Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

Hellknight12

Veľmi dobre pokračovanie prvého filmu. Režisér nám tu veľmi pekne zachytil atmosféru filmu. Film aspoň na mňa pôsobí od začiatku do konca strašidelne a v niektorých úsekoch až hororové. Aj, keď na druhej strane je atmosféra odľahčená na správnych miestach. Hlavne vďaka profesorovi Lockhartovi. Pri dĺžke 161 min je tu skvelé rozšírenie charakterov hlavných postáv a docela fajn spracované nové postavy, či už je to Arthur Wissley alebo Lockhart. Opäť tu máme skvelé herecké výkony aj hudbu. Čo sa týka príbehu je to spracované docela slušne. Opäť nie je to 100% prepis a pridal by som pár scén, ktoré mi tu chýbali ale čo už. Moja najobľúbenejšia scéna je, keď si Harry odpracuje trest u Lockharta a vracia sa, pričom počuje na chodbe hlasy. Pokračovanie odporúčam. Celkové hodnotenie za mňa je 95%. ()

neo93

Druhý díl Harryho Pottera, znovu pod režisérkou taktovkou Chrise Columbuse. A opět je to více dětské, ačkoli těch temnějších momentů přeci jen mnohem víc. I po dalším zhlédnutí dokáže snímek velice dobře bavit, třebaže jeho délka je dlouhá. Některé pasáže či věci jsou nezapomenutelné, ať už je to létající auto, které má vetší roli než by se mohlo zdát, famfrpálové soupeření s Dracem Malfoyem, použití mnoholičného lektvaru, strašidelná scéna s pavouky v Zapovězeném lese nebo třeba závěrečný boj s  baziliškem v podzemí školy. Jisté oživení přinášejí i nové postavy jako skřítek Dobby či nesnesitelný učitel proti černé  magii Zlatoslav Lockhart v podání skvělého Kennetha Branagha. A přestože jsou mnohé části z knihy vynechány či změněny, stále se jedná o velice slušné  pokračování, které může zajmout nejen knižní fanoušky. ()

Lupes

Oproti knížce je zápletka těžko pochopitelná, sáhodlouhé slovní průjmy mají v několika okamžicích vysvětlit to, co se v knize rodí na mnoha stránkách. Zde se zkrátka zfilmování úplně nepovedlo, což je dáno charakterem druhého dílu. Ten už nestaví na na prvotním seznámení a překvapivých situacích plynoucích ze záblesků temné minulosti; chce naopak vyprávět složitou konstrukci dvou časových rovin, z níž jedna ovlivňuje druhou. Pokud jste nečetli, pravděpodobně se v tom ztratíte. Pokud pochopit nepotřebujete, ale chcete se jen bát, budete spokojeni. Takový slušný horor pro větší děti. Velkým zklamáním bylo pro mne ale i vizuální ztvárnění tajemné komnaty, které např. nerespektuje inženýrské sítě. Instalatéři zapláčou. ()

Threepwood

Natočené o tochu líp než jednička,příběh je stejně špatný jako v knize což pokládám za největší chybu filmů.Radcliffe je pořád hrozný herec. ()

Bukiet

Jak kniha, tak i film mi zatím z celého příběhu připadají nejslabší, ale to už tak bývá osudem druhých dílů. Přesto se mi ale film líbil. Režie je možná stále stejně řemeslná jako u dílu prvního, ale možná že ze stejných důvodů. Nezapomeňme, že i tohle je ještě příběh pro děti, což už u dílu příštího neplatí. Od počátku celého fenoménu jménem Harry Potter mne zajímala jedna věc, jak si autorka knih a po ní autoři filmů, poradí s faktem, že sedm knih a snad jednou i sedm filmů, musí být logicky určeno pro různé lidi. První dva filmy jsou dětskými příběhy pro desetileté, ale pro tyhle diváky přece nebudou příběhy, kdy už bude Harrymu osmnáct a dojde na konečné účtování s Voldemortem? Jsem zvědav, jak tohle filmaři marketingově zvládnou. ()

vaeg

Nejoblíbenější postava: Severus Snape (Alan Rickman) ... Dvojka se drží v zažitých kolejích a takřka vůbec z nich nevybočuje. Není se co divit. Columbus měl s prvním dílem úspěch a tak se vydal stejnou cestou. Vylepšení (a podle mě zaslouženého) se dočkaly speciální efekty, ale jakýsi vývoj je vidět i na hlavních dětských představitelých. Možná, že alespoň z některého z nich něco bude! :o) Příběh je opět věrným přepisem předlohy, což fanoušky potěší, ale zároveň jim nepřináší nic nového. Atmosféra trochu ztrácí na rodinnosti, přesto snímek stále působí tak trochu jako drahá vánoční pohádka. Ale objeví se i scény, které stojí zato a o kterých se dá říct, že jsou "strašidelné" a tak trochu předznamenávají, kam se celá série bude ubírat. Hereckým výkonům dospělých představitelů vévodí záporáci: Alan Rickman, Jason Isaacs a Kenneth Branagh. ()

alsha

Jako zapřísáhlý potterovec nemohu dát méně než čtyři hvězdičky. Film ovšem nenabízí ke knize žádnou přidanou hodnotu, což se následujícím zfilmovaným částem víceméně vždy podařilo... ()

RedRose

Proste a jasne... Serie ktera me po X letech opet donutila cist knihy... Nad tim cim to presne je spekulovat radeji nebudu... Filmova zpracovani techto knizek taky nepotrebuji nijak zvlast hajit a snesou i nejprisnejsi kritiky ;-) ()

fruity

Průměrný Potter( já je stejně všechny žeru:)) se skvělým Kennethem alias Zlatoslavem:) Mam pro tuhle postavu slabost, protože mi strašně připomíná jednoho učitele, který se taky jen vychloubal a ani bych se nedivil, kdyby uměl jen pamětová kouzla a vás mudly jen pěkně šálil:) (mamka je čarodejnice a otec byl čert, ale pozvánku z Bradavic jsem nedostal, tak pořád doufám, že aspoň ten Kruval, nebo Krásnohůlky se ozvou:) ()

Tiiso

Další pokračování, které vzhledem k věku samotného hrdiny oslovuje ještě stále více dětskou obec a příznivce kouzel a čar. Zpracování stejně zdařilé a herecké výkony taktéž. ()

Gromit

Překonává první díl snad ve všech ohledech. Tajemná komnata je podstatně napínavější, o chloupek vynalézavější a evidentně dospělejší než Kámen mudrců. Od prvního dílu Columbus značně pokročil a zajistil slibně rozjeté sérii další pokračování. ()

Izz

To nejhorší,co se mohlo Harrymu stát,se stalo,a Columbus se ujal i druhého dílu.Díky tomuto podrpůměrně talentovanému tvůrci tak Harryho start byl mnohem pomalejší a rozpačitější než mohl být se schopnějším režisérem na palubě.V prvním dílu jsem to ještě relativně překousla,ale Tajemná komnata mě svým skoro až amatérismem skutečně dohání k šílenství,celková nekvalita díla vynikne o to víc ve srovnání s pozdějším Vězněm z Azkabanu.Tak měli potterovky vypadat od začátku,ne jako nablýskané hračkářství bez emocí. ()

Ogrb

Největší provar celý série. Možná má konkurenci v Ohnivým poháru, ale tohle je fakt utrpení. Nebýt slušnejch herců, asi bych to nedokoukal. 3/10 ()

GudMen

Ponurejší pokračování s tajuplnější zápletkou a výraznějším smyslem pro humor mě čas od času vystavilo iritujícímu fňukání některých postav a na závěr mě jako neznalce knižní předlohy nepříjemně konfrontovalo se znovu definitivní smrtí úhlavního nepřítele. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)