Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

Vsoft

Najlepší diel. Najlepšie scény. Najlepšia hudba. Najkrajšie prostredie (Philadelphia v zime) človek má chuť stať sa súčasťou tých chladných rán v amerike 70. rokov. Stallone super film sa mi dostal pod kožu a vždy si ho rád pustím. Päť hviezdičiek :-) ()

Jarsey

Nevěřila bych, že můžu dát filmu, ve kterém hraje Sylvester Stallone, více než tři hvězdičky. Pět hvězdiček nedávám v z důvodu, že se nejedná o moji srdeční záležitost a musím rozlišovat. Tak tedy, na film jsem se poprvé podívala před pár týdny a upřímně, moc jsem si od toho neslibovala. Ale co se nestalo, úplně mě to vtáhlo a později jsem to byla já sama, kdo inicioval zhlédnutí i dalších dílů. Je tam vše, vtip, romance, záporáci, boj, přátelství... Kdo hledá kvalitní podívanou, Ricky je určitě na seznamu! ()

andydufrsn

Asi jedinej film celé Rocky série, který opravdu stojí za to vidět. Stallone do vlastního scénáře určitě promítnul hodně ze svého, až do té doby za houby stojícího života, a proto má film solidní myšlenku, a příběh je postavenej na tom, že chlápek z ulice se dokázal díky šanci dostat až nahoru, všechny ostatní díly mají příběh už převážně postavnej na boxu, jsou tedy spíše sportovními dramaty (nebo volovinami, s přibývajícími díly), jednička je pěkné lidsk drama. ()

Pelidor

Co je na tomhle filmu tak skvělého? Za sebe říkám, že vůbec nic! Scénář z prdele,dialogy na úrovni žáků pomocné školy a o hereckých výkonech radši nemluvit. ()

jozorazak

Žiaden film mi skoro nedal tak emotívny, zdrvujúci a zaroveň krásny zážitok,aký som zažil pri tomto filme,vlastne pri každom filme s rockym. A za to ďakujem Sylvestrovi, že v živote som mal možnosť vidieť niečo také ako je tento film...ďakujem. ()

hjvg11

Musim dať 5* symbolicky za celú sériu - pretože ROCKY JE PÁN jednoducho super postava a parádne vykreslený jeho život v jednotlivých filmoch ktoré spolu vytvarajú jedinečný celok - aj keď objektívne by to bolo asi menej. ()

L_Into

Netušila jsem, že Stallone někdy hrál v tak dialogově absurdním, až artovém filmu :)) Jako celek to má ale nepopiratelnou sílu znásobenou aureolou filmové klasiky. ()

Ajbell

Filmov na túto tematiku je dnes už mnoho. Film Rocky však bol jedným z tých prvých zobrazujúcich príbeh boxera, ktorý sa stal z nikoho niekým a to len vďaka svojmu úsiliu a viere v samého seba. V prevedení Stallona je tento film o to silnejší, že ako bojuje hlavný hrdina v tomto filme aby sa presadil a spravil si meno, tak isto bojoval v tom čase aj Sylvester v reálnom živote. ()

zdendys89

Celá série je více než pouhý akčňák. Je plný zajímavých myšlenek a velmi inspirující. Tento první díl je zásadní pro pochopení dějové linky i v dalších dílech. Obecně bych řekl, že jsou zde dvě hlavní dějové linky. Sportovní a romantická (vztah Rockyho a Adriany). ()

panfilmu

Prostě Rocky, co dodat. To je STALLONEHO dítě, který se jednoznačně povedlo a i po letech se na tento film i jiné díly z této série, moc rád podívám. Miluju to od dětství, je na tom roztomilý, jak se SLAYOVO herectví, tak něják toporně zlepšuje a začíná napříč všemi díly pronikat. Z autsidera se stala hvězda první velikosti. Miluju na tom i ten debilní českej dabing, který má svoje kouzlo. Ještě teď slyším TYTLBACHA, jak komentuje ROCKYHO zápas s APPOLEM. Jsem strašně rád, že si Stallone vybojoval hlavní roli, protože s Burtem Raynoldsem v hlavní roli by se z tohoto filmu stala dávno zapomenutá srágora , která by si o dalších dílech mohl jen zdát. ()

MaleRipley

Co na to říct.. Prostě srdcovka, pro tenhle film mám jedinečnou slabost, od mala mi ukazoval, že můžu vlastně dokázat téměř cokoliv, stačí za tím jít. Lépe motivující film nikde nenajdete. Hudba Billa Contiho bude navždy legendární. ()

m.kucharr

"Film o odvaze a vůli jít si za svým snem a osudem. Italský hřebec je ztělesněním velkého sportovního vzoru pro každého nadšeného sportovce. Silvestr jeden z nejvíce charismatických herců minulého století dokázal dostat z obyčejného boxera z Filadelfie nesmazatelnou sportovní ikonu pro nespočet věkových generací." ()

T1000

S obrovskou odvahou a s tak malým rozpočtem natočil Stallone s Avildsenem dnes již nesmrtelný film. Skvělý příběh kdy šampión dá šanci místnímu outsiderovi boxovat o titul mistra světa. Jenže zápas s předem daným výsledkem se nějak protáhne a musí k údivu rozhodnout až body. Nejlepší sportovní film všech dob. Philadelphiské schody, Gonna Fly Now nebo bušení do zmrzlého masa zná prostě každý. ()

Thercukial20

Nezpochybnitelná klasika a kult, kterému jsem však nepřišel na chuť a jen těžko na tomhle filmu hledám pozitiva. Největší předností a slabinou Rockyho zároveň je scénář. Stallone zde mnohdy pálí životní moudra s takovou kadencí, až si člověk říká, kde na to, za ty tři dny co film napsal, přišel. Zároveň se však v mnoha scénách až nepříjemně opakuje a to jak během dialogů postav, tak i stále stejných motivů a nikam nevedoucích slepých uliček, které film strhávají zbytečně dolů. Poslední věc, kterou lze naopak pochválit je neobvyklý závěr, který z filmu nedělá typickou americkou limonádu se šťastným koncem na všech frontách. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers