Bol by to bežný deň a ničím by sa nelíšil od ostatných, keby si cestu Hollandovým tunelom nevybrali v jeden okamih tri nákladiaky s výbušným toxickým odpadom a zlodeji, unikajúci s ukradnutými diamantmi - tí totiž pri svojej besnej jazde narazia do jedného z nákladných áut a pri následnej explózii dôjde k zrúteniu časti tunela... V jeho priestoroch zostane uväznená skupina ľudí. Koncentrácia toxických splodín sa rýchlo zvyšuje a nepreniknuteľná stena plameňov drží svoje obete v zajatí. A akoby to nestačilo, poškodený tunel začne zaplavovať voda z rieky Hudson. Bývalý šéf newyorskej záchranky Kit Latura (Sylvester Stallone), ktorý bol pred dvoma rokmi obvinený z tragickej smrti troch kolegov a následne prepustený, teraz ako vodič limuzíny uviazne v dopravnej zápche neďaleko miesta nehody. Nielenže sa okamžite zapojí do záchranných prác, ale pokúsi sa pomôcť i ľuďom v nebezpečenstve, ktorým hrozí do troch hodín smrť udusením. Systémom vetrákov, vháňajúcich do tunela vzduch, sa mu podarí dostať k vydeseným obetiam. Napriek jeho snahe niekoľko z nich zahynie, ostatní sa však pod jeho vedením vydajú na strastiplnú cestu za záchranou. Už i tak náročný prechod im komplikuje nielen ľadová voda, ale i nešetrné práce na odstraňovaní zavalenej časti, spôsobujúce ďalšie otrasy. Je isté, že i napriek Kitovej odvahe a obetavosti sa všetci na denné svetlo nedostanú... (TV Markíza)

C0r0ner

Na scénáři bylo vidět, že objednávka byla taková, aby to nemělo pod hodinu a půl, na což bylo tohle téma přesně dělané. Z toho pak vylezlo nastavování stopáže, které má málokdy pozitivní účinek. Naštěstí například od Útěk z vězení byly nadbytečné minuty ještě lehce stravitelné a dobrý pocit ze zajímavého filmu zůstal. 75% ()

Juto

Denné svetlo má dobrú kombináciu zaujímavých postáv, napätia, drámy, akcie a na svoju dobu aj špeciálne efekty. 6/10 ()

majo25

Celkom by ma zaujímalo, prečo je táto katastrofická dráma tak podhodnotená. V každom katastrofickom filme sa nájdu nejaké tie logické chybičky, o typických klišé (vyhodili ma z práce, lebo mi zahynuli ľudia, ktorým som chcel pomôcť) nehovoriac. Inak film možno zaradiť medzi tie poctivejšie a s áčkovým spracovaním - s dobrými efektami, s nadupaným hlavným hrdinom v podobe skvelého ťahúňa Stalloneho, tunely pod rieky nevybuchujú vo filmoch často - vlastne si na žiadny iný film neviem spomenúť, a za slušivé tempo by sa nemusel hanbiť ani ktovieaký akčňák. Každý 20 minút umiera niektorá z postáv a ani žiadny happyend sa nekoná, čo len dodáva na dramatičnosti. Jediné, čo mi liezlo na nervy, bolo neustále vyvreskovanie postáv - ako keby sa emócie nedali vyjadriť aj tichším spôsobom. Po rokoch sa mi zdá film ešte o chlp lepší, takže nemám problém zdvihnúť hodnotenie. ()

otík

Tenhle katastrofický snímek není rozhodně žádnou hrůzou v Stallonově filmografii. Vystupuje zde v roli statečného záchranáře, který svou úlohu dobře zná a ví, co je třeba. Filmařsky to není zas tak zlé, jen ten závěrečný výlet bahnem na povrch je hodně umělý. I Stallone předvádí svůj herecký standart a v bahně nepřipomíná hrdinného Ramba, ale spíše bezmocného muže. A o to v tomto filmu možná i šlo. ()

panMartin

Takovej horši katastrofickej film. Není to zas nej Slyho film ale beru to jako průměrný film. Koukám že lidi v tunelu se nemuseli vůbec stresovat jestli přežijou protože bylo jasné že Sly najde cestu jak je zachránit. ()

SeanLSD

Ja neviem, podobne ako u oboch Sopiek z toho istého obdobia tu nie je nič, čo by mi vyslovene vadilo, ani nič, čo by nejak oslnilo či utkvelo v pamäti. ()

MJMilan

Občas se divím, že se vtipy dělají jen na Chucka Norrise :-) Silvester je totiž možná ještě daleko větší borec než samotný Chuck. Při příležitosti zachránit celé lidstvo se totiž nerozhoduje, jestli je v ohrožení ...v době, kdy by nad tím někdo přemýšlel, on už zachraňuje. Ví přesně co má dělat, protože je zpravidla elitní jedinec, akorát o něm nevíme, protože v minulosti na něj byla spáchaná křivda... a tak je to i v denním světle. Občas někdo nepřežije, ale Sly si může nějaké ty ztráty dovolit :-))) ()

sator

Filmovou událost připomíná tato skutečná: V roce 1949 v Hollandovu tunelu vznikl požár kamionu převážejícího chemikálie a způsobil obrovské škody v jižním tubusu tunelu. Ačkoliv nikdo nepřišel o život, požár měl za následek 66 zraněných a škodu téměř 600 000 dolarů na poškozené konstrukci. Hollandův tunel je dálniční tunel na silnici Interstate 78 pod řekou Hudson spojující ostrov Manhattan v New Yorku s Jersey City ve státě New Jersey. ()

Savo

V soubij titánů-Stallone vs. Schwarzenegger se poslední dobou tito dva předbíhají kdo si zahraje ve větším propadáku. Ted Stallone o fous vyhrál, všechna čest :) ()

lennyd

Tunelem pod řekou Hudson denně projedou desítky tisíc aut, pro spoustu lidí je tento tunel jedinou spojnicí mezi jejich domovem a zaměstnáním. I přes všechny bezpečnostní opatření se to jednoho dne musí stát - dopravní nehoda, která naruší statiku tunelu - a uprostřed zůstane uvězněna skupinka přeživších (genderově, politicky i rasově naprosto korektní samozřejmě). Na pomoc se jim vydává bývalý záchranář Kit Latura (Sylvester Stallone), a je pro uvězněné osoby jedinou nadějí na záchranu ... Člověk si musí trochu odmyslet naivitu celé zápletky (náhoda, že by se zaráz v tunelu střetlo auto převážející toxický odpad), šílený řidič a autobus s vězni je vskutku velmi malá. A to, že se kousíček od tunelu pohybuje bývalý zachranář, který (opět náhodou) v tomto tunelu prošel cvičením .. ehm. Ale jakmile jsem se nad takovéto drobnosti nadnesl, docela dobře jsem se bavil - Sylvester Stallone je tady moc sympatický (žádný Rambo - prostě obyčejnej člověk se zvýšenou zodpovědností). Co stojí ale za zmíňku je rozhodně geniální hudba Randyho Edelmana - ta je možná lepší než celý film.. ()

noriaki

Stalloneho pokus převtělit se do nového typu akčních hrdinů až tak úplně nevyšel. Předně Sly nevypadá jako obyčejný policajt, který čistě náhodou vyrube mrakodrap plný teroristů. Herecky mu Bruce Willis utíká o pořádný kus a Rob Cohen nebyl ani v nejlepší části své kariéry srovnatelný s Johnem McTiernanem. Takže se pozitiva smrskly na slušné efekty a atmosféru taženou klaustrofobním prostředím. Není to úplně špatné, jen tuctové a zoufale nevýrazné. Tímhle filmem začal Stallone svou dekádu pekla, z níž se vyhrabal až velice slušným Rockym Balboou. ()

dANo

Ďalší z úbohých pokusov o nejaký akčný katastrofický film s nezničiteľným hlavným hrdinom (tentokrát v podaní Silva Stalloneho). Veľké množstvo trápnych akčných scén a typické použitie viacerých klišé boli u mňa hlavné dôvody na nízke hodnotenie... (ale aj strašidelný herecký výkon Silvíka:). ()

Master19

Hodně šponovaný a o to méně uvěřitelný zachraňovák s neohroženým Stallonem, který se do role zachránce víceméně nanominoval sám. To jsem příliš nepochopil. Logických děr je tu více, ale najdou se tu na druhou stranu i zajímavé scény a některé pasáže se dají označit dokonce jako napínavé. Celkově vzato jde tedy o koukatelný film, od kterého je ale lepší moc nečekat. ()

Danny F.

Slabší odvárek Stalloneových filmů. Že by bral už snad všechny role co mu nabídnou? Že by byl klesl tak nízko? Prostě slabota. 45% ()