Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

iamek

Nemůžu si pomoci, ale Rocky je prostě jen průměrný film ze světa boxu. Nechápu jak hodnocení tak status naprostého kultu. Stallone se půl stopáže jen potuluje, pak trošku trénuje a pak si zaboxuje s mistrem světa. Jak Holywoodské a jak nudné. Palec nahoru za dobrou hudbu Billa Contiho a za výkon italského hřebce. ()

Lenny.M

Na chatě jsme pravidělně sledovávali, žádný jiný film jsme totiž na VHS ani něměli, to byly časy..Díky bohu už to trpět nemusím. ()

SeBig

Italský Hřebec vs. Apollo! Vynikající film nechápu proč jsem ho neviděl už dřív proč jsem se kněmu ještě nedostal ale konečně jsem ho shlídnul a žádné zklámání! Sylvester jako Rocky to zahral dobře velký trening na velký zápas v těžké vázé. A když někdo potká lásku je mu všechno jedno!! Akorát to mohlo dopadnou trochu jinak :)) ()

korbitch22

Film plný odhodlání, hrdosti a velikého srdce.Dokonoalý přísun strhujících emocí, umocněný jedním z nejlepších světových soundtracků.Stalloneho nejlepší herecký výkon a scénář a je až skoro s podivem, že tenhle herec v době vzniku prvního Rockyho srovnávaný s Jamesem Deanem získal několik Zlatých Malin a stal se karikaturou sebe sama.První Rocky a První Rambo jsou skvělé filmy a já, vždycky když mám mizernou náladu a potřebuju si odpočnout, sáhnu po Rockym.100%. ()

classic

Životná úloha - Sylvestera Stalloneho, ktorý si majstrovský zahral - boxera - Rocky Balboa, ktorého prezývajú - taliansky žrebec, je to zatiaľ - druhoradý boxer, ktorý si popri tom, ešte privyrába ako výpalník, snaží sa, aby si ho všimla jedna žena, ktorá sa ostýcha, zakrátko sa mu povolí, a medzi obidvomi, prekvitne láska, ( mimochodom, herečka, ktorá stelesňuje Adrianu, je Talia Shire, sestra velikána kinematografie, F. F. Coppolu. ) Aby som nezabudol, Sly si napísal i vynikajúci scenár, ktorého sa zhostil, nadmieru šikovne, tento jeho výkon, považujem za geniálny ! Málo známy, John G. Avildsen, je režisérom, ktorý je excelentný len v tomto prípade, bohužiaľ, ani oscar za réžiu, v jeho prípade, nič neznamená, ďalej, kamera - Jima Crabeho, najmä - stead i / y cam, je pôžitkársky zážitok, obdivujem, keď tvorcovia nakrúcajú, vtedy, netradičným spôsobom, 3. film, nakrútený týmto štýlom, hudba, Billa Contiho, je naopak, známa, motivačná hudba. Hlavný motív, klasika. Strih je ukážkový, potrebný, ktorý parádne nastolí atmosféru. Je to nízkorozpočtový film, ktorý urobil hviezdu z hlavného hereckého predstaviteľa, je to film, ktorý môžem pozerať znovu a znovu, je na ňom niečo fascinujúce, najmä, ako sa z outsidera, inak, dobráka od srdca, stane - nový človek, ktorý si začne viac - vážiť život + chce robiť niečo užitočnejšie, čo by ho napÍňalo... Všimne si ho, majster, Apollo Creed, ktorému sa postaví, pričom bude mu vzdorovať, neuveriteľných, 15. kôl ! Film spôsobil - veľký komerčný ohlas, pozitívne hlasy od kritikov, ošiaľ okolo boxu + neviem si predstaviť, kto iný, by sa dokázal zhostiť úlohy Rockyho, ak nie, Sylvester Stallone ? Je to taktiež film, ktorý pozitívne naladí, aby človek so sebou niečo urobil, pokiaľ je ešte aký - taký, čas... Samotný scenár, veľa vypovie, zo Slyových vlastných - životných skúseností... Koľkokrát sa vyskytli problémy, pri nakrúcaní, i v provizórnych podmienkach, odohratý, no, treba si uvedomiť, že i vďaka tomu, sa film stal, LEGENDOU !!! ()

váca

Začátek nejlepší sportovní série všech dob. Nikdy nic nevzdávající, ne moc chytrý boxer, který jde tvrdě za svým cílem. K tomu přidejte krásnou hudbu, dokonale zachycené tréninky a zápasy, no a je na světě ROCKY!!! ()

heyda

Božský Slye v prvním díle úžasné boxerské ságy se nemá za co stydět. Úchvatný výkon, dobrá hudba, kruté souboje, rodinné problémy - to vše tvoří první díl, který může obyčejnému divákovi nabídnout vše. Slzy, odhodlání, radost, vítězství. Vše!!! A český dabing si taky zaslouží pochvalu. ()

jojinecko

Vynikajúci herecký výkon Sylvestera Stalloneho! Nikdy by ma nenapadlo, že túto vetu napíšem bež štipky irónie, ale je to tak...Pre rolu drsného, obyčajného ťažkopádneho boxera bol Sly ako stvorený...Scenár je tak isto výborný a celkovo by sa dalo povedať, že Rocky je veľmi dobré béčko (?), hoci vo finálnej boxerskej scéne som postrádal väčšiu dynamiku a svižnosť. Ako je však možné, že tento film, v ktorom je toľko chýb (všimnite si pozorne napr. scénu keď Rockymu v 14tom kole "rozrežú oko":) získal 2 hlavných Oskarov napr. v konkurencii s Taxikárom??? Ja ocenenia filmu úprimne prajem, len sa zas raz potvrdil fakt, že celá "Akadémia" a aj tá soška je na smiech... ()

Nettrass

Stal se mojim životním vzorem....Chtěl bych být stejně tak chytrý, jako on...Dost srandy. Prostě filmová klasika a v ní supermuzika, která dokáže rozproudit i mně. ()

sharky

Z pohledu roku 2007: začátek hrozně natahovaný, pak najednou šampion Apollo Creed si vymyslí jako soupeře nulu Rockyho, ani to pořádně nezdůvodní, to vypadá hodně nevěrohodně (jasně je to film, ale i tak by se to mělo vysvětlit ne jen říct, že má dobře znějící jméno) a závěrečný souboj je na dnešní poměry hrozně rychle odbytý. Navíc ta odporně nesmypatická adriana a rocky, který neustále opakuje, že je blbej, čemuž dá člověk brzo zapravdu. Tenhle film je těžký béčko, já mám béčka rád, ale tohle je prostě hodně děravý, v roce 76 byly filmy kvalitativně na mnohem vyšší úrovni. Do Rockyho IV. to má hodně daleko. ()

anais

Rocky je pohádka. Kterak ošklivé kačátko ke štěstí přišlo - boxovací Pretty woman. Ač je příběh svým způsobem naivní, dýchá maximální autenticitou, která vyplývá hlavně ze Stalloneho hereckého (!) výkonu. Není to tak úplně herectví, je to spíš záměna osobností. Rocky je Stallone, Stallone je Rocky - tedy ne příliš chytrý boxer, který se svou pílí dostane až nahoru. Skutečně nevím jestli to ze Stalloneho strany byl záměr, aby působil tupě, uzavřeně, z počátku trochu líně...nebo jestli se prostě postavil před kameru a nikoho nehrál - prostě byl sám sebou. Postava, kterou pak vidíme ve filmu je i přes nedostatky (díky nim) velice sympatická, a hlavně věrohodná. Stejně jako celý film. ()

poz3n

Když pominu trochu toho americkýho patosu, kterej sem lehce cítil, tak je Rocky nádhernej skromnej film, kde bojuje Balboa hlavně sám se sebou. Postava Rockyho Balboy (nevim jak to skloňovat a napsat správně:) ) mě chvílema až dojímala. Jeho upřímnost, přímočarost, někdy bych řek až naivita. ()

Roman.Ticka

Příběh prostinký jak hezké slůvko a přesto silný jak ranní Slunce. Sly je tady snad nejukecanější ze všech jeho rolí, o dobrém herectví rovněž není pochyb. Hrající namakané svaly, úpřímný kukuč, krásný člověk tělem i duší. Houževnatí, skromní, citliví jedinci a géniové mě nikdy nepřestanou fascinovat. Jak napsal POMO, co víc si může fanoušek přát, než milovat skvělého herce a skutečného hrdinu v jednom. Jako každá naivní malá holka bych aspoň na okamžik měnila s něžnou Taliou Shire, zejména v jedné z nejkrásnějších milostných scén vůbec. ()

MM11

Slavný film o boxerovi, outseiderovi, který dostane možnost vydrápat se na vrchol a bezezbytku jí využije. Téma o Americkém snu může navodit obavy, že Rocky je pouze levná patriotismem prosáknutá citová vydíračka. Není tomu tak. Snímek se dokonce snaží být i trochu víc než "jen" boxerským filmem, ale přece jen v této rovině si až tak zdatně nevede. Navíc Sly nepředvádí zrovna velký výrazový rejstřík, jako ostatně u všech jeho filmů. Přes všechny nedostatky se však musí nechat - Rocky je nesmrtelná klasika. ()

Ivoshek

Je to pro mně v podstatě docela příjemná nostalgie. Víc než box je zajímavý příběh outsidera, který dře a jde za svým americkým snem... ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers