dusil smíchy. Alicia Silverstone vládla devadesátým letům. A nejenom kvůli těm Aerosmith videoklipům... 9/10 ()

lamps

Brendan Fraser opět nezklamal a od první vteřiny se pohybuje po place s neodolatelným a trochu přitroublým úsměvem muže, který je ve svých 35 letech poprvé vypuštěn do společnosti a ihned se zamiluje do překrásné a zatvrzelé Alicie Silverstone. S tímto nápadem samozřejmě souvisí celá řada vtipných a nezapomenutelných situací. Ovšem není to jen příjemným humorem, proč mám tuto romantickou komedii tak moc rád. Ono je to prostě celé tak krásně režírované a hlavně zahrané, že každé další shlédnutí má stále něco do sebe. ()

Pepinec

Čtyři hvězdičky především za námět. Vyjímá se mezi všemi dnešními braky. Ne sice nijak výrazně, leč na čtyři hvězdy to stačí. Brendan Fraser se pro roli Adama dokonale hodil, snad takto poťouchle nevypadá i v normálním životě...:-) Pěkný, téměř dvouhodinový americký komediální kousek. ()

JohnnyD

Skvelá "time travel" komédia s celkom originálnym námetom a úplne úžasným castingom (Christopher Walken!). Kde sú tie časy, keď sa filmy Brendana Frasera dali ešte pozerať? ()