Obchodník s autami Jerry Lundegaard má finančné problémy, ktoré sa rozhodne riešiť tak, že si najme dvojicu kriminálnikov, aby uniesli jeho ženu kvôli výkupnému, ktoré budú požadovať od jeho bohatého svokra. Tento nápad sa stal začiatkom série zlých rozhodnutí, ktoré priniesli smrť mnohým ľuďom. Dnes už kultový nezávislý thriller, ktorý vyniká typickým coenovským čiernym humorom získal dva Oscary z celkovo siedmych nominácií. (STV)

cachina

Geniální film od geniálních bratrů Coenových. Určitě patří mezi to nejslepší, co natočili. Film plný černého humoru, skvělé herecké výkony, režie a scénář taktéž a to vše podtrhuje pochmurná mrazivá krajina. Tento film se prostě musí vidět, kde jinde uvidíte Steva Buscemiho v drtiče na dřevo!!!!!!!!! ()

jondoe

Nechcem film nijako zhadzovat, ale mna to proste nijako neoslovilo, nenadchlo a ani neposadilo na zadok. Nechapem co je na tomto filme take vynimocne, ze ma take dobre ohodnotenie. Pre mna je to priemernia cierna komedia z nudnym zpracovanim a nudnymi dialogmi. Tiez sa mi nepacilo ponatie pribehu. Preco z toho robit komediu, ked to mohol byt velmi zaujimavy a napinavy thriller. Potencial na to urcite mal. Za zmienku stoji vzdy dobre hrajuci Steve Buscemi a zaverecna scena z drtickou bola tiez fajn, ale inak som mal dost velky problem dopozerat tento pre film. ()

MilkyA

film nenarocny na pozretie , Buscemi je proste genialny herec, prijemny humor... :D ja ani neviem, co k tomu napisat ...preco mam pocit, ze vsetky dobre filmy boli natocene kedysi davnejsie a teraz vznikaju uz len kraviny? :D naj ujeb: preslov serifky na konci, ( hlboko "existencialny" :DD ) naj scena: buscemiho noha v drtici :D ()

Madluska

Absurdní, nikoli však vtipné dílko bratrů Coenových u mě doplatilo právě na vážnou strunu - kdybych se dívala na čistou komedii, kde únosce likviduje mrtvolu v drtičce na dříví, nápad bych ocenila. Takhle mi bylo všech zúčastněných smolařů (od uťápnutého zeťáka přes jeho ženu, únosce, několik nevinných obětí až po nepříjemného tchána) líto tak, že jsem si film prostě nemohla vychutnat. Smůla. :-) ()

Ragdoll

Nejreálnější gangsterka, co jsem kdy viděl. Tenhle film nebaví hollywoodskými akčními scénami, nekončícími přestřelkami či Jason Bourne style honičkami v autech. Proto to může být v některých částech poněkud zdlouhavé až nudné a to je asi důvod, proč hodnotím čtyřmi a ne pěti hvězdami. To neznamená, že uznávám pouze nějaké střílecí béčkárny, ani omylem, ale tady by přeci jen nějaké zajímavější zpestření neuškodilo. Scénářem se ovšem film nemýlil, ani herci, ani hudbou. A naprosto skvělá režie upevnila svou nediskutabilní pozici v prvotřídové skupině zcela po právu. ()

Mistickzz

Jednoznačne najlepší film, aký som doteraz od Coenovcov videl. Fargo si ma získal svojou zimnou atmosférou a takou tou ľahkosťou, ktorou si príbeh plynul. Ovenčený je nie len dvoma Oscarmi ale aj dokonalými hereckými výkonmi(Buscemi, McDormand, Macy, Stormare) a ešte dokonalejšou réžiou. 86% ()

Ebon

Tekhle film je brutální mixem černého humoru, ironie a až absurdních rozuzlení. Do toho neuvěřitelný Steve Buscemi s prostřelenou hubou. Každá postava je tak úžasně svá, že celek je naprosto neodolatelný. ()

Wally

Viděl jsem už dávno, ale i po těch letech, když jsem se k tomuto filmu opět dostal, tak musím říct, že jde o povedenou podívanou... Z mysli mi asi nikdy nezmizí obraz šroťáku z něhož čouhají zbytky těla a andělsky bílý sníh je zkrápěn rudou krví... ()

666Carnage

Jo to byla ale krásně zasněžená komedie řízlá krimi/dramatem :) Pobavil jsem se dobře a herecké výkony byli opravdu skvělé. Dlouho jsem to odkládal a v tu pravou chvilku to pobavilo. 75% ()

charlie_ando

Bratři Coenové vypráví pro sebe tak typickým lehce absurdním rukopisem pravdivý nepravdivý příběh o jednom nepovedeném únosu. Zaposlouchejme se tedy do ledového větru vanoucího ze zamrzlé Minnesoty a nechme se jeho šepotem unášet do krajiny, kde panenský bílý sníh je zbrocen rudou krví. Osobitý styl bratrské tvůrčí dvojice nechal vzniknout plejádě svérázných figurek, které se dostanou do víru černohumorných a ironických událostí. Jerry Lundegaard (William H. Macy) má potíže a potřebuje spoustu peněz, taky má zvláštní ženu a bohatého protivného tchána. Rozhodne se proto, že svoje finanční komplikace vyřeší zosnováním únosu své manželky a pěkným podojením jejího otce. Na tuhle zdánlivě jednoduchou prácičku si najme dvojici kriminálníků, srandovního Carla Showaltera (Steve Buscemi) a nemluvného podivína Gaeara Grimsruda (Peter Stormare). Samozřejmě, že se pokazí, co může a roztočí se tak spirála krvavého násilí. Zapeklitý případ začne vyšetřovat obtěžkaná trochu praštěná policistka Marge Gunderson (Frances McDormand), která se zarputilostí inspektora Columba jde po stopě zločinců. Příjemná podívaná pro otrlé diváky. ()

divak84

nevím co je na tom tak geniálního. Stormarův výkon je fajný, sněhová atmosféra je fajn, ale nic víc.. stejně jako někteří místní blbci davají odpad Predaátorovi, tak já tehle nudě davam 2 ()

bruceman7

Jelikož to bylo zpracováno na základě skutečného příběhu, vybláznit se s tím tvůrci nemohli. Ale i tak to bylo docela drsný. Nejvíc se mi asi líbil Stormare, zabiják od pohledu. 7/10 ()

HiddenDragon

Zasnezeny mikrosvet amer. zapadakova, zadluzeny ucetni, dva najemni zlocinci a tehotna policistka. Zajimavym stylem natoceny thriller, ktery misi detektivni prvky s cernym coenovskym humorem. Kdyz delaji Coenove vylozene komedii jako je "Big Lebowski" (1998), nesedi mi to. Ale kdyz to mixnou s thrillerem, je to bezva. Je to film, ktery ukazuje naprosto obycejne lidi (na Norma budu asi jeste dlouho vzpominat :-D ), kteri se ale dostanou zasahem cynickeho osudu do kolobehu udalosti, ktery si nezada s shakespearovskym dramatem a ve kterem rozhodne nebude jen jedna mrtvola. V prve rade je to herecky dobre vybrane. Buscemi hraje tyhle posuky proste skvele. Macy je spravny moula, ktereho dohnaly dluhy do netypickeho reseni financnich problemu. No a McDormandova s temi nenucenymi ale presnymi vyrazy tvare, ktere ji vynesly oscara. Stejne jako ho ziskal scenar, ktery je tak prekvapive cynicky, k smichu, a zaroven realny (pry podle skutecnych udalosti r. 1987). A cele v takovem jakoby zhulenem lezernim tempu... Presto mi neco malo chybi k peti hvezdam. Prece jen mam radsi promyslenejsi pribehy nez defacto "pos.any unos" :) Ale holt takovi jsou "Coeni". Je to drsne "male" drama. Zadne okazale triky nebo nakladne sceny. Je to snimek, ktery si covek uzije vzdycky, protoze nema nejakou detektivni pointu. Je to o stylu. Clovek musi mit rad tyhlety "posahane coenovske figurky" i s jejich obycejnosti. Ja to uplne nemusim. Ale obcas takovyto cynismus bodne. [2x Oscar 1997: Herecka HR, Puvodni scenar] ()

Zagros

Tvorba bratří Coenů mě prozatím moc nenadchla a to jsem jejich filmů už viděl asi šest. Nelze jim upřít jejich charakteristický rukopis, kterým dovedou zaujmout, nicméně vždy tomu kousek chyběl. Fargo bylo prozatím to nejlepší, co jsem z jejich tvorby viděl. Proč? Sedly mi všechny postavy a to jak výběrem herců, tak jejich výkony a především skvěle napsanými charaktery. Každá postava byla originál, který sice mnohdy až hraničil s karikaturou, ale tenkou hranici nikdy žádná nepřekročila. Svým způsobem zvláště trefené dialogy, okořeněné o místní dialekt, bavily sami o sobě. K tomu jde o parádní thriller, který vás dokáže napnout a napětí dovede stupňovat až do konce. Povedla si i temná atmosféra maloměsta, kterou podpořila kamera a hudba. No a za úplně poslední scénu, která tomu dodá pomyslnou třešničku na dortu, jasné čtyři hvězdy. ()

klukluka

Ohromnej úspěch Farga je založenej na životných postavách, na protikladech, jimiž se klasičtí filmoví hrdinové nevyznačují. Policajtka je tady těhotná, mlsná, bystrá, přitom ne nějak extrémně chytrá koc, zabiják je pro změnu tajtrlík a ťulpas se smyslem pro humor. Ta pestrost a propracovanost mnoha charakterů je obdivuhodná a bratři Coenovi byli za svoji kvalitní práci po právu odměněni mnoha filmovými poctami i přízní diváků. Přesto má jejich vynikající film 84%, zatímco z prdele seriál má ještě o 7 procent víc. ()

Vajonek

Film spravne cernohumorny, s vybornymi herci a hudbou, nekterymi vtipnymi dialogy. Kdyz jsem ho videla pred lety poprve, vybavuji si, ze jsem byla nadsena. Ted pri opakovanem zhlednuti uz to nejak nebylo ono, najednou to bylo na me nejak moc tahle, misty az nudne, tech cernych vtipku na muj vkus take mohlo byt vic, zapletka uz rovnez ne tak zajimava, jako mi prisla napoprve. Nevim, cim to, mozna se ze me stal vetsi cynik, mozna roli hraje, ze jsem nedavno videla Fargo v serialove podobe a domnivam se, ze vsechny tri rady film tedy docela vyrazne prekonaly... 75 %. ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Noir bez předsudků bude stěžejním tématem 9. ročníku Noir Film Festivalu, který se letos stěhuje na nové místo – hrad Český Šternberk, v jehož pěti interiérových sálech a na hradním nádvoří bude od… (viac)

Coeni míří na Netflix

15.10.2016

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)