Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

GudMen

Ponurejší pokračování s tajuplnější zápletkou a výraznějším smyslem pro humor mě čas od času vystavilo iritujícímu fňukání některých postav a na závěr mě jako neznalce knižní předlohy nepříjemně konfrontovalo se znovu definitivní smrtí úhlavního nepřítele. ()

Arcipes

Hlavně... strašně... dlouhé. Columbus se "Americe kvality" vyhnul obloukem, s citem pro dynamiku vyprávění je to zlé a s prácí s herci ještě horší. To, co byl problém v Kameni, se tady opakuje a mocní na n-tou. 2/5 ()

john.h

Já se i přes dlouhou stopáž nenudil, což je to hlavní. Moc se mi líbí propracovanost toho potterovského universa a vůbec, jako malý bych to určitě hltal. ()

WScully

Po zklamání z prvního dílu jsem nikterk netoužil se na tajemnou komnatu podívat. Čekal jsem podobně nesoudržný snímek plný vaty a nudy, avšak ve výsledku jsem byl příjemně překvapen. Už od prvních momentů mě film bavil, závratnou rychlostí rostoucí hlavní hrdinové formují své charaktery, o kterých jsem tolikrát slýchával od fanoušků těchto postav, triky jsou o stupínek lepší, vedlejší postavy jsou konečně více použity do hlavní zápletky, přičemž ty nové v podání Branagha a Isaacse neotálejí a rozjedou své herecké mistrovství na jedničku, o jejich rolích v příběhu ani nemluvě. Scénář je daleko vydařenější než v prvním díle, ba přímo radikálně dokáže navnadit na další a další minutu, kdy se příběh rozplétá. Ano, ano! Tento Harry Potter srší vtipem, šarmem, napětím! Konečně Harry Potter takový, na jakého jsem se těšil! ()

Neuge

V podstatě obdobný případ prvního dílu. Povrchní a dětské, což jako celek ostře kontrastuje s několika případy rádoby filozofických mouder, jenž jsou naprosto nevěrohodně interpretovány 12letými pre-teenagery - zkrátka film se sem tam snaží být trochu dospělejší, nicméně to v obsazení ještě stále velmi mladých představitelů vyznívá docela směšně. Po technické stránce opět bez výhrad - pěkně se na to kouká a i přes dlouhou stopáž to celkem odsejpá. ()

Bezda22

Je to už promakanější než Kámen mudrců. Konečně je tam nějaká ta zápletka. A už je jasně vidět, že to neni prdel bejt Harry Potter. Ale na 5* to neni. ()

josieaddms odpad!

Tralalá, znovu ta samá hrůza! Špatný humor, vykrádání cizích knih a scénářů, trapné scény, dialogy, zápletky. Hrozný Český překlad, zlé myšlenky schované za dětskou nevinností, a spoustu peněz ,které by se dali mnohem lépe využít, skončilo v hajzlu. ()

ANTYCHRYST

Druhé pokračování čarodějnického učně udrželo vysokou laťku první dílu a znovu se můžeme nechat vtáhnout do pohádkového světa a kouzelné školy v Bradavicích. Perfektní hudební kulisa, pavouci, Fénix, bazilišek, uječená mandragora a mnohem více :) nás čeká v této dobrodružné podívané pro diváky všech věkovejch kategorií. 95 % ()

papadoce

A žiadne zlepšenie neprichádza. Skôr naopak. Všetko sa tu zbytočne naťahuje a je to ešte o čosi nudnejšie ako jednotka. Naopak triky sú o dosť lepšie, takže to sa navzájom zrovná a ide sa s čistým štítom ďalej. Stále chcem veriť, že príde časť z ktorej odpadnem. ()

ostravak30

Když jsem mluvil o prvním díle jako o fantasy pohádce, ve druhém pokračování přituhuje. Ale pořád na něj můžete nechat koukat děti. Nicméně film má větší spád a běží docela rychle. Je to prosté, kniha zkrátka byla obsáhlejší než Kámen mudrců a vše se do filmu vlézt nemohlo. Tím spí, že i tak má snímek přes dvě a půl hodiny. A trochu tím tedy trpí. Neboť milovníci knihy přijdou o některé scény, dost věcí je poněkud pozměněno. To nejdůležitější ale zůstává. Pro mě je to ale chyba, neboť pokud jste knihu četli, úbytek je pro vás značně citelný. Také se mi nelíbí výkon představitelky Ginny, která není zase tak přesvědčivá. Film značně potemněl, ale na kvalitě neubral. Stále vidíme zajímavý příběh a další souboj Pottera a (tentokrát) mladého Voldemorta. Zůstává kvalitní hudba a hlavní představitelé jsou si podstatně jistější ve svých rolích. Dal bych o hvězdu navíc nebýt dvou věcí, které jsem popsal výš. I tak se mi ale Tajemná komnata líbí. ()

1mArc0

Réžiou nie až tak, skvelá ako jednotka, újde to. Najdôležitejšie na tom je, že sa dozvedáme najbližšie informácie o hlavnom sokovi celého príbehu. Kenneth Branagh fenomenálny. /80 %/ ()

Scraffy

Oproti jednotke oveľa lepší diel, ktorý začína mať už temnejšiu atmosféru a celkovo baví viac. Problémom je, že Chris Columbus vie robiť len rodinné filmy, takže z toho nedokáže urobiť moc temnú atmosféru. Ale to v podstate nevadí, pretože Harry ešte nie je moc veľký a zatiaľ nech rieši len také "malé" prípady. Dobré ale je, že Columbus Pottera opustil v pravý čas, aby sa mohli filmy čoraz viac otemnievať. ()

SONY_

Druhý ročník na škole byl dokonce lepší, než ten první. Pravda, nemohl jsem projít s Ronem na nástupiště, málem nás zabila mlátící vrba, málem jsme byli vyloučeni, ale Minerva byla hodná a nechala nás. Díky tomu jsem se naučil, jak přesazovat Mandragory, setkal jsem se s ufňukanou Uršulou a stihl jsem i být po škole se Zlatoslavem, zážitek. No, celkově to bylo moc fajn a na závěrečnou scénu s Tomem Riddlem nezapomenu. A skřítek Dobby je moc milej. Tenhle školní rok se povedl. Expelliarmus! /100%/ ()

movemat

Moja najobľúbenejšia časť z HP. Spolu s jednotkou je to pre mňa jedna z najväčších filmových nostalgií, no prednosť dávam dvojke pre jej temnejšiu atmosféru. ()

Lupes

Oproti knížce je zápletka těžko pochopitelná, sáhodlouhé slovní průjmy mají v několika okamžicích vysvětlit to, co se v knize rodí na mnoha stránkách. Zde se zkrátka zfilmování úplně nepovedlo, což je dáno charakterem druhého dílu. Ten už nestaví na na prvotním seznámení a překvapivých situacích plynoucích ze záblesků temné minulosti; chce naopak vyprávět složitou konstrukci dvou časových rovin, z níž jedna ovlivňuje druhou. Pokud jste nečetli, pravděpodobně se v tom ztratíte. Pokud pochopit nepotřebujete, ale chcete se jen bát, budete spokojeni. Takový slušný horor pro větší děti. Velkým zklamáním bylo pro mne ale i vizuální ztvárnění tajemné komnaty, které např. nerespektuje inženýrské sítě. Instalatéři zapláčou. ()

valkil

Lepší než Kámen mudrců, má větší spád, mladí herci hrají již přece jen lépe. Skvělý je Branagh, jemuž role padla jako ulitá. ()

HanSolo

Výrazně temnější, herecky i režisérsky vyzrálější a efektně lepší než jednička, takže mi nezbývá nic jiného než dát čtyři hvězdičky. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)