Bol by to bežný deň a ničím by sa nelíšil od ostatných, keby si cestu Hollandovým tunelom nevybrali v jeden okamih tri nákladiaky s výbušným toxickým odpadom a zlodeji, unikajúci s ukradnutými diamantmi - tí totiž pri svojej besnej jazde narazia do jedného z nákladných áut a pri následnej explózii dôjde k zrúteniu časti tunela... V jeho priestoroch zostane uväznená skupina ľudí. Koncentrácia toxických splodín sa rýchlo zvyšuje a nepreniknuteľná stena plameňov drží svoje obete v zajatí. A akoby to nestačilo, poškodený tunel začne zaplavovať voda z rieky Hudson. Bývalý šéf newyorskej záchranky Kit Latura (Sylvester Stallone), ktorý bol pred dvoma rokmi obvinený z tragickej smrti troch kolegov a následne prepustený, teraz ako vodič limuzíny uviazne v dopravnej zápche neďaleko miesta nehody. Nielenže sa okamžite zapojí do záchranných prác, ale pokúsi sa pomôcť i ľuďom v nebezpečenstve, ktorým hrozí do troch hodín smrť udusením. Systémom vetrákov, vháňajúcich do tunela vzduch, sa mu podarí dostať k vydeseným obetiam. Napriek jeho snahe niekoľko z nich zahynie, ostatní sa však pod jeho vedením vydajú na strastiplnú cestu za záchranou. Už i tak náročný prechod im komplikuje nielen ľadová voda, ale i nešetrné práce na odstraňovaní zavalenej časti, spôsobujúce ďalšie otrasy. Je isté, že i napriek Kitovej odvahe a obetavosti sa všetci na denné svetlo nedostanú... (TV Markíza)

AdamesWWE

[8/10] Denné svetlo je podľa mna dosť podcenovaný akčný thriller. Mne osobne sa film veľmi páčil. Film má výborný dej, vhodný presne na takýto typ thrilleru. Tempo tu je vynikajúce, úžasná atmosféra, emociálne spracovanie pri úmrtiach. Akcie je tu málo, predsa len je to trhiller a nie vyslovene akčnák. Ale je tu pár výbuchov, ktoré sú perfektné. Hlavné úvodný výbuch v tuneli. Celý dej sa prakticky deje v uzavretých priestoroch, tie boli výborne vybrané. Technická stránka filmu bezchybná. Z hereckého obsadenia sa mi najviac páčil Stallone. Ten hrá svoju rolu úžasne, nehrá tu nesmrteľného človeka so schopnostami, ale obyčajného pracovníka, ktorý chce pomôcť ľudom. Z vedľajších úloh sa mi páčili herci ako Young, Sanders a Brenneman. Mám tento thriller rád, síce nieje dokonalý, ale ako z thrillerov, v ktorých Sly účinkuje, je rohdodne tento film najlepší. Celkovo je to veľmi vydarený, kvalitný a dobre spraovaný thriller. ()

Paity

Nevím jestli tenhle film je srovnatelný třeba s takovou Zemí policajtů, což je docela směšné. Ale dle hodnocení na ČSFD je to asi realita. Já ale tenhle názor nesdílím. Denní světlo je alespoň o řád níže. Jde o bezduchý survivor film snažící se pořád navodit pocit beznadějnosti, ale pořád se mu to až do samotného konce nedaří. ()

ti88na

Tento film mám rada. Až tak rada, že nechápem to nízke hodnotenie, ale vlastne mi je to jedno :) Áno nie je to žiadne veľdielo, chýba tomu originalita, a s logikou si tiež ťažkú hlavu nerobili, ale samu ma prekvapuje, že pri tomto filme to všetko dokážem odpustiť a vôbec sa tým nezaoberať. Páči sa mi celá tá zápletka s tunelom, boj o záchranu, efektom nemám absolútne čo vytknúť a páči sa mi sympatický hlavný hrdina v podaní Stallona, ktorý mi pripomína Gaba z Cliffhangera. Ak mám chuť na katastrofický film, tak tento patrí medzi tie, po ktorých vždy rada siahnem. ()

Hanys_

Každý chtěl kdysi vidět ten nový katastrofák se Stallonem v tunelu. Já byl tenkrát docela zklamaný, včera už jsem si ale Daylight užil dost. Je to ještě takové poctivé nepočítačové devadesátkové akční drama se všemi plusy i minusy, které k té době patří. Akorát škoda že ten Sly je fakt herecké poleno. ()

Hanes88

Já nevím, ale mi se to hodně líbilo. Určitě to není nijak oslnivý snímek, ale zase se člověk u něj vůbec nenudí. Sly zahrál zase svůj nadstandard a i efekty byly velice dobré. 65%. ()

peetriss

Stalloneovo laborování s katastrofickým žánrem má velmi blízko ke katastrofě filmové. V základu se by se nemuselo jednat o špatný počin, ale vše padlo na hubu naprosto hloupým scénářem a ještě hloupějšími dialogy, jejichž rušivý účinek pro napětí se projevoval mým kyselým úsměvem, zda-li věta, která právě zazněla je myšlena opravdu vážně nebo se koukám na skrytou parodii. Závěrečný "výtrysk" Slye a Amy Brenneman patří k nejhloupějším filmovým vyvrcholením, které jsem měl tu čest spatřit! Pokud by je nezabil výbuch samotný, tak následky hyperbarického šoku určitě. ()

Paldiny

Po komerčne nepresvedčivých Zabijakoch a Dreddovi Stallone spísal zmluvu s Universalom, ktorý mu garantoval natáčanie troch ďalších projektov. Prvým z nich bol vysoko rozpočtový katastrofický film Denné svetlo akým sa chcel Sly rozlúčiť s akčným žánrom a ďalej pokračovať už len v komorne ladených drámach. Sylvester tu predstavuje záchranára a zároveň jednu z obetí zapadnutého tunelu. Samotná deštrukcia je natočená fantasticky čo však neplatí o zvyšku filmu. Ten i napriek solídnemu tempu nevychádza z priemeru, ba čo viac afektovanými výstupmi vedľajších postáv pôsobí prinajmenšom otravne. Slyov charizmatický kukuč však zatieňuje teatrálne osadenstvo vďaka čomu je film pozerateľný, ale ako plánovaná labutia pieseň určite neuspokojujúci. ()

Skalda

Je zajímavé kouknout se jaký nápady měl Cohen před xXx - no popravdě zas tak úžasný nebyly - ale což aspon si můžeme v posledním záběru prohlédnou WTC. Zápletce se můžem akorát tak zasmát a říkat komuže vlastně při tom natáčení docházel dech? Ještě jedna věc za kterou snad ani tak tvůrčí tým nemůže, ale která mě na tomhle rozčílila úplně nejvíc byl můj synovec který neustále na Mortensena pořvával Jééé Aragorn! - Kam "jde"? ()

Delaney

Jen další tragický americký - zcela zbytečný - film, který se hodí tak přesně na nudná poledne na primě... Ani nekompromisní Stallone to nedokáže zachránit... Film u kterého od počátečních titulků víte, jak bude probíhat a jak skončí... ()

Santino7

Jedno obrovské klišé, ktorého stopáž sa vyšplhala takmer až na dve hodiny. A to je už vážne čo povedať! Treba povedať aj to, že celé je to podľa mňa neskutočne plytké a nijak tomu nepomáha ani obsadenie Slya do hlavnej role, práve naopak - v tomto smere sa však plno stotožňujem s komentárom Enšpígla, ktorý môžem len a len odporučiť, nič iné iba pravda:-) Film ako taký ani moc nestojí za reč a tak predsalen poukážem na ešte jeden vydarený komentár, tentokrát od Mattyho - "Nejlepší na tomhle filmu je, že není nejhorší." 2/5 ()

Ideatore

Další z řady katastrofických filmů, kdy se světem odvržený hrdina vydává zachránit hrstku přeživších. Jinak co dodat, trapné dialogy, film předvídatelný (jak zajímavé, že se vše sesulo jen co odešli), herci nevýrazní. Nejlepší herecký výkon podal asi pes, na kterém opravdu bylo vidět, že se bojí, což s určitostí nejde říct o jeho dvounohých "kolegáčcích". ()

RomanHyde

Stallone je mi ze všech "akčních hrdinů" rozhodně nejsympatičtější. Získal si mne Rambem I a sérií o Rockym, taky Kriminál určitě není k zahození. Každopádně tento snímek je myslím natočen velmi dobře a hodnotím jej jako průměrný, nikam nevybočující. Vůbec ničím mne neurazil a já se u něj docela slušně bavil. Ano občas nějaké to klišé vyskočí na povrch, ale dá se to zkousnout. Stallone zde není neohrožený akční hrdina, ale zachránce z masa a kostí a to je velmi sympatické. ()

Kratoc

Doby, kdy k úspěchu filmu stačil chlapák v upnutém tričku jsou už (naštěstí) dávno pryč. Akorát Sly to viditelně nepochopil a pořád se snaží tvářit, jako že to všechno je v pořádku. Logické chyby ani nemá cenu řešit, protože to by člověk nevyšel z údivu, už takhle se tam děje tolik nesmyslů, že občas (pořád) člověk jenom kroutí hlavou. A občas jsem si říkal, aby to už konečně prasklo a všechny je to spláchlo a byl klid. Bože, to byla nuda! ()

Tigran

Samozřejmě, že je to béčko. Samozřejmě, že film nepřináší nic objevného. Ale nenudí to a příjemně se na to kouká. Takže u mě naprosto v pořádku :-) ()

jorgus

Hodne beckova zapletka,jeste lespi finale:-))nevim nevim, na sloganu k filmu psali ze me to odnauci jeszdit zuneli...hmmm:-)tak jo mno:) ()

Puol

Traumatizovaný hrdina z mäsa a kostí, ktorý sa len rozhodne záchrániť zopár ľudí zasypaných v tuneli, nemá žiadný poriadny plán, len sa ich snaží udržať nažive. Hromada logických dier a nezrovnalosti, filmových klišé, ale i sympatická vzorka preživších a slušné triky. ()

Páně

Naprosto přesný průměr. Akční survival - thriller odehrávající se v tunelu po výbuchu, všechno jde do kopru a navíc začíná zatékat z řeky. Opravdu má člověk pocit , že se dívá na něco co už asi 20x předtím viděl. Na druhou stranu si zase tvůrci dali celkem práci s pyrotechnickými efekty, které nejsou špatné (hlavně prvotní výbuch v tunelu). Lidský život se stal odpočitatelnou položkou, lidé ubývají, ale Sly Stallone z toho musí vyjít jako hrdina. ()

mala_kea

Stallone jako akční hrdina zachrání všechny ze zapadlého tunelu. Proč i v tomto díle musí hlavní hrdina vylézt z vody i kdyby měl třeba obě nohy zlomené ? dobře, je to Sylvester, ale když by jednou scénárista udělal výjimku, určitě by se to zvedlo na hodnocení ()