Obchodník s autami Jerry Lundegaard má finančné problémy, ktoré sa rozhodne riešiť tak, že si najme dvojicu kriminálnikov, aby uniesli jeho ženu kvôli výkupnému, ktoré budú požadovať od jeho bohatého svokra. Tento nápad sa stal začiatkom série zlých rozhodnutí, ktoré priniesli smrť mnohým ľuďom. Dnes už kultový nezávislý thriller, ktorý vyniká typickým coenovským čiernym humorom získal dva Oscary z celkovo siedmych nominácií. (STV)

DR.SZ

Myslel jsem si, že už se nenajde bláznivější černá komedie než Big Lebowski. Další kousek bratří Coenů mě však přesvědčil o opaku. Krimikomedie nepřehánějící krví a bizárními scénkami a rozhovory má s sebou navíc úžasné záběry na ledové území. Nemluví se os kutečné události, a tudíž může třeba vynikající Frances McDormand být těhotná. Stačilo vychytat pár chybiček (erotické scény a náhlé zakončení) a hodnocení by bylo stoprocentní. 92% ()

Sakulnikov

Podobně jako POMO - spousta zajímavých scén, ale celkově na mě nezapůsobil. Možná proto, že jsem v době shlédnutí filmu viděl už první díly seriálu, který mě zaujal více. ()

silak_xup

Přiznávám, že mě tenhle počin zase tolik neoslovil. Ano, zajímavě natočené, místama dost vtipné ale z mého pohledu nijak nadprůměrné. Příběh různých typů lidí od finančně nespokojeného vedoucího prodejce aut který nechá unést svou manželku aby dostal z tchána prachy, přes těhotnou policajtku co to řeší až po dva ,,gangstery´´ - únosce, kde jeden z nich je docela magůrek a všichni až na policajtku chtěj prachy. Jako jo, slušná zápletka, ale občas se to hrozně táhne a často mě to i nudilo. Trochu mě to mrzí, po přečtení místních komentářů sem čekal pecku, ale asi nejsem tak filmově vyspělej abych to tak žral :-) ()

Nikitoss95

přeceněný film!!! sice jsem se párkrát zasmál,ale celou dobu se tam mluví jaksi trošku buranskym, vesnickym jazykem, nejmíň stokrát zazní parazitický slovo "tak jo"; nudné díry ve filmu kazí dojem; jednodušší detektivku jsem snad neviděl, i když je to guláš a absurdní vývoj,že zinscenovaný únos mega škaredý manželky vymáhá hlavní hrdina po svym majetnym tchánovi výkupné přes dva najaté idioty (buscemi a stormare), kteří časem zanechaj pořádnej bordel za nic nemohoucích obětí; nejvíc mě štvala ta těhotná policistka, co to všechno vyšetřovala; neskutečná jednorázovka pro debily... souhlasim a sdílim názor všech komenujících, kdož ohodnotili tento film dvouma hvězdičkama a níže! ()

BisiJoker

Pro mě hodně atmosférická věc, výborná hudba která hraje do pohledu na zasněženou Minnesotu a do toho se sešli hodně kvalitní herci a geniální režiséři a vzniknul asi nejlepší thriller co jsem viděl, celý to navíc působí hrozně chladně a nekompromisně když se tu podělá všechno co jen jde. ()

harycek

V prvních minutách jsem si říkal , že to vypnu!? Ale co se z to po tom vyvinulo mě dost šokovalo i fascinovalo směsí podivného humoru, akce a násilí!! ()

Bilky

Ja COENovcov môžem v každom skupenstve! :) A toto je jeden z mojich top gangsterských filmov aj keď ono tam tí gangstri vlastne ani neboli. Ved W.H.Macy by ani muche neublížil ;) 94% ()

Kunderion

Tenhle film opravdu nemám rád... zejména kvůli krvi a tý drtičce dřeva. U něho jsem si - už tenkrát při jeho shlídnutí na KVIFF tuším že v roce 1997 - uvědomil, že krutý filmy já ne-e. A přesto, že ho pak na přednášce u nás na FAMU doporučoval Miloš Forman, filmům bratříčků Coenových (s čestnou výjimkou Lebowskiho, ale i tam mě nasralo, že zabili Buscemiho) dávám pápá. Děkuji, nechci, vy dva židovský kruťáci... ()

DonBraso

Nejspíš jsem měl smůlu buď na dabing na ČT nebo spíše fakt,že jsem viděl seriál dříve.Tím jsem vystřílel všechny náboje a hned si říkal jak to bude nejspíš probíhat.Bohužel tak sněhově ležérně,že výstřel zapadnul kam měl.Sníh kam se podíváš,povícero vražd s dvojkou,kdy jeden hodně mluví a druhý spíše zabijí,jeden prodejce aut a jedna u policie,která to vyřeší.Což není některak špatný,ale ten černý humor nebyl kadencí jakou jsem čekal.U seriálu jak bylo hodně času na vše,tak to mělo koule,hlavně u první série.Zde jsem viděl naprosto to stejné,jen herci jiný.Těžko soudit,ale dnes bohužel za 70% ()

Mamutol

Další nadhodnocená kravina. Násilí mi nevadilo, protože mám rád Tarantina, ale to pitvoření, debilní výrazy v obličejích některých postav a ještě debilnější dialogy mě vysloveně drásaly. Připadalo mi, jako by to natočil náš rozverný režisér Troška. Jednu hvězdu ode mě dostává Peter Stormare, ostatní je odpad. ()

mivr

Zvláštny film, dokázal ma upútať od prvých minút. Podľa skutočnej udalosti, klobúk dole, ako sa situácia skomplikovala ... Bratia režiséri vedia ako natočiť film... môj najobľúbenejší od nich "Big Lebowski". ()

Aniki

V originále skvěle slangově (vzhledem k místu děje) namluvené dialogy, predevsim od statecne policistky McDormand. Krásně "neprijemné" úsporné postavy, výborný scénář a dechberoucí "strašidelná" Burwellova hudba. Jasná pětihvězda. ()

pollstro

Fargo nabízí vskutku vynikající prostředí promrzlé a sněhové Minnesoty a Severní Dakoty, které hodně připomíná oblast Skandinávie a její kriminálky. Nachází se tedy zde hustá a děsivá atmosféra, kontrast krve a sněhu je natolik rozdílný, že vyniká až neuvěřitelným způsobem. To vše v Coenovském stylu, skvělé dialogy okořeněné černým humorem, perfektní postavy, jejichž charaktery jsou nevídané a zábavné, skvělá kamera, která mnohdy nabízí nádherný pohled na zasněženou oblast a především působivý kontrast mezi vážnými a vtipnými scénami, u kterých opravdu nemáte tušení, jestli se smát, nebo to brát vážně. Cynismus a ironie je z filmu doslova cítit, především to, jakým způsobem jsou vykresleni místní obyvatelé a jejich buranství, například jejich přiblblý přízvuk a pořád se opakující "Yah", nebo neustále pojídání jídla, koukání na televizi a mnoho dalšího. Perfektní William H. Macy, jehož smůla v kinematografii opravdu nezná hranice, nebo zabijácké duo Steve Buscemi a Peter Stormare, jehož už samotný výraz je děsivý a sledovat ho, jak v naprostém klidu strká tělo do drtičky na dříví, to je opravdu pořádný nářez. Bratři Coenovi ve své nejlepší formě. "Oh fuck it. I don't have to talk to you either, man. See how you like it. Just total fucking silence. Two can play at that game, smart guy. We'll just see how you like it. Total silence." ()

hrumsrt

Pro někoho je to Big Lebowski nebo Fargo, já se spíš přikláním k Tahle země není pro starý, každopádně všechny to jsou ty nejslavnější kousky z dílny bratří Coenů.. Chladné prostředí v Severní Dakotě už samo o sobě rozhodně nepřidává těhotné policejní strážkyni Marge, natož když jí k vyřešení přistane podivný případ tří zavražděných, mezi kterými je i právě jeden další strážník. Zdánlivě jen další mord-případ, ale postupně rozkrývá jak řešení vražd tak podivně vyhlížející únos manželky místního obchodníka, když v obojím jde nakonec o úplně něco odlišného, než se na první pohled zdálo.. Fargo mě sice tolik nezaujalo svou kriminální složkou, zato mnohem víc na mě fungovalo jako komedie. Dokonalá spolupráce vtipu a dramatu, která dělá z Farga podobně pozoruhodný divácký zážitek jako třeba satirická Americká krása.. Ale když krimi nestíhá ve své vyšetřovatelské lince a vlastně ani nezaujme atraktivitou samotného případu, nějak to vlastně neplní svůj účel, anebo právě naopak!.. Jedinečná podívaná, která Vás sváže svým chladným prostředím a představí naprosto jedinečné karikaturní postavy. Hra s filmem jako takovým je to od Coenů šikovná, ale obsahově mi to nakonec úplně nestačí.. 75% ()

gédé

Buscemi je krásný záporák a muzika tak skvělá, že ocením tip na obchod, kde prodávají soundtrack. A jen bych upozornil, že film NENÍ natočen podle skutečných událostí, viz dokument Minnesota Nice. ()

dinho_

Coenovi natočili další z řady výborných filmů, to bezesporu. Fargo je na jednu stranu úchylný a zároveň tak inteligentní snímek, že vám náladu určitě nezkazí. Nezapomenutelná drtička, výborné dialogy, poutavý příběh (který má velké plus v tom, že byl natočen podle skutečné události), dělají z FARGA opravdu dobrý film. Ale srdeční záležitost to pro mě tak úplně není. ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Noir bez předsudků bude stěžejním tématem 9. ročníku Noir Film Festivalu, který se letos stěhuje na nové místo – hrad Český Šternberk, v jehož pěti interiérových sálech a na hradním nádvoří bude od… (viac)

Coeni míří na Netflix

15.10.2016

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)