Karate Tiger I. - Neustúpiť, nevzdať sa

• Slovensko Karate Tiger (viac)

Hanys_

První "velká" role Jean Claudea, který tímhle nastartoval celkem solidní kariéru (narozdíl od McKinneyho). Ale jinak kravina jak mraky. Neujíždět na tom v dětství, byl by to odpad. 4/10 ()

Foxhound#1

Tohle karate béčko s duchařským dvojníkem Bruce Lee jsem jako malej dost žral. JCVD tady má skoro stejnou úlohu nemluvný mlátičky, jako pozděj Dolph Lundgren v Rockym. ()

Prochy38

Parádní začátek kariéry JCVD. To, co v tomto filmu předvedl, už nikdy nikde neukázal. Myslím si, že u rolí záporáků měl spíše zůstat. Jinak ale buďme upřímní, film totální blbost, 80. léta jak kráva (všichni tančí apod.). Mladej kluk, kterej se díky iluzi dokáže postavit i nejlepším karatistům, no no... Jako ale dobré. Opakuji JCVD skvělej, škoda toho Bruce Leeho, je mi jasném že není jednoduché najít dvojníka, ale... ()

Drirr

Nevěřícně zírám na to hodnocení. Ten film byl naprosto strašný. Od totálně nelogického a blbého scénáře, přes otřesné herecké (ne)výkony po odpornou hudbu. Upozorňuji, že jsem to viděl poprvé. Hvězdu za Van Damma a jeden zajímavý souboj... ()

TERRORDROME

Pred mnohými a mnohými rokmi, v zaprdenej videogalaxii to bola pre mňa ako soplavé decko úžasná bomba kde jedného maníka trénuje duch Bruca lee aby potom v závere dokázal rozbiť držku namakanému ruskému vrahúňovi alias Žán Klódovi ktorý vraj za svoj výstup zinkasoval horibilných 250 dolárov. Teraz po mnohých amnohých rokoch vo viac vyvetranej dvdvideogalaxii je to pre mňa ako cynického dospeláka taká prihlúpla teenagerská vtákovina so strašnou osemdesiatkovou diskohudbou a pritepleným osadenstvom, kde hlavnému hrdinovi robí zle dementný tlsťoch čo má furt zagebrenú hubu od žrania. Ako malý som to nevnímal, ale ten Brucov duch sa na seba podobá asi ako Michael Jackson na černocha. Jediné čo sa nezmenilo je Van Damme ktorý je stále rovnaký gangsta frajer mlátiaci ľudí. Akčné scény sú fajn, Hongkongský štýl sa nezaprie, akurát v záverečnej bitke je príliš dobre vidno že sa Jean-Claude musí okato krotiť a držať na uzde aby našeho klaďasa nezmároval ako podvraťáka. Tento film síce rokmi zvetral ako vápenec, ale je to stále lepšie než blbý Karate Kid. ()

spiritus

Karate tiger nelze hodnotit zcela objektivně, jelikož se jedná o obrovskou legendu akčního filmu. Ve své době patřil k naprosté špičce "karate" filmů a navíc se v něm poprvé objevila budoucí hvězda Van Damme. I když se z filmového hlediska jedná o klasické béčko se vším všudy, kdy scénář, režie a herecké výkony jsou průměrné, tak mu dávám lepší tři * ()

Eldoth

To už snad ani není pravda, kdy jsem ten film viděl naposled, ale závěrečnou bitvu jeden na jednoho si pamatuji jako bych ji viděl včera (nostalgická vzpomínka) ... ()

Zombi

Dnes již zastaralá klasika, tenkrát neznámý Van Damme jako ultimátní záporák a mrtvej Bruce jako učitel kluka zblázněného do bojového umění. ()

poet

Bola to zlatá doba keď som žral filmy podobného kalibru. Po dopozeraní som mal chuť si to rozdať s kvetináćom (cit. POMO) alebo niekomu rozkopať face. V dnešej dobe sú to už len miznúce spomienky na typ fimu pro ktorom som vyrástol. ()

Pajčus

Jako malý špunt jsem celou sérii Karte tiger hltal plnými doušky, ale zapamatoval jsem si jediný díl a to první "Retreat no Surrender". Tento film se pro mne stal srdeční záležitostí a kdykoli se na něj podívám rád znovu. Je to jediný film, o kterém vím, že v něm Jean Claude Van Damme (všichni čtyři :-D ) ztvárnil vyloženě záporňáka nejzápornějšího a musím říci, že mu role agresivního a podlého rusáka sedla perfektně. Pro mě se tento film stal béčkem číslo jedna a kdybych se pletl, tak to bude béčko s velkým B určitě. ()

Pedro Morales

Ve své době možná kult a ohromně populární bojový film. Dnes? Nejsem ovlivněn nějakou nostalgií a s čistým svědomím o tom řeknu že je to prostá hrůza. Stupiditu scénáře ještě umočnují otřesné herecké výkony a jediné, co za něco stojí, je povedený závěrečný souboj. A duch Bruce Leeho? K smíchu ()

waits

Těžko hodnotit. Film je dokonalá osmdesátka a nemyslím, že by ho tvůrci zamýšleli jako béčko (nicméně povedlo se:)). Některé scény a dialogy jsou totálně pitomé, ale takovým tím způsobem, že má divák zájem vidět ještě další takové pitomé scény až se nakonec dodívá dokonce. Karate, v 80.letech kromě kung fu jediné bojové umění, o které měli filmaři zájem, je k vidění v pár překvapivě slušných scénách (a nejen to - ikonické van Dammovo zavěšeni v provazech a to cvičení břišních svalů na lavičkách!) a mezi tím jsou k vidění často legračně natočené záběry lidí legračně (míněno osmdesátkově) oblečených a učesaných lidí. ()

Hepy13

Jo, já vím, já vím, říkáte si ''To je ale kravina jen o karate'' :-) (Třeba už jen to že záporáci vyhrožují jen karatem, nepoužijí žadné bouchačky, a pak na konci dostanou naprdel v néjakém turnaji , v klidu odkráčí a tím je to vyřešený). A máte pravdu, je to béčková blbost. Ale každý z nás má určitě své filmy, o kterých ví že nejsou žádnými filmovými zázraky. Blízko srdíčku je ale máte z nějakého důvodu. Třeba proto že se vážou k nějaké vaší životní události, a nebo prostě jen vám připomínají čas strávený jako dítě, kdy pro nás byl svět tak bezproblémový. To je přesně můj důvod proč mám rád tenhle film. S kamarádem jsme tenkrát na vidokazetě nakoukávali snad 100x, a venku si hráli na Van Damma :-) Takže nostalgické vzpomínky já z hlavy vymazat zkrátka nedokážu! ()

#47

Dobře se pamatuju, jak na podobných filmech jako Karate Tiger ujížděla celá naše genarace, všichni najednou chtěli chodit na karate a kdo tyhle filmy neznal a neobdivoval byl totální looser...kdo nezažil neuvěří. Van Damma v téhle době ještě nikdo neznal a vypáda tady tak zle, že by asi nikdo neuvěřil že se brzy stane tím sympatickým chlapcem, který bude vyhrávat KUMITE, mstít se Tong Poovi za zmrzačení bratra, Zhangovi za smrt rodičů a vracet se v čase aby se senátor McComb nestal prezidentem. Tento film je ale bohužel brak nad braky i v rámci žánru...na soubojích je příliš vidět že jsou pro větši efekt zrychlovány a působí šíleně nepřirozeně - každý si "počká až na dostane ránu" atd.. Neodpustím si i pár spoilerů, protože z nich prostě nemůžu: Van Damme je při všech zápasech absolutní jednička, seřeže i "šampiona USA", ale ve finálním najednou vyměkne tak o 50 procent, taťka hlavního hrdiny (instruktor karate s černým páskem) si nechá snadno namlátit od několika vidláků, ale náš klučina, kterému dal vždycky každej na budku, ale kterého teď učí halucinace v podobě Bruce Leeho tyhle místní blbečky zmasí během půl minuty atd...film na mě po těch letech působí velmi uboze a to samozřejmě ani neberu v potaz podivný český dabing, který naši zmákli v 8 lidech a třeba takový Petr Svoboda mluví polovinu vedlejších rolí. ()