Tulák Eddie Lomax je bývalý voják, sužovaný těžkou depresí ze svého života a vojenské minulosti. Chce spáchat sebevraždu, ale ještě předtím, chce navštívit svého indiánského kamaráda Johnnyho, žijícího v odlehlém pouštním městečku Inferno, a darovat mu svou motorku. Cestou přes poušť je napaden bandou rváčů z Hoganova gangu, kteří ho zmlátí, postřelí, ukradnou mu motorku a nechají ho ležet polomrtvého v poušti, aby tu zemřel. Jenže Eddie má mnohem houževnatější kořínek, než by čekali. Zatímco rváči z Hoganova gangu, Ramsey, Matt, Jessie a Petey se vrátí ke každodenní rutině, kterou je terorizování odlehlého městečka a drogový obchod s motorkářským gangem zvaným Heathens. Johnny najde zraněného Eddieho, odveze ho k sobě domů a začne ho léčit. A když se Eddie zotaví, jeho přání zemřít se změní v odhodlání získat zpět svou motorku a to i kdyby měl zlikvidovat, všechny, kteří se mu v městečku postaví do cesty. Kromě svých pěstí a bojových zkušeností, však dovedně využívá i napětí, které v městečku vládne a s pomocí místního všeuměla Jubala Earlyho proti sobě obratně štve Hoganovu bandu a motorkáře. Pomsta v něm probudila nový život a on si vedle snahy osvobodit demoralizované městečko od teroru najde čas i na to, aby se zamiloval do sympatické servírky Rhondy Reynoldsové. (oficiálny text distribútora)

wosho

Asi nejhorší film JCVD jaký jsem jdy měl možnost k dnešku vidět. Opravdové peklo, které před odpadem uniklo jen o chloupek, ale pokud jej uvidím zas, tak mu asi to umístnění dám. Opravdu co člověk natočil prvního Rockyho, natočil i toto?????? ()

Ilhan

Poprvé, když jsem to viděl, jsem si říkal, jaká je to blbost. Při druhém sledování, jsem se celkem dobře bavil. Snad i díky tomu, že jsem od toho vůbec nic nečekal. V jednu chvíli mi to docela připomnělo filmy Tarantina nebo Rodrigueze, k nimž by se to naprosto hodilo a myslím natočit to jeden z nich, tak to byl ještě kult. ()

Haymar

Nebylo to vůbec špatný - pro Van Damma dost netypická role outsidera, hezké lokality "pouštního" městečka a hrdina odnikud - sám proti všem... Tenhle typ filmů můžu. ()

Eldoth

Nejklišovitější film v jakém Van Damme zahrál.Cizinec příjíždí do zapadlého městečka kdesi v poušťi a pustí se do křížku s místním gangem,to už tady bylo a né jednou,ani akce není tak efektivní jakou jsem čekal,avšak potěší výstup Dannyho Treja. ()

mira007

Van Damme si to rozdává se dvěma úplně nahatejma blondýnkama... to je asi jediná originality toho filmu v jeho kariéře. Při natáčení se asi nenudili, ale dějová linka nestojí za nic. ()

dezert

Avildsen je jen posera, kterej neumí točit filmy. Rocky nenatočil on. To natočil Stallone. Je to vidět, zvlášť, když se podíváte na Rockyho 5 nebo třeba na Inferno. Tak posraný záběry, střihy, všechno, je to na prd. Posral to všechno a všem je to celý totálně posraný. Van Damme hraje super, a příběh je parádní, a kdyby ten Posera Avildsen neměl tak parádní lokace, jako má, tak ten film stojí totálně za prd. Takhle je celkem super. Mít tam jinýho režiséra, mohla to být mega bomba. ()

#47

Myslel jsem, že mě Van Damme nikdy nezklame...Inferno je bohužel asi nejhorší zážitek, jaký mi tenhle chlapík připravil a to jsem k němu byl vždycky shovívavý...holt přelom století mistrovi nevyšel...není každý den posvícení... ()

helloween93

Váhám mezi jednou a dvěma hvězdičkami. Nemám rád filmy z amerického zapadákova a to se nezmění ani po tomhle filmu. Inferno sráží k zemi opravdu tupoučký scénář a přihlouplé dialogy. Na druhou stranu tu je docela kvalitní obsazení...Za mě jedna hvězda. ()

GOREGASM

Jestli se bude někdo v budoucnosti pokoušet o definici slova "nepřirozený", nebude se muset trápit sáhodlouhým textem, ale bude mu stačit tam připojit fotku našeho milovaného Žánklády. Jeho naprosto nepřirozené herectví pokračuje i v Infernu (a snad jen Bůh ví, proč se to tak jmenuje). Nesmyslný děj je samozřejmostí, ale tady je vše ještě upgradováno do nadpřirozena díky opravdu těžce iracionálnímu chování každičké postavy, na kterou vaše oko narazí (obě při sledování raději nepoužívejte :-). Takováhle extrémní dávka imbecility naštěstí někdy dokáže být i tak trochu zábavná a v Infernu se budete smát do ksichtu jeho tvůrcům i hercům každých pět minut a na závěr vás bude jen mrzet, že v posteli se Žánkládou neskončila šťabajzna, Jaime Pressly. Ale pozor, po alfasamčím sexu se dvěmi náhodnými blondýnkami se Žánkláda zamiluje a to tak opravdicky, že ho to hecne k závěrečné otočce a létajícímu doublekicku. 30% ()

Axident

Pokud to člověk bere jako hodně rozvernou komedii až grotesku, poměrně dobře se pobaví. (Za scénku, kdy Jean po schodech zdrncává s kyslíkovou bombou starého pána, by se nemusel stydět ani Frigo.) Jako vážně. Mnozí zúčastnění projevují solidní komediální talent, stejně jako scénárista (vyjma Inferna nemá u sebe uvedený absolutně žádný další počin, což je veliká škoda, ten chlap měl slibně našlápnuto), jasně, nejspíš to nebyl záměr, ale funguje dokonale, protože taškařice např. s Charliem Chanem jsou proti Infernu seriózní filmy 😂. Takže já dávám čtyři, páč jsem si to báječně užil. Jedna z nejlepších komedií s Van Dammem. ()

emdvojka

Také nezaujímavé, viac menej nemastné neslané akčné béčko s belgickým maskotom, ťažiaci len z jeho tváre a svalov. Herecky však podpriemerné a scenáristicky nudné. ()

Stíba

Člověk by si řek, že se Žán po víc než dvacetileté kariéře a pár pokusech o serióznější filmařinu některejch věcí vyvaruje, ale tady mi přijde že to dělá spíš naschvál. Přitom to mohl bejt celkem fajn jižanskej akčnák. ()