Rozhovor

• Česko Rozhovor (viac)

Záhadné drama Francise Forda Coppoly zkoumá morální hodnoty soukromí. V hlavní roli se představí Gene Hackman jako Harry Caul, expert na bezpečnost a dohled. Jeho každodenní práce, odposlech, se změní v noční můru, ve které Harry stále slyší něco, co jej ruší v nahrávání mladého páru v parku. Začíná se obávat toho, že by nahrávka mohla být zneužita. Postupně se zaplétá do labyrintu tajemství a vražd. (oficiálny text distribútora)

DonBraso

Film,kde tempo je tabu.Skvělý Gene "Pepek" Hackman který si vychutnává osamělost a pýchu na svých bedrech.Velká expanze do nitra odposlechů,přístrojů a docela jedné zápletky,kterou nám Coppola vyčaroval.Nevím jestli úplně zapadá do schématu,přesto rozuzlení je chválihodné,jen tomu chybí větší záběr do morku kostí.Ta vyhýbka v podobě jedné menší oslavičky byl trochu přešlap,jinak docela pro tajňáky skvělý osvěžení,které určitě nemusí sednout každému. ()

harycek

Technické finty odposlechů jsou zajímavé , ale film sám o sobě mě připadá zdlouhavý a utahaný! Jenom poznámka Když jsi jde Gene Hackman k R. Duvalovi do kanceláře pro peníze zdálo se mi , že z oken je vidět stavba Twin Towers (dvojčata v N.Y.) doba by tomu odpovídala 1973-1974 !?!?! ()

pollstro

Tichá, klidná, kontroverzní, chladná, děsivá a brilantně zinscenovaná studie, která úzkostlivým stylem popisuje pronikání technologií do lidských životů a ztráty osobního soukromí, které vytváří v divákovi nemilí pocit, jenž je noční můrou ničení lidské individuální říše, ve které jedinec přestává věřit okolí a systému, do kterého vkládá vlastní paranoidní projekci, které bezmyšlenkovitě věří. Coppola záměrně vytváří observační popis charakteru izolovaného muže, který se absolutně odpojil od každodenního života a bezcitným způsobem elektronicky sleduje svět kolem sebe jednosměrným zrcadlem; voyerské hledisko. Paranoidní a opatrné chování vůči okolí, přehnaná ochrana soukromí, strach z dohledu, pocit nedůvěřivosti a omezování svobody je v dnešní době stále aktuálním a stupňujícím problémem, kterému je potřeba věnovat pozornost. Ve své době nadčasová filmová záležitost, jenž upozornila na jisté problémy, které vyvrcholily aférou Watergate, která hnula celou společností, demokracií a svobodou. Není v samotném závěr odposlouchávacím zařízením, které hlavní hrdina usilovně hledá, samotný divák? Kdo skutečně jsme bez vnímání vlastního soukromí? ()

Rudy77

Tématicky podobné filmu Výstrel od Briana De Palmy, ktorého som mal vždy moc rád. A Brian to v tomto “súboji” dvoch režijných velikánov za mňa jednoznačne vyhral, aj keď sa možno inšpiroval práve Rozhovorom. Ten je na môj vkus až príliš pomalý a chvíľami som už pozeral na hodinky a čakal strhujúce finále, ktoré na koniec aj tak neprišlo. Filmársky veľmi zručne natočená  štúdia morálnej dilemy, ktorá asi nesadne každému, ale svojich obdivovateľov si určite nájde… ()

Andre.w

Příliš dlouhý příběh a napětí, které má následovat, následuje až po hodině a půl a "napětí" se tomu opravdu říkat nedá. Snímek podává obraz práce a života v podstatě naprosto nezajímavé osoby Haryho Caula, což jenom umocňuje neschopnost se s hlavní postavou a jejími pohnutkami ztotožnit. Jak už bylo napsáno níže, je možné jeho chování a celé jednání pokládat za nerealistické. Pokud lze pokládat za Hackamanův nejlepší herecký výkon to, že řekne ve filmu pár vět a tváří se pořád stejně, tak to je mi ho opravdu líto. Asi ho mám radší jako suveréna, než jako uťáplého introverta. Hudba je mizerná a nevyvolává žádné emoce a celkové vyznění vyznění vražedných halucinací mě nutí k zamyšlení zda se před jejich natáčením Coppola trochu nenapil (krev valící se z hajzlu, wtf!). Ve flimu jsou podány veškeré postavy pouze velmi okrajově, kromě hlavního hrdiny, což nestačí. Zatím suveréně nejhorší Coppolův film co sem viděl. ()

Apeirox

Velmi dlouho se to rozjíždí, chvílemi jsem se neubránil nudě, přesto jsem byl zvědavý va závěr, který ale jen tak zabublal. Vývoj hlavní postavy je zajímavý, ale ostatní děj málo. ()

furrec

Nepochybujem že tento film má svoje velké kvality ale tentokrát ma to proste neoslovilo, hlavne nudný a velmi dlhý úvod ma znechutil, ale možno je to aj tými dnešnými filamami, kde sa najprv striela, a (ak niekto prežije) potom čosi hovorí... ()

kacer4

Pri pozeraní by ma od toho filmu neotrhlo nič. Keď mi došlo, že celý film bude o tom prvom nahrávanom rozhovore, som s filmom zplynul. Výborné napätie, ktoré donútilo nazerať na obrazovku aj cudzieho spolusediaceho vo vlaku (mal som sluchátka). Perfektne napísané, natočené a zahrané. ()

Hvězdář

Když se tak zamyslím zpětně, byl to vlastně trochu roztahaný film ve kterém se toho zas tolik nedělo, skoro žádná akce. Přesto mě však udržel po celou dobu v jakémsi napětí, očekávání, nebyla to nuda. Je to spíše zamyšlení se nad touto tématikou, velmi pěkně zpracované, a k tomu výborná hudba. ()

HellsAngel

Pomaly plynúci a veľmi nenápadne gradujúci osobný thriller s majstrom sediacim na režisérskej stoličke. Škoda jemnej nevyváženosti, nakoľko kriminálna zápletka ustupuje do pozadia voči psychologickej sonde, no výsledný zážitok aj tak stojí za zhliadnutie. ()

meda2016

70%. Hranice zákona je tenká pro překročení a široká pro polovládní agentury. Čím blíže z obou stran, tím nebezpečněji. Daleko za hranici nedovidíme, nedoslechneme. Ale oni ano. ()

Radek273

Gene Hackman ztvárnil Harryho Caula opravdu přesvědčivě a pečlivě, nicméně celý snímek, i přes nespornou kvalitu, je hodně zvláštní a mnohdy nudný. Neustálé vracení se k jedné a též nahrávce začne postupně rozčilovat, a i když se v závěru nedá upřít snímku zvláštní napětí, celkový dojem je spíše podprůměrný. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů