Rozhovor

• Česko Rozhovor (viac)

Záhadné drama Francise Forda Coppoly zkoumá morální hodnoty soukromí. V hlavní roli se představí Gene Hackman jako Harry Caul, expert na bezpečnost a dohled. Jeho každodenní práce, odposlech, se změní v noční můru, ve které Harry stále slyší něco, co jej ruší v nahrávání mladého páru v parku. Začíná se obávat toho, že by nahrávka mohla být zneužita. Postupně se zaplétá do labyrintu tajemství a vražd. (oficiálny text distribútora)

kubilov

Trochu nenápadný snímek velkého filmaře Francise Forda Coppoly, který se krčí po boku gigantů, které tento mistr Nového Hollywoodu v 70. letech natočil. Ke cti Rozhovoru však přispívá to, že v konkurenci prvního a druhého dílu Kmotra a Apokalypsy nevznikl žádný špatný film, ba právě naopak. Atmosféra je tu velmi hustá, relativně nevinný rozhovor, který hlavní postava bedlivě a dopodrobna zkoumá, se nakonec zjeví jako jednoznačný návod, jenže k čemu? Paranoia z filmu čiší proudy, Gene Hackman je toho ve filmu zářným důkazem, protože jednou nám všem z toho všeho stejně hrábne. Je skvělé vidět Harrisona Forda ještě před Star Wars a Indiana Jonesem, to samé platí i o Johnu Cazale, jehož herectví mě baví v každém filmu, škoda jen, že jich až tak moc nebylo. ()

Doutas

Coppolovo drama ani v dnešní době neztratilo nic na své aktuálnosti. Dalo by se říct, že s americkou aférou kolem NSA, se zveřejňováním legálních i nelegálních odposlechů evropských politiků, kterých jsou poslední dobou plná média, se Rozhovor stal dílkem ještě aktuálnějším než v době svého vzniku. Film se sice netočí kolem odposlechů politických, ale jasně ukazuje tragické důsledky, jaké takto invazivní zásah do cizího soukromí může mít, a to jak pro ty, co jsou posloucháni, tak pro odposlouchávající. Děj se sice rozvíjí pomalu, ale zato graduje v jednom z nejpůsobivějších antiklimaxů, jaký jsem v poslední době viděl. ()

Guran

Nevím co přesně mě mělo na tomto snímku bavit, protože jsem nenašel nic, co by mě nadchlo. Nuda od prvního záběru, kde pět minut koukáte ze shora na dav lidí. Děj jsem nějak nepobral a tak mi celý film byl ukradený. Nezajímavý, nezážicný, zbytečný. Tak by se dal charakterizovat tento snímek. 2 hvězdičky za Hackmana. ()

pestak

Viděno po letech v televizi a mám pocit že to neztrácí na autenticitě i v době uvedení kdy běžela aféra Watergate na plné obrátky, propůjčoval film zvláštní atmosféru. Gene Hackman jako odborník na odposlechy uvede do pohybu lavinu událostí,jejíž obětí se nakonec stává sám,podává strhující výkon. ()

subic

Film mě ubil svou skoro 2hodinovou délkou. Co z toho plyne? Poslouchat se nemá a zaplétat se s poslouchanými už vůbec ne. ()

helrohir

Po psychologickej stránke je film vystavaný naozaj umne a Hackmanov výkon je absolútne dokonalý. Lenže celkové dianie vo filme je mimo thrillerovo vygradovaného záveru príliš sterilné a chce to naozaj veľkú dávku trpezlivosti dopozerať ho. V dobe vzniku asi ľudí bavil viac, keďže zhruba v tej dobe kulminovala aj známa aféra "Watergate", ale z dnešného pohľadu mimo remeselne zvládnutú kvalitu príliš veľa pozitív nevidím. 60%. ()

tatopulos

Vynikající komorní thriller, líbil se mi víc než Kmotři. Není to obvyklý americký akční thriller, kde po sobě všichni střílí a to je všechno + k tomu trochu napětí, jestli bude happy end nebo ne. Hodně osobitý snímek. Jak mohl tak dobrý herec jako Hackman hrát v bečkové Francouzské spojce ? ()

PlayEasy

Úžasný film od Mistra Coppoly, u kterého jsme chvílemi fakticky nemohli ani dýchat a Gene Hackman zahrál perfektně experta na odposlech Harryho Caula. Už hned od začátku se film rozjíždí v plném napětí a atmosféra, když rozebíral ten "Rozhovor" je perfektně vygradovaná. Navíc zde začínal i Harrison Ford (ale musel ještě trochu vyspět:) a i Robert Duvall si zde vystřihl zajímavou roli. Zkrátka tyhle 70's kriminálky fakticky zbožňujeme! A jak to celé nakonec bylo, to se nechte překvapit. Výborný a jeden z nejvíce napínavých filmů. 75% ()

Joedas

Těžko pohledat líp odvyprávěnej příběh. Coppola s divákem pracuje od první minuty a ať se snaží o cokoliv, vždycky mu to vyjde a dostane ho přesně tam, kde ho chce mít. Hádajícího, napjatýho nebo lítostivýho, je to jedno. Přitom chytře zasévá podněty k zamyšlení, aniž by je někomu okatě cpal. Spíš než na šokující finální odhalení se tady hraje na celkovej dojem, a ten je zatraceně dobrej! ()

Pete

Toto byl pro mě tedy dlouhý Rozhovor. Klasický Coppolův snímek jsem párkrát zachytil v noci v TV, a vždycky u něj usnul. Po letech jsem se konečně dostal k tomu, že jsem ho dokoukal v celku, a musím uznat, že to stálo za tu námahu. Depresivní sonda do osamělého života introvertního podivína, který pro nedostatek vlastního slídí v soukromí cizích lidí, to není zrovna divácké terno. Natočené a zahrané je to však bravurně. Kvalitativně bych řekl někde mezi Blow-up a Blow out. ()

LuckyK

Skvělá studie paranoidního špiclování, kdy člověka zničí to, co sám dělá. Mám rád minimalismus a náhodné potkání s nejdříve zdánlivě nevinnou skutečností, která ale vede k případnému zločinu. Opravdu jsou zde shody se Zvětšeninou. Jen moc nechápu ty snové sekvence, co je pravda a co ne, a obešel bych se bez vysvětlovacích flashbacků, u kterých pak nevím, zda-li jim mám věřit. Pomalé tempo nevadí. ()

Harald

Perfektnímu scénáři bych vytknul jediné: mistr špicl dostane zakázku na odposlech dvou lidí, vše zorganizuje s precizností CIA, ale neprověří si, koho vlastně má nahrávat..? Přesto je film výborný v jistotě tušení, že pointa bude nějak jinak, než se zdá. A samotné finále po vlastním vyřešení případu je nezapomenutelné. Všeprostupující paranoia počínající přáním k narozeninám a obzvlášť silně se stupňující na mejdanu po výstavě tady dosahuje svého úžasného vrcholu. A ještě jedna věc mě silně zaujala - narážka na odhalení Hoffových spekulací s penzijními fondy. Danny DeVito to ve svém výtečném filmu prezentuje jinak, na druhou stranu v době natáčení Rozhovoru Hoffa ještě nezmizel... ()

krivkin

podle hvězdiček jsem soudil, že to může být dobrý zážitek a docela jsem se na to těšil, ale smysl Coppolova počínání mi tentokrát trošku utekl, film mi přišel dost nepochopitelný a hlavně dost nudný.... ()

smrtubohem

Hackmana mám hodně rád, tento oscarový thriller stojí na jeho hereckém výkonu, i když jako Copolla by to natočil málokdo. Závěr hodně silný, při prvním zhlédnutí jsem to však nepochopil. Poněkud mi vadilo, že Hackman furt nosí průhlednej pršiplášť. Mladý a řekněme začátečnický Harrison Ford ve vedlejší roli je fajn :) Film určitě stojí za to! ()

Auvajs

Celkově: nudný film slavného režiséra (Francis Ford Cappola), který ho natočil "mezi" dvěma skvělými (a známými) filmy (Kmotr a Kmotr II). ()

Cyberboy

Nechápu, kde se bere tak vysoké hodnocení, které mě přimělo, abych si tenhle starší kousek pustil. Standardní odposlouchávačka se s ubíhající (a nutno říci, že zatraceně dlouhou) stopáží mění na nekončící nudu, která neustále graduje (jak jen nuda gradovat může). Herecké obsazení není špatné, ale s emocemi nehne. Je to takovým zvláštním způsobem nenapínavé a nevtahovačné. Při představě, že bych to měl vidět znova mě hned rozbolí hlava. (2/10) ()

muti

na svoju dobu mozno super thriller, ale vidiet ze odpocuvanie moze byt aj riadna nuda. okrem zaverecneho obligatneho plot twistu sa tam takmer nic nedialo. s nemeckym filmom o odpocuvanie Stasi sa to ani neda porovnat. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů