Kapitán Willard si počas služby vo Vietname získal povesť vynikajúceho vojaka, poveria ho preto dôležitou misiou - nájsť a zlikvidovať plukovníka Kurtza, ktorý dezertoval a vedie svoju súkromnú vojnu proti všetkým. Cestou proti prúdu Mekongu spoznáva najpodivnejšie a najstrašnejšie aspekty vojnového pekla a dostáva sa stále bližšie a bližšie k samotnému srdcu temnoty. (STV)

joudas

Ale jo, líbilo. První třetina přímo kulervoucí, pak to však začíná být poněkud zdlouhavé a psychedelický konec mě vyloženě zklamal. Možná je to ale zvolenou Redux verzí s 200 minutami, které jsou asi pro tento film vražedné. Coppola mi sice ukázal válku ve Vietnamu zase trochu jinak, ale třeba taková Četa mě prostě zaujala víc. Mimochodem, podoba Martina a Charlieho Sheena je neuvěřitelná. ()

cyphercz

Mimořádně kvalitní válečný psycho, asi tak bych popsal tenhle film. Rozhodně stojí za to vidět Director's cut, i když to má víc jak 3 hodiny... Opravdu jedinečná atmosféra ()

Matli

Nekoukat na režisérskou verzi, tak bych i ty čtyři hvězdičky dal. Místama to bylo utahané jako koťata, ale dobře natočené, to zase jo a hafo známých herců (zamlada). Akční scény byly hodně dobrý. Něco mi tam ale vadilo, možná si to zaslouží zkouknout ještě jednou pro lepší pochopení, ale až v příštím životě. 63% ()

warrenur

Slusne depresivny snimok, ktory ma stale svoju krutu vypovednu hodnotu i po tolkych rokoch. Urcite nadpriemer, ktory v dobe svojho vzniku bol isto slusnym trhakom. Poctiva filmarcina.Osobne ma vsak az tak neoslovil. Jednak som videl mnozstvo filmov tohoto zanru z obdobia Vietnamu a jednak tie psychozy a sialenstva vojny mi dnes nesadli. V Director's Cut som sa uz nevedel dockat konca. ()

frolish

Za tych 196 minut som sa vobec nenudil, prave naopak, ale druha polovica mi pride predsa len vyrazne slabsia a ten zaver, na to kolko dostal priestoru, ma velmi nedostal. Ma to niekolko vynikajucich scen (nalet vrtulnikov za Wagnera, surfovanie) a sialenstvo vojny a jej dopad na ludi to vykresluje presvedcivo a naturalne - u mna vyhrava scena na lodi so steniatkom. Tie Brandove filozoficke uvahy som teda ale moc nezral a jeho postava mi prisla trochu zbytocne predramatizovana. ()

Snake.Charmer

Jeden z případů, kdy je samotná cesta lepší než její cíl, ve kterém film bohužel tak trochu ztrácí dech. Ale cesta i filmařina je to prvotřídní. (Director's cut) ()

Lucretius

K Apokalypse nic nového napsat najde, tak jen subjektivně. Komentář obsahuje SPOILER. Apokalypsa mě baví, je obohacující a celkově vynikající když se vztahuje k válce ve Vietnamu, včetně všech přesahů. Co je naopak nudné je ona LSD rovina duchovní cesty. Ve dvou třetinach jsem si říkal, prosím, ať to skončí v nějaké konkrétní, myšlenkově jasné úvaze (rozebírání Kurtzových akcí v průběhu cesty k tomu nakročeno mělo), hlavně ne v halucinogením oparu podkresleném The End od Doors a duchovními moudry. A bum ho. Poslední věta filmu je přesně ten typ věty kterou si člověk v pubertě na houbách píše do deníčku a dobrou ilustrací, že LSD člověku neukazuje nic zajímavého, jen banality u kterých vytváří pocit důležitosti. ()

rexino

Tak toto bolo naozaj úplne iné, ako som čakal. Prekvapivo lyrický príbeh, ktorý je viac o pocitoch a menej o príbehu. A má 3 hodiny (videný final cut). Je jasné, že na tento druh snímku sa divák musí naladiť na jednu vlnu. A sorry, ale mne sa to vôbec nepodarilo. Tá hrôza a nepokoj síce bola cítiť. Ale malo to 3 hodiny a narátal som viac scén, ktoré zrejme boli v theatrical cute vystrihnuté a bolo to správne rozhodnutie. Lebo prakticky 2 hodiny sa strávilo na lodi a záver, na ktorý sa toľko pripravovalo, sa vybaví za 25 minút. A už som spomenul, že to malo 3 hodiny že? Mne sa ťažko kritizuje takáto klasika, ale niekedy proste film holt nesadne.... Hnus a hrôzu Vietnamu mi oveľa bližším spôsobom priniesol Martinov syn Charlie v Čate. ()

lsd

Marigold to vystihl dokonale. Prostě není silnější film z válečného prostředí. Hlavně redux verze je neuvěřitelná i přes tak dlouhou stopáž. Pro mě je Apocalypsa velká psychologická bomba. Po těch 3 hodinách strávených s tímto filmem máte pocit, jako by vám někdo vypláchl mozek a taky pak několik hodin jen tak bezmyšlenkovitě chodíte a nemůžete se vrátit do reality a říkate si jen, ty vole co to bylo?A výkony Sheena a Branda v tomto filmu patří k těm nejlepším(dokonalé zahrané jak šílenství, tak pološilenství, které teprve nastane). Absurdita některých scén(třeba ta ve stanu s holkama z playboye) je až na pokraji geniality. K tomuto filmu přistupujte zprvu opatrně, ale pak si ho už jen vychutnávejte:) ()

FrancisB.

Pro mě nejpovedenější film z Vietnamské války,který byl kdy natočen.Výborný soundtrack,výborné herecké výkony,výborný scénář,co víc si člověk může přát... ()

Mattezs

Tak tento film jsem viděl nedávno, poté co jsem na něj slyšel samé pochvaly. Ale byl jsem zklamán. Ano ukazuje válku z jiné strany a ano má hodně zajímavou zápletku a konec. Ale od tak kultovního filmu jsem prostě čekal víc, ne jen utahanou nudu s chvilkami akce. Dokonce jsem myslel že se ani nedodívám do konce. Co bych vyzdvihl je vynikajíci Robert Duvall a ještě lepší Doors a jejich The End. ()

jesus666

Redux verzia ma na viacerých miestach takmer uspala. Inak je to viac ako zaujímavý zážitok. Niektoré zábery spolu s mrazivou hudbou by sa nestratili ani v dobrom horore. ()

strikeman

Krom dokonalého Kmotra natočil Coppola také dokonalou Apokalypsu - a i kdyby už nic jiného nenatočil, patřil by jen díky těmto veledílům do mého zlatého fondu režisérských géniů. Coppola, Brando, Duvall v roce 1979 - šlo očekávat něco jiného, než naprostou pecku? ()

Adm.Nelson

Tento film vnímam ako analýzu toho, akých svinstiev sa môže človek dopustiť v hraničných situáciách (tu znázornených na príklade vojny) a ako sa mení svet okolo takéhoto jedinca, pričom všetky znázornené javy sa mi javili postupne šialenejšie a šialenejšie. Chce to určite vidieť viackrát a skúšať sa zamýšľať nad otázkami, ktoré film kladie, je to ale trochu ťažšie pozeranie, takže na túto cesta do pekla sa poriadne pripravte. Každopádne odporúčam. 10/10 ()

vojo

Ak ste ju nevideli v kine tak ste neprežili tu správnu Apokalypsu.( A najlepšie Director ´s cut na LFŠ v úplne "narvanom" sále natlačený pri stene na schodoch a po nejakom tom pivku-samozrejme,že som na wc ani nepomyslel:) ()

Eluin

Apokalypsa...cesta na samý práh zdravého rozumu, který se pozvolna rozmělňuje v přívalu šílenství a brutality. je správné nazývat ty, jež zabíjejí, vrahy? ()

Krchy

Viděl jsem prodlouženou verzi a přes neoddiskutovatelně výbornou vizuální stránku a některé scény nemůžu dát víc, než tři hvězdy. Zejména kvůli naprosto zbytečným scénám (namátkou Francouzi nebo ta děvčata z Playboye) a pocitu, že tam snad nebyl nikdo příčetný. Je mi jasné, že válka není žádná prdel, ale zase z toho nedělejme krajinu šílenství. Jinak mám vcelku problém s hodně komentáři zde, kde se uživatelé rozplývají, že toto není o Vietnamu, že to je Vietnam, případně že takhle vypadá válka - CO VY O TOM KURVA VÍTE??? Působí to jako unešené žvatlání malého fracka, který poprvé vytáhne paty z baráku. ()

S.Dedalus

to že filmový přepis skvěle funguje i v prostředí války ve veitnamu jen dokazuje nadčasovost conradovy předlohy i coppolovy adaptace samotné těžke vyzdvihovat jednotlivé aspekty protože apocalypse now funguje jako jeden spojitý celek kde každý detail utváří celkový obraz plný ambicí touhy po sovobodě a především hrůzy z toho plynoucí the horror the horror ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

10.01.2023

Opakuje se snad historie a nadělí nám legendární režisér Francis Ford Coppola (Kmotr) další Apokalypsu? Na takové soudy je asi brzy, pro tuto chvíli to ale vypadá, že produkce na vysněném projektu… (viac)