Masakr na holčičím večírku

(neoficiálny názov)
  • USA The Slumber Party Massacre (viac)

Osmnáctiletá Trish je sama doma, a tak se rozhodne pozvat holky na mejdan. Jedna z nich je nová a lepší než ostatní v basketu, takže ji tam holky logicky nechtějí, a než aby se nechala prosit, rozhodne se zůstat doma (což je náhodou hned přes ulici) se sestrou. Mezitím se ale uprchlý vrah pěti lidí rozhodne zúročit svojí náklonnost k vrtačkám a s jednou vyrazí přímo za holkami. A kdo jim pomůže než právě jejich vyvržená kamarádka... (ČSFD.cz)

JASON_X

Roztomilá vzpomínka na slasherový pravěk. Samozřejmě, že z dnešního pohledu se už jedná o čistokrevnou komedii a parodii. A samozřejmě že ani tenkrát tohle nemohl nikdo myslet ani trochu vážně, už třeba jen ty (všechny) scény s postavou vykuleného killera, nebo to celé mozkorvoucí finále. Ale holky jsou tam moc pěkné, to jo. Sice vypadají spíš na poslední ročník vejšky než střední, ale nemají žádné umělé cecky, retardované kérky, nebo kilo makeupu na xichtě, jsou zkrátka přirozené. Teda až na to jejich prkenné "herectví". Ale právě proto mě to celé bavilo. A scéna s mrtvolou v lednici byla skvělá. Perfektní relaxační retro. ()

corpsy

Sekundy mi tu ubiehali skôr ako minúty. Zdĺhavosť úvodnej hodiny (!) nemá konca. V závere ale riadny a pekne atmosférický slasher. ()

jarkolar

Ve svý době to možná mohlo zapůsobit, ale dneska to s divákem nemá šanci hnout. Děj není prakticky žádnej, vražd je sice dost, ale žádná není nijak povedená, originální a zapamatováníhodná. Samotnej vrah na mě působil jako trouba. ()

Zayl

K velmi milému překvapení mě tento vrtačkový slasher nadchl, i když se jedná v podstatě o kopírování svých slavnějších předchůdců, jak už to v osmdesátých letech bývalo zvykem. Užito je všech základních prvků, jaké bych od slasheru očekával a navíc nepůsobí laciným dojmem. Klasicky nechybí krásné vnadné slečny, jejichž společenství se díky nasranému vrahovi snižuje. Vraždy jsou celkem lahůdka a je vidět, že s vrtačkou se dají dělat leckterý věci. Snad jen škoda, že vrah působil v některých scénách celkem komicky. Daleko lépe bych si ho dokázal představit s nějakou maskou. Přesto dobře zvládnuté finále s mačetou dá tomuto detailu zapomenout. ()

kaylin

Americký snímek „The Slumber Party Massacre“ je ryzím slasherem, kde není ani tak důležité to, kdo je vrahem, protože je to prostě nějaký cvok, ale spíš to, jak se holkám podaří tomuhle vrahovi postavit. A jo, daří se jim to docela dobře, není to nudné, sem tam je to docela dobře drsné a navíc vás bude celou dobu bavit se na všechny hrdinky koukat. Stojí za to. ()

K.I.N.G.

Slumber party je americký termín pro "pyžamovou párty" a masakr tento film docela je. Pokud pominu většinu chyb, které se opakují pravidelně téměř ve všech slasherech té doby (nedostatky v zobrazování vražd, patrně kvůli přísnému oku tamější cenzury), pořád je to docela pekelná jízda. Pošuk v obřím vrtákem nebude šetřit nikoho, svou vrtačkou a zabíjením totiž projevuje lásku k ženské kráse, no není to romantické? :) ()

topi

Dlouho jsem neviděl tak stupidní slasher. Nutno ale uznat, že atmosféra osmdesátek se nezapře, holky jsou docela šťabajzny a nebojí se ukázat nějakou tu kozičku. Vrah, který utekl z vězní je odhalen ihned na začátku a jeho záliba v mordování velkou vrtačkou je docela kuriózní. Škoda, že většina gore záběrů je nedodělaných nebo mordy nejsou vidět, nejlepší je tak závěrečný fight mezi vrahem a holčinami, které jeho běsnění přežily. Hudba má taky svoje kouzlo, takže zas tak špatný to ve výsledku nebylo. ()

pepua

Od doby vzniku Slumber Party Massacre se toho příliš v amerických teenagerských slasher filmech nezměnilo. Mladé, atraktivní herečky (v kontextu doby, samozřejmě), spousta nelogičností, až absurdit, a hlavně nízký práh bolesti vraha. Herecké výkony mizerné, atmosféra, což mne překvapilo, vydržela od začátku filmu dlouhých 15 minut. ()

Martin741

len na tie baby sa dalo pozerat  a ich nadherne kozy. Dobra scena v sprche, ked boli uplne nahe. Pustit si to uz nepustim, no film urcite nie je strata  casu -  strata casu  su odporne hnusne chlastacky po hospodach s  chlapciskami, obycajnymi navyse. To je strata casu .. a penazi   : 56 % ()

vitekpe

Uplne bozi primocarej teenagerskej slasher z osmdesatek. Pekne to odsypa, vrah ma vrtacku s poradnym vrtakem, a v dome je plno peknych skolacek na holcici party... :) 4+ ()

Han22

Parta teenagerek versus magor s vrtačkou. A do toho se připlete ještě pár nevinných obětí. Filmařsky to za moc nestálo, teenageři jsou tu blbí až na půdu a dokonce se tu i v roce 1982 dočkáme vražd mimo záběr kamery, nicméně musím uznat, že Slumber Party Massacre má spád, drajv a tah na branku. Na nic si nehraje, jen je prostě jen naprosto klasický slasher s pěknýma holkama a pěkně hnusným magorem. ()

tenebrae86

Hodně levný, ale docela milý a vtipný slasher. Kvalitní moc ne, zábavný rozhodně ano. Absenci strašidelné atmosféry a záporákova charismatu vyvažují sympatické holky, hodně nahoty, povedené gore efekty a pro fanouška 80´let spousta lahůdkových detailů, jako je například Sly na obálce Playgirl a podobně :D. ()

mira007

Béčkový horor o děvčatech z basketbalového družstva, které nejprve hrají basketbal, pak se sprchují a pak jdou na párty, kde jsou vražděny uprchlým sériovým vrahem, který na ně jde s motorovou pilou.... ten typ osmdesátkového hororu, který je tak amatérský, že nevíte jestli to je parodie na amatérské béčkové horory. Zhruba hodinu se tam lautr nic neděje a pak se vraždí. I v rámci kategorie spíše podprůměr, ikdyž se mi líbí hodně plakát. ()

Ronaldo79

Začal bych tím, že se nejedná o klasický slasher, protože vraha známe od začátku, je to uprchlý vězeň a nenosí masku, přiznávám někomu to může vadit, za sebe konstatuji, že já se s tím vyrovnal v klidu. Atmosféra působí příznačně osmdesátkově(občas sranda, převážně napětí), vraždy na sebe nenechávají příliš dlouho čekat a Russ Thorn se svým neobvyklým nástrojem řádí. Příběh sice není nic originálního, ale pár zajímavých inovativních momentů jsem postřehl, uvedu ten nejzajímavější. Dívka slyší hluk, zazvoní u sousedů, aby zkontrolovala, jestli je vše v pořádku, ovšem nikdo jí neotvíra a prostě odejde, holky uvnitř mají strach a tak otevřou až za chvilku, ale to už za dvěřmi čeká vrah. Vím, že to není nic, co by změnilo žánr, ale přišlo mi to zajímavý. Holky byli docela pěkný, gore bylo standardní, ale překvapivě dost úmrtí bylo mimo záběr, stopáž akurátní a já dávám něco mezi 3-4 hvězdama. 70% ()

drankeryth

Fajnova podivana z oblasi slasher hororov, ktory ma este dve pokracovania. Psychopat na uteku hlada svoje obete, ktory nema nic dobre v umysle s nimi robit. Vyzbrojeny velkou vrtackou a sialenymi ocami na tvari nahana teenegarky v dome, ktore su vystrasene na smrt. Dobry bol poslicek co priniesol pizzu, ked mu otvorili tak nemal oci. Nas dobry vrah sa uz stihol o neho postarat. Dobra scenka bola aj s tou chladnickou, v ktorej bola dalsia obet. Troska to bolo komedialne,,he he. Mne sa tento film pacil, bavil ma pozerat od zaciatku do konca. ()

Rockerman

Mezi Girlhouse, který jsem viděl včera a tímto filmem je rozdíl čtyřiceti let. V podstatě jde o totéž, je stejně brutální, má podobný scénář jen film z roku 1982 je srandovněji natočený a starší úchyl vraždí genderově vyváženě, takže je in! Tady je vidět, jak profláklé ty slashery jsou. ()

Empire odpad!

Jedna z těch horších kopíí Halloweenu, podobně jako u Silent Night, Deadly Night, Pátku třináctého a mnoho dalších....odpad. ()