Sám doma 2: Stratený v New Yorku

• Česko Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (viac)

Pokračovanie mimoriadne úspešnej komédie o stretnutí malého Kevina McCalistera s dvojicou neodbytných lupičov... Sú tu znova Vianoce a rodina McCallisterovcov sa chystá odcestovať na vianočné prázdniny. Kevina síce tentoraz nezabudnú doma, ale vďaka zmätku na letisku chlapec nastúpi omylom do iného lietadla mieriaceho do New Yorku. Pohotový chlapec však nestratí nervy, ubytuje sa v drahom hoteli a dômyselne využíva otcovu kreditnú kartu. A ako áno, ako nie, do New Yorku pricestujú aj Kevinovi starí známi - zlodeji na úteku Harry a Marv. Je jasné, že ich cesty sa rýchlo skrížia, a keďže lupiči chcú ukradnúť tržbu z najväčšieho hračkárstva, Kevin sa rozhodne im to prekaziť... (TV JOJ)

JohnMiller

Vianočná klasika z ktorej sa mi nezdvíha žalúdok hoci sa to opakuje každý rok a hral tu prezdent Donald Trump. Ide o úctyhodné pokračovanie, ktoré dosahuje kvality prvej kultovej časti. Tie ostatné pokračovania sú už iba nekultúrne znásilnenia. Príbeh už nebol taký úderný a vo svojej jednoduchej podstate geniálny ale herecké obsadenie to zachraňuje. ()

Colonist

Kostra příběhu je pochopitelně jako v jedničce, ale hlášky a gagy jsou tu nové (některé sice kopírují ty z minulého dílu) a stejně povedené, takže bych neřekl, že je to horší, než první díl. Navíc pro New York mám slabost. Klasika nejen pro děti. ()

L_O_U_S

V podstatě překopírovaný první díl, stejně dojemný, ale tentokrát, co se týče pastí, daleko údernější. Přežít dopad cihly na obličej, smrtící dávku elektrického proudu, pád přes dvě poschodí a ránu beranidlem do břicha, to je už trošku moc. "Nemám rozcuchaný vlasy?" (308.) ()

Skip

V podstatě platí to, co jsem napsal o jedničce, akorát tady je příležitostí k zsmání ještě méně a nuda je bohapustější. ()

kajas

První díl samozřejmě zůstává nepřekonán, přesto je Kevinovo newyorské dobrodružství taky velmi povedené, zábavné a možná ještě dojemnější. "A teď padni na kolena a řekni, že mě miluješ!" ()

Aleee89

Jo, zlaté pořekadlo o dvojkách a trojkách a nastavovaných kaších tady platí. Je to horší a pořád to samé, nijaké nápady, jen se se zloději vypořádává v New Yorku. Jenže opět stejným způsobem a opět vyhraje. Ano, zasmějete se, ale není to ono a není to dobré jako jednička. ()

Sesitka

Nevím sice proč, ale dvojka se mi líbila víc. Možná proto, že to bylo v jiném prostředí než v předchozím díle. Je to docela dobrá komedie u které se člověk zasměje. ()

Fanucci

O stupeň horší než první díl, ale stále celkem dobré a zábavné. O Vánocích koukám na oba dva díly. Existenci dalších dílů (po jednom shlédnutí Sám doma 3) úspěšně ignoruji:-) ()

OG_Swifty

Přestože oproti jedničce je to ještě přehnanější a Joe Pesci i Daniel Stern by byli každej už tak 8x mrtvej (především Stern by asi chcípnul po každym zásahu cihlou z takový vejšky do hlavy) tak to byla pořád sranda a rád si vždycky připomenu dětství mladým budoucím Deucem Bigalowem a jeho kolegům slizákům z hotelu PLAZA :D ()

easaque

nostalgické +3* není divu, že "Sám doma" patří k nejhodnocenějším filmům, protože je to klasika, která se objevuje na televizních obrazovkách nejen na Vánoce. Možná k nim patří už skoro jako Mrazík ;-). Těch známých hlášek je tam nepočítaně a skoro každý viděl aspoň jeden z obou dílů, ve kterých si zahrál Macaulay Culkin a které stojí za pozornost. Oba taky přináší to, co od vánoční rodinné komedie divák očekává a i když pokračování už nepřináší nic moc nového, co jste neviděli v prvním, tak zábava je to podobná a podle toho i hodnotím. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

SallyZen

Pro mě o hvězdičku horší než jednička. Docela dost to kopírovalo, ale i tak sem se u toho dost pobavil. K tomu zase ti dva výborně hrající (Pesci a Stern) zlodějíčci. ()

peto12

Stále dobré pokračovanie úpešnej ságy komédie Sám doma, keď tentokrát rodičia nezabudnú Kevina samého doma, ale stratí sa na letisku a vystúpi až v New Yorku. ()

Martin741

Sam doma 2 aj ked od toho isteho rezisera co Sam Doma1 /Chris Columbus/ je presunutim pribehu do New Yorku. Tam zacinaju aj dvaja zlodeji, New York = brana do USA. Dejovo to uz sice nestaci za kultovym filmom Sam Doma 1, ale za vyborne pasce ale musim dat 85 % ()

William_

9.5/10. Pro mě osobně o kousíček zábavnější a určitě výpravnější než první kultovní díl. Vánoční NY v devadesátkách prostě má své kouzlo, a to je v tomto filmu vyobrazeno naprosto brilantně. ()

vydumnica

Dávam o 1* menej ako 1.dielu, keďže už to nie je také originálne a naviac je to celé veľmi nepravdepodobné a nereálne, ale aj tak to máme radi a nielen pre krásnu vianočnú atmosféru New Yorku. Obidva filmy som videla najmenej 20x! ()