Rocky Balboa (Sylvester Stallone), kedysi bezvýznamný boxer z philadelphskej periférie, potom svetový šampión, premožiteľ amerického majstra Apolla Creeda i ruského boxera Ivana Draga, sa nakoniec ocitne tam, odkiaľ vzišiel - na dne a bez peňazí. Smrtiace údery však neprišli v ringu, ale v súkromí. Prvú ranu mu zasadí lekár, ktorý triašku jeho rúk diagnostikuje ako dôsledok trvalého poškodenia mozgu. Počas kariéry Rocky inkasoval množstvo tvrdých úderov do hlavy a ťažké otrasy mozgu mu natrvalo poškodili zdravie. Zdá sa, že jeho kariéra sa práve definitívne skončila. Lenže vzápätí prichádza druhá rana od ľudí , ktorým dôveroval. Jeho právnici ho podviedli a pripravili o všetky peniaze aj celý majetok. Jediným východiskom by bol návrat do ringu. Lenže dnes je Rocky na tom horšie, ako keď začínal. Zostarol, stratil rýchlosť, švih a jeho povestný smrtiaci úder tiež už patrí minulosti. Na scéne sa však objaví mladý nádejný boxer Tommy "Machine" Gunn (Tommy Morrison), ktorý nutne potrebuje dobrého manažéra. Zdá sa, že Rocky by bol ideálny kandidát... (TV Markíza)

LooX odpad!

Ergh...proboha!Rychle!Podejte mi někdo pytlík na blití nebo se můj oběd stane módním doplňkem džínů Replay! ...Erghble....Sakra...Pozdě...Doprdele,teď abych to pral...Hmm...To je zvláštní...i když je to hnus,vypadá to lépe než ta zhovadilost jménem Rocky V... ()

zurivymlok

Zoufalý pokus navrátit Rockyho zpět z oblasti popcornové zábavy směrem k vážnějšímu žánru v němž kdysi začínal. Rockyho uvržení zpět do chudoby a stejné čtvrti jako v prvním díle tomu měl nejspíše udělat prostor. Ale jak to udělat? No jo, od čeho tu máme Pauliho. Bohužel ve filmu není nic, co by již nebylo řečeno. Absence jakékoliv myšlenky je z prázdného scénáře jasně patrná. Přehnaná polarizace dobra a zla (ztělesněné bezcitným manažerem) je jen jedním z hřebíčků do rakve postupně upadající série. Smutně laděná hudba jedničky a dvojky, či rockové parády z trojky a čtyřky jsou nahrazeny rapem, který jen dokonává dílo zkázy. Bohužel, tak to občas (nebo spíše většinou) končí, když film není realizací nápadu (myšlenky), ale pouhým nástrojem k oživení skomírající kariéry. ()

Ponocnej odpad!

Jo jo ve svete tak hnusneho sportu jako je box je bezne ze sverenec a zak chce ztlouct sveho uz postarsiho trenera aby nebyl v jeho stinu (samozrejme nemluvim vazne) ..... dementni scenar a dementni herec to jde k sobe ()

Chlo0opek

Herecký výkon Sylvestra je žalostný. Neustále nepřirozené pohyby rukou i celého těla, místy nesmyslné jednání, ale stejně mu člověk fandí a tak máme na světě další pokračování slavné boxerské legendy, které se v globálu dá celkem dobře zkousnout. Možná trošku slabší, ale přesto 3*. ()

enzo_cz

Gemini napsal "mohlo to být horší". S tím souhlasím, i když si říkám, že radši to Sly neměl chtít točit. Je to už jen odvar všeho předtím. Civilnost potěší, nicméně film nenabízí cokoliv dalšího. Závěrečná pouliční bitka spíše jen vyvolá úsměv, než-li pochopení. ()

pirate

Ať chcípne ta svině Tommy Gunna (škoda, jevil se jako sympaťák). A ať žije král boxu Rocky Balboa. Ačkoli byl v závěru jen pouliční souboj, tak byl stejně promakaný, jako ten v ringu. Film nebyl příliš dlouhý, takže se na něj dalo v pohodě dívat a děj byl k mému překvapení lepší, než jsem očekával. Sice narozdíl od předchozích dvou dílů neměl takový šmrnc a ztrácel tempo, ale na záživnosti mu to ubralo jen minimálně. Jsem spokojen a musím uznat, že je to jeden z těch lepších Rockyho filmů. Dávám 60%, tedy o něco méně, než trojce a čtyřce, které jsou asi zatím nejlepší. Upřímně, je záhadou, jak se mi tento díl mohl celkem líbit, když se v něm až na opakující se začátek a "neringový" konec zase tak moc nic neděje (nepočítám - li chlapecké bitky a problémy se školou a poměrně dobře promakané tréninky). To bude pravděpodobně těmi tréninky. No zkrátka, těším se na poslední díl. ()

Kletus

Ať si řiká kdo chce co chce,pořád je to Rocky a pořád se jedná o kvalitní pokračování. Možná nejhorší díl série, ale pořád dobrej film. ()

Pythonator

Jednoznačně nejslabší Rocky. Možná je to zbytečný film, ale i tak potěší a zapadá do Rockyho filmového životopisu přesně tam, kde má. ()