Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bol by to bežný deň a ničím by sa nelíšil od ostatných, keby si cestu Hollandovým tunelom nevybrali v jeden okamih tri nákladiaky s výbušným toxickým odpadom a zlodeji, unikajúci s ukradnutými diamantmi - tí totiž pri svojej besnej jazde narazia do jedného z nákladných áut a pri následnej explózii dôjde k zrúteniu časti tunela... V jeho priestoroch zostane uväznená skupina ľudí. Koncentrácia toxických splodín sa rýchlo zvyšuje a nepreniknuteľná stena plameňov drží svoje obete v zajatí. A akoby to nestačilo, poškodený tunel začne zaplavovať voda z rieky Hudson. Bývalý šéf newyorskej záchranky Kit Latura (Sylvester Stallone), ktorý bol pred dvoma rokmi obvinený z tragickej smrti troch kolegov a následne prepustený, teraz ako vodič limuzíny uviazne v dopravnej zápche neďaleko miesta nehody. Nielenže sa okamžite zapojí do záchranných prác, ale pokúsi sa pomôcť i ľuďom v nebezpečenstve, ktorým hrozí do troch hodín smrť udusením. Systémom vetrákov, vháňajúcich do tunela vzduch, sa mu podarí dostať k vydeseným obetiam. Napriek jeho snahe niekoľko z nich zahynie, ostatní sa však pod jeho vedením vydajú na strastiplnú cestu za záchranou. Už i tak náročný prechod im komplikuje nielen ľadová voda, ale i nešetrné práce na odstraňovaní zavalenej časti, spôsobujúce ďalšie otrasy. Je isté, že i napriek Kitovej odvahe a obetavosti sa všetci na denné svetlo nedostanú... (TV Markíza)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (248)

Lima 

všetky recenzie užívateľa

Nepovedený katastrofický thriller, ve kterém jsou tuny tíživého klišé snad ještě horší než ohnivá exploze a smrtelná hrozba utopení.Rob Cohen je odborník na nenáročnou zábavu. Ale zatímco u RYCHLE A ZBĚSILE A XxX jsem se aspoň průměrně bavil, u tohoto snímku mně ohryzávala nuda. Stallone jako spásný anděl Latura - tak tohle už Slyovi nebaštím. Ani fanynky Aragorna si neužijou, Viggo moc prostoru nedostal. ()

T2 

všetky recenzie užívateľa

Rozpočet $80miliónovTržby USA $33,023,469Tržby Celosvetovo $159,212,469║ Film sa dosť stráca v nevýraznosti, postupom času sa to stáva až otravne tuctové bez štipky lepšieho nápadu. Je to jeden z tých filmov, kde všetko vrátane akcie príde nedotiahnuté. /45%/ ()

Reklama

Superpero 

všetky recenzie užívateľa

Taková normálka no. V tunelu se to celý těžce posere a tak Sylvester Stallone projeví iniciativu a dobrovolně, half-lifeovsky přes větráky, jde pomoct uvíznutým civilistům. Ti ho ze začátku střídavě fuckují a podporují a on s klidnym ksichtem vymejšlí, jak vyzrát na zrádně bortící se tunel. Pár lidí chcípne, ale Sly většinu zachrání a na konci zahláškuje. Film je ještě zajímavý malou rolí Viggo Mortensena, který se coby těžkej frajer snaží dostat ven, a ani přes Stalloneho varování neuposlechne, aby to nedělal a tak po zásluze zhebne pod padajícími troskami. Totální průměr, který mě ale na druhou stranu nijak neurazil. ()

TheMaker 

všetky recenzie užívateľa

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: KUREVSKY nedoceněný film !!! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ()

POMO 

všetky recenzie užívateľa

Zatracovaný prepadák, ktorý má síce logické diery v scenári a nie je bohvieako originálny, ale nakoniec príjemne prekvapil. Potešilo, že Sylvester Stallone v ňom nie je iba ďalším akčným hrdinom, ale je sympatickým záchrancom z mäsa a kostí. Tiež potešilo, že celý film nie iba ďalším akčňákom, ale je slušne vygradovaným thrillerom o prekonávaní prekážok pri hľadaní cesty z pekla. A po technickej stránke je špičkou (bombastický výbuch v úvode!). Malý, nenápadný ale výživný katastrofičák, ktorý ponúkol viacej, než som čakal. ()

Galéria (40)

Zaujímavosti (14)

  • Pes Cooper patrí do rasy weimarský stavač. (Lukoh)
  • Všetky scény odohrávajúce sa v tuneli boli natáčané v štúdiách Cinecitta v Ríme. Tunel postavený pre potreby filmu bol dlhý viac ako 500 metrov. (m.a.t.o.)
  • Sylvester Stallone dostal za účinkovanie vo filme 17,5 milióna dolárov. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama